IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Замразиха намразения от семейството му в Брюксел Орбан, което той от години рекетираше като разглезен син. Плезеше се на родителите си и ги предизвиква да го зашлевят, ако им стига смелостта.

    (Не)очаквано за всички, които са запознати с неговата борба срещу ЕС и евреина Сорос, унгарският любимец на Путин в стратегията на Крмъл да бъде торпилирано европейското единство беше на практика отстранен от Европейската народна партия.
    http://focus-news.net/news/2019/03/2...ta-na-enp.html

    Най-важният резултат на европейско и международно ниво от това решение е във факта, че ЕНП подобри образа си на всеядна партийна централа, която е готова да търпи всякакви търтеи на гърба си, стига да й носят личинки в мравуняка под формата на гласове в междупартийното противоборство на континентално ниво. За първи път ЕНП доказа, че е готова да рискува партийния си интерес и дори евентуално да загуби властта в името на принципи, заради което е създадена.
    Барби,нека да си припомним какво беше Унгария 2010г и какво е сега 9 години по-късно.Главен виновник за кардиналната промяна е Орбан
    и хората около него.Днес Унгария върви добре и това се вижда от всички,пък кой какво мисли за него в Брюксел за унгарците е без значение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Замразиха намразения от семейството му в Брюксел
      Е па голем праз ... и без туй не му е мястото на Орбан сред соросоидни гееве и радетели на затриването на християнска Европа ! Да си прави нова партия с правилни съмишленици , па да видим кой нормален европеец няма да го подкрепи ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Замразиха ...
        Ашколсум, машалла, евала, хубави цветни думички на на един истински соросиден QI титан !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Строго съм "за"!
          Нека се наиграят, да се на..рат хубаво, пък ще видим.
          Срещнах мнения, че след време вероятно ще се видят принудени да кандидатстват отново. Реалистично е да се очаква, че тогава ЕС ще бъде нещо съвсем друго.
          И аз.
          Макар и по предполагам малко по различни подбуди от тебе.

          Възможно най-твърд Брексит с възможно най-брутално отношение,да му мислят британците.До сега им избягаха 1
          трильон паунда и нищо чудно да им избягат още толкова,финансово харакири си направиха ама карай да върви.
          Не се знае знае ли се кой накрая като се тегли чертата ще е повече на минус.
          Ако човек погледне към пазарите за подсказка по въпроса - и на годишна и на 3 годишна база - май не е ЮК ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
            ЕНП замразява членството на партията на Орбан: Напускаме! Става въпрос за достойнството на страната

            Унгарският премиер отказа да се извини за кампанията си срещу Юнкер и Сорос.
            Браво ! Мъжка постъпка ...не се огъна пред отровните соросоидни гадини от Брюксел ! Респект !!!
            Замразиха намразения от семейството му в Брюксел Орбан, което той от години рекетираше като разглезен син. Плезеше се на родителите си и ги предизвиква да го зашлевят, ако им стига смелостта.

            (Не)очаквано за всички, които са запознати с неговата борба срещу ЕС и евреина Сорос, унгарският любимец на Путин в стратегията на Крмъл да бъде торпилирано европейското единство беше на практика отстранен от Европейската народна партия.
            http://focus-news.net/news/2019/03/2...ta-na-enp.html

            Най-важният резултат на европейско и международно ниво от това решение е във факта, че ЕНП подобри образа си на всеядна партийна централа, която е готова да търпи всякакви търтеи на гърба си, стига да й носят личинки в мравуняка под формата на гласове в междупартийното противоборство на континентално ниво. За първи път ЕНП доказа, че е готова да рискува партийния си интерес и дори евентуално да загуби властта в името на принципи, заради което е създадена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Строго съм "за"!
              Нека се наиграят, да се на..рат хубаво, пък ще видим.
              Срещнах мнения, че след време вероятно ще се видят принудени да кандидатстват отново. Реалистично е да се очаква, че тогава ЕС ще бъде нещо съвсем друго.
              В момента Италия седи и слухти какво ще стане ако поиска да напусне,така че в Брюксел така ще завъртят нещата,че за британците да е много
              болезнено,няма да има милост.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Възможно най-твърд Брексит с възможно най-брутално отношение,да му мислят британците.
                Строго съм "за"!
                Нека се наиграят, да се на..рат хубаво, пък ще видим.
                Срещнах мнения, че след време вероятно ще се видят принудени да кандидатстват отново. Реалистично е да се очаква, че тогава ЕС ще бъде нещо съвсем друго.

                Коментар



                • Борисов за Буров: Той пръв прозира, че бъдещето на България е Европа!

                  Прочети още на: https://www.dnes.bg/eu/2019/03/21/bo...-evropa.405275

                  Буров е много интересен. Всяко нещо, което допринася за вдигане имиджа на България, следва да се приветства. Появата на негов бюст там е индиректна форма на европейско признание.
                  В действителност европетата нямат абсолютно никаква представа за личността на Буров, щом е претрепан от ко мо не та та , значи и добър и става.
                  Ако познават цялото му творчество, ще чуят някои неща, които вероятно няма да им бъдат много приятни.
                  БХ дали го познава?
                  Аз лично не знам, склонен съм да се съмнявам.
                  Last edited by nachev; 21.03.2019, 17:10.

