IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    За първи път в историята резервите на Русия изцяло покриват външния държавен и търговски дълг, заяви Путин на Пресконференция..
    „Имаме мощен финансов еърбег. Мога да ви информирам - това е приятна, добра информация - за първи път в нашата история нашите резерви покриват изцяло външния дълг на държавата, който е много малък, както и на търговския сектор“, заяви руският президент.

    Абе тия намаше ли да фалиргат скоро ?
    Маани, бъркаш им преко в джигера.

    Бъди съжалителен към полухората. Все пак са "полу"?
    Бъди добър с мярката си.

    Но ако държат да си поискат заслуженото, ще им го дадем: незаслужено бърза смърт - тям и поколения им. Броим ги, записваме.
    И...
    No time to regret - https://m.youtube.com/watch?v=0_bXjdqmbms - еврейката Ейми Уейнхауз.
    Last edited by R1a1; 20.02.2019, 14:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      За първи път в историята резервите на Русия изцяло покриват външния държавен и търговски дълг, заяви Путин на Пресконференция..
      „Имаме мощен финансов еърбег. Мога да ви информирам - това е приятна, добра информация - за първи път в нашата история нашите резерви покриват изцяло външния дълг на държавата, който е много малък, както и на търговския сектор“, заяви руският президент.

      Абе тия намаше ли да фалиргат скоро ?
      Как ще фалират след като руснаците са основен производител и износител на всички видове суровини а в момента те растат със
      скороста на ракетата "Авангард"?

      Коментар


      • За първи път в историята резервите на Русия изцяло покриват външния държавен и търговски дълг, заяви Путин на Пресконференция..
        „Имаме мощен финансов еърбег. Мога да ви информирам - това е приятна, добра информация - за първи път в нашата история нашите резерви покриват изцяло външния дълг на държавата, който е много малък, както и на търговския сектор“, заяви руският президент.

        Абе тия намаше ли да фалиргат скоро ?

        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Пак хер Начев!

          Интересува ме Вашия съвет - появи ми се подмолно-съзнателно желание да преведа (част от) "Манифест на социалната опозиция" на един от най-самостоятелно мислещите, които мислено познавам - Александр Зиновьев - и да го пусна тук.

          http://flibusta.is/b/234253/read


          Как мислите, Хер, струва ли си труда или ще е изхвърляне на бисери - на преводачески и авторов труд?


          Поздрави с:
          "Кашмир", Лед Дзепелин: https://m.youtube.com/watch?v=sfR_HWMzgyc. Слушай го на големи колони или си представѝ.

          Айк и Тина Търнър, "Натбуш сити лимитс": ​https://m.youtube.com/watch?v=ALAWxatDoD0​​​​​
          Last edited by R1a1; 20.02.2019, 13:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            Вчера се наложи да напусна и след това е започнало здраво триене. Поради някаква особена причина живея с усещането, че съм изпуснал нещо важно.
            По-скоро е субективна емоция.
            Хер Начев!
            Приятно ми е да Ви срещна пак!

            Обективна истина е, че в този форум се трият съдържателни постове с интересна информация.

            Касателно (досежно) облизването Ви за последното серийно триене, то, в голямата си част, то може да бъде предадено със следните два цитата от там:
            "Добре дошли в 1984!" (на Оруел).
            "Добре дошли в Кукивиче гнездо!" (Кен Киси?)

            Сос здраве!
            Last edited by R1a1; 20.02.2019, 12:45.

            Коментар


            • Вчера се наложи да напусна и след това е започнало здраво триене. Поради някаква особена причина живея с усещането, че съм изпуснал нещо важно.
              По-скоро е субективна емоция.

              Всъщност, друго искам да споделя:
              По-долу има линк от тв изява на една много неприятна (субективно за мен) личност, тази сутрин по Бг он еър.
              Първите 8 минути става дума за Дунарит и Гебрев основно.
              Будещи по-голям интерес са последните 4 минути, след 8,30 м., където се представя някаква субективна интерпретация на случващото се в момента и предстоящото да се случи в България в най-близко време.
              Има фантасмагории, но има и детайли, които аз с интерес ще проследя:


              Службите скрили информацията по случая "Гебрев", твърди Николай Ненчев

              Прочети още на: https://www.bgonair.bg/sutreshen-blo...bivsh-ministar




              Коментар


              • Копейка, нимой тей. По темата е, брат.

