IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Бившия соц. просто щеше да принуди такива да работят , другия вариант е този на САЩ , дето подобни спят под мостовете , обличат се от боклуците и папат в кухните за бедни ......
    Затова казах ,че е бивш....Нещо си се объркал за САЩ...Мога и веднага да проверя,но съм 100 % убеден,че има подобна на Западна Европо социална ситема и куп хора живеят на помощи...Тези под мостовете са друг случай ,може и да са по-малко,но ги има и в Западна Европа....Това са бездомници,които най-вече по личен избор живеят така,а не ,че държавата е тотално абдикирала от тях......

    Коментар


    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

      Ами това,може да се каже,че е лептата,която средната класа плаща,за да не се разкарват по улиците тълпи озверели гладници...Няма да е много комфортно,нали....Е, има и други решения и похвати,но те са приложими в малко по- тоталитарните общества...Справка - бившия соц.
      Бившия соц. просто щеше да принуди такива да работят , другия вариант е този на САЩ , дето подобни спят под мостовете , обличат се от боклуците и папат в кухните за бедни ......
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        Както и да го кръстим минимална пенсия , екзистенц минимум и т.н. резултата е същия.
        Някои друг доплаща пенсията на неработилия достатъчно.
        Дали е чрез данъци или осигуровки , все излиза от чуждия джоб.
        Ами това,може да се каже,че е лептата,която средната класа плаща,за да не се разкарват по улиците тълпи озверели гладници...Няма да е много комфортно,нали....Е, има и други решения и похвати,но те са приложими в малко по- тоталитарните общества...Справка - бившия соц.

        Коментар


        • Както и да го кръстим минимална пенсия , екзистенц минимум и т.н. резултата е същия.
          Някои друг доплаща пенсията на неработилия достатъчно.
          Дали е чрез данъци или осигуровки , все излиза от чуждия джоб.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Не точно .....това е капиталова пенсионна система наложена основно в англоговорящите страни.
            В континентална Европа е наложена система със солидарност между осигуряващите се ......въпроса е че тази солидарност трябва да бъде ограничена до приемливи нива.

            Щото сега се получава ти бачка и внасяш , пък Пенчо лежи , пие и не бачка .......накрая ти се пенсионираш по стаж а той се пенсионира щото навършил възраст , и държавата цепи от твоите вноски да има и за него минимална пенсия......

            в смисъл солидарност трябва да има но само при доказана болест на лицето / нямам предвид фалшивите ТЕЛКОВЕ / .....
            Ами не навсякъде в континентална Европа системата е солидарна....В Германия,например,"държавната"пенсия(щото има и друг вид пенсии) се изчислява на база това,което си внесъл през целия си осигурителен стаж в тамошния НОй...Отварям скоба - собствениците на фирми,или така наречените самоосигуряващи се лица,не са длъжни да се осигуряват...Такаа...Възникват стодици,да не кажа - хиляди,милиони хипотези...Аз ще ти дам две-три....Да приемем,че цял живот(45 години) си сеосигурявал на мин.часова ставка и пълен работен ден(формулирах го така,защото в Германия мин.раб.заплата няма),пенсията,ама много пиблизително ,щото това за изчисления за 45 години,ще ти и някъде около 400 Евро...От сумата следва,че ако ти нямаш собствено жилище,а ти най-вероятно е да нямаш такова,си умрял от глад в буквалния смисъл на думата...За де не се получава това, в Германия е въведен екзистенц минимум,което означава,че нито един гражданин на държавата,та даже и европейски гражданин не бива да пада под този минимум,който е ооколо 740 (сумата е приблизителна,защото се базира на наема,който плащаш,а той е в определени граници),на човек...За двама не е двойно, а да кажем около 1250,пак на база и наем и т.н....След като си вземеш 400 Евро пенсиия ,кандидастваш в социалните им служби и те ти допълват сумата до екзистенц минимума...Само като информация,има и максимален праг на "държавната" пенсия,който е около 2200 Евро,не сещам дали беше бруто или нето,ма май беше нето-в Германия част от пенсиите се облагат с данъци и са бруто....За тия 2200 трябва да си се осигурявал 45 гОдин на около 6000 Евро...Какво се случва ,ако да кажем ,цял живот си въртял някакво дребно бизнесче и не си внесъл нищо в техния НОИ,а и никаде другаде...Ами като навършиш годините за пенсиониране и точно в тоя момент си затвориш и бизнесчето,и си успял да си купиш апартаменче(двустайно мах. ако си сам) и си спестил едни 70-80 хил. Евро,ще си похарчиш на първо време Евраците,които са над пет хиляди,те са твоята пенсия и чак тогава можеш да кандидатстваш за социална помощ,която на база това,че имаш собствено жилище,ще е в порядъка на 360 Евро на месец.....В същото време,ако цял живот ,по няккакъв начин си успял да се скатаваш и никаква работа да не си подхванал,или айде за по-нагледно,си "натрупал" като наемен работник 5-6 години стаж на мин. заплащане,като навършиш пенсионна възраст,отиваш в пенсионното, взимаш си около ,прибилзително 29 Евро пенсия и социалните ти допълват още 721Евро,за да можеш да преживяваш...А бе казусите са около 80млн.,колкото са и германците...Надявам се в най-общи линии да съм ти разяснил германската пенсионна и социална система..В Германия няма мин.раб.заплата и мин. пенсия...Има екзистенц минимум за един,за семейство ,за семейство с деца и т.н.....
            Last edited by retro_69; 24.06.2017, 00:06.

