IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Бе те тия скоро ще кажат че българският народ е създаден от руснаците.

    Самото начало на двете държави и Дунавска България и Киевска Рус са създадени от свързването на българи и славяни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Колега намали патоса.

      И айде обясни ми защо се казва Кирилица и на кого е кръстена ?

      И защо празника се казва " св.св.Кирил и Методий " ?

      Според горните ти писания те нямат нищо общо ..... та те византиици създали азбука по нареждане на Василевса за Велико-моравия ....

      Отричането на действителността не помага.

      А Русофилството тук защо го месиш не разбрах.
      Не е зле да освободиш напрежението. То бива, то може, ама чак толкова...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        1. Как звучи само Византия учи Моравия на Български? Че и азбука им създали, българска. За какво да го прави?
        Италианец да учи испанец на френски, за да го завладее ?!?! по ГОЛЯМО МАЛОУМИЕ НЯМА
        Нали българите от днешна Добруджа тормозят Византия. И то какво ги тормозят - това са си наши земи тракийски. Един народ в 2 държави. За какво им е Моравия да образоват - днешна Словения. На 1000км. И изведнъж и българите го говорят и пишат на този език, щото у моравията такъв го говорят. Не е ли логично да си е техен т.е. наш български и ние да учим братята моравци. Все едно да ни учат македонците на български, а не ние тях ?!?!?
        Продажници, сър.

        А то и още има:
        Руският патриарх: Кирил и Методий са "словенски" учители

        Поздравявам ви за двойния ви празник - Великденска неделя, посветен на възпоменанието за изцелението на слепите от Господа и Спасителя, и със спомена за светите равноапостоли Кирил и Методий, словенски учители.

        С тези думи започва проповедта си на 24 май предстоятелят на Руската православна църква патриарх Кирил (Гундяев). Тя е публикувана на официалния сайт на Московската патриаршия.
        ...

        Очевидно след 5.9.1944 сволачите доста са вилнели из България и са оставили недоразвито потомство.


        ​​​​​​
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Дай по-детайлно за кое съм се объркал:

          1. Че Първоначалнто е създадена от Византиици за Великоморавия ?
          2. Че впоследствие Руснаците са я наложили във империята си и сателитните си територии и затова е толкова разпространена.

          Това са неоспорими факти. Не знам защо месите Русофилство , Русофобство или и т.н....

          Да иначе съм съгласен че Руснаците умишлено пропускат нашата роля за развитието и утвърждаването на кирилицата, вероятно като отмъщение за НАТО . Ние пък сме в другата крайност като отричаме всеки друг принос, но колкото и да ни се иска заслугата не е само наша .... не е и само тяхна.
          1. Как звучи само Византия учи Моравия на Български? Че и азбука им създали, българска. За какво да го прави?
          Италианец да учи испанец на френски, за да го завладее ?!?! по ГОЛЯМО МАЛОУМИЕ НЯМА
          Нали българите от днешна Добруджа тормозят Византия. И то какво ги тормозят - това са си наши земи тракийски. Един народ в 2 държави. За какво им е Моравия да образоват - днешна Словения. На 1000км. И изведнъж и българите го говорят и пишат на този език, щото у моравията такъв го говорят. Не е ли логично да си е техен т.е. наш български и ние да учим братята моравци. Все едно да ни учат македонците на български, а не ние тях ?!?!?
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Не съм запознат с това , но виждам ти си тесен специалист по въпроса
            Мурзилките ги разпознавам веднага.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Викаш генните изследвания бъркат. НЯМАМЕ НИКАКВА ГЕННА ВРЪЗКА С монголците.
              Затова пък с древните народи по тези земи имаме мноого тясна връзка. С претопените тракийци, а все още техните гени и кръв са си в нас
              Бе те тия скоро ще кажат че българският народ е създаден от руснаците.

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                А за книгите на староруски не си се объркал. Даже още са там.

