IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Не съм запознат с това , но виждам ти си тесен специалист по въпроса
    Мурзилките ги разпознавам веднага.

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Викаш генните изследвания бъркат. НЯМАМЕ НИКАКВА ГЕННА ВРЪЗКА С монголците.
      Затова пък с древните народи по тези земи имаме мноого тясна връзка. С претопените тракийци, а все още техните гени и кръв са си в нас
      Бе те тия скоро ще кажат че българският народ е създаден от руснаците.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        А за книгите на староруски не си се объркал. Даже още са там.

        Не съм запознат с това , но виждам ти си тесен специалист по въпроса
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Не е вярно и по-големи измишльотини не бях чувал.
          Викаш генните изследвания бъркат. НЯМАМЕ НИКАКВА ГЕННА ВРЪЗКА С монголците.
          Затова пък с древните народи по тези земи имаме мноого тясна връзка. С претопените тракийци, а все още техните гени и кръв са си в нас
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Дай по-детайлно за кое съм се объркал:

            1. Че Първоначалнто е създадена от Византиици за Великоморавия ?
            2. Че впоследствие Руснаците са я наложили във империята си и сателитните си територии и затова е толкова разпространена.

            Това са неоспорими факти. Не знам защо месите Русофилство , Русофобство или и т.н....
            А за книгите на староруски не си се объркал. Даже още са там.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Тука яко се обърка.
              Дай по-детайлно за кое съм се объркал:

              1. Че първоначално е създадена от Византиици за Великоморавия ?
              2. Че впоследствие Руснаците са я наложили във империята си и сателитните си територии и затова е толкова разпространена.

              Това са неоспорими факти. Не знам защо месите Русофилство , Русофобство или и т.н....

              Да иначе съм съгласен че Руснаците умишлено пропускат нашата роля за развитието и утвърждаването на кирилицата, вероятно като отмъщение за НАТО . Ние пък сме в другата крайност като отричаме всеки друг принос, но колкото и да ни се иска заслугата не е само наша ....
              Last edited by markov; 25.05.2020, 21:55.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                С риск да си навлека много упреци ще кажа моето мнение.
                Да България наистина има решаваш принос за съхраняването на Крилицата, но виждам тенденции да твърдим че приноса едва ли не е само наш което исторически не евярно.

                Факт че азбуката е създадена от Византия и първоначалната и цел е била да стане писменост на центално-европейските славяни , обединени в държавата Велико-Моравия. Вероятно Крил и Методий никога не са стъпвали в България.

                След смъртта на Кирил и Методий следва провал на Великоморавската мисия и учениците им са прогонени. Чак тогава те се установяват в Български земи и продължават да развиват писмеността.

                А това че азбуката се ползва от над 300 милиона човека , заслугата е повече на Руснаците .....те са я наложили на народите включени във Руската империя и на други сателитни на тях страни като Монголия.
                Тука яко се обърка.И нека не бъркаме днешната политика с историята...Руските политици могат да си говорят каквото си искат това няма да промени историята..Според мен те се опитват да ни го връщат заради НАТО и ЕС и най вече заради оскверняването на техни военни паметници...За НАТО и ЕС те сами са си виновни.Ако не ни бяха изритали като мръсно коте през 1990 и досега да сме с тях.Те ни изхвърлиха буквално през прозореца икономиката ни фалира...Сега да не се сърдят...А с това дето правят с историята просто наливат вода в колелото на воденицата на тия дето ги мразят....Руските политици си проиграха сами шансовете в България никой не им е виновен...Разбирам манията им за величие а и нашите путьовци да не мълчат...Трябва от трибуната на ООН на братята и пред целият свят да им се каже ясно кой им е дал буквите и християнството...и да им се напомни че когато България е била империя те са били по пещерите и клоните на дърветата.Да им се каже че вечни империи няма че България е погребала две империи и СССР даже е погребала....Нашите не трябва да им мълчат...

                Коментар


                • Аз принципно отдавна те подозирам , не може Краварите да пуснат толкова слаб трол. Това е работа на Ръшаните....в резултата на пропаганда хората почват без да се усетят да симпатизират на Русия.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Ми така казват господарите ти, в линка си пише.
                    Но ти най-вероятно знаеш от личен опит, бил си там, нали... Вчера те нямаше...

                    Ми ти четеш какво казват " господарите" и го разнасяш из нета.
                    Вероятно ще са твои господари.

                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Ми не споделям твоята теза ..... ама като ти харесва си вервай че е Руска.
                      Ми така казват господарите ти, в линка си пише.
                      Но ти най-вероятно знаеш от личен опит, бил си там, нали... Вчера те нямаше...

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • https://www.facebook.com/notes/свѣто...8424780055318/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Българите са наследници на траките и не почитат тангра. Тюрките(монголци) покорявам и асимилират старите тракийски народи в поволжието и налагат техните вярвания. Те(вярванията в бог тангра) не са български(тракийски) и никога не са били
                          Не е вярно и по-големи измишльотини не бях чувал.

                          Коментар


                          • Най-доброто средство засега за борбата с фалшивите новини е да си инсталирате представката на Медийно Око. Когато си инсталирате (съвсем безплатно) апликацията -- като четете Фейсбука си и ви излизат разни сайтове, ще имате предупреждени за анономните, фалшивите и неетичните.
                            https://mediascan.gadjokov.com/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Да, ама НЕ Е създадена от Кирил и Методий, ами от учениците им. ТЕ СА БЪЛГАРИ, РАБОТИЛИ В БЪЛГАРСКИТЕ КНИЖОВНИ ШКОЛИ, СЪЗДАДЕНИ И ПОДКРЕПЕНИ ОТ БЪЛГАРСКИЯ ЦАР, а не „византийци”.
                              И светите братя НЕ СА „византийци”, а българи.
                              ГЛАГОЛИЦАТА е създадена по заповед на Константинопол.
                              Тъй че, Марков, дай да не си обиждаме народа. Аз може и русофил да съм и, определено, с руския да съм по-добре от теб, и да поддържам много топли отношения с приятели „отвъд” но, твоите твърдения, са скверни. Опомнѝ се.
                              Колега намали патоса.

                              И айде обясни ми защо се казва Кирилица и на кого е кръстена ?

                              И защо празника се казва " св.св.Кирил и Методий " ?

                              Според горните ти писания те нямат нищо общо ..... та те византиици създали азбука по нареждане на Василевса за Велико-моравия ....

                              Отричането на действителността не помага.

                              А Русофилството тук защо го месиш не разбрах.
                              Last edited by markov; 25.05.2020, 13:38.
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Не марков, руска е, в манастирите в гърция са намерени много книги на староруски. Поне да беше отишъл на изложбата на масковския "културен" център да се подготвиш по-добре.
                                Ми не споделям твоята теза ..... ама като ти харесва си вервай че е Руска.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X