IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Почти нищо от това не е вярно.
    Съвременните технологии си сондират и обезпечават добив и от над 10км вече повече от десетилетие.
    Находището Левиатан е огромно и си е главно за износ, щото Израел си имат и други достатъчни за домашна консумация. И си е баш в тяхната си икономическа зона, срещу Хайфа.
    Единствено Ливан може да има някакви претенции, че малка част от блока може и да е в техни води, но май нищо не е доказано и дрилено там.
    Турците имат някакви претенции само около Кипър.
    Струва ми се че най икономически изгодния вариант е Левиатан-Гърция по дъното на морето, ма това зависи и от израелците, може и да решат да го втечняват и с танкери после. Въпрос на сметки...

    Една такава диверсификация от връзката с Гърция би ни била добре дошла и на нас.
    Не споря, спомените са ми от прелитане над информацията.

    Но тогава... нещо не съм чул Израел да е голям (бъдещ) износител на газ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

      Моят спомен, хер Начев, е, че:
      1. Това находище е много дълбоко под дъното на морето и още няма достатъчно евтина технология за добиването от там.
      2. Находището е под международни води, макар и срещу брега на Израел.
      З. Към него имаха претенции и арабските страни (през/чрез Сирия (да, войната...)) и, не щеш ли, Тюркие.
      Почти нищо от това не е вярно.
      Съвременните технологии си сондират и обезпечават добив и от над 10км вече повече от десетилетие.
      Находището Левиатан е огромно и си е главно за износ, щото Израел си имат и други достатъчни за домашна консумация. И си е баш в тяхната си икономическа зона, срещу Хайфа.
      Единствено Ливан може да има някакви претенции, че малка част от блока може и да е в техни води, но май нищо не е доказано и дрилено там.
      Турците имат някакви претенции само около Кипър.
      Струва ми се че най икономически изгодния вариант е Левиатан-Гърция по дъното на морето, ма това зависи и от израелците, може и да решат да го втечняват и с танкери после. Въпрос на сметки...

      Една такава диверсификация от връзката с Гърция би ни била добре дошла и на нас.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Ми аз си мисля че ако наистина се случи чудо и започнем да транзитираме примерно 60 милиарда кубика газ веднага ще ни кажат че трябва да започнем реформи и да приватизираме Булгартрансгаз.Ако не искаме ще променят енергийните закони.Ако сме упорите и излезем от ЕС тогава ще ни спретнат майдани санкции и какво ли не.Има толко дълъг списък от евроатлантически ценности че мога до утре да ти ги изброявам.Иначе приказки за малоумници конкуренция човешки права свобода демокрация пазарна икономика бля бля бля.Нашият път е друг и той е на духовността.Ние икономически гигант никога няма да станем но можем да живеем много добре ако малко сме по умни.
        мдааа...първо ше спрат бананите и тоалетната хартия ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Късно го виждам това до мен.
          В общи линии си прав. Където има природни богатства, моментално се намират приятели да ти помагат, пък ако не си много отзивчив и не щеш да участваш в разни конфигурации за оказване на помощ, трябва да известиш митническите си органи да започнат да подготвят митнически декларации за внос на ценности и демокрация. В тази игра няма Изток и Запад - всичка я играят, но просто възможностите на играчите са различни.

