IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение

    Този път въпросът е екзистенциален. Реакцията на БПЦ е показателна с категоричността си, че конвенцията въобще не трябва да бъде ратифицирана. Никакви уговорки за "домашно насилие" или "грешки в превода". Ясно е за какво става дума - или Ние или Те. Няма място за каквато и да е толерантност. Този път Борисов няма как да се измъкне с някакво обещание, а после да се направи на забравил или да се измъкне като прехвърли отговорността на някого. Този път натискът идва не от някакви нагли и кресливи педалски дружинки, а идва от "Началниците". Парите му са Там, и децата му са Там. Ако някой си мисли че практиката на заложничество е останала в далечното средновековие, пак да си помисли. Ако не слуша и не изпълнява, най-малкото могат финансово да го върнат до "филията с мас" и няма на кого да се оплаче. След като загубиха американските избори, педерастите съвсем побесняха и тръгнаха ва банк. Не виждам полезен ход за Борисов, не че ми дреме за него. Във всеки случай, ако ГЕРБ подкрепи конвенцията, а всички други са против, ще имаме политическа криза.
    И аз "преживях" драмата на Борисов по идентичен на теб начин. Много добре си го описал!

    Само че дори и най-развинтените ми фантазии често не са били в състояние да скалъпят някаква схема за измъкване от заплетени ситуации, в които се е вкарвал - я заради голямата си уста, я заради някакви други културологични причини. А той се измъква често "Ей-така", сякаш с подсвирване, с щракане с пръсти.
    Невероятен театрал, оцеляващ по почти магически начин.
    Няма да се изненадам ако пак измисли нещо.

    Продължавам да се дивя, как е възможно този човек да накара цялото ни общество да гледа на персонаж като него, като на нещо безалтернативно?!

    Явно Бог не ме енадарил с проникновение, остарях без да поумнея, осъден съм да си ида така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Въздъхвам. По простата причина, че откривам при теб някои отделни думи, които ми дават кураж да споделя няколко мисли по тази изключително деликатна и чувствителна тема.
      Да, категорично съм за внимателен подход по темата. Кротко, Консервативно в добрия смисъл на думата и като се опираме на традиция, опит, културни особености.
      Може и да сбъркам, но все пак ще кажа буквално две думи по същество.
      Към "равенството" се отнасям по особен начин. В хуманен и оценъчен план го приемам без резерви и го прегръщам. Във философски и социален план имам големи резерви. Просто е. Действително равни могат да са само еднаквите нещо. Човешките същества като общност, още с появата си на бял свят, в частност мъжете и жените като някакви частни множества, са много различни, понякога дори смазващо различни. Воденето на политика на принудено и "пълно равенство", освен че е логически нонсенс, може да доведе до унищожителни социални последици. Войнстващите и гласовити поборници за равенство /независимо за коя група и за коя област става дума/ всъщност не се борят за него, а за извоюване на специфични групови права, за специални привилегии, за провеждане на нарочни политика за получаване на позитиви за сметка на трети.
      Според мен омесваш понятията равни (еднакви) хора, което е присъщо на един режим от който се отървахме преди 30-тина години и където едни бяха доста по-равни и понятието - равни ПРАВА и равни пред закона, както е показано в чл. 6 от Конституцията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        А можеше просто да напишеш:

        Руските трактори - най-силните трактори на света!

        или да сме по в час с темата:

