IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Никога не съм мислел, че твоите съученици[COLOR=#0000FF][B] са по-умни и по-кадърни от теб
    Моите приятели, и колеги пък са преподаватели в на-реномирани университети в цивилизования свят.
    ]
    Сигурно имаш предвид ален делон и белмондо???????????

    Коментар


    • Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
        Противно на мнението на барбов, че цветът на нацията е в чужбина, в последно време лично се натъкнах на интересни оценки от първа ръка на човек, който лично е съпреживял емигрантската драма и мъка.

        Срещнах случайно мой съученик от едно време, за когото бях сигурен, че е в Канада. Още през 89-та той даваше сигнали, че е агресивно и непримиримо настроен към режима и се изнесе от България буквално с първите, които отпрашиха към Канада по онзи екзотичен начин - като уж туристи за Куба.
        Имахме няколко срещи и ми разказва все по-интересни неща.
        Върнал се е, установен е вече тук и не съжалява за решението си. Оценките му не са свързани с обстоятелството, че не е станал голям човек там и е огорчен.
        Нямам да разказвам подробности. Нивото (средното) на емиграцията ни било е ужасяващо ниско. Масово се срещали хора, които нямат никакво специално образование и професия. Пълно с авантюристи и мошеници. Пълно с измамници и от двата пола, които основно се стремят да прилъжат някой местен за брак, спонсорство или друг вид прикрита неформална проституция. Сред канадките имало дори лаф: Диви източноевропейски мъже (не само българите били такива). Огромно количество криещи се от закона, включително принудени да обитават диви северни области.
        Успявали единици, пренебрежим брой. Огромното болшинство една свързва двата края и стои там от срам, отчаяние и заради децата.
        Пълна човешка драма.
        Никога не съм мислел, че твоите съученици са по-умни и по-кадърни от теб
        Моите приятели, и колеги пък са преподаватели в на-реномирани университети в цивилизования свят.
        А ето ти и една история на едно умно българче, развивало се в цивилизована среда, далеч от
        червената сган
        "29-годишен български математик стана официално първия български милиардер. И то по честен път. След години учене, неспирен труд, упоритост и златна бизнес идея Владимир Тенев успява да докаже, че човек може да забогатее само с ума и качествата си, пише bg-voice.com...."

        https://opoznaybulgaria.com/%d1%83%d...2%d0%b8/12514/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
          Аз влязох да споделя, че снощи в Лице в Лице К1 имаше среща с д-р Тренчев.
          Ама ми се мерна негодника и маниак-богонасилник барбов, който болестотворно си е втълпил, че елитът на страната ни гине в "таз тежка чужбина", та
          Специално за фердинанд се говори че шетал на двата бряга, така че думите на стамболов са били много верни. Като каза сърбия- по нова година си бях във варна и двата пъти минах през белград- то са едни знамена, лозунги- от векове за векове, газпром навсякъде. Въобще русия присъства доста в Белград, за други градове не знам
          Last edited by v_tin; 15.02.2020, 16:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Можеш ли да ми обясниш каква е разликата между нападателното и отбранителното оръжие- отбранително сигурно стреля по лошо??? Къде ви намират такива тъпанари не ми е ясно.
            Противно на мнението на барбов, че цветът на нацията е в чужбина, в последно време лично се натъкнах на интересни оценки от първа ръка на човек, който лично е съпреживял емигрантската драма и мъка.

            Срещнах случайно мой съученик от едно време, за когото бях сигурен, че е в Канада. Още през 89-та той даваше сигнали, че е агресивно и непримиримо настроен към режима и се изнесе от България буквално с първите, които отпрашиха към Канада по онзи екзотичен начин - като уж туристи за Куба.
            Имахме няколко срещи и ми разказва все по-интересни неща.
            Върнал се е, установен е вече тук и не съжалява за решението си. Оценките му не са свързани с обстоятелството, че не е станал голям човек там и е огорчен.
            Нямам да разказвам подробности. Нивото (средното) на емиграцията ни било е ужасяващо ниско. Масово се срещали хора, които нямат никакво специално образование и професия. Пълно с авантюристи и мошеници. Пълно с измамници и от двата пола, които основно се стремят да прилъжат някой местен за брак, спонсорство или друг вид прикрита неформална проституция. Сред канадките имало дори лаф: Диви източноевропейски мъже (не само българите били такива). Огромно количество криещи се от закона, включително принудени да обитават диви северни области.
            Успявали единици, пренебрежим брой. Огромното болшинство една свързва двата края и стои там от срам, отчаяние и заради децата.
            Пълна човешка драма.

