IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Ако погледнеш да кажем 2 дни назад ще видиш само - този пост от барбарон е изтрит от барбарон. Обикновено ги пише и след 2-3-4 часа си трие постовете. Всъщност мисля че това е причина да пуска едно и също нещо по 3-4 пъти- амнезия, деменция, алцхаймер или делириум тременс

    Първоначално изпратено от nachev
    "... главата ми е пълна с информация, която подреждам в сложни конфигурации и връзки и всяко прескочено, пропуснато, неглижирано обстоятелство ми създава усещане за непълнота, семплост и ...неубедителен и глупав резултат.
    ... да знаеш - става дума за авторитетно американско консервативно издание - точно по моя вкус. Казвал съм ти, тъпа пропаганда не обичам, чета Брайтбарт и ... ще видиш долу."


    Журналисты Breitbart News общепризнанно считаются движимыми идеологией, а содержимое сайта характеризовалось как мизогинное, ксенофобное и расистское как либералами, так и традиционными консерваторами[13]. Сайт публиковал ряд ложной информации, теорий заговора а также материалы, намеренно вводящие читателей в заблуждение[22].

    А текста е на РУСКИ, защото
    червената сган не разбира други езици

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение




      Думи,думи ,ти да не си бил пропагандист в "светлий" социализЪм?


      ?
      Отдавна не бяхме приказвали, позабравил съм, че понякога приказката ни се получава, друг път - не!

      След като почнаха обидите и нагледните комунистически материали с очевидни внушения, това видимо е знак, че вече е време да прекратим.
      При мен мина 23.30, уморен съм, основанията ми да желая почивка са по-основателни.


      Много добре знаеш, че за нищо не пропагандирам и никому не спестявам неприятните истини.
      Нервен съм заради случващото се на моята Родина и абсурда, който ни се стоварва на главите. Тук ежедневно стават неща, които карат нормалните хора да шепнат: Събуди се, не може да е истина! Убиха и борсата, защото тя не им трябва - те си имат схемите.

      Човешки те разбирам, избягал си панически от една объркана и безпътна страна (помня какво беше), обаче минало там някакво време и се оказва, че мечтаният паспорт на новата родина е получен в момент, в който същата тази страна вече е била преминала апогея си и за определени кръгове от хора, перспективите въобще не са добри. Това поражда огорчение и ожесточение.
      Колко житейски, обществени, социални крушения може да поеме едно човешко същество през краткия си живот?!

      Нещата отиват натам!

      Ама пък, погледни цялата човешка история, има ли три поредни човешки поколения, които са живели в мир и са им спестени поне крайните жестокости и ужаси??
      Бъди здрав!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        Днес минах през Слънчака. Туристи не видях.
        Летния туризъм към момента е много зле, кофтито е че с туризма са свързани 10-15 % от БВП
        https://debati.bg/kak-balgarite-naka...chernomorieto/


        Как българите наказаха мутрите по Черноморието


        Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          На историческия процес е удачно да се гледа като на ... процес
          В зависимост от средата, факторите, катализатори/инхибитори и т.д., понякога процесът ражда резултат от днес за утре, а понякога се проточва с векове.
          ...



          Думи,думи ,ти да не си бил пропагандист в "светлий" социализЪм?


          ?





          Човекът с „потребности“ е върховният паразит. Той смята, че гладът му му дава право над чуждата храна. Че слабостта му е достойна за даровете на живота не само колкото силата на другия, но дори и повече от нея. Паразитът вярва, че организмът на силния човек е длъжен да го изхранва. Че щом отсрещния има повече от него, е длъжен да го сподели....

          Достойният човек иска плодовете на собствения си труд и нищо друго. Безгръбначният иска плодовете на чуждия труд и нарича това „справедливост“.

          Потребностите нямат значение. Важни са само способностите.

          Затова е правилно „От всекиго според възможностите и всекиму според възможностите.“


          От всекиго според способностите, на всекиму според потребностите

          https://libertarium.net/%D0%BE%D1%82...8%D1%82%D0%B5/


          Това е историята на случилото се в компанията за двигатели “Туентиът сенчъри”1 – където горецитираният лозунг е приложен на практика – такава, каквато я разказва от един от оцелелите.








          Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Не знаех че положението в Добруджа е толкова зле. В Южна България покрай пътищата посевите изглеждаха нормално, даже комбайните вече жънат
            Нямаше ли на пазара застраховки за посевите от градушки ?
            Ако един декар е давал 300 кг, цената е 3лв.кг, значи 900 кг
            Ако половината са разходи, пак остават 400 лв.
            Е, фермера не може ли даде 30 лв на декар за затраховка ???

            Тези хора дето плащат за СОТ, защо плащат ?
            Защото са умни хора.
            Last edited by hazard; 20.06.2020, 22:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
              В Добруджа жито няма. Фермерите развалят посевите. Там където ще жънат ще има по 100кг/дка. И никой нищо не казва. Проблеми няма.
              Не знаех че положението в Добруджа е толкова зле. В Южна България покрай пътищата посевите изглеждаха нормално, даже комбайните вече жънат
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • В Добруджа жито няма. Фермерите развалят посевите. Там където ще жънат ще има по 100кг/дка. И никой нищо не казва. Проблеми няма.

                Коментар


                • Днес минах през Слънчака. Туристи не видях.
                  Летния туризъм към момента е много зле, кофтито е че с туризма са свързани 10-15 % от БВП
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Ако погледнеш да кажем 2 дни назад ще видиш само - този пост от барбарон е изтрит от барбарон. Обикновено ги пише и след 2-3-4 часа си трие постовете. Всъщност мисля че това е причина да пуска едно и също нещо по 3-4 пъти- амнезия, деменция, алцхаймер или делириум тременс
                    Да, Вальо, имам опасения, че всичко изброено се случва накуп.

                    По времето на християнската прошка, събрах сили и поднесох извинения на лицето. Причината е знайна и прозаична - през годините сме си говорили ужасни неща. Той винаги е бил с преднина по нанесени обиди. Не изпитвам потребност да продължавам, но в краен случай ще се наложи.

                    Предложих му джентълменски договор - пълно взаимно игнориране. Инвесторът не разрешават вече игнор функцията, а едно време т ясе обезсилваше от виждане на цитирини мнения на игнорирани лица. Хем не вземат мерки да си оправят сайта, също мерки за превантивно гасене на пожари, хем ни гледат сеира, хем ни бият по главите (триене и бан).
                    Т.е - ако може да е скандално, жълто, примамливо, да генерираме кликове и да бие непокорните по главите. Това е оправията!


                    Поставих елементарно и лесно изпълнимо изискване, да не се повтарям.

                    Започнах да спазвам фанатично "договорката". Слагам скоби, защото лицето в нито един момент не произнесе конкретно някакви думи, че е съгласен. В рамките на около месец той спазваше игнорирането и изискването, което в правото му се вика "конклудентни действия" - писмен договор няма, но са налице важни обстоятелства, които разрешават да с е заключи, че споразумението е сключено и действа.
                    И после пак почна - обиди, подстрекателства, простотии.

                    Днес, дори си позволих да кажа, че вече съм поел едностранен ангажимент за мълчание и нямам против да ме обижда лично, но да спазва изискването. Очевидно апелът към джентълменско поведение е тотално безсмислен.
                    Разбрах, че там текат някакви медицински събития и това не може да е фактор, който трябва да ми пречи да съм джентълмен.
                    Ако трябва, ще престана да съм джентълмен.
                    Всички знаят, че и в двете ме бива.
                    Last edited by nachev; 20.06.2020, 20:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

                      Начев,приличаш ми на този объркан руснако-"американец" ]
                      На историческия процес е удачно да се гледа като на ... процес
                      В зависимост от средата, факторите, катализатори/инхибитори и т.д., понякога процесът ражда резултат от днес за утре, а понякога се проточва с векове.

                      Има елемент на известно мое пързулкане и поднасяне, не го правя със злоба, но предлагам да гледаш тенденцията. Това е отговор на твоето "вервай си".
                      Аз съм незначителен и няма значение на какво вярвам. Активирай сетивата, интуиция, интелекта си, огледай се и си задай въпроса, още колко може да продължи това?! Акцентирам - въобще не си длъжен да вярваш! Предлагам ти едно самотно и интимно занимание, като резултатите ще си останат само за теб!

