IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Пак питам тумбаците от меверето разни съдии прокурори какво са внесли???Разните му държавни из софийските министерства кво са внесли???Тия докога ше ги търпим?
    Ехааааа... Крушовенски, ти ли си..? Ни моа та позная днес..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

      Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява. Ако зависи от мен ще го направя да се осигуряват сами, като останалите. Също и да се пенсионират наравно с другите, ако искат по-рано да плащат по-високи осигуровки за 2-ра или незнамсиква категория труд.
      ТОВА ти го харесах, Сганов. По принцип и по още два момента:
      1. "Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява...". То е, щото и аз съм се чудил: Като ПРИНОС В МАТЕРИАЛНОТО, тези хора са минус. Т.е., те са само РАЗХОД за бюджета. Вкл. полиция, ария и т.н. Не произвеждат. държавата нещо някак си преразпределя. само че, произвеждащите са натоварени, освен със своите, и с техните разходи. Което някак не е справедливо и с основание, влиза в "не знам." Т.е., разбирам и споделям, ако ще, сам да съм бил военен. И тогава се чудих, и товага не разбрах точно как.
      2. ДА ПЛАЩАТ! То привилегии хубаво, ама някаква граница трябва да има. пък и кого толкова умилостивяват /откъм армия и полиция/ с тези привилегии управляващите при положение, че не останаха и бяха корумпирани и голяма част от наличните ресурси по силовите ведомства? Ами те един стадион хора нямат като цяло и ИЗОБЩО...за разлика от финансовото отражение върху бюджета.
      Според ПРИНОСА трябва да е.

      Въпросът е, кой как и въз основа на какво го транскрибира в парични знаци.
      Last edited by Pyramid; 23.06.2017, 15:03.

      Коментар


      • ...А аз, като дрЪт злодей, току се сещам, че едва ли ще е чак толкова лошо, щом гражданинът, след пенсия, НЕ работи /на заплата/, и уж всички сме равни пред Закона то основата на пенсията едва ли ще е чак такъв ущърб на човешките права, ако се уеднакви. НАД тази основа на пенсията, нека всеки получава колкото му позволява персоналното му участие и вноски във всякакви допълнителни частни пенсионни фондове и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

          Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява. Ако зависи от мен ще го направя да се осигуряват сами, като останалите. Също и да се пенсионират наравно с другите, ако искат по-рано да плащат по-високи осигуровки за 2-ра или незнамсиква категория труд.
          Аз по скоро бих закрил и меверето и съда и прокуратурата и данс файда от тях никаква.Ни залата ни пенсия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Пак питам тумбаците от меверето разни съдии прокурори какво са внесли???
            Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява. Ако зависи от мен ще го направя да се осигуряват сами, като останалите. Също и да се пенсионират наравно с другите, ако искат по-рано да плащат по-високи осигуровки за 2-ра или незнамсиква категория труд.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

              Елементарно - по сумата която си внесъл!
              Пак питам тумбаците от меверето разни съдии прокурори какво са внесли???Разните му държавни из софийските министерства кво са внесли???Тия докога ше ги търпим?
              Last edited by Andi11; 23.06.2017, 12:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Ами как ще се мери приноса..Пак ли политиците и крадливите чиновници ще са с най- голям, а учителите и лекарите с най малък..
                Елементарно - по сумата която си внесъл!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Ами как ще се мери приноса..Пак ли политиците и крадливите чиновници ще са с най- голям, а учителите и лекарите с най малък..
                  По конкретния осигурителен доход на всеки човек за целия период на осигуряване спрямо средния осигурителен доход за страната за същите периоди . Топлата вода е открита .....
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Ами как ще се мери приноса..Пак ли политиците и крадливите чиновници ще са с най- голям, а учителите и лекарите с най малък..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                      Абсолютно.
                      Категорията "стаж" трябва да бъде ликвидирана. С какво една продавачка на гащи в подлеза, дето се е осигурявала цял живот на 400 лева е допринесла повече от един специалист, който се е осигурявал 35 години на максималния праг, но не му достигат 2-3 години стаж, просто щото е почнал да работи по-късно, а не на 19 да клечи в подлеза???
                      Трябва да се гледа САМО приносът в системата.
                      Ми тогава тумбаците в меверето кви пенсии ше взимат????

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Това е един от редките случай в който съм съгласен с теб ......

                        Трябва да се махнат минималните размери на пенсиите и всеки получава съобразно РЕАЛНИЯ СИ принос .....тоест осигурявал си се през живота си само 5 години ..... получаваш пенсия изчислена за ПЕТТЕ ГОДИНИ - примерно 15 лева.
                        Абсолютно.
                        Категорията "стаж" трябва да бъде ликвидирана. С какво една продавачка на гащи в подлеза, дето се е осигурявала цял живот на 400 лева е допринесла повече от един специалист, който се е осигурявал 35 години на максималния праг, но не му достигат 2-3 години стаж, просто щото е почнал да работи по-късно, а не на 19 да клечи в подлеза???
                        Трябва да се гледа САМО приносът в системата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение


                          Много им е.
                          Такава пенсия не трябва да съществува. С какво един търтей е заслужил да получава от моите пари, само защото е доживял до 67 години?
                          Това е един от редките случай в който съм съгласен с теб ......

                          Трябва да се махнат минималните размери на пенсиите и всеки получава съобразно РЕАЛНИЯ СИ принос .....тоест осигурявал си се през живота си само 5 години ..... получаваш пенсия изчислена за ПЕТТЕ ГОДИНИ - примерно 15 лева.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Пак прочетете статията- има и много българи в мизерия- пенсии по 100 евро след 40г. работа..А за турците нещо да кажете..Няма по работливи от тях..Моля не се хващайте избирателно само за ромите..Виновни за мизерията са всички мутанти на комунистите, а за последните 9години милиционеркомунистите ГЕРБ..Социална пенсия има навсякъде в Европа, САЩ, Канада.Такава получават и много българи, които имат по- малко от 15г.стаж..
                            Last edited by Andi11; 23.06.2017, 10:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение


                              Много им е.
                              Такава пенсия не трябва да съществува. С какво един търтей е заслужил да получава от моите пари, само защото е доживял до 67 години?
                              Точно за това никога няма да гласувам за другарката КУРнелия

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Нов успех на ко му нетата от ГЕРБ..

                                Социалната пенсия за старост става 120,98 лв. от 1 юли


                                Правителството определи нов размер на социалната пенсия за старост. От 1 юли тя ще нарасне от 118,14 лв. на 120,98 лв. Това съобщиха от правителствената информационна служба.
                                Промяната ще доведе до увеличаване на пенсиите, които не са свързани с трудова дейност, тъй като по закон техният размер се определя в зависимост от социалната пенсия за старост. Това са пенсиите за военна и гражданска инвалидност, социалната пенсия за инвалидност и персоналната пенсия, пише trud.bg. Ще се повишат и нормативно установените добавки към пенсиите, които се определят в процент от социалната пенсия за старост.
                                Социална пенсия за старост не трябва да има.Освен това трябва да се прекратят телковете за деца и пенсионери

                                Коментар

                                Working...
                                X