IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес в т.нар. "Народно събрание" се вихри последното омаймунчване на гербавите маймуни. Сега пък щели да връщат преференциите при гласуване както си бяха преди да ги изменят само преди 5 дни. Тогаз цяла нощ се пънаха и плюха и убеждаваха колко са прави да ги премахнат (де факто), пък сега ще отменят още невлезлите в сила промени на Изборния кодекс.
    Имам чувството че Боко Тиквата нарочно ги прави на маймуни. Да види цяла България какъв голям началник е и колко милее за народа. Щото можеше преди седмица да удари един телефон на Цвъки и да му нареди да останат преференциите и да се избере нова ЦИК и нямаше да има никакви "Радини" вълнения . Ама не! Остави ги да гласуват това позорище и след туй набързо им нареди да обърнат гъза на другата страна.

    А бе в Сърбия на театрото не му ли казват "позорище"? Аджак театро си е бугарския парламент, същинско позорище.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Едно време учителката ми по литература викаше: Как, ученици, се ражда драматичният герой в литературата?
      И понеже бяхме още с жълто около човките, тя сама си отговаряше: Поради яркото разминаване на действителността и очакванията и претенциите към нея!
      Не е само в литературата
      Уу!
      Добрър учител си имал.

      И аз до винаги ще уважавам тези, които са ме учили, без да ме поучават.
      Sweet!

      Те не са живи вече, но донякъде са в мен и донякъде съм и техен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Райко,
        Странна работа! Върви после разправяй, че мислите и емоциите не оставят след себе си следи и енергийно напрегнати полета!

        Преди да ида да обядвам, споделих нещо с Инта в Оптимизма и по някаква неведома причина Брадъра беше споменат. Поради още по-неведома причина очевидно същият персонаж е присъствал вчера и в тази тема под някаква неполиткоректна форма, за което нямах никаква представа.

        Формулата стана много сложна:

        (Прометей + Хамлет + Дон Кихот + д-р Фауст) - ("Добре дошли в 1984!" + "Добре дошли в Кукивиче гнездо!") ² = Х

        Живи и здрави.
        Да вдигнем чаши за езоповския език с почит към самия Езоп!

        Радвам се, че все още има хора и ще ги има, докато умра.
        Пък след това не ме интересé па.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
          Пак хер Начев!

          Интересува ме Вашия съвет - появи ми се подмолно-съзнателно желание да преведа (част от) "Манифест на социалната опозиция" на един от най-самостоятелно мислещите, които мислено познавам - Александр Зиновьев - и да го пусна тук.

          http://flibusta.is/b/234253/read


          Как мислите, Хер, струва ли си труда или ще е изхвърляне на бисери - на преводачески и авторов труд?


          Поздрави с:
          "Кашмир", Лед Дзепелин: https://m.youtube.com/watch?v=sfR_HWMzgyc. Слушай го на големи колони или си представѝ.

          Айк и Тина Търнър, "Натбуш сити лимитс": ​https://m.youtube.com/watch?v=ALAWxatDoD0​​​​​
          Само ако вярваш, че чрез процеса на превода ще спомогнеш по-интензивното случване на ярък процес на интелектуално или емоционално изживяване. Лично!

          Някога и аз превеждах статии. Срещнах досада, присмех и хули. Сега продължавам да пиша безплодни и излишни есета, които с право срещат същото отношение.
          Ма то човек не мож избяга от себе си.

          Едно време учителката ми по литература викаше: Как, ученици, се ражда драматичният герой в литературата?
          И понеже бяхме още с жълто около човките, тя сама си отговаряше: Поради яркото разминаване на действителността и очакванията и претенциите към нея!
          Не е само в литературата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
            Хер Начев!
            Приятно ми е да Ви срещна пак!

            Обективна истина е, че в този форум се трият съдържателни постове с интересна информация.

            Касателно (досежно) облизването Ви за последното серийно триене, то, в голямата си част, то може да бъде предадено със следните два цитата от там:
            "Добре дошли в 1984!" (на Оруел).
            "Добре дошли в Кукивиче гнездо!" (Кен Киси?)

            Сос здраве!
            Райко,
            Странна работа! Върви после разправяй, че мислите и емоциите не оставят след себе си следи и енергийно напрегнати полета!

            Преди да ида да обядвам, споделих нещо с Инта в Оптимизма и по някаква неведома причина Брадъра беше споменат. Поради още по-неведома причина очевидно същият персонаж е присъствал вчера и в тази тема под някаква неполиткоректна форма, за което нямах никаква представа.

            Формулата стана много сложна:

            (Прометей + Хамлет + Дон Кихот + д-р Фауст) - ("Добре дошли в 1984!" + "Добре дошли в Кукивиче гнездо!") ² = Х

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
              За първи път в историята резервите на Русия изцяло покриват външния държавен и търговски дълг, заяви Путин на Пресконференция..
              „Имаме мощен финансов еърбег. Мога да ви информирам - това е приятна, добра информация - за първи път в нашата история нашите резерви покриват изцяло външния дълг на държавата, който е много малък, както и на търговския сектор“, заяви руският президент.

              Абе тия намаше ли да фалиргат скоро ?
              Маани, бъркаш им преко в джигера.

              Бъди съжалителен към полухората. Все пак са "полу"?
              Бъди добър с мярката си.