                      Вярно, че при нас в България нещата ес случват в една ужасяващо гротескна форма и обобщения на база на нашия пример не е удачно да се правят, но това не променя генералното усещане и възприятие за провал и за път към ноуеър на съвременния свят.
                      Лъжа, измама, манипулация и грабеж!

                      А по отношение на перспективите и революцията, има един интересен автор, който обаче е малко КомуниС, не заради друго, ами понеже има майка рускиня, а пък те идеологиите се предават по майчина линия на клетъчно ниво.
                      Ама след като ти ми предлагаш Михеев, що аза да не ти предложа Раевски. Викат, че бил пропутинист! Ами - тъпаци, сър!

                      The Saker on the. Empire taking the knee


                      Империята подвива коленца!

                      Колко още ще може да я карате така - в една расистка държава ще ме убеждават, че блек ис бютифул и аз като бял, хетеро мъж трябва да с е страмувам от това.
                      Ай-сиктер, бе!

                      Огледай се, виж, докосни, помисли, спомни си, прочети, изфантазирай, сънувай и прави какво и ти душа реши, но резултатът ще бъде винаги един и същ!!!, а именно,
                      Всичко наблюдаванано, осмислено, открито, доказано, изнамерено, изследвано, осъзнато, завоювано, покорено, планирано, проектирано, мечтано, сънувано, нарисувано, произведено, платено, завоювано, защитено и .... и ... каквото се сетиш на този свят - мисъл, дело, полет, творчество, откривателство, обясняване, аргументиране !!

                      Всичко това е направено от БЕЛИЯ МЪЖ.
                      Отказвам да се срамувам от този факт.
                      Вие си приказвайте там, че блек ис бютифул и се срамувайте и никога не изричайте, че уайт ис бютифул.

                      Да, расизмът и насилието са отвратителни, но ще си позволя да ти кажа нещо съвсем директно и неполиткоректно. Единственото по-отвратително нещо от расизма на белите и расизмът на черните.

                      С различните (не само по цвят) искам да търгуваме, да си ходим на гости, на туризъм, но ... дотам.
                      Маса обстоятелства в нивото и качествените характеристики на обществено развитие сочат към препоръчително развитие в някаква относителна разделеност (не говоря за сегрегация в уродливия и тип).
                      Ходете по негърски мероприятия и викайте квот ви душа иска.

                      Идоли нямам! Отдавна преминах възрастта на вярване и възторгване. Съжалявам, за което.

                      Да, много ги бива англосаксите да слагат край и да елиминират (цитирам теб), ама нека да видим, дали тези номера ще минават и в бъдеще. Само погледни алтернативата - Тръмп или Байдън?? Няма причина да н евярвам на Брайтбарт, ама там често има статии и видеа, които го (БайдънН) представят като дезориентиран и неспособен да завърши едно изречение по нормален начин.
                      На моменти прави впечатление на изгубен и объркан човек.
                      И този се кани да става върховен ръководител на "свободния" свят. Прави ли ти впечатление, ча за Украйна и дума не отварям, то просто не се налага.
                      Да, Тръмп далеч не го е докарал дотам, той е един здрав и автентичен американски партриот, ама маниерите, характеровите особености и културните характеристики ... дано не се налага да питаме демократите, какво мислят за тях.
                      Вие още дори не осъзнавате, колко сте я закъсали!

                      И, много важно, преди всичко трябва да целунете признателно ботушите на чичко Сталин (май единственото му останало движимо имущество, а ... и една лула) и да му благодарите, навръх на всички ужасии и уродства, които е са се вършели при него - репресиите, убииствата, оградните роти в тила на своите и още много, щото ако беше една идея малко по-хитър и коварен, че ако беше имал и още няколко мирни години, имало е някакви теоретични хипотези, щото вие всички сега щяхте да говорите немски и да лижете задника на някое трето поколение фюрер. Един на един, Германия щеше да бие всеки, (без Русия, де)!
                      Добре, че бяха руснаците, че да ви свършат работата, че иначе и Кептън Америка можеше да подвие коленцата.
                      Last edited by nachev; 20.06.2020, 23:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Ванка, ако искаш може и да поспорим, но съм уморен и не ми се пишат чаршафи. А пък за съжаление по друг начин не мога....