        Руските пееераси - най-мъжествените пееераси в света!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          Навремето, когато бях в темата за равенство на половете, къде на сериозно, къде на шега предупреждавах, че има природни дадености и трябва се съобразяваме с тях когато налагаме режим на равенство. Лично аз бях против квотната практика. В работната група щяха да ме изядат, тъй като почти всички членове бяха жени. После обаче законът за равенство на половете не стигна май дори да бъде вкаран в парламента, защото при приемане на квоти хиляди жени трябваше да бъдат заменени от мъже в администрацията и образованието. Дотолкова са феминизирани те. За непрофесионализъм на колежките по-добре да не споменавам.
          Не знам дали си забелязал изискване да няма дискриминация срещу серопозитивни от СПИН. Навремето (вероятно и сега е така) не се предоставяше бг-гражданство на спинави. Просто за да не ни пробутат такова здравно бреме от други държави. Същото беше за криминално проявени и психично болни. Когато се провежда политика, тя трябва да е балансирано в полза на народа и държавата. А народът засега не приема твърде нетрадиционни практики. Обратни винаги е имало, обаче у нас не са били особено преследвани, освен с насмешки. Но западната екстремна намеса в тази сфера вече предизвиква крайни реакции. Та да си го караме кротко и да не забъркваме нови каши.
          Въздъхвам. По простата причина, че откривам при теб някои отделни думи, които ми дават кураж да споделя няколко мисли по тази изключително деликатна и чувствителна тема.
          Да, категорично съм за внимателен подход по темата. Кротко, Консервативно в добрия смисъл на думата и като се опираме на традиция, опит, културни особености.
          Може и да сбъркам, но все пак ще кажа буквално две думи по същество.
          Към "равенството" се отнасям по особен начин. В хуманен и оценъчен план го приемам без резерви и го прегръщам. Във философски и социален план имам големи резерви. Просто е. Действително равни могат да са само еднаквите нещо. Човешките същества като общност, още с появата си на бял свят, в частност мъжете и жените като някакви частни множества, са много различни, понякога дори смазващо различни. Воденето на политика на принудено и "пълно равенство", освен че е логически нонсенс, може да доведе до унищожителни социални последици. Войнстващите и гласовити поборници за равенство /независимо за коя група и за коя област става дума/ всъщност не се борят за него, а за извоюване на специфични групови права, за специални привилегии, за провеждане на нарочни политика за получаване на позитиви за сметка на трети.

          Коментар


          • Конституция на РБ
            Чл. 6.

            (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

            (2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено
            състояние.

            Какви са тия простотии с някаква ненужна никому конвенция , която внася единствено разединение в обществото.

            Коментар


            • https://www.blitz.bg/layfstayl/skoro...ews573593.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение

                Този път въпросът е екзистенциален. Реакцията на БПЦ е показателна с категоричността си, че конвенцията въобще не трябва да бъде ратифицирана. Никакви уговорки за "домашно насилие" или "грешки в превода". Ясно е за какво става дума - или Ние или Те. Няма място за каквато и да е толерантност. Този път Борисов няма как да се измъкне с някакво обещание, а после да се направи на забравил или да се измъкне като прехвърли отговорността на някого. Този път натискът идва не от някакви нагли и кресливи педалски дружинки, а идва от "Началниците". Парите му са Там, и децата му са Там. Ако някой си мисли че практиката на заложничество е останала в далечното средновековие, пак да си помисли. Ако не слуша и не изпълнява, най-малкото могат финансово да го върнат до "филията с мас" и няма на кого да се оплаче. След като загубиха американските избори, педерастите съвсем побесняха и тръгнаха ва банк. Не виждам полезен ход за Борисов, не че ми дреме за него. Във всеки случай, ако ГЕРБ подкрепи конвенцията, а всички други са против, ще имаме политическа криза.
                Само да свирне тръбата и толко бой ще им сложим че поне 5г няма да мое да седят на задниците си.Ще им излекуваме педераслъка завинаги

                Коментар


                • Кратки новини: И Католическата църква в България е против ратификацията на Истанбулската конвенция

                  Както казах, всички "църкви" ще са против даване на еднакви права на жените спрямо мъжете. Иначе трябва да пуснат и жени свещеници.

                  Странно,къде е била тая католическа църква, когато Полша примерно е ратифицирала конвенцията. За мюфтийството в Туркието, също ми е странно, що са спали, ми не са суспендирали тая "еврогейска" шашма от шейтана.
                  Лицемери до един.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    .............
                    Не искам да съм на мястото на Борисов. Убеден съм, че дори да не е знаел, вече е разбрал за клопката, в която е попаднал. Преградата падна, сега трябва да заяви верността си към правата линия и нищо добро не го чака.
                    Този път въпросът е екзистенциален. Реакцията на БПЦ е показателна с категоричността си, че конвенцията въобще не трябва да бъде ратифицирана. Никакви уговорки за "домашно насилие" или "грешки в превода". Ясно е за какво става дума - или Ние или Те. Няма място за каквато и да е толерантност. Този път Борисов няма как да се измъкне с някакво обещание, а после да се направи на забравил или да се измъкне като прехвърли отговорността на някого. Този път натискът идва не от някакви нагли и кресливи педалски дружинки, а идва от "Началниците". Парите му са Там, и децата му са Там. Ако някой си мисли че практиката на заложничество е останала в далечното средновековие, пак да си помисли. Ако не слуша и не изпълнява, най-малкото могат финансово да го върнат до "филията с мас" и няма на кого да се оплаче. След като загубиха американските избори, педерастите съвсем побесняха и тръгнаха ва банк. Не виждам полезен ход за Борисов, не че ми дреме за него. Във всеки случай, ако ГЕРБ подкрепи конвенцията, а всички други са против, ще имаме политическа криза.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      [QUOTE