                  Коментар


                  • Възможно най-твърд Брексит с възможно най-брутално отношение,да му мислят британците.До сега им избягаха 1
                    трильон паунда и нищо чудно да им избягат още толкова,финансово харакири си направиха ама карай да върви.
                    Last edited by Grosss; 21.03.2019, 16:54.

                    Коментар


                    • Трябва да работим до последния момент, за да има Брекзит с правила 16:09

                      Брюксел - Германската канцлерка Ангела Меркел заяви в Брюксел преди срещата на европейските лидери, че 29 март е денят на Брекзит....


                      Споразумението за Брекзит не може да бъде предоговаряно 16:17

                      Брюксел - Това заяви френският президент Еманюел Макрон в Брюксел преди срещата на европейските лидери....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Начев , не опира въпросът дали е законно а дали е морално. Спомняш ли си обещанията на шкембе войвода- поне 500лв пенсия, клекнаха на каквато беше тогава, чета че обещава ЦВ 240 в края на мандата, може аз нещо да греша, но май беше такава. Законите са измислени от хората и се прилагат за хората- тоест ако утре НС приеме че пенсиите трябва да са по 1 лев и това ще бъде законно, но дали ще бъде морално. Опитваш се да остойностиш един морален казус, но не се притеснявай- и в НС правят същото. На практика без опозиция- тоест без друго мнение налагат дневния ред на обществото- тоест на принципен въпрос се дава технически отговор. Доколко е нормално това? Ето затова - защото не е нормално, хората искат да се махат гърбавите- но всъщност колко искат да се махат- при условие че всеки се бие в гърдите как е гласувал срещу герб, а иначе е пуснал бюлетина за герб. Ами затова България е на това дередже, всеки народ си заслужава управниците. Та и българите. Наистина все повече си мисля че да се махна с оглед на последните скандали е било най доброто което съм направил, съжалявам само че по рано не съм го сторил
                        Е, статията не си я писал ти!
                        Относно последния пост, нямам никакви възражения.
                        Аз самият бях с настройката да не давам оценки, ама сега се прочетох пак и ... очевидно не съм се сдържал.

                        Ето какво казал и президентът: Според президента Румен Радев сделката с апартамента на Цветан Цветанов далеч надхвърля обхвата на имотна сделка

                        Кюстендил, 21 март /Елица Иванова, БТА/
                        Според президента Румен Радев случаят с покупката на луксозния апартамент от зам.председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов далеч надхвърля обхвата на имотна сделка. Това пряко рефлектира върху доверието в политическата класа и държавността, коментира пред журналисти в Кюстендил държавният глава. "Спомняте си, че само преди два месеца на своя годишен отчет призовах Комисията за борба с корупцията и отнемане на незаконно придобито имущество и другите органи да навлязат и в старателно отбягвания периметър на властта. И много ясно казах, че ако това не се случи, търсенето на справедливост и на възмездие може да излезе извън рамките и механизмите на закона. Защото няма как тази антикопционна комисия, която е назначена и контролирана от Цветанов, да разследва Цветанов по беззъбия закон, наложен от самия Цветанов. И ако това не се случи, наистина можем да имаме сериозен проблем. И затова поредното според мен гарантирано оневиняване на Цветанов ще се размине с моралната присъда на обществото. Това е големият проблем, който ни очаква", каза Румен Радев.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          в-тин, искам просто да ползвам постна

                          ози човек, това семейство. Съдът каза, че няма проблеми с парите и ние като съвременни хора сме длъжни да приемем, че това е така.
                          Всичко това като подходи и заявени ценности на мен винаги ми е стояло някак изненадващо и доста нефотогенично.
                          Дори не визирам, че подобно нещо не може да се скрие, неизбежно след узнаване ще има остра обществена реакция и изначално е било ясно, че в един момент проблемът ще лъсне и трябва да с е оправя?!
                          Начев , не опира въпросът дали е законно а дали е морално. Спомняш ли си обещанията на шкембе войвода- поне 500лв пенсия, клекнаха на каквато беше тогава, чета че обещава ЦВ 240 в края на мандата, може аз нещо да греша, но май беше такава. Законите са измислени от хората и се прилагат за хората- тоест ако утре НС приеме че пенсиите трябва да са по 1 лев и това ще бъде законно, но дали ще бъде морално. Опитваш се да остойностиш един морален казус, но не се притеснявай- и в НС правят същото. На практика без опозиция- тоест без друго мнение налагат дневния ред на обществото- тоест на принципен въпрос се дава технически отговор. Доколко е нормално това? Ето затова - защото не е нормално, хората искат да се махат гърбавите- но всъщност колко искат да се махат- при условие че всеки се бие в гърдите как е гласувал срещу герб, а иначе е пуснал бюлетина за герб. Ами затова България е на това дередже, всеки народ си заслужава управниците. Та и българите. Наистина все повече си мисля че да се махна с оглед на последните скандали е било най доброто което съм направил, съжалявам само че по рано не съм го сторил