                        Гледай да не си разваляш окончателно отношенията с Президент Путин. По неочакван и странен начин революцията чука на вратата на Америка. Вервай си!!!!У.... Лошото е, че понякога и аз приказвам отделни неласкави неща за тях, защото си има важни причини в политическия им пейзаж, та може да ни пратят да търкаме общ нар, кой знае. На този етап не му казвай, ще се разстрои.

                        T

                        Начев,приличаш ми на този объркан руснако-"американец" Михеев,който сега ближе подметките на идолът ти президент,доказан престъпник,бивш чекист,който се прави сега на историк,пази Боже! –

                        "...Бях физик теоретик и бях убеден, че живея в тоталитарна държава. При това не криех възгледите си. По тази причина ми се наложи да поживея шест години в лагер. През 1979 г. емигрирах в САЩ, работех като старши научен сътрудник в Hudson Institute...

                        Можеш да го четеш....сега по темата



                        Има една геополитическа теория на Макиндер



                        ...следвайки я, англосаксонските сили слагат край на евразийския проект на Германия/ВСВ/, след това и на този на Русия/рухването на СССР/, а сега са изправени пред задачата да елиминират евразийския проект на Китай. И Русия волно или неволно ще съдействува за това..

                        .https://geopolitica.eu/spisanie-geop...os-na-makinder
                        Last edited by vanevski; 20.06.2020, 18:47.
                        Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                        Коментар


                        • Protesters in Portland, Oregon last night toppled a statue of George Washington, the nation's first president

                          Play
                          Mute
                          Loaded: 0%
                          Progress: 0%

                          Remaining Time-0:00
                          Quality
                          Fullscreen


                          https://leakreality.com/video/3158/p...irst-president

                          първо запален, и след това свален

                          Коментар


                          • Европейските фондове – gangsta’s paradise

                            Защо само селскостопанските.
                            По принцип от целия обществен ресурс - нито евро, лев и другите валути там, не прехвърчат, преди да се отчете пред съответната ламя.

                            На различните "пазари" комисоната е различна.
                            Дори Олаф баха правили проучвания, къде и колко се гепи. Дори е Германия не ебеше баш цвете за мирисане.
                            Не помня точно, но изглежда във Финландия нещата стояха що-годе прилично.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Инвесторе, н а Вас ли дължа признателност и благодарност, че мръсотиите и гнусотиите барбаросови изчезнаха без следа?
                              В други форуми преди години той успяваше на неведоми основания да се домогне до модераторски правомощия и ги ползваше по долен начин - та, мисля си, че на масата има и други обяснения за случилото се.
                              Ако погледнеш да кажем 2 дни назад ще видиш само - този пост от барбарон е изтрит от барбарон. Обикновено ги пише и след 2-3-4 часа си трие постовете. Всъщност мисля че това е причина да пуска едно и също нещо по 3-4 пъти- амнезия, деменция, алцхаймер или делириум тременс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Лидеры стран – членов Евросоюза договорились о продлении на шесть месяцев экономических санкций, введённых против России в 2014 году в связи с её ролью в вооружённом конфликте на востоке Украины.
                                Меркель и президент Франции Эммануэль Макрон рассказали своим коллегам о текущей ситуации на востоке Украины и процессе выполнения Минских соглашений. ЕС ранее неоднократно заявлял, что санкции могут быть ослаблены или сняты только в случае существенного прогресса при их реализации.
                                Санкции налагают ряд ограничений на сотрудничество с
                                Россией в сфере финансов, энергетики, торговли, запрещают экспорт в Россию ряда категорий товаров.

                                Евросоюз продлил на год санкции в отношении
                                России из-за аннексии Крыма и Севастополя. Об этом говорится в заявлении Совета ЕС.
                                Ограничения включают запрет на инвестиции в экономику полуострова, включая оказание туристических услуг. В свою очередь
                                предприятия, расположенные в Крыму, не могут импортировать в Евросоюз свою продукцию и природные ресурсы.
                                Россия аннексировала Крым по результатам "референдума" в 2014 году, который был проведен вопреки законодательству Украины и после того, как полуостров взяли под контроль российские военные. Страны Запада считают это нарушением норм международного права.
                                Някакъв паралел с косово можеш ли да направиш или не искаш?? ИИИИИ да те уверя че от немско към русия екскурзиите не са спрели дори за час

                                ИИИИИ какво става със самолетчето

                                Коментар

                                Working...
                                X