                      Споменатата от теб дискриминация по пол ме наведе на разни размисли и си спомних за една много различна гледна точка. Преди време бяха публикували една статия в мемория, с предполагаем автор жена. В последното аз не бях никак убеден. Сега ще я потърся.
                      Тематично ще стои добре в дискусията.
                      Навремето, когато бях в темата за равенство на половете, къде на сериозно, къде на шега предупреждавах, че има природни дадености и трябва се съобразяваме с тях когато налагаме режим на равенство. Лично аз бях против квотната практика. В работната група щяха да ме изядат, тъй като почти всички членове бяха жени. После обаче законът за равенство на половете не стигна май дори да бъде вкаран в парламента, защото при приемане на квоти хиляди жени трябваше да бъдат заменени от мъже в администрацията и образованието. Дотолкова са феминизирани те. За непрофесионализъм на колежките по-добре да не споменавам.
                      Не знам дали си забелязал изискване да няма дискриминация срещу серопозитивни от СПИН. Навремето (вероятно и сега е така) не се предоставяше бг-гражданство на спинави. Просто за да не ни пробутат такова здравно бреме от други държави. Същото беше за криминално проявени и психично болни. Когато се провежда политика, тя трябва да е балансирано в полза на народа и държавата. А народът засега не приема твърде нетрадиционни практики. Обратни винаги е имало, обаче у нас не са били особено преследвани, освен с насмешки. Но западната екстремна намеса в тази сфера вече предизвиква крайни реакции. Та да си го караме кротко и да не забъркваме нови каши.
                      Last edited by Trakatrak'; 23.01.2018, 14:31.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Това че ти си див балкано-ориенталец и селяк/ може би селяндур , не значи че и ние сме такива
                        Предпочитам да съм балкански ориенталец и див селяндур и се горедея с това.Не е срамно да си селянин срамно е да си европейски болен педераст.Тая напаст трябва един път завинаги да и сложим един як бой и да се навира по дупките.Боже Боже до къде може да стигне един боклук в лакомията си за пари

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                          просто сме диви балкано-ориенталци и селяци, както пише Груето.
                          Това че ти си див балкано-ориенталец и селяк/ може би селяндур , не значи че и ние сме такива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Сган, ще ме прощаваш, но този път прекали в негативизма си. Много съм далеч от това да бъда ортодоксален православен (каква хубава тафтология), но за пръв път от доста време БПЦ изразява много точна и правилна позиция. У нас няма място за трети пол, такова място има по Анадолските чукари, в Атина или в Брюксел, но не и в София. Ние сме си селяци и си вярваме в хетеросексуалността - даже древните маляки са ни обиждали, че видите ли сме били толкова прости, че не сме хомо - така че нищо ново под слънцето.

                            А от онзи период ни е останала една много хубава думичка - мъжеложство (сега му викаме с по-грозното гей, а тогава колко ясно и точно е звучало - мъж, който спи в едно ложе с друг мъж), та това мъжеложство е било едно от наказанията, които са се наказвали със смърт. Но тогава сме били Империя, а сега сме просто протекторат - 50 години на източните талибани, а в последните 25 - на който плати повече. Ако дедети ни знаеха какви ще са наследниците им, със сигурност щяха да станат мъжеложци и нас нямаше да ни има - поне да не срамим онези горди българи, пред които трепереше светът, а наследниците им, трансджендърите, дори не знаят кой ги е онодил в постоянната им поза Г. Срам!
                            Дори още от едно време нещо не сме долюбвали европедалските ценности https://www.youtube.com/watch?v=wdA-IXXmQfw Гавра с евро-атлантическите цивилизационни ценности

