IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Руското правителство трудно може да препятства алтернативните доставки по Южния газов коридор, да не говорим че списъкът с конкуренти бързо расте с новите газови находища в офшорни зони на Каспийско море (Абшерон и Шах Дениз 3), Туркменистан (суапови сделки през Иран с Азърбайджан), Иран, Ирак и Източното Средиземноморие. За ЕС и всички големи играчи няма съмнение относно реалистичността на алтернативните маршрути за износ на газ през Гърция и България към ЕС. Кошмарите на Газпром тепърва ще се задълбочават след осъзнаването, че нарастващите производствени и транспортни разходи на компанията в Русия не оставят много място за конкуренция чрез по-ниски цени.

    За да блокира развитието и износа на каспийски газ, включително от Туркменистан през транскаспийския газопровод, Москва реши да премести военна си каспийска флотилия от Астрахан в Каспийск, въпреки че това струва близо 1 млрд. долара. Единственото разумно обяснение за подобно скъпо упражнение и то по време на бюджетни ограничения и нестабилни приходи от нефт и природен газ е, че Кремъл се стреми към възможност за изпреварващ удар и тотален военен контрол върху Каспийско море, както и възможност да поразява цели в Средния и Близък Изток.

    Един от основните мотиви зад стратегията на Русия в Близкия изток – включително и зад действията и в Сирия, сближаването с Турция и нарастващото военно присъствие в Средиземноморието е именно да се контролира маршрутът за алтернативни доставки на газ към пазари в ЕС, доминирани от Газпром.
    http://bulgariaanalytica.org/2018/06...line-part-two/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ivan2015
      Ко мо не та та се опитаха да излъжат, че уж за такива като мен организирали прайда?
      Аз съм хетеросексуален и никога не съм ходил на прайд.
      Един мой познат казваше, че ко мо не та та крият фактите, че част от потомците на ко мо не та та са хомосексуалисти.
      Ванката пак дигна нивото на дискусията до забележителни висоти …… докато чета бисери ще се задавя със сутрешното си кафе.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Кво могат руснаците и кво могат хамериканците.
        Руснаците например произвеждат повече автомобили на глава от населението отколкото САШШ. Пък в Русия не знаят как се прави картофобелачка.
        Забелязахте ли, че ко мо не та та продължават да лъжат, че уж в наши дни в Русия се произвеждат повече автомобили на човек от населението в сравнение със САЩ? Истината обаче е съвсем друга. Според данните от Международната организация на производителите на автомобили (OICA) излиза, че през 2017г. в САЩ са произведени над 3 пъти повече автомобили на човек от населението в сравнение с Русия.
        Според тези данни през 2017г. в САЩ са произведени 11 189 985 автомобили, а през 2017г. в Русия са произведени само 1 551 293 автомобила. Според данните от същата организация през 2017г. в Тайланд са произведени повече автомобили в сравнение с Русия.
        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...cle_production

        Ко мо не та та продължават да лъжат, че уж от 24 юни 1992г. до сега в Русия официалният курс на щатския долар към руската рубла се е повишил не повече от 100 000 пъти. Истината обаче е съвсем друга. От 24 юни 1992г. юни до сега в Русия официалният курс на щатския долар към руската рубла се е повишил над 100 000 пъти. Ко мо не та та не ви казват, че считано от 1 януари 1998г. 1000 стари руски рубли се заменят за 1 нова руска рубла. Тоест сега 1 нова руска рубла е равна на 1000 стари рубли.
        https://ru.wikipedia.org/wiki/Денежн..._1998_года

        Един познат казваше, че целта на ко мо не та та е да ви излъжат.
        Last edited by Ivan2015; 10.06.2018, 23:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Нещо за Содом и Гомор не споменават ли соросоидите ?!
          Не споменават, щото са ги създали. Тема табу. Малтус се бил сетил 2000г. след тях.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Sahib31 Разгледай мнение

            Ти много защитаваш нетрадиционните, но те често натрапват, както казва църквата безплодния си морал Соросоидите стремейки се да избеггнат третата световна с военни действия, се опитват до такава степен да развратят обществата, че преобладавайки безплодната любов, да намалеят плодовете.
            Нещо за Содом и Гомор не споменават ли соросоидите ?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Българският ученик Звездин Бесарабов от Националната природоматематическа гимназия в София получи стипендия за следване в университет по избор. Тя е осигурена от Фондация за Надареност и Креативност на крал Абдулазис и неговата свита (Мохиба). Награда си Звездин спечели от най-голямото състезание за гимназисти, свързано с наука и инженерство в света - Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF).
              http://uspelite.bg/balgarski-uchenik...stvo-v-sveta-1

              Как мислите, дали това българче ще остане да учи и живее в държава с ди-ци като долуподписаните?
              Няма , защото на власт са "ди-ци" , за които най важно е какво ще разпореди Брюксел , особено за прайда ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Не знаех, че и традиционните семейства в България също не могат "да живеят, да работят и да обичат без страх от дискриминация".
                Информирай посланниците за това, гарантирам ти, че няма да си траят
                Ти много защитаваш нетрадиционните, но те често натрапват, както казва църквата безплодния си морал Соросоидите стремейки се да избеггнат третата световна с военни действия, се опитват до такава степен да развратят обществата, че преобладавайки безплодната любов, да намалеят плодовете.

                Коментар


                • Българският ученик Звездин Бесарабов от Националната природоматематическа гимназия в София получи стипендия за следване в университет по избор. Тя е осигурена от Фондация за Надареност и Креативност на крал Абдулазис и неговата свита (Мохиба). Награда си Звездин спечели от най-голямото състезание за гимназисти, свързано с наука и инженерство в света - Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF).
                  http://uspelite.bg/balgarski-uchenik...stvo-v-sveta-1

                  Как мислите, дали това българче ще остане да учи и живее в държава с ди-ци като долуподписаните?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Не знаех, че и традиционните семейства в България също не могат "да живеят, да работят и да обичат без страх от дискриминация".
                    Информирай посланниците за това, гарантирам ти, че няма да си траят
                    Ми откъде да знаеш , след като следваш само най-ценната ценност !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                      За прайда са дваесе и пет посланика. За парада на традиционното семейство си траят солидарно останалите.
                      Не знаех, че и традиционните семейства в България също не могат "да живеят, да работят и да обичат без страх от дискриминация".
                      Информирай посланниците за това, гарантирам ти, че няма да си траят

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        да имен ме изтриха …..виж на барби психо десните глупости на тема Русия са ногу ценни....
                        Особено подкрепата за София Прайд 2018 , това е най ценната ценност според Инвестора .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Ми аз ги подкрепих ама ме изтриха.Европа се напълни с долни които имат власт.Не вярвам Бог да ги търпи дълго
                          да имен ме изтриха …..виж на барби психо десните глупости на тема Русия са ногу ценни....
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            За прайда са дваесе и пет посланика. За парада на традиционното семейство си траят солидарно останалите.
                            25 джендъра

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              А кога ше подкрепим нормалните люде , а барбаранде ... тия дето все още носят патриотичния български дух и имат куража да създават поколение ?!
                              Ми аз ги подкрепих ама ме изтриха.Европа се напълни с долни които имат власт.Не вярвам Бог да ги търпи дълго
                              Last edited by X_Y; 10.06.2018, 21:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                                А кога ше подкрепим нормалните люде , а барбаранде ... тия дето все още носят патриотичния български дух и имат куража да създават поколение ?!
                                За прайда са дваесе и пет посланика. За парада на традиционното семейство си траят солидарно останалите.

                                Коментар

                                Working...
                                X