            Last edited by nachev; 15.02.2020, 16:15.

            Коментар


            • Аз влязох да споделя, че снощи в Лице в Лице К1 имаше среща с д-р Тренчев.
              Ама ми се мерна негодника и маниак-богонасилник барбов, който болестотворно си е втълпил, че елитът на страната ни гине в "таз тежка чужбина", та се отплеснах.

              Тренчето е интересен образ. Не казва нищо ново, на нищо не се надява, но все пак е любопитно да с е види до къде го е докарал.
              И в неговата глава е придмно ДС. Това е фактор без съмнение, но гарниран с странен отказ да види голямата, истинска картина.
              Дребнотемието и провинциалността са изглежда наш отколешен недостатък, от който не можем да се отървем.
              Заявява, аз емигрирах от обществения живот в България. Отчаян и омерзен съм! В политическия живот на страната има само изпечени мошеници.
              Поименно бяха споменати следните персонажи:
              Луканов - концептуалист на грабежа,
              Костов - грабител и унищожител на СДС. Интересен етюд имаше. Още 1991 г. Тренчев казал по повод на Костов: Тоя ще унищожи СДС. Това много ми напомни за посрещането на Фердинанд на брега на Дунав, при Свищов. Стамболов присвил малките си монголски очички, огледал изпитателно и критично кандидат величеството и в типичния си стил изрекъл пророчески: Втасахме я! Е те тоя ще е.е майката на България!
              Захариев - онзи мангалоподобен, който се правеше на велик инвеститор в Кремиковци, но щом с е опитал да си продава номерата в Сърбия, моментално бил изхвърлен безцеремонно.
              Баневи - безподобен боклук,
              Главните прокурори - на Татарчев (виден антикуманиз) били закарани камиони с доказателства. Борецът не предприел нищо. Филчев - и той получил безчет папки, но казал само: Ще видим! Борис Велчев - дори и папки не получил, щото не вдъхвал доверие дори за това.
              Новият ще вдигне малко пи-ар пушилка и когато мръсотията и прахът се уталожат, ще ес огледаме с надежда, но веднага ще забележим, че абсолютно нищо не е мръднало и на милиметър.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                Прочети Ледоразбивача на Виктор Суворов. Ще ти бъде интересно да научиш, че бързото настъпление на хитлеристката армия е резултат на обстоятелството, че руснаците не са били готови за отбрана, а са се готвили за нападение на Запад. За целта са разполагали с танкове с гуми. Имаш ли идея защо са им танкове с гуми, след като и до ден днешен нямат свестни пътища?
                Можеш ли да ми обясниш каква е разликата между нападателното и отбранителното оръжие- отбранително сигурно стреля по лошо??? Къде ви намират такива тъпанари не ми е ясно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  Напомня ми на подскачащи, насрани, неловко прикрити, разконспирирани и морално осъдени куманизи. Българомразци.
                  Ти, поне през 90-те, гаранция си бил точно такъв.
                  Днес ти е останало само българомразието!

                  Аз съм свикнал да получавам от теб ярки политически оценки и присъди, очаквам ги, настоявам за тях. Когато преминеш от политиката във фекалната тематика, оставяш ме объркан и дезориентиран.
                  През 90-те, с 10-годишен френски паспорт гледах от 2500 км перестройката с надежда, че българия ще се излекува от червената чума.
                  За съжаление,
                  червените негодници като теб се оказаха по-хитри от новоизлюпените едва прохождащи сини.
                  А къде са сега автентичните сини знаете много добре
                  Те са огромната част от липсващите ви 2 500 000
                  Last edited by barbaron; 15.02.2020, 15:19.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Не ти ли напомня нещо използвания от мен цвят, твърде подходящ за днешното СДС
                    Напомня ми на подскачащи, насрани, неловко прикрити, разконспирирани и морално осъдени куманизи. Българомразци.
                    Ти, поне през 90-те, гаранция си бил точно такъв.
                    Днес ти е останало само българомразието!

                    Аз съм свикнал да получавам от теб ярки политически оценки и присъди, очаквам ги, настоявам за тях. Когато преминеш от политиката във фекалната тематика, оставяш ме объркан и дезориентиран.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      Какво се случи с “американската мечта” на българите...


                      - Широко рекламираната „свобода“, с която започна българският преход, .... Това е задънена улица.