          Споделяш и за турците. Имат огромно самочувствие, невероятно силни дипломатически и други служби, силна армия . Вярно е, че играят сложна и рискована игра, но не съм сигурен, че става дума за прищявка.
          Поколения турски патриоти са работили за тяхната родина и в наши дни вече са създадени условия да се каже на големите: ние работим за нашите интереси и не може да ни заобикаляте или мачкате. За това състояние се работи още от времената на Мустафа Кемал, а в по-ново време в паметта ми изникват имената на Ечевит, Демирел и особено Тургут Юзал.
          Предполагам, че не са забравили, че наличието н абогатства веднага отприщва и нездрави мераци и са готови да играят играта.
          Има една особеност. Където големите и силните са се "разбрали" и са построили инфраструктурата, която ще им осигури приходи и печалби, там обичайно настъпва мир и спокойствие. Проблемите се случват при намеса на местни играчи, които се грижат за туземното население.
          По тази причина гледам на нашата страна предимно като на транзитен център. Личните ни потребности са скромни - около 4 млрд. м3, но спокойно можем да транзитираме 30 млрд. Колкото и да сме скромни в потребностите си, тези 4 млрд. трябва да дойдат от някъде.
          Тук си спомням да отбележа допълнително, че играта на Турция е далеч по-мащабна и амбициозна. Сигурно помниш, че в източната част на Средиземно се откриха огромни залежи от газ. Някъде там беше в района близо до Кипър и Израел. Признавам честно, че не помня кой точно от големите международни акули отхапа правото да проучва и разработва, а това е сложна, деликатна и скъпа работа и не търпи новобранци. Тоест, неизбежно е и бялата акула да отхапе своята част от дажбата, но за големите пари тепърва ще има огромни битки и спорове. А Турция е и с двата крака вътре покрай т.н. Севернокипърска Турска Република, която скоро ще стане на 50 години и очевидно няма сила, която да реши този въпрос по нормален начин.
          Ми аз си мисля че ако наистина се случи чудо и започнем да транзитираме примерно 60 милиарда кубика газ веднага ще ни кажат че трябва да започнем реформи и да приватизираме Булгартрансгаз.Ако не искаме ще променят енергийните закони.Ако сме упорите и излезем от ЕС тогава ще ни спретнат майдани санкции и какво ли не.Има толко дълъг списък от евроатлантически ценности че мога до утре да ти ги изброявам.Иначе приказки за малоумници конкуренция човешки права свобода демокрация пазарна икономика бля бля бля.Нашият път е друг и той е на духовността.Ние икономически гигант никога няма да станем но можем да живеем много добре ако малко сме по умни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

            Доспомних си спомена: претенциите на Турция за това находище минават през турската част на остров Кипър, която е еднакво близо с находището, както е и Израел.
            Сега, ако Турция докара до помпене и продажби, ще са както Катар и Иран. Понастръхнали, ама дотам. Могат да скачат на евреите но, они могат ги изпепели...

            Коментар


            • Правителството създава звено за борба с дезинформацията

              Министерство на истината...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Хубаво, че ме подкрепяш, та да се се знае и помни, че освен в транзита на руска и средноазиатска газ, Турция има реални възможности да се намеси на този пазар и като производител.
                Доспомних си спомена: претенциите на Турция за това находище минават през турската част на остров Кипър, която е еднакво близо с находището, както е и Израел.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Начев защо мислите че някакви възможности се отварят след евентуално излизане на Полша? В смисъл, сега няма ли възможности за сътрудничества, според мен е въпрос на желание?

                  А и малко рано е за подобни фантазии, все пак според мен мнението на Израел едва ли може да вбие клин между тези държави.
                  Ами що да не мисли? Възможности за доразпадане, примерно...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                    Моят спомен, хер Начев, е, че:
                    1. Това находище е много дълбоко под дъното на морето и още няма достатъчно евтина технология за добиването от там.
                    2. Находището е под международни води, макар и срещу брега на Израел.
                    З. Към него имаха претенции и арабските страни (през/чрез Сирия (да, войната...)) и, не щеш ли, Тюркие.
                    Мерси, забравил съм подробностите, а дяволът много обича да се ровичка там.

                    Хубаво, че ме подкрепяш, та да се се знае и помни, че освен в транзита на руска и средноазиатска газ, Турция има реални възможности да се намеси на този пазар и като производител.