              Но ако държат да си поискат заслуженото, ще им го дадем: незаслужено бърза смърт - тям и поколения им. Броим ги, записваме.
              И...
              No time to regret - https://m.youtube.com/watch?v=0_bXjdqmbms - еврейката Ейми Уейнхауз.
              Last edited by R1a1; 20.02.2019, 14:08.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                За първи път в историята резервите на Русия изцяло покриват външния държавен и търговски дълг, заяви Путин на Пресконференция..
                „Имаме мощен финансов еърбег. Мога да ви информирам - това е приятна, добра информация - за първи път в нашата история нашите резерви покриват изцяло външния дълг на държавата, който е много малък, както и на търговския сектор“, заяви руският президент.

                Абе тия намаше ли да фалиргат скоро ?
                Как ще фалират след като руснаците са основен производител и износител на всички видове суровини а в момента те растат със
                скороста на ракетата "Авангард"?

                Коментар


                • За първи път в историята резервите на Русия изцяло покриват външния държавен и търговски дълг, заяви Путин на Пресконференция..
                  „Имаме мощен финансов еърбег. Мога да ви информирам - това е приятна, добра информация - за първи път в нашата история нашите резерви покриват изцяло външния дълг на държавата, който е много малък, както и на търговския сектор“, заяви руският президент.

                  Абе тия намаше ли да фалиргат скоро ?

                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Пак хер Начев!

                    Интересува ме Вашия съвет - появи ми се подмолно-съзнателно желание да преведа (част от) "Манифест на социалната опозиция" на един от най-самостоятелно мислещите, които мислено познавам - Александр Зиновьев - и да го пусна тук.

                    http://flibusta.is/b/234253/read


                    Как мислите, Хер, струва ли си труда или ще е изхвърляне на бисери - на преводачески и авторов труд?


                    Поздрави с:
                    "Кашмир", Лед Дзепелин: https://m.youtube.com/watch?v=sfR_HWMzgyc. Слушай го на големи колони или си представѝ.

                    Айк и Тина Търнър, "Натбуш сити лимитс": ​https://m.youtube.com/watch?v=ALAWxatDoD0​​​​​
                    Last edited by R1a1; 20.02.2019, 13:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Вчера се наложи да напусна и след това е започнало здраво триене. Поради някаква особена причина живея с усещането, че съм изпуснал нещо важно.
                      По-скоро е субективна емоция.
                      Хер Начев!
                      Приятно ми е да Ви срещна пак!

                      Обективна истина е, че в този форум се трият съдържателни постове с интересна информация.

                      Касателно (досежно) облизването Ви за последното серийно триене, то, в голямата си част, то може да бъде предадено със следните два цитата от там:
                      "Добре дошли в 1984!" (на Оруел).
                      "Добре дошли в Кукивиче гнездо!" (Кен Киси?)

                      Сос здраве!
                      Last edited by R1a1; 20.02.2019, 12:45.

                      Коментар


                      • Вчера се наложи да напусна и след това е започнало здраво триене. Поради някаква особена причина живея с усещането, че съм изпуснал нещо важно.
                        По-скоро е субективна емоция.

                        Всъщност, друго искам да споделя:
                        По-долу има линк от тв изява на една много неприятна (субективно за мен) личност, тази сутрин по Бг он еър.
                        Първите 8 минути става дума за Дунарит и Гебрев основно.
                        Будещи по-голям интерес са последните 4 минути, след 8,30 м., където се представя някаква субективна интерпретация на случващото се в момента и предстоящото да се случи в България в най-близко време.
                        Има фантасмагории, но има и детайли, които аз с интерес ще проследя:


                        Службите скрили информацията по случая "Гебрев", твърди Николай Ненчев

                        Прочети още на: https://www.bgonair.bg/sutreshen-blo...bivsh-ministar




                        Коментар


                        • Копейка, нимой тей. По темата е, брат.

                          Коментар


                          • Правителството създава звено за борба с дезинформацията

                            Управляващата партия събирала данни за кампаниите и центровете, разпространяващи ги у нас, които заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов предавал на партньорски служби.

                            Тоя затуй ходи с копчета на ЦРУ по ръкавите ... сигур заработва и за вратовръзка ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                              Не споря, спомените са ми от прелитане над информацията.

                              Но тогава... нещо не съм чул Израел да е голям (бъдещ) износител на газ?
                              Start of production
                              Q4 2019 (expected)
                              Според викито. Всъщност газа може да поеме и към Египет пак според тях.
                              А и край Египет после откриха доста голямо находище, даже по голямо май, дали не бяха италианците от Ени...не съм сигурен.
                              Та все ще има и за Европа експорт де.


                              https://en.wikipedia.org/wiki/Leviathan_gas_field

                              Коментар


                              • Смях в залата!
                                Изглежда намерих източника, в който преди доста години за първи път прочетох за Левантийското находище, или Левиатан по израелскому:
                                https://trueaboutsyria.wordpress.com.../07/syria_gas/

                                Източникът е политически, проарабски май. Давам го по-скоро от лична изненада, че ми изскочи на първата страница на резултатите от търсенето.





                                МАЙ 7, 2013

                                През 2010г. тексаската компания Noble Energy открива находищата Левиатан и Тамар, а по-късно се оказва, че те са само част от цяла система залежи в т. нар. басейн Левант, чийто ресурсен потенциал се изчислява на 3,5 трилиона кубични метра природен газ, както и на най-малко 1.7 милиарда барела нефт. Израел веднага обявява намеренията да започне експлоатация по находищата, а миналата седмица стартира проекта по Тамар. Въпреки че претенции към целия Левантийски басейн могат да имат Сирия, Ливан, Кипър, както и палестинците. На всичкото отгоре предварителните проучвания показват, че потенциално може да бъдат открити още големи находища на природен газ в басейна между египетското и гръцкото крайбрежие.

                                Коментар

                                Working...
                                X