IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Не са ни виновни сърбите и руснаците че сме алчни и прости.Печелиш Балканската война.Ми спирай ослушай се огледай се имаш излаз на Бяло море владееш Тракия за чии са ти македонцките чукари и тва тъпоглаво население?Чакаш и дебнеш и кат дойде момента го слагаш на гърците...На нас все некой друг ни е виновен
    Има такъв начин на мислене. Полезно е да се познава и отношенията да се строят на здрава основа, варианти на действие, гаранции.

    Ако някой счита, че все другите са ни длъжни или имат морални ангажименти към нас, това обикновено завършва с катастрофа.
    Нямам никакви илюзии за нашите грешки, които в определени моменти прерастват в откровена мърлящина и дори престъпления.
    Но-оооо, внимание, това си е само за наша вътрешна упротреба, за вземане на поуки и за избягване на грешки.
    За това следва да се говори спокойно и аналитично, без излишна омраза И САМО МЕЖДУ НАС СИ.
    Сърби и гърци не са по-добри от нас! Баш от тях акъл и назидание не приемам!

    Няма значение за какво точно, но във външни отношения ме интересува и занимава само БГ ИНТЕРЕС!

    Чудесна илюстрация е отношението на железния канцлер Бисмарк: С патетичен тон го информирали за страданията на християнското население в днешните български земи, изнемогващо под издевателствата на османлиите.
    Отговорът бил: За тези конекрадци от делтата на Дунав не жертвам живота на ни един германски гренадир.

    Доколкото тогава не е имало баш Германия, чувал съм го във варианти: пруски, померански, ма принципът е ясен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      ++
      Начев, нема им се връзваш.
      В тая тема ми е по принцип гнусливо (предпочитам да се ям/ бъзикам с Мишо либералето оттатък при ДТ).
      Ама когато все пак влизам е главно заради теб, да видя какво ново си постнал. Въпреки длъжкото понякога четене - заслужава си !
      В тая тема наистина има неща дето цапат , тъй че внимателно ! Политиката е мръсна работа !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        На русофил?
        Че обидно си е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Хаха ... браво , интересна логика ... ми що тогаз не триеш "русофил" , например ... мене постоянно ме обиждат !
          На русофил?
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

            Много яко попадение, Барба. Само дето ми се губят Черненко и Андропов ;-)
            ..И, като казах...какво знаеш за т.нар. „Уши Андропова”?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение



              Грешка , Горбачов и Елцин не са за там ... те са за разстрел !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                След като я използвате, за да обидите някого - естествено, че е обида.
                Хаха ... браво , интересна логика ... ми що тогаз не триеш "русофил" , например ... мене постоянно ме обиждат !

                Коментар




                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                  Съдбата на СССР ..

                  Коментар


                  • След като я използвате, за да обидите някого - естествено, че е обида.
                    रादोस्त

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Аз не съм забравил да спомена в бегъл щрих, но ти са забравил да прочетеш!

                      От години повтарям, че повечето ми постове са предназначени само за кръга форумци, които могат да държат вниманието си фокусирано и след прочитане на три реда. Има и друго - завистлив съм тези, които могат в три реда да изчерпят богат фактологически материал и да обяснят сложи процеси и връзки

                      За останалите са "забранени"
                      ++
                      Начев, нема им се връзваш.
                      В тая тема ми е по принцип гнусливо (предпочитам да се ям/ бъзикам с Мишо либералето оттатък при ДТ).
                      Ама когато все пак влизам е главно заради теб, да видя какво ново си постнал. Въпреки длъжкото понякога четене - заслужава си !

                      Коментар


                      • Last edited by X_Y; Днес, 15:27. Я виж ти , джендър вече е обидна дума ... браво на модерацията , усеща откъде духа вятъра !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          Чета и не мога да повярвам. Преглеждам няколко десетки страници и постоянно срещам възторжено квичене, съпроводено от разтърсваща серия от верижни оргазми, защото видите ли, Вселенският Патриарх признал някаква отделна украинска църква.
                          Иванушка, приятелю, да знаеш, че се намираш под лошото влияние и калпавото методологически и политическо ръководство на Барбарона, който е отявлен българомразец, ненавиждащ всичко и всички наред, превръща и теб в пръскащ отровна жлъчка мразител, отказващ да се съобрази с исторически факти и причинно-следствени връзки, игнориращ мисълта и здравия разум.
                          Оставете Русия! Тя си има президент, правителство и народ, които се грижат за нея!

                          Погледнете България!
                          Имайте милост към родината си ако не може да я обичате, а ако и това е прекалено много за вас, идете си в мир и се надявайте, че ще бъдете забраве - поне до момента, в който вие или децата ви ще се наложи да почукате на прага ни!