                    А пък тези приказки аз не ги говоря случайно. Докат си бием тук фило/фобски шамари, забравяме, че сме тленни и временни, че сме получили в завет от дедите си едно парче земя, дадено ни назаем от Бог с основната повеля да съхраним и предадем на нашите деца. За да гарантираме случването на това, трябава да знаем много добре кои сме, от какво да се пазим.
                    В преден пост може да съм създал впачатление, че много харесвам турците. Тяхните патриоти да се грижат за турските неща. Мен ме интересува българската съдба.
                    Основният геостатегически противник и заплаха за суверенитета и бъдещето на страната ни е Турция.
                    Другите имат тук някакви интереси - трайни или конюнктурни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Пожелавам им светло бъдеще само и само да се отървем от тоя съюз
                      Гледаме на пеещия съюз по малко различен начин, но това не е чак толкова голяма беда.
                      Факт е, че и на мен ми призлява от техните гейско-джендърски напъни, но с оглед на времената и ситуациите, през който преминахме, той беше една доста прилична възможност.
                      Трябваше да има нещо, което да озаптява рошавите, неферментирали наши тикви, които се бяха самоселекционирали за елит.
                      Озаптяването вече не работи.
                      Само като си помисля, че за три дни отмина един грандиозен скандал. И вече цари - ТИШИНА! Тежка строителна техника без никакъв план и ред е влязла в Балкана - няма екология, няма публична държ. собственост, няма проект, няма информация, НЯМА НИИИЩО,
                      прокарали 7 км. пътища и били не знам колко сондажа,
                      а всички се правят на ненормални ...
                      а пък ние сме ужасно тъпи и въобще не се сещаме за какво става дума.
                      Да, тъпи сме!

                      Въпросът е - какво се случава след пеещия съюз. С кожата си усещам, че ако нещата бъдат оставени на юнаците с калпаците, ще ...
                      умишлено изречението е оставено недовършено.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Сигурно помниш, че в източната част на Средиземно се откриха огромни залежи от газ. Някъде там беше в района близо до Кипър и Израел. Признавам честно, че не помня кой точно от големите международни акули отхапа правото да проучва и разработва, а това е сложна, деликатна и скъпа работа и не търпи новобранци.
                        Моят спомен, хер Начев, е, че:
                        1. Това находище е много дълбоко под дъното на морето и още няма достатъчно евтина технология за добиването от там.
                        2. Находището е под международни води, макар и срещу брега на Израел.
                        З. Към него имаха претенции и арабските страни (през/чрез Сирия (да, войната...)) и, не щеш ли, Тюркие.
                        Last edited by R1a1; 19.02.2019, 17:48.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          Доста интересна новина! Бенямин Нетаняху се срещна с премиерите на Чехия, Словакия и Унгария

                          Полша отдавна явно и категорично смени приоритетите.
                          Хубавото на един "анонимен" форум е, че можеш да плещиш глупости и да спекулираш на воля

                          В тази връзка, възползвам се от дадената ми "възможност" и споделям, че в рамките на 5 години е напълно възможно да преживеем Полекзит.
                          Вишеградската четворка е мъртва, да живее Вишеградската тройка!
                          Ако излизането на Полша от този форма се реализира категорично и юридически закрепено, то тогава се очертават някакви нови възможности за сътрудничества в Централна и Източна Европа и може би това е някаква възможност за страни като нашата. Просто нашите естествени партньори са точно тук около нас.
                          ЕС в този си вид няма бъдеще и през последните години големите и богатите многократно издават сигнали, че се готвят за алтернативно европейско бъдеще.
                          Начев защо мислите че някакви възможности се отварят след евентуално излизане на Полша? В смисъл, сега няма ли възможности за сътрудничества, според мен е въпрос на желание?

                          А и малко рано е за подобни фантазии, все пак според мен мнението на Израел едва ли може да вбие клин между тези държави.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Начев аз не знам турците какво си въобразяват ама гледам че там дето има нефт и газ постоянно има война.По добре да нямаме според мен иначе ше ни разпарчетосат.
                            Късно го виждам това до мен.
                            В общи линии си прав. Където има природни богатства, моментално се намират приятели да ти помагат, пък ако не си много отзивчив и не щеш да участваш в разни конфигурации за оказване на помощ, трябва да известиш митническите си органи да започнат да подготвят митнически декларации за внос на ценности и демокрация. В тази игра няма Изток и Запад - всичка я играят, но просто възможностите на играчите са различни.