                Не съм запознат с това , но виждам ти си тесен специалист по въпроса
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Не е вярно и по-големи измишльотини не бях чувал.
                  Викаш генните изследвания бъркат. НЯМАМЕ НИКАКВА ГЕННА ВРЪЗКА С монголците.
                  Затова пък с древните народи по тези земи имаме мноого тясна връзка. С претопените тракийци, а все още техните гени и кръв са си в нас
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Дай по-детайлно за кое съм се объркал:

                    1. Че Първоначалнто е създадена от Византиици за Великоморавия ?
                    2. Че впоследствие Руснаците са я наложили във империята си и сателитните си територии и затова е толкова разпространена.

                    Това са неоспорими факти. Не знам защо месите Русофилство , Русофобство или и т.н....
                    А за книгите на староруски не си се объркал. Даже още са там.

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Тука яко се обърка.
                      Дай по-детайлно за кое съм се объркал:

                      1. Че първоначално е създадена от Византиици за Великоморавия ?
                      2. Че впоследствие Руснаците са я наложили във империята си и сателитните си територии и затова е толкова разпространена.

                      Това са неоспорими факти. Не знам защо месите Русофилство , Русофобство или и т.н....

                      Да иначе съм съгласен че Руснаците умишлено пропускат нашата роля за развитието и утвърждаването на кирилицата, вероятно като отмъщение за НАТО . Ние пък сме в другата крайност като отричаме всеки друг принос, но колкото и да ни се иска заслугата не е само наша ....
                      Last edited by markov; 25.05.2020, 21:55.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        С риск да си навлека много упреци ще кажа моето мнение.
                        Да България наистина има решаваш принос за съхраняването на Крилицата, но виждам тенденции да твърдим че приноса едва ли не е само наш което исторически не евярно.

                        Факт че азбуката е създадена от Византия и първоначалната и цел е била да стане писменост на центално-европейските славяни , обединени в държавата Велико-Моравия. Вероятно Крил и Методий никога не са стъпвали в България.

                        След смъртта на Кирил и Методий следва провал на Великоморавската мисия и учениците им са прогонени. Чак тогава те се установяват в Български земи и продължават да развиват писмеността.

                        А това че азбуката се ползва от над 300 милиона човека , заслугата е повече на Руснаците .....те са я наложили на народите включени във Руската империя и на други сателитни на тях страни като Монголия.
                        Тука яко се обърка.И нека не бъркаме днешната политика с историята...Руските политици могат да си говорят каквото си искат това няма да промени историята..Според мен те се опитват да ни го връщат заради НАТО и ЕС и най вече заради оскверняването на техни военни паметници...За НАТО и ЕС те сами са си виновни.Ако не ни бяха изритали като мръсно коте през 1990 и досега да сме с тях.Те ни изхвърлиха буквално през прозореца икономиката ни фалира...Сега да не се сърдят...А с това дето правят с историята просто наливат вода в колелото на воденицата на тия дето ги мразят....Руските политици си проиграха сами шансовете в България никой не им е виновен...Разбирам манията им за величие а и нашите путьовци да не мълчат...Трябва от трибуната на ООН на братята и пред целият свят да им се каже ясно кой им е дал буквите и християнството...и да им се напомни че когато България е била империя те са били по пещерите и клоните на дърветата.Да им се каже че вечни империи няма че България е погребала две империи и СССР даже е погребала....Нашите не трябва да им мълчат...

                        Коментар


                        • Аз принципно отдавна те подозирам , не може Краварите да пуснат толкова слаб трол. Това е работа на Ръшаните....в резултата на пропаганда хората почват без да се усетят да симпатизират на Русия.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Ми така казват господарите ти, в линка си пише.
                            Но ти най-вероятно знаеш от личен опит, бил си там, нали... Вчера те нямаше...

                            Ми ти четеш какво казват " господарите" и го разнасяш из нета.
                            Вероятно ще са твои господари.

                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Ми не споделям твоята теза ..... ама като ти харесва си вервай че е Руска.
                              Ми така казват господарите ти, в линка си пише.
                              Но ти най-вероятно знаеш от личен опит, бил си там, нали... Вчера те нямаше...

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • https://www.facebook.com/notes/свѣто...8424780055318/

                                Коментар

                                Working...
                                X