                          Искам да съм относително кратък, макар че имам планини за казване, но историята не ми е пряка специалност и може да допусна неточности.
                          Вие чували ли сте за съюзници-разбойници? Знаете ли какво и се случи на България през 1913 г., гогато православните ни братя се обединиха с Турция на падишаха. Същите тези братя, които решаваха своите национални проблеми във времето, когато България даваше безброй жертви при Одрин. Да, там имаше и сърби, но те по-скоро симулираха, че уж храбро и самоотвержено се бият. Нападнаха ни и ни разкъсаха като хищни зверове, под благия, окуражителен и подкрепящ поглед на същата тази Вселенска патриаршия. Апропо, Батюшката - Император май и той тогава радостно потривал ръце, защото като гарант Русия е могла да направи далеч повече, но е чакала и се е помайвала. Какво е чакала?! Чакала си е интересите, както прави всеки сериозен и итговорен субект. Пишете и това в нейните грехове, защото истината е многолика, историята ни е твърде преплетена с тази страна и народ и те има огромни заслуги, но и тежки грехове към нас.

                          Не си затваряйте очите. Църквата като институция се занимава не на последно място и с политика.

                          Не си затваряйте очите. Елитите на практически почти всички съседни нам държави са антибългарски настроени и особено силно това е изразено при Гърция и Сърбия. Така е било, така и ще бъде. При хората е малко по-различно.
                          При двустранните отношения с народите на тези страни има специфични особености, преобладава съмнението и недоверието. Усещам, че и те имат някакви свои основания да не ни харесват, обичат, дори да се страхуват от нас, но да ви кажа правичката - нашият интерес ме вълнува далеч повече.

                          Някой от вас, юначни българи, интернационалисти и борци за църковната независимост на Украйна, случай да е чувал, че само преди две седмици същото това лице Вартоломей, в сослужение със сръбския патриярх в град |Солун са изнесли едно перфектно антибългарско мероприятие, което е трябвало да ознаменува бляскавата победа отпреди точно 100 години на православните войски над врага при Добро поле. Чували ли сте за Добро поле и кой е бил врагът, който се е изправил срещу сръбските и гръцките войски. Е, то гърците тогава хич ги е нямало, но пък е имало французи и англичани, а щом е за права вяра, ще притворим очи за тяхната схизматичност.
                          Така че - хич не ми го навирайте тоз (тогоз), не квичете от възторг за чуждата църква, ами си задайте въпроса, защо е там, чий го търси и в чий интерес работи?
                          И след това си задайте въпроса - вие българи ли сте или канадци и французи
                          Ако сте канадци и французи - марш оттук!

                          Надявах се да чуя и някаква приказка за вчерашния ден, когато се навърши годишнина от влизането на България в ПСВ, но уви - украинските и руските проблеми имат по-висок приоритет в мразещите ви глави!
                          Не са ни виновни сърбите и руснаците че сме алчни и прости.Печелиш Балканската война.Ми спирай ослушай се огледай се имаш излаз на Бяло море владееш Тракия за чии са ти македонцките чукари и тва тъпоглаво население?Чакаш и дебнеш и кат дойде момента го слагаш на гърците...На нас все некой друг ни е виновен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            То и дружбата преди беше от векове за векове, я докъде я докарахте,

                            То и с НАТО и с ЕС ще е същото

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              То и дружбата преди беше от векове за векове, я докъде я докарахте,

                              Проблеми с дружбата имате вие ... аз нямам .
                              Last edited by X_Y; 15.10.2018, 16:27.

                              Коментар


                              • Заложническа криза на централната жп гара в Кьолн

                                Задействана е мащабна полицейска операция. Гарата е евакуирана, движението на влаковете е спряно.
                                В аптека на централната железопътна гара в рейнския град Кьолн е възникнала заложническа ситуация, съобщава водещият германски ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung, цитирано т агенция „Фокус“.

                                Към настоящия момент не е ясно дали заложникът е един или става въпрос за повече хора. Полицията не разполага с конкретна информация и за извършителя.

                                В социалната мрежа „Туитър“ правоохранителните органи призоваха единствено жителите и гостите на града да избягват района.

                                По-рано бяха разпространени доклади за стрелба, но към настоящия момент властите не са в състояние нито да потвърдят, нито да опровергаят информацията. Налице са обаче индикации, че от помещението излиза дим, подчертават от редакцията.

                                Мдааа , в "развитите" страни се случва ... в Кьолн по-често !

                                Коментар

                                Working...
                                X