                Коментар


                • Правителството създава звено за борба с дезинформацията

                  Управляващата партия събирала данни за кампаниите и центровете, разпространяващи ги у нас, които заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов предавал на партньорски служби.

                  Тоя затуй ходи с копчета на ЦРУ по ръкавите ... сигур заработва и за вратовръзка ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                    Не споря, спомените са ми от прелитане над информацията.

                    Но тогава... нещо не съм чул Израел да е голям (бъдещ) износител на газ?
                    Start of production
                    Q4 2019 (expected)
                    Според викито. Всъщност газа може да поеме и към Египет пак според тях.
                    А и край Египет после откриха доста голямо находище, даже по голямо май, дали не бяха италианците от Ени...не съм сигурен.
                    Та все ще има и за Европа експорт де.


                    https://en.wikipedia.org/wiki/Leviathan_gas_field

                    Коментар


                    • Смях в залата!
                      Изглежда намерих източника, в който преди доста години за първи път прочетох за Левантийското находище, или Левиатан по израелскому:
                      https://trueaboutsyria.wordpress.com.../07/syria_gas/

                      Източникът е политически, проарабски май. Давам го по-скоро от лична изненада, че ми изскочи на първата страница на резултатите от търсенето.





                      МАЙ 7, 2013

                      През 2010г. тексаската компания Noble Energy открива находищата Левиатан и Тамар, а по-късно се оказва, че те са само част от цяла система залежи в т. нар. басейн Левант, чийто ресурсен потенциал се изчислява на 3,5 трилиона кубични метра природен газ, както и на най-малко 1.7 милиарда барела нефт. Израел веднага обявява намеренията да започне експлоатация по находищата, а миналата седмица стартира проекта по Тамар. Въпреки че претенции към целия Левантийски басейн могат да имат Сирия, Ливан, Кипър, както и палестинците. На всичкото отгоре предварителните проучвания показват, че потенциално може да бъдат открити още големи находища на природен газ в басейна между египетското и гръцкото крайбрежие.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Почти нищо от това не е вярно.
                        Съвременните технологии си сондират и обезпечават добив и от над 10км вече повече от десетилетие.
                        Находището Левиатан е огромно и си е главно за износ, щото Израел си имат и други достатъчни за домашна консумация. И си е баш в тяхната си икономическа зона, срещу Хайфа.
                        Единствено Ливан може да има някакви претенции, че малка част от блока може и да е в техни води, но май нищо не е доказано и дрилено там.
                        Турците имат някакви претенции само около Кипър.
                        Струва ми се че най икономически изгодния вариант е Левиатан-Гърция по дъното на морето, ма това зависи и от израелците, може и да решат да го втечняват и с танкери после. Въпрос на сметки...

                        Една такава диверсификация от връзката с Гърция би ни била добре дошла и на нас.
                        Не споря, спомените са ми от прелитане над информацията.

                        Но тогава... нещо не съм чул Израел да е голям (бъдещ) износител на газ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                          Моят спомен, хер Начев, е, че:
                          1. Това находище е много дълбоко под дъното на морето и още няма достатъчно евтина технология за добиването от там.
                          2. Находището е под международни води, макар и срещу брега на Израел.
                          З. Към него имаха претенции и арабските страни (през/чрез Сирия (да, войната...)) и, не щеш ли, Тюркие.
                          Почти нищо от това не е вярно.
                          Съвременните технологии си сондират и обезпечават добив и от над 10км вече повече от десетилетие.
                          Находището Левиатан е огромно и си е главно за износ, щото Израел си имат и други достатъчни за домашна консумация. И си е баш в тяхната си икономическа зона, срещу Хайфа.
                          Единствено Ливан може да има някакви претенции, че малка част от блока може и да е в техни води, но май нищо не е доказано и дрилено там.
                          Турците имат някакви претенции само около Кипър.
                          Струва ми се че най икономически изгодния вариант е Левиатан-Гърция по дъното на морето, ма това зависи и от израелците, може и да решат да го втечняват и с танкери после. Въпрос на сметки...