                      Пак опорки от клоаката.....

                      http://epicenter.bg/article/D-r-Niko...l-/206475/11/0

                      А,иначе от думата за ВСВ на госпоица Дърева....

                      СССР са имали намерение през 1945 г. след успешното навлизане в Германия (резултат на масираната техническа и хуманитарна помощ от САЩ) да продължат на запад и да "освободят" Франция от фашизма. Точно както освободиха България. Планирали са празненства с руски пляски на Атлантическото крайбрежие и последващо издигане в Париж на Паметник на Съветската Армия Осободителка.

                      Десантът в Нормандия и откриването на втори фронт срещу Нацистка Германия им пресича ентусиазма.

                      Нацистка Германия, напада невинния СССР а не Източна Полша, анексирана от СССР почти две години преди това?

                      Прочети Ледоразбивача на Виктор Суворов. Ще ти бъде интересно да научиш, че бързото настъпление на хитлеристката армия е резултат на обстоятелството, че руснаците не са били готови за отбрана, а са се готвили за нападение на Запад. За целта са разполагали с танкове с гуми. Имаш ли идея защо са им танкове с гуми, след като и до ден днешен нямат свестни пътища?

                      Просто Хитлер изпреварва събията.
                      Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                      Коментар


                      • Da уточним 850+110+360+90/ не е ясно за какво е/+ 13/енергия/=====1423/ лицея не го смятаме/ ИИИИИИИИИИИИИИИ барби ти се хвалиш че 50% получават помощи, да не говорим как изплащат с 1400 евро 770 евро заем. Може би трябва да се погледне качеството на живот но ми се струва че с 1400 евро трудно ще ти отпуснат 770 евро заем при условие че половината са помощи от държавата които я ги има, я ги няма

                        Ако трябва да обобщим би трябвало да кажем че 50% са на помощи и това е хвалба. Може би трябва да ги сравним с Бг и да кажем че качеството на живот е съпоставимо с човек получаващ 500-600лв, но това за бг е обида, но за франция е хвалба.

                        Аз спирам дискусията, барби ти ако искаш продължавай да излагаш франсетата които получавали 13,80 на час средна заплата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Бате Пешо от заплата прави повече.Земеделието отделно.С прасета не се занимавам освен за дома....И не случайно пиша че франзуците са смешници и лясковските французи са веселяци
                          +1111

                          п.п.
                          Абе да питам барби кво става със жълтите жилетки ?
                          Още ли стачкуват срещу беднотията?
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Барми, не е ли редно синият боклук и той да е в червен цвят?
                            Редно е да се прави разлика между формата и съдържанието!
                            Не ти ли напомня нещо използвания от мен цвят, твърде подходящ за днешното СДС

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Чета ви и разбирам -
                              не е прав Бойко, че материала е лош. Няма вече материал, има само боклук - и
                              син, и червен.
                              Барми, не е ли редно синият боклук и той да е в червен цвят?

                              Редно е да се прави разлика между формата и съдържанието!

                              Коментар




                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                барбарон казва: "Не знае и че средната чиста заплата на франсетата е 26 634 евро/год."
                                Да смятаме малко искаш ли- 26634/12/160=13,87 аферим на такива заплати и два пъти аферим за такова имущество с такива заплати. А бе барби при вас за колко време отпускат кредитите- ако поискам кредит 200000 сигурно с такава заплата ще трябва да го плащам 100 години. Бате пешо прави повече пари от свинете и картофите , да не говорим за заплатата. Да им кажеш на франсетата да ходят къде плевен че да спечелят 5 ойро повече
                                От глупостите на тоя нищо не научавам, но все пак ще го успокоя

                                Средната чиста заплата на франсетата е 26 634 евро/год
                                Банките дават заем, който може да се изплаща с 1/3 от чистата заплата, т.е. 771 евро/месец = 26634/3/12
                                • Така че средният французин днес може да получи ипотечен заем от 200 000 евро със срок 29 години при лихва 1.56%, изплащайки 772 евро на месец
                                • Но също така средният французин днес може да получи ипотечен заем от 100 000 евро със срок 12 години при лихва 1.04%, изплащайки 767 евро на месец
                                • Но също така средният французин днес може да получи ипотечен заем от 80 000 евро със срок 9 години при лихва 0.82 %, изплащайки 791 евро на месец
                                Можете да симулирате различни ситуации ето тук:
                                https://www.meilleurtaux.com/credit-immobilier/simulation-de-pret-immobilier/calcul-des-mensualites.html

                                Коментар

                                Working...
                                X