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Как Цветан Цветанов се сдоби с нов луксозен апартамент на преференциална цена
                            в-тин, искам просто да ползвам постнатата от теб информация, като това няма никаква връзка с моите социални и човешки виждания.
                            Не знам, къде е живял Цветанов преди, но очевидно е, че търпението му вече се е изчерпало и като се има предвид, че той е един изключително състоятелен човек, решил се е най-накрая, че може да си позволи и той да поживее като "белите хора". Чувал съм неофициални оценки от запознати, че съпругата му е много прилична и нормална жена, но в конкретния случай я споменавам и нея, доколкото в подобни случаи жените са особено рисков фактор - те знаят как и искат, искат, докато накрая не получат своето.
                            Ходът на смемейството е крайно неподходящ. В момента ще с евъздържа от друга оценка.

                            Редно е, обаче, подобни социални размествания да се оценяват правдиво и ... честно. Чудих се дълго, пък сложих думата "честно", макар че не и е точно в това становище подходящото място.
                            Тази сделка определено навява подозрения, но Цветанови биват нападани с интензитет, който надхвърля мярата.

                            Става дума за размяна. Водени от желанието си да докарат нещата до положение, щото сделката да изглежда оптично и формално приемлива, двете страни са изходили от данъчните оценки на имотите, а разликата е изравнена с някакво кешово доплащане от 100 х. лв. Така се стига до насрещни престации на двете страни, всяка от които възлиза на стойност от около 387 х. лв.

                            Оттук нататък започва волунтаристична вакханалия. Всички се взират в новопридобития имот и започват всевъзможни спекулации за неговата действителна пазарна цена. Нека да приемем, че този имот има пазарна цена от споменатите 1,6 млн. лв. С оглед на неговата уникалност, той би могъл да струва и повече, но не е удачно да се занимаваме със спекулации. Наложително е, обаче, да се изкаже категорично несъгласие с твърдението, че семейството се е облагодетелствало с 1,2 млн., доколкото се сравняват някаква експертно заявена пазарна цена на новия имот с разчетната (в конкретния случай данъчна оценка) на прехвърлените от Цветанови на Артекс имоти.
                            Защо трябва да се премълчава очевидното. Редно е тези имоти също да се оценят справедливо по пазарни цени, пък тогава да се разсъждава.

                            Сделката вони отвсякъде, но нека бъде просветени и реалисти.

                            Проблемът може-би се съзира изначално на друго място. Това е един от първите хора в държавата. Когато, а вероятно и за първи път в живота си, този човек наистина се е почувствал "голям човек", с примамващи възможности и обилно пространство около врата, какво направи той тогава. От позицията на своята държавническо-стратегическа извисеност, той придоби някакви 6 апартамента. Подробности не знам, ама май-били някакви стари епк. Само за това ли е успял да се сети този човек, това семейство. Съдът каза, че няма проблеми с парите и ние като съвременни хора сме длъжни да приемем, че това е така.
                            Всичко това като подходи и заявени ценности на мен винаги ми е стояло някак изненадващо и доста нефотогенично.
                            Дори не визирам, че подобно нещо не може да се скрие, неизбежно след узнаване ще има остра обществена реакция и изначално е било ясно, че в един момент проблемът ще лъсне и трябва да с е оправя?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение
                              Виж са, руските учени се научиха да връщат времето назад. С квантов компютър.
                              Другаде студентките решават много по-сложни, фундаментални проблеми
                              A GRAD STUDENT SOLVED A FUNDAMENTAL QUANTUM COMPUTING PROBLEM
                              https://www.wired.com/story/a-grad-s...puting-problem

                              Коментар


                              • Поглед.инфо/ Венецуелските щати Миранда, Варгас, Карабобо и Мерида, както и някои части на Каракас, столицата на Боливарианската република, останаха без електрозахранване, съобщава в-к „Ел Национал”.

                                Представители на националната електрическа компания „Корполелек” съобщиха, че работят за възстановяване на електроснабдяването. Причината за новата авария все още не е установена.

                                На 7 март Каракас и повечето от щатите от Венецуела останаха без електрозахранване. Електричеството се завърна в къщите и улиците на Каракас едва на 13 март. Президентът на Боливарианската република Никола Мадуро нарече затъмнението във Венецуела терористична атака на САЩ.

                                Руското външно министерство заяви, че енергийният срив във Венецуела е провокиран от чужбина, организаторите на нападението са знаели структурата на оборудването, произведено в Канада.


                                Произведено в канада- хммммм, ще излезе вярно това което се говореше че при фолклендската война наглосаксите поискали кодовете на оръжията на аржентинците от френските пе......... и ги изключили

                                Коментар

                                Working...
                                X