IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече май не ми се пише, но хайде нека ви разкажа за една пресна случка с политически оттенък.
    Снощи в София е имало някакво музикално събитие, мероприятие - нещо техно, мехно, лазерно или такова някакво. Не му отбирам много.
    Прибирайки ме, един таксиджия ми разказа доста подробно, че в тази посока е направил вече много курсове, извозвайки нахъсени за купон младежи, които екзалтирано обяснявали, че ще беснеят до зори, като гвоздеят на вечерта щял да се появи н а сцената около 04.00 сутринта.
    Мислех си тайничко: добре, че не съм на техните години, защото иначе ще си изпусна Формулата (тази сутрин предаваха от Китай).

    После глуповато го попитах: абе, ами те не се ли притесняваха, че може би война е надвиснала над главите ни, ешелони пътуват, ракети хвърчат.
    Въобще не им минава през ума, само купонът ги интересува, това беше отговорът.

    Замислих са за разни работи, пък по едно време си ракох: както е тръгнало, доста вероятно е при започване на взривовете, да се събере жадна за купон аудитория, която ще се кефи и ще се препира, кои ракети - американските или руските правят по ефектно и цветно зарево


    Коментар


    • Имхотеп, НИТО една руска медиа не съм чела скоро. Ако търся повече информация нямам нищо против руските, китайските, арабските и която и да е медиа, бих чела и марсианска някой ден, когато Мъск ни отведе натам...
      Въпросите са ми свързани единствено с логиката, а ти когато прочетеш изказванията на Мей, дето са на всяка първа страница по света и у нас, ако искаш да коментираме тогава твърденията й.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
        И мен ме радва ) Какво просветление и духовна чистота строи от екрана. Почти си представих будистки монах, смирено свел поглед в размисъл за световните дела.
        Много странно! На телевизора до мен върви някакъв филм, в който става дума з а съхраняване на някакъв храм, който е бил дом и място на възникване на житейската философия, култура и бойно изкуство "Тай-Чи". Създаде се особена обстановка, лъхна чистота, неподправеност. Аз чета с някаква усмивка, после пак чета. После не вярвам на очите си.

        Когато човек има потребност да убеди сам себе си в нещо, което в дълбочина всъщност отговаря на някаква емоционална потребност или нагласа, става изключително уязвим на манипулации.
        Такава е човешката ни природа.
        Дори не искам да съм язвителен или дидактичен.
        Просто ми е тъжно.

        Последните събития, които ни заливат ... като се почне от Скрипал и т.н. са толкова нескопосани, изсмукани ... направо глуповати.
        За получаване на ориентация всъщност въобще не е необходимо да имаш цялата информация на света. Необходимо е само да се знае кои са участниците - пряко и косвено и след това обичайно приложение на здрав човешки разум.
        Колкото е възможно по-често си поставяш въпросите:
        Кой?
        защо?
        кой какво печели?
        кому е необходимо това?
        Толкова
        Last edited by nachev; 15.04.2018, 17:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Въпроса не е труден. Световната общност не лъже.
          Световна ОБЩНОСТ???? Какво е това световна общност? В тая "световна общност" са агресорът САЩ и неговите съюзници агресори, самопровъзгласили се за "световна общност".
          Защото в тая общност не влиза Китай, с милиард и половина население и икономика по-мощна от тая на САЩ. Ядрена държава. Не влиза Индия, с население малко по-малко от китайското. Също ядрена държава. Не влиза и Бразилия, с над 200 милиона население. И много много други големи и малки държави не влизат в международната общност на световните агресори.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Бомбардирането на Сърбия, също без санкция на СС на ООН пак си е агресия на САЩ и НАТО.

            ....
            Съгласна съм и това не бива да се забравя, защото стана и с подкрепата на ЕС. А Косово днес е рана, която се усеща не само на Балканите.

            Гледах видиа от сутрешните Събуди се на Нова от вчера и днес. И в двете гости-коментатори Елена Поптодорова, днес и Паси. От толкова богат арсенал на подкрепящи "адекватните действия над чудовището Асад" как пък най-осведомена е Поптодорова.
            Last edited by съни(тя); 15.04.2018, 17:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Ако лъжат, къде са медиите?
              Това ли са източниците ни на информация?!
              Тъжното е, че представянето на целта на бомбардировката е абсурдна и това се подминава с лекота.
              Всъщност - страшно е!
              Дори не се стараят вече да ни обясняват действията си с някакви логични постановки.
              Страшно и унизително е!
              Съни, чети само руски медии и такива спонсорирани от кремъл, и ще видиш колко по-леко ще ти стане...

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                Лъжат като дърти цигани западните другаре...

                ....
                Ако лъжат, къде са медиите?
                Това ли са източниците ни на информация?!
                Тъжното е, че представянето на целта на бомбардировката е абсурдна и това се подминава с лекота.
                Всъщност - страшно е!
                Дори не се стараят вече да ни обясняват действията си с някакви логични постановки.
                Страшно и унизително е!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Находчиво и въздействащо цветово оформление. Респект!
                  ....
                  И мен ме радва ) Какво просветление и духовна чистота строи от екрана. Почти си представих будистки монах, смирено свел поглед в размисъл за световните дела.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Оставете го "новичока", че и за него информацията "чий е" е разнообразна - от закриването на лабораторията, в която е бил разработван в Узбекистан и обезвредена(не с ракети) от американски специалисти - до сведенията, че формулата му е позната и за други лаборатории от Украйна до Англия...

                    По-интересно сега е как бяха унищожени складове с химическо оръжие с бомби/ракети. Ако е така, както тържествено обявиха и Тръмп, и Тереза Мей, то има ли обгазяване, с какви химикали и какви са последствията? Ако не е така - лъжат ли дружно световната общественост?
                    Не мисля, че въпросът е труден
                    Лъжат като дърти цигани западните другаре...


                    Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    И още нещо.
                    Без санкция на ООН, нападението над суверенната Сирия от Тройната коалиция е нищо по-малко от агресия. Каква е разликата с Крим?
                    Трябва ли сега ЕС да обяви ембарго срещу САЩ, Англия и Франция?!
                    Абсолютно си права, пак има подмяна на истината и двоен аршин.

                    Услужливите медии подменят терминологията .....това в Сирия било " удар " , било " операция " и т.н........ а истината е че е нагло нападение над суверенна държава без решение на ООН от 3 държави които се поставят над световния ред !

                    Хубавото е че Руснаците са там , и тия западни помияри могат само да вият отдалеч от злоба и да метнат някоя ракета по някоя колиба ....... за друго не им стиска.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Въпроса не е труден. Световната общност не лъже.
                      Лъженето е държавна политика на Кремльовците.
                      Само да напомня, че външния им министър вчера излъга че Скрипал са го отровили с вещество БЗ. Това било информация получена от швейцарска лаборатория.
                      Швейцарците пък казаха, че няма такова нещо, а


                      Досега Кремъл лансира накъм трийсетина версии за отравянето на Скрипал.
                      Все лъжи.

                      Вижда се обаче, че и сирийския му домашен любимец се учи бързо.
                      Миналата година от 49 изстреляни ракети 23 не достигнали целта си, а тази година от 100 ракети 70 са свалени!
                      Добър ученик!
                      А, според медиите, множеството версии по отравянето на Скрипаль са на ингилизите. Ха сега, де!?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        Имхотеп, чудех се само - Тръмп и Мей лъжат ли, че са унищожени складове с химическо оръжие при ракетните обстрели?
                        Ако не лъжат, какви са резултатите...от унищожението...имало и в Дамаск, 8 милионен град? Някакви порутени сгради ли са останали, с чист свеж въздух наоколо?
                        Съни, не съм чел какво са казали Тръмп и Мей, не мога да коментирам.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                          Един цитат от писмо на Васил Иванов Кунчев-Левски до Каравелов:
                          Баьо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгурско? Ако туй е тъй то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.“ - В. Лъвский


                          И също цитат от Захари Стоянов:

                          Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
                          и
                          „Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, християнската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв! Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!“

                          Находчиво и въздействащо цветово оформление. Респект!

                          Само дето, някак, играта е твърде лесна. Дори в "Стани богат" имаме един верен от общо 4 варианта за отговор.
                          Тук, от трите цитата два са оригинални, а един е откровен фалшификат.
                          Четенето на форума през годините помага за намиране на верните отговори и разобличаване на филшификацията.
                          Сред поредното разобличаване следва година-две мълчание и после отново упорито се прави опит за пробутване.
                          Не знам как е с другите питомци, но на мен това взе да ми омръзва.
                          Last edited by nachev; 15.04.2018, 16:34.

                          Коментар


                          • Имхотеп, чудех се само - Тръмп и Мей лъжат ли, че са унищожени складове с химическо оръжие при ракетните обстрели?
                            Ако не лъжат, какви са резултатите...от унищожението...имало и в Дамаск, 8 милионен град? Някакви порутени сгради ли са останали, с чист свеж въздух наоколо?

                            Коментар


                            • Бе никой нищо не спомена за това:

                              Болгарский журналист во время брифинга в Министерстве иностранных дел РФ, готовясь задать вопрос, поприветствовал спикера ведомства Марию Захаровусловами «Скрипаль воскресе»

                              http://lentaru.media.eagleplatform.c...842&player=new


                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                Оставете го "новичока", че и за него информацията "чий е" е разнообразна - от закриването на лабораторията, в която е бил разработван в Узбекистан и обезвредена(не с ракети) от американски специалисти - до сведенията, че формулата му е позната и за други лаборатории от Украйна до Англия...

                                По-интересно сега е как бяха унищожени складове с химическо оръжие с бомби/ракети. Ако е така, както тържествено обявиха и Тръмп, и Тереза Мей, то има ли обгазяване, с какви химикали и какви са последствията? Ако не е така - лъжат ли дружно световната общественост?
                                Не мисля, че въпросът е труден

                                И още нещо.
                                Без санкция на ООН, нападението над суверенната Сирия от Тройната коалиция е нищо по-малко от агресия. Каква е разликата с Крим?
                                Трябва ли сега ЕС да обяви ембарго срещу САЩ, Англия и Франция?!
                                Бомбардирането на Сърбия, също без санкция на СС на ООН пак си е агресия на САЩ и НАТО.

                                А разликата с Крим е огромна. Няма нищо общо. В Крим руските войски осигуриха на населението на Крим чрез референдум да се отдели от Украйна и да поиска да влезе в състава на Руската федерация. Една пушка не е гръмнала в Крим.

                                Да напомня, че при отделянето на Украйна от СССР, Крим получи статут на автономна република, с право да се отдели от Украйна след провеждане на референдум. Вероломните укри обаче година-две след това промениха конституцията си така, че Крим да не може самостоятелно да насрочи референдум, с което погазиха и договора за отделянето. Още тогава би трябвало руснаците да си вземат Крим, ама тогава Русия беше слаба и управлявана от впиянчения Елцин, та това не стана.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X