                          Една такава диверсификация от връзката с Гърция би ни била добре дошла и на нас.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Ми аз си мисля че ако наистина се случи чудо и започнем да транзитираме примерно 60 милиарда кубика газ веднага ще ни кажат че трябва да започнем реформи и да приватизираме Булгартрансгаз.Ако не искаме ще променят енергийните закони.Ако сме упорите и излезем от ЕС тогава ще ни спретнат майдани санкции и какво ли не.Има толко дълъг списък от евроатлантически ценности че мога до утре да ти ги изброявам.Иначе приказки за малоумници конкуренция човешки права свобода демокрация пазарна икономика бля бля бля.Нашият път е друг и той е на духовността.Ние икономически гигант никога няма да станем но можем да живеем много добре ако малко сме по умни.
                            мдааа...първо ше спрат бананите и тоалетната хартия ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Късно го виждам това до мен.
                              В общи линии си прав. Където има природни богатства, моментално се намират приятели да ти помагат, пък ако не си много отзивчив и не щеш да участваш в разни конфигурации за оказване на помощ, трябва да известиш митническите си органи да започнат да подготвят митнически декларации за внос на ценности и демокрация. В тази игра няма Изток и Запад - всичка я играят, но просто възможностите на играчите са различни.

                              Споделяш и за турците. Имат огромно самочувствие, невероятно силни дипломатически и други служби, силна армия . Вярно е, че играят сложна и рискована игра, но не съм сигурен, че става дума за прищявка.
                              Поколения турски патриоти са работили за тяхната родина и в наши дни вече са създадени условия да се каже на големите: ние работим за нашите интереси и не може да ни заобикаляте или мачкате. За това състояние се работи още от времената на Мустафа Кемал, а в по-ново време в паметта ми изникват имената на Ечевит, Демирел и особено Тургут Юзал.
                              Предполагам, че не са забравили, че наличието н абогатства веднага отприщва и нездрави мераци и са готови да играят играта.
                              Има една особеност. Където големите и силните са се "разбрали" и са построили инфраструктурата, която ще им осигури приходи и печалби, там обичайно настъпва мир и спокойствие. Проблемите се случват при намеса на местни играчи, които се грижат за туземното население.
                              По тази причина гледам на нашата страна предимно като на транзитен център. Личните ни потребности са скромни - около 4 млрд. м3, но спокойно можем да транзитираме 30 млрд. Колкото и да сме скромни в потребностите си, тези 4 млрд. трябва да дойдат от някъде.
                              Тук си спомням да отбележа допълнително, че играта на Турция е далеч по-мащабна и амбициозна. Сигурно помниш, че в източната част на Средиземно се откриха огромни залежи от газ. Някъде там беше в района близо до Кипър и Израел. Признавам честно, че не помня кой точно от големите международни акули отхапа правото да проучва и разработва, а това е сложна, деликатна и скъпа работа и не търпи новобранци. Тоест, неизбежно е и бялата акула да отхапе своята част от дажбата, но за големите пари тепърва ще има огромни битки и спорове. А Турция е и с двата крака вътре покрай т.н. Севернокипърска Турска Република, която скоро ще стане на 50 години и очевидно няма сила, която да реши този въпрос по нормален начин.
                              Ми аз си мисля че ако наистина се случи чудо и започнем да транзитираме примерно 60 милиарда кубика газ веднага ще ни кажат че трябва да започнем реформи и да приватизираме Булгартрансгаз.Ако не искаме ще променят енергийните закони.Ако сме упорите и излезем от ЕС тогава ще ни спретнат майдани санкции и какво ли не.Има толко дълъг списък от евроатлантически ценности че мога до утре да ти ги изброявам.Иначе приказки за малоумници конкуренция човешки права свобода демокрация пазарна икономика бля бля бля.Нашият път е друг и той е на духовността.Ние икономически гигант никога няма да станем но можем да живеем много добре ако малко сме по умни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                                Доспомних си спомена: претенциите на Турция за това находище минават през турската част на остров Кипър, която е еднакво близо с находището, както е и Израел.
                                Сега, ако Турция докара до помпене и продажби, ще са както Катар и Иран. Понастръхнали, ама дотам. Могат да скачат на евреите но, они могат ги изпепели...

                                Коментар

                                Working...
                                X