            Коментар


            • Най-накрая имаме сигнал, че наближаваме Дъното :

              http://www.kremlin.ru/events/president/news/54860

              Обаче с екземпляри като борисоф и ко. няма нищо сигурно.......

              Дългосрочните сигнали са добри:

              https://ru.investing.com/equities/gazprom_rts




              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Тоест имаш индивидуална пенсионна сметка- колкото си събрал толкова ще похарчиш като пенсия, евентуално може да остане за децата. По спомен такава е пенсията в канада
                Не точно .....това е капиталова пенсионна система наложена основно в англоговорящите страни.
                В континентална Европа е наложена система със солидарност между осигуряващите се ......въпроса е че тази солидарност трябва да бъде ограничена до приемливи нива.

                Щото сега се получава ти бачка и внасяш , пък Пенчо лежи , пие и не бачка .......накрая ти се пенсионираш по стаж а той се пенсионира щото навършил възраст , и държавата цепи от твоите вноски да има и за него минимална пенсия......

                в смисъл солидарност трябва да има но само при доказана болест на лицето / нямам предвид фалшивите ТЕЛКОВЕ / .....
                Last edited by markov; 23.06.2017, 20:50.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  ТОВА ти го харесах, Сганов. По принцип и по още два момента:
                  1. "Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява...". То е, щото и аз съм се чудил: Като ПРИНОС В МАТЕРИАЛНОТО, тези хора са минус. Т.е., те са само РАЗХОД за бюджета. Вкл. полиция, ария и т.н.
                  Въпросът е, кой как и въз основа на какво го транскрибира в парични знаци.
                  Да тези хора са минус откъм производството, но могат да бъдат използувани по предназначение на друго място- например мироопазващи операции. Навсякъде и винаги са били добре платени, затова нашите военни/и чуждите също/ се натискат да ходят. Отделно кой получава най новите разработки на всичко и пише рецензии за тях- пак военните. Ако не е така в бг арми, то вината не е на армията

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Това е един от редките случай в който съм съгласен с теб ......

                    Трябва да се махнат минималните размери на пенсиите и всеки получава съобразно РЕАЛНИЯ СИ принос .....тоест осигурявал си се през живота си само 5 години ..... получаваш пенсия изчислена за ПЕТТЕ ГОДИНИ - примерно 15 лева.
                    Тоест имаш индивидуална пенсионна сметка- колкото си събрал толкова ще похарчиш като пенсия, евентуално може да остане за децата. По спомен такава е пенсията в канада

                    Коментар


                      • Днес, 15:14
                        Този коментар от Mario Teran е изтрит от Andi11
                        Причина: Коментар под изтрит пост.


                      • Днес, 15:13
                        Този коментар от power grid е изтрит от Andi11
                        Причина: Неприемливо съдържание.
                      ...какво /ли/ пропускаме ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение

                        Ехааааа... Крушовенски, ти ли си..? Ни моа та позная днес..
                        Пъпиж откъде изпълзя

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Пак питам тумбаците от меверето разни съдии прокурори какво са внесли???Разните му държавни из софийските министерства кво са внесли???Тия докога ше ги търпим?
                          Ехааааа... Крушовенски, ти ли си..? Ни моа та позная днес..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                            Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява. Ако зависи от мен ще го направя да се осигуряват сами, като останалите. Също и да се пенсионират наравно с другите, ако искат по-рано да плащат по-високи осигуровки за 2-ра или незнамсиква категория труд.
                            ТОВА ти го харесах, Сганов. По принцип и по още два момента:
                            1. "Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява...". То е, щото и аз съм се чудил: Като ПРИНОС В МАТЕРИАЛНОТО, тези хора са минус. Т.е., те са само РАЗХОД за бюджета. Вкл. полиция, ария и т.н. Не произвеждат. държавата нещо някак си преразпределя. само че, произвеждащите са натоварени, освен със своите, и с техните разходи. Което някак не е справедливо и с основание, влиза в "не знам." Т.е., разбирам и споделям, ако ще, сам да съм бил военен. И тогава се чудих, и товага не разбрах точно как.
                            2. ДА ПЛАЩАТ! То привилегии хубаво, ама някаква граница трябва да има. пък и кого толкова умилостивяват /откъм армия и полиция/ с тези привилегии управляващите при положение, че не останаха и бяха корумпирани и голяма част от наличните ресурси по силовите ведомства? Ами те един стадион хора нямат като цяло и ИЗОБЩО...за разлика от финансовото отражение върху бюджета.
                            Според ПРИНОСА трябва да е.

                            Въпросът е, кой как и въз основа на какво го транскрибира в парични знаци.
                            Last edited by Pyramid; 23.06.2017, 15:03.

                            Коментар


                            • ...А аз, като дрЪт злодей, току се сещам, че едва ли ще е чак толкова лошо, щом гражданинът, след пенсия, НЕ работи /на заплата/, и уж всички сме равни пред Закона то основата на пенсията едва ли ще е чак такъв ущърб на човешките права, ако се уеднакви. НАД тази основа на пенсията, нека всеки получава колкото му позволява персоналното му участие и вноски във всякакви допълнителни частни пенсионни фондове и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                                Не знам, тях (уж) държавата ги осигурява. Ако зависи от мен ще го направя да се осигуряват сами, като останалите. Също и да се пенсионират наравно с другите, ако искат по-рано да плащат по-високи осигуровки за 2-ра или незнамсиква категория труд.
                                Аз по скоро бих закрил и меверето и съда и прокуратурата и данс файда от тях никаква.Ни залата ни пенсия

                                Коментар

                                Working...
                                X