                            В Криворазбраната цивилизация- май всичко е криво, ама има един лаф- криво дупе оправям, сганов може да минеш да те оправят някой от новите българи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                              Православните църкви, известни със своята закостенялост, могат само да се учат от активността на главата на Римокатолическата църква например. Папа Франциск демонстрира изключително симпатични, обективни и човечни позиции по въпроси като миграцията, икономическото неравенство, новите технологии, единоборството между науката и религията и много други. Все въпроси, които нашата църква проспива и към които няма интерес. Тъй като нивото й е изключително ниско, тя се включва само по теми "ниски топки" - поредният гей парад, "сатанинските феномени" Ванга и Дънов, "отпечатъците и символите на Сатаната" татуировките и тем подобни глупости.
                              И колкото повече продължават родните "духовници" да се занимават с въпросните глупости, толкова повече хората няма да им стъпват в храмовете, освен по стар навик, по празници. Църквата може само да се радва, че получава финансиране по право, а не по заслуги. Защото ако не беше така, отдавна да е потънала в заслужено забвение.

                              Изтритото обре, но това което съм оставил е добре да се анализира- активността доколкото знам се свежда до постъпателни движения на духовниците в задните отверстия на разни момченца. относно измиването краката на няколко мюслита и нигери на всеуслушание беше признато като една от най-големите грешки на сегашния папа. Относно позицията на педалите там няма какво да се коментира, просто напише нещо от типа на изнасилено от свещенник дете и най вероятно ще четеш статии до второто пришествие. Относно финансирането на църквата в бг и на запад - разлика няма- църквата се финансира от държавата и тук има отметка ако искаш да даряваш направо да ти се спират от заплатата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Това е поредният път, в който българската църква показва, че е абсолютно ненужен атрибут на обществото. Тя има този навик - да се изказва единствено по глупави, маловажни и измислени теми и то предимно неадекватно. Църквата се сеща да даде признак на живот по колосални проблеми като йогата и пола, но никога няма да чуете Синодът да излезе с позиция например срещу корупцията, трудовата експлоатация, насилието и др. "Не кради" и "Не лъжи" са много основни божи заповеди, но църквата никога няма да се обяви против политическия елит, който краде и лъже и насън, и който е основна пречка народът да живее по-добре, но веднага ще се разбунтува срещу изключителната драма, че в матурата имало въпрос с пример за "сектантската" и "парарелигиозната" йога например.
                                Това е така, защото българската църква от десетилетия е абсолютно нефелен и безсмислен орган, който има единствената задача да усвоява държавната субсидия. Тя е забравила отдавна народа си, отвратила го е с постоянните скандали за корупция, непристойно поведение и агентурно минало, и резултатите са налице.
                                В скорошно социологическо проучване се констатира, че мнозинството от българите вярват в Бога, но не стъпват в църква. И това е чудесно и адекватно поведение. Защото тази църква няма нищо общо с вярата. Вместо да ни води по път към единение, доброта, любов, приемане и разбиране, тя постоянно тегли към разкол, разделение, противопоставяне, определяне кой е нормален и кой не, кой е праведен и кой не, докато самата погазва всякакви морални и духовни канони.

                                Подобна църква с право е изоставена от народа си. Тя упорито отказва да влезе в 21 век и да прояви поне малко интерес към реалните проблеми на хората. Православните църкви, известни със своята закостенялост, могат само да се учат от активността на главата на Римокатолическата църква например. Папа Франциск демонстрира изключително симпатични, обективни и човечни позиции по въпроси като миграцията, икономическото неравенство, новите технологии, единоборството между науката и религията и много други. Все въпроси, които нашата църква проспива и към които няма интерес. Тъй като нивото й е изключително ниско, тя се включва само по теми "ниски топки" - поредният гей парад, "сатанинските феномени" Ванга и Дънов, "отпечатъците и символите на Сатаната" татуировките и тем подобни глупости.
                                И колкото повече продължават родните "духовници" да се занимават с въпросните глупости, толкова повече хората няма да им стъпват в храмовете, освен по стар навик, по празници. Църквата може само да се радва, че получава финансиране по право, а не по заслуги. Защото ако не беше така, отдавна да е потънала в заслужено забвение.

                                Разбрахме че си улезнал у 21 вио век сос заднико си.

                                Коментар

                                Working...
                                X