IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    ...
    Четенето на форума през годините помага за намиране на верните отговори и разобличаване на филшификацията.
    Сред поредното разобличаване следва година-две мълчание и после отново упорито се прави опит за пробутване.
    Не знам как е с другите питомци, но на мен това взе да ми омръзва.
    Истината...

    Левски до Каравелов:
    “Байо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгарско? Ако туй е тъй, то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.”
    Но цялостната картина на този черен период от историята ни много лесно може да се възстанови и ще видим, че това е бил един доста по-голям план за унищожаване на вътрешната организация на Левски. Този план обслужва само една велика сила – Русия, във възможностите на която е да го организира. Русия е имала планове да ни “освобождава”, но по особен начин, половинчато, та да може когато превзема проливите да не ѝ пречим, а след това да изчезнем като независима държава. И за неизкушен от историята българин целият план може да бъде възстановен, защото знаем резултата, знаем основните факти, а са известни и основните участници в него. Та, Русия е вербовала агентура сред богатите и издигнати българи, а на много от тях е помагала да придобият първоначалното си богатство, на други е давала стипендии в нейни учебни заведения. По-посредствените, но буйни и деятелни, тя им е плащала и ги е правила “професионални” революционери, като например Петко Киряков, Димитър Общи и доста други. Всичко това го е правила както сред емиграцията, така и във вътрешността. Имайки сериозни интереси за проливите, Русия е следяла всички революционни структури и се е стремяла да внедрява в тях лица и да ги манипулира. За това не е жалила пари. И е постигала значителни успехи. Ударила е на камък обаче при Раковски и Касабов. А директен удар срещу нея е бил Дяконът с неговата вътрешна революционна организация. Първият опит за контрол е със сливането на вътрешната с външната организация, чрез Каравелов, който обаче се оказва не твърде успешен. Тогава Русия прибягва да унищожаването на вътрешната революционна организация. Не трябва да подценяваме турската власт, че не е знаела, защото дори да не е, граф Игнатиев е правил нужното да ѝ подскаже. При всички случаи турците не са отдавали значение, защото са знаели, че зад организацията не стои велика сила, и че българите нямат пари. Тогава северната велика сила решава да активизира властите. Могат лесно да бъдат открити хората, чрез които е задействан планът. Каравелов налага неграмотния и своенравен сърбин – Димитър Общи на Левски при ясно изразено негово нежелание! Тетевенските чорбаджии хаджи Стани Врабевски и Петко Милев, участници в комитета дават идеята и пари на Общи да нападне пощата, при изричното несъгласие на Левски. След обира, същият Димитър Общи, раздава наляво и надясно пари, което говори, че целта му е била провал. Каравелов пък, най-главният революционер, от “случайно недоглеждане” допуска главният архив на вътрешната организация да попадне в турците и да стане доказателство в съда.....


    Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

    Коментар


    • Ето нещо за хората чудещи са за отравянето на Скрипал а и не само...

      В воскресенье, 15 апреля, в России скончался известный журналист Максим Бородин, который первым написал о смерти "вагнеровцев".

      Мужчина умер в Екатеринбурге, не приходя в себе после падения из окна. Об этом передает "МБХ Медиа".

      Так, 13 апреля Бородин выпал из окна своей квартиры на пятом этаже.

      Он получил тяжелые травмы и впал в кому. Мужчина был доставлен в городскую больницу.

      Главный редактор РИА "Новый день", в котором работал Бородин, Полина Румянцева допустила, что смерть журналиста могла быть не случайностью или самоубийством.


      Бих питал Начев дали това е поредната плитко скроена манипулация?

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

        Всеки е свободен да вярва в каквото прецени !Ти- на Ледоразбивача,аз - на Архивите,Съни - на "евсиноградката"гроздова(току-що излизам от "Кръчмата")

        Важно е да се носи Отговорност за Решенията относно Последствията....
        Тази теория я развивах още 80-те. “Ледоразбивачът“ само добави фактология, до която нямаше как да имам достъп.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Чудна работа Руските и българските "миролюбци" по цял ден за предстояща война пишат и говорят.
          Тук във Франция си обсъждаме други теми
          Аре у лево с тая Франция , никой не те взима на сериозно ...5000+2000 "ойрос" пенция...клоун !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
            това късна митология
            Всеки е свободен да вярва в каквото прецени !Ти- на Ледоразбивача,аз - на Архивите,Съни - на "евсиноградката"гроздова(току-що излизам от "Кръчмата")

            Важно е да се носи Отговорност за Решенията относно Последствията....

            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Мисля че е кратък пас и са далеч от наливане на масата в кръчмата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                Не мисля, че е толкова елементарно. Тръмп има нужда от спешно ангажиране на вниманието на американците преди изборите през ноември...Очаквам скоро действия в посока Иран.
                Така де, та Путин му налива.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Глупости! Тия двамата пак си поделиха света и ни играят театро. 1945 се повтаря. Само че тогава Рузвелт скоропостижна си замина. Да видим тези колко ще удържат. А чайника напира отзади с чучура откъдето излиза парата. Живеем в интересни времена. Пази Боже!
                  Не мисля, че е толкова елементарно. Тръмп има нужда от спешно ангажиране на вниманието на американците преди изборите през ноември...Очаквам скоро действия в посока Иран.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                    Не знам дали си чел разсекретените архиви на руското МО за първите реакции на Червената армия в деня 22,06,1941...Никой не е обърнал внимание на залпове и експлозии,чакали са Заповед от Ставката,но такава "закъснява".Една част от войската мислела,че е "учение по тревога",друга - чувайки канонада се сетила за силна лятна буря без да се светне,че небето е ясно !

                    Накратко и тогава ситуацията е била в полза на театъра!Но нали Историята е затова - да се чете и анализира без да се греши фатално Втори път!
                    Спарте, това късна митология. Командването е знаело и е чакало заповед за контраатака когато на всички стане ясно, че Хитлер нарушава договора. Май и германците са знаели същото. И са успели да предотвратят създаването на обстановка, предразполагаща съветска обхождаща маневра от юг. Надлъгване на стратегии.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Вече втори път в рамките на година.

                      Жалко, а аз се канех да люпя семки и гледам как се свалят томахавки (поне) и прочие.
                      Великия шахматист май бая пъзлив излезе.
                      Глупости! Тия двамата пак си поделиха света и ни играят театро. 1945 се повтаря. Само че тогава Рузвелт скоропостижна си замина. Да видим тези колко ще удържат. А чайника напира отзади с чучура откъдето излиза парата. Живеем в интересни времена. Пази Боже!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Вече втори път в рамките на година.

                        Жалко, а аз се канех да люпя семки и гледам как се свалят томахавки (поне) и прочие.
                        Великия шахматист май бая пъзлив излезе.
                        ракетите, колкото и умни да са може да полетят и към слънчогледовите ниви и не останаха семки за люпене

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Много странно! На телевизора до мен върви някакъв филм, в който става дума з а съхраняване на някакъв храм, който е бил дом и място на възникване на житейската философия, култура и бойно изкуство "Тай-Чи". Създаде се особена обстановка, лъхна чистота, неподправеност. Аз чета с някаква усмивка, после пак чета. После не вярвам на очите си.

                          Когато човек има потребност да убеди сам себе си в нещо, което в дълбочина всъщност отговаря на някаква емоционална потребност или нагласа, става изключително уязвим на манипулации.
                          Такава е човешката ни природа.
                          Дори не искам да съм язвителен или дидактичен.
                          Просто ми е тъжно.

                          Последните събития, които ни заливат ... като се почне от Скрипал и т.н. са толкова нескопосани, изсмукани ... направо глуповати.
                          За получаване на ориентация всъщност въобще не е необходимо да имаш цялата информация на света. Необходимо е само да се знае кои са участниците - пряко и косвено и след това обичайно приложение на здрав човешки разум.
                          Колкото е възможно по-често си поставяш въпросите:
                          Кой?
                          защо?
                          кой какво печели?
                          кому е необходимо това?
                          Толкова
                          Енергията не признава граници и са странни за човешките ни сетива, проявленията й
                          Прочетох те и ми хареса написаното, мълчаливо го отразих, но мислех да не отговарям, да не "разводнявам" темата... Замислих се малко повече и на, пиша. Харесва ми точно това навлизане в дълбочина на мисълта, опит за обясняване на процесите, търсенето на Пътя... И мисля, че точно от подобни "отлонения" има необходимост и темата, и днешния свят...Иначе остава другото, тъжното усещане за безмисленост, за борба с вятърни мелници или реплики, лишени от разум, просто удобно поднесени наготово. Изкуственият интелект е сред нас и от всеки зависи докога човекът ще се отличава от бота и проявленията му... Как преминават хилядолетия на развитие в 2 реда ))
                          Харесвам Махатма Ганди. Чела съм много за историята му, думите, делата, биографията му. Знам за съмненията, че е "внедрен" с британска помощ с цел мирното оттегляне от колониалната зависимост. Допада ми Принципът за Ненасилието. Крилата негова фраза е "Око за око ...и светът ще ослепее!". Съпротива, неподчинение, отричане без омраза и това без насилеие, в крайна сметка обединява индийците.
                          Не вярвам в революциите с оръжия - винаги някой е платил сметката и очаква отплата, различна от масовия интерес и добруване.
                          Мисля че и мълчанието не е решение. Друг гений на мисълта Анщайн, тъжно констатира, че по-виновните за случващите се безобразия са тези, с чието мълчаливо съгласие или апатия се позволява това.
                          ...помислих да го оцветя в оранжево и да насоча пътя към тибетските полета, но нека си останем тук...

                          Коментар


                          • Предполагам,че българските медии са писали за подкрепата на нато относно нападението срещу Сирия!

                            Това автоматично вкарва и България( като натовска държава) в бъдеще време във война срещу Русия!

                            И после Историята не се била повтаряла.....Ами да - не се,но само за глупаците!
                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Световна ОБЩНОСТ???? Какво е това световна общност? В тая "световна общност" са агресорът САЩ и неговите съюзници агресори, самопровъзгласили се за "световна общност".
                              Защото в тая общност не влиза Китай, с милиард и половина население и икономика по-мощна от тая на САЩ. Ядрена държава. Не влиза Индия, с население малко по-малко от китайското. Също ядрена държава. Не влиза и Бразилия, с над 200 милиона население. И много много други големи и малки държави не влизат в международната общност на световните агресори.
                              Ще опитам да обясня.
                              Имаше заседание на СС, в който резолюцията на русия не беше приета. Бих казал от световната общност.


                              Това означава, че гледната точка на русия не се възприема от повечето страни по света.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Чудна работа Руските и българските "миролюбци" по цял ден за предстояща война пишат и говорят.
                                Тук във Франция си обсъждаме други теми

                                Коментар

                                Working...
                                X