                            Споделяш и за турците. Имат огромно самочувствие, невероятно силни дипломатически и други служби, силна армия . Вярно е, че играят сложна и рискована игра, но не съм сигурен, че става дума за прищявка.
                            Поколения турски патриоти са работили за тяхната родина и в наши дни вече са създадени условия да се каже на големите: ние работим за нашите интереси и не може да ни заобикаляте или мачкате. За това състояние се работи още от времената на Мустафа Кемал, а в по-ново време в паметта ми изникват имената на Ечевит, Демирел и особено Тургут Юзал.
                            Предполагам, че не са забравили, че наличието н абогатства веднага отприщва и нездрави мераци и са готови да играят играта.
                            Има една особеност. Където големите и силните са се "разбрали" и са построили инфраструктурата, която ще им осигури приходи и печалби, там обичайно настъпва мир и спокойствие. Проблемите се случват при намеса на местни играчи, които се грижат за туземното население.
                            По тази причина гледам на нашата страна предимно като на транзитен център. Личните ни потребности са скромни - около 4 млрд. м3, но спокойно можем да транзитираме 30 млрд. Колкото и да сме скромни в потребностите си, тези 4 млрд. трябва да дойдат от някъде.
                            Тук си спомням да отбележа допълнително, че играта на Турция е далеч по-мащабна и амбициозна. Сигурно помниш, че в източната част на Средиземно се откриха огромни залежи от газ. Някъде там беше в района близо до Кипър и Израел. Признавам честно, че не помня кой точно от големите международни акули отхапа правото да проучва и разработва, а това е сложна, деликатна и скъпа работа и не търпи новобранци. Тоест, неизбежно е и бялата акула да отхапе своята част от дажбата, но за големите пари тепърва ще има огромни битки и спорове. А Турция е и с двата крака вътре покрай т.н. Севернокипърска Турска Република, която скоро ще стане на 50 години и очевидно няма сила, която да реши този въпрос по нормален начин.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Доста интересна новина! Бенямин Нетаняху се срещна с премиерите на Чехия, Словакия и Унгария


                              Полша отдавна явно и категорично смени приоритетите.
                              Хубавото на един "анонимен" форум е, че можеш да плещиш глупости и да спекулираш на воля

                              В тази връзка, възползвам се от дадената ми "възможност" и споделям, че в рамките на 5 години е напълно възможно да преживеем Полекзит.
                              Вишеградската четворка е мъртва, да живее Вишеградската тройка!
                              Ако излизането на Полша от този форма се реализира категорично и юридически закрепено, то тогава се очертават някакви нови възможности за сътрудничества в Централна и Източна Европа и може би това е някаква възможност за страни като нашата. Просто нашите естествени партньори са точно тук около нас.
                              ЕС в този си вид няма бъдеще и през последните години големите и богатите многократно издават сигнали, че се готвят за алтернативно европейско бъдеще.
                              Пожелавам им светло бъдеще само и само да се отървем от тоя съюз
                              Last edited by aleks262; 19.02.2019, 17:34.

                              Коментар



                              • Доста интересна новина! Бенямин Нетаняху се срещна с премиерите на Чехия, Словакия и Унгария

                                Полша отдавна явно и категорично смени приоритетите.
                                Хубавото на един "анонимен" форум е, че можеш да плещиш глупости и да спекулираш на воля

                                В тази връзка, възползвам се от дадената ми "възможност" и споделям, че в рамките на 5 години е напълно възможно да преживеем Полекзит.
                                Вишеградската четворка е мъртва, да живее Вишеградската тройка!
                                Ако излизането на Полша от този форма се реализира категорично и юридически закрепено, то тогава се очертават някакви нови възможности за сътрудничества в Централна и Източна Европа и може би това е някаква възможност за страни като нашата. Просто нашите естествени партньори са точно тук около нас.
                                ЕС в този си вид няма бъдеще и през последните години големите и богатите многократно издават сигнали, че се готвят за алтернативно европейско бъдеще.

                                Коментар

                                Working...
                                X