IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    С какво ще сменяме демокрацията, че не можах да разбра?
    Че то, деморация още няма.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      С какво ще сменяме демокрацията, че не можах да разбра?
      Не става дума за демокрация а за пари ,много пари и е много важно кой ще ги потурчи.
      Задават се 30 милрд безпризорни български лева.
      Last edited by Grosss; 19.07.2020, 14:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
        Става въпрос за смяната на модела, който е наместен в думата "демокрация".
        С какво ще сменяме демокрацията, че не можах да разбра?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Гледам некои снимчици от Брюксел. Първо козирува и ги праска с 200 или ги праска с 200 и след тва козирува. Вече се обърках.
          За парите дето ще му дадат е готов и свирки да им направи.Един път да ги гепа тези 30 милиярда и ще му видиш дебелият гръб на някой остров в
          западното полукълбо.

          Коментар


          • [QUOTE=v_tin;n3628328]
            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Виждам че си мераклия- що да не ти дам нишан, явно си пропуснал някой мой пост че се налага да го пусна отново. ....
            Ако случайно се научиш да разделяш постингите си на пасажи, може и някой да се излъже да ги прочете .....


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Ако обаче забелязваш, в последните дни исканията са за смяната на целия политически модел. За смяната на ДЕМОКРАЦИЯТА с какво - с ДИКТАТУРА или с АНАРХИЯ? Това вече превръща протестите в ЗАПЛАХА ЗА ЦЕЛИЯ НАРОД.
              Става въпрос за смяната на модела, който е наместен в думата "демокрация". Или ти харесва гешефтурата да е безконтролна, народното събрание да е притурка на изпълнителната власт и президента (който и да е той) да е синекурец?

              Коментар


              • [QUOTE=Mateev;n3628320]
                Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Гешев нищо не е нарушил - просто такова е естеството на неговата работа, и той съвсем законно упражнява пълномощията, дадени му от неговия пост. Нали всички искате съдебната система да излови мафиотите и да ги сложи на топло. Тука мисля, че нямаме разминавания във вижданията си.

                Ами тогава защо се сърдите, че Гешев си упражнява пълномощията?
                Къде да ги лови тези мафиоти - в детските градини или в училищата ли?

                А защо ги лови тези мафиоти денем?
                Ами защото работи дневна смяна.

                Ама бил ги ловял избирателно .....
                Е те това вече са недоказани измислици на някое болно съзнание. Гешев си има правомощия сам да си организира начина на работа и сам да решава как да води следствените действия. За да отиде и да арестува някого, преди това трябва да е извършил огромна по обем следствена дейност по натрупването на доказателства, достатъчни за повдигането на обвинение. Така че ако днес арестува някого, това не означава, че вчера някой му се е разпоредил. Точно обратното - това означава месеци труд по набирането на доказателства, и ако те са достатъчни, само тогава Гешев може да си позволи арест.

                И не на последно място - дори и когато Гешев отиде да прави арести, дори и тогава той трябва да получи разрешение от съдия, който предварително е прегледал набраните до момента доказателства за престъпна дейност. И колкото е на по-висок пост дадения мафиот, толкова повече доказателства трябва са събере Гешев. СРС-тата също се използват само ако съдия разреши, и също прокуратурата трябва да представи достатъчно основания, за да получи разрешение за СРС.

                Като цяло за хубаво или лошо съдебната система работи, така че най-малкия проблем е Гешев. Да, сигурно има и корумпирани съдии, ама как може да се докаже това? А да се обявява, че всички съдии са на 100% корумпирани, е само една простотия, изказана от невеж човек.
                Нали знаеш за лъжичката катран, която каца с мед разваля? А, у нас, в съдебната система, не е само една лъжичка...

                Коментар


                • [QUOTE=Mateev;n3628320]
                  Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Гешев нищо не е нарушил - просто такова е естеството на неговата работа, и той съвсем законно упражнява пълномощията, дадени му от неговия пост. Нали всички искате съдебната система да излови мафиотите и да ги сложи на топло. Тука мисля, че нямаме разминавания във вижданията си.
                  Виждам че си мераклия- що да не ти дам нишан, явно си пропуснал някