IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    Не мисля, че е толкова елементарно. Тръмп има нужда от спешно ангажиране на вниманието на американците преди изборите през ноември...Очаквам скоро действия в посока Иран.
    Така де, та Путин му налива.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Глупости! Тия двамата пак си поделиха света и ни играят театро. 1945 се повтаря. Само че тогава Рузвелт скоропостижна си замина. Да видим тези колко ще удържат. А чайника напира отзади с чучура откъдето излиза парата. Живеем в интересни времена. Пази Боже!
      Не мисля, че е толкова елементарно. Тръмп има нужда от спешно ангажиране на вниманието на американците преди изборите през ноември...Очаквам скоро действия в посока Иран.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

        Не знам дали си чел разсекретените архиви на руското МО за първите реакции на Червената армия в деня 22,06,1941...Никой не е обърнал внимание на залпове и експлозии,чакали са Заповед от Ставката,но такава "закъснява".Една част от войската мислела,че е "учение по тревога",друга - чувайки канонада се сетила за силна лятна буря без да се светне,че небето е ясно !

        Накратко и тогава ситуацията е била в полза на театъра!Но нали Историята е затова - да се чете и анализира без да се греши фатално Втори път!
        Спарте, това късна митология. Командването е знаело и е чакало заповед за контраатака когато на всички стане ясно, че Хитлер нарушава договора. Май и германците са знаели същото. И са успели да предотвратят създаването на обстановка, предразполагаща съветска обхождаща маневра от юг. Надлъгване на стратегии.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Вече втори път в рамките на година.

          Жалко, а аз се канех да люпя семки и гледам как се свалят томахавки (поне) и прочие.
          Великия шахматист май бая пъзлив излезе.
          Глупости! Тия двамата пак си поделиха света и ни играят театро. 1945 се повтаря. Само че тогава Рузвелт скоропостижна си замина. Да видим тези колко ще удържат. А чайника напира отзади с чучура откъдето излиза парата. Живеем в интересни времена. Пази Боже!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Вече втори път в рамките на година.

            Жалко, а аз се канех да люпя семки и гледам как се свалят томахавки (поне) и прочие.
            Великия шахматист май бая пъзлив излезе.
            ракетите, колкото и умни да са може да полетят и към слънчогледовите ниви и не останаха семки за люпене

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Много странно! На телевизора до мен върви някакъв филм, в който става дума з а съхраняване на някакъв храм, който е бил дом и място на възникване на житейската философия, култура и бойно изкуство "Тай-Чи". Създаде се особена обстановка, лъхна чистота, неподправеност. Аз чета с някаква усмивка, после пак чета. После не вярвам на очите си.

              Когато човек има потребност да убеди сам себе си в нещо, което в дълбочина всъщност отговаря на някаква емоционална потребност или нагласа, става изключително уязвим на манипулации.
              Такава е човешката ни природа.
              Дори не искам да съм язвителен или дидактичен.
              Просто ми е тъжно.

              Последните събития, които ни заливат ... като се почне от Скрипал и т.н. са толкова нескопосани, изсмукани ... направо глуповати.
              За получаване на ориентация всъщност въобще не е необходимо да имаш цялата информация на света. Необходимо е само да се знае кои са участниците - пряко и косвено и след това обичайно приложение на здрав човешки разум.
              Колкото е възможно по-често си поставяш въпросите:
              Кой?
              защо?
              кой какво печели?
              кому е необходимо това?
              Толкова
              Енергията не признава граници и са странни за човешките ни сетива, проявленията й
              Прочетох те и ми хареса написаното, мълчаливо го отразих, но мислех да не отговарям, да не "разводнявам" темата... Замислих се малко повече и на, пиша. Харесва ми точно това навлизане в дълбочина на мисълта, опит за обясняване на процесите, търсенето на Пътя... И мисля, че точно от подобни "отлонения" има необходимост и темата, и днешния свят...Иначе остава другото, тъжното усещане за безмисленост, за борба с вятърни мелници или реплики, лишени от разум, просто удобно поднесени наготово. Изкуственият интелект е сред нас и от всеки зависи докога човекът ще се отличава от бота и проявленията му... Как преминават хилядолетия на развитие в 2 реда ))
              Харесвам Махатма Ганди. Чела съм много за историята му, думите, делата, биографията му. Знам за съмненията, че е "внедрен" с британска помощ с цел мирното оттегляне от колониалната зависимост. Допада ми Принципът за Ненасилието. Крилата негова фраза е "Око за око ...и светът ще ослепее!". Съпротива, неподчинение, отричане без омраза и това без насилеие, в крайна сметка обединява индийците.
              Не вярвам в революциите с оръжия - винаги някой е платил сметката и очаква отплата, различна от масовия интерес и добруване.
              Мисля че и мълчанието не е решение. Друг гений на мисълта Анщайн, тъжно констатира, че по-виновните за случващите се безобразия са тези, с чието мълчаливо съгласие или апатия се позволява това.
              ...помислих да го оцветя в оранжево и да насоча пътя към тибетските полета, но нека си останем тук...

              Коментар


              • Предполагам,че българските медии са писали за подкрепата на нато относно нападението срещу Сирия!

                Това автоматично вкарва и България( като натовска държава) в бъдеще време във война срещу Русия!

                И после Историята не се била повтаряла.....Ами да - не се,но само за глупаците!
                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                  Световна ОБЩНОСТ???? Какво е това световна общност? В тая "световна общност" са агресорът САЩ и неговите съюзници агресори, самопровъзгласили се за "световна общност".
                  Защото в тая общност не влиза Китай, с милиард и половина население и икономика по-мощна от тая на САЩ. Ядрена държава. Не влиза Индия, с население малко по-малко от китайското. Също ядрена държава. Не влиза и Бразилия, с над 200 милиона население. И много много други големи и малки държави не влизат в международната общност на световните агресори.
                  Ще опитам да обясня.
                  Имаше заседание на СС, в който резолюцията на русия не беше приета. Бих казал от световната общност.


                  Това означава, че гледната точка на русия не се възприема от повечето страни по света.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Чудна работа Руските и българските "миролюбци" по цял ден за предстояща война пишат и говорят.
                    Тук във Франция си обсъждаме други теми

                    Коментар


                    • Трамп в Сирии пошел на очень большой риск – на столкновение с ядерной державой. И Россия тут же проиграла: Путин отступил гораздо более позорно, чем Хрущев во время Карибского кризиса 1962 года. Хрущев вывел советские ракеты с Кубы, но взамен, в качестве компенсации, договорился о выводе американских ракет из Турции. А Путин просто испугался, не пошел на эскалацию, побоялся прямого столкновения с американцами. В Сирии Трамп публично выпорол Путина перед всем миром
                      Вече втори път в рамките на година.

                      Жалко, а аз се канех да люпя семки и гледам как се свалят томахавки (поне) и прочие.
                      Великия шахматист май бая пъзлив излезе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                        Ти въобще ли не вярваш, че има проблем и всичко е просто един театър?
                        Не знам дали си чел разсекретените архиви на руското МО за първите реакции на Червената армия в деня 22,06,1941...Никой не е обърнал внимание на залпове и експлозии,чакали са Заповед от Ставката,но такава "закъснява".Една част от войската мислела,че е "учение по тревога",друга - чувайки канонада се сетила за силна лятна буря без да се светне,че небето е ясно !

                        Накратко и тогава ситуацията е била в полза на театъра!Но нали Историята е затова - да се чете и анализира без да се греши фатално Втори път!

                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          В този сблъсък определено имаше някакви подозрителни, почти театрално режисирани елементи. Тази страна на "конфликта" ти дава някакво основание за горните твърдения.

                          Обаче нещата имат и обратна страна. Противопоставяне и напрежение има. Те са действителни, а не сценични. Някои от причините за тях остават скрити.
                          Всички общества в историята на човечеството са били изправяни пред въпроса: При Противопоставяне, напрежение и силови сблъсъци, да се създадат условия и да се мотивира подходящо мъжката част от населението, за да се бие.
                          Ерго, когато войната чука на вратата ти, трябват ти войници!

                          Което пък ме провокира да те питам аз теб: Ти въобще ли не вярваш, че има проблем и всичко е просто един театър?
                          Играта на оръжейните концерни по света се нуждае от множество локални / и не само / незатихващи конфликти , като целта е да се продава стоката ... колкото до световна патаклама , смятам че вероятността е не повече от 30%.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            Ами нали това е целта бе , Начев , да се видиотят младите , да станат импотеховци и сетне няма да има нужда от война , сами ще свалят гащите с ентусиазъм !
                            В този сблъсък определено имаше някакви подозрителни, почти театрално режисирани елементи. Тази страна на "конфликта" ти дава някакво основание за горните твърдения.

                            Обаче нещата имат и обратна страна. Противопоставяне и напрежение има. Те са действителни, а не сценични. Някои от причините за тях остават скрити.
                            Всички общества в историята на човечеството са били изправяни пред въпроса: При Противопоставяне, напрежение и силови сблъсъци, да се създадат условия и да се мотивира подходящо мъжката част от населението, за да се бие.
                            Ерго, когато войната чука на вратата ти, трябват ти войници!

                            Което пък ме провокира да те питам аз теб: Ти въобще ли не вярваш, че има проблем и всичко е просто един театър?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Вече май не ми се пише, но хайде нека ви разкажа за една пресна случка с политически оттенък.
                              Снощи в София е имало някакво музикално събитие, мероприятие - нещо техно, мехно, лазерно или такова някакво. Не му отбирам много.
                              Прибирайки ме, един таксиджия ми разказа доста подробно, че в тази посока е направил вече много курсове, извозвайки нахъсени за купон младежи, които екзалтирано обяснявали, че ще беснеят до зори, като гвоздеят на вечерта щял да се появи н а сцената около 04.00 сутринта.
                              Мислех си тайничко: добре, че не съм на техните години, защото иначе ще си изпусна Формулата (тази сутрин предаваха от Китай).

                              После глуповато го попитах: абе, ами те не се ли притесняваха, че може би война е надвиснала над главите ни, ешелони пътуват, ракети хвърчат.
                              Въобще не им минава през ума, само купонът ги интересува, това беше отговорът.

                              Замислих са за разни работи, пък по едно време си ракох: както е тръгнало, доста вероятно е при започване на взривовете, да се събере жадна за купон аудитория, която ще се кефи и ще се препира, кои ракети - американските или руските правят по ефектно и цветно зарево

                              Ами нали това е целта бе , Начев , да се видиотят младите , да станат импотеховци и сетне няма да има нужда от война , сами ще свалят гащите с ентусиазъм !

                              Коментар


                              • http://epicenter.bg/article/Toma-Tom...dam/151871/2/0
                                В момента САЩ е като римска империя с император Нерон Тома Томов: Войната в Сирия е спечелена от Асад! Той няма да бъде обесен като Саддам (видео)

                                Излишни са ракетните удари след като е ясна перспективата в Сирия. Ще има Студена война 10-15 г., прогнозира Томов.

                                Коментар

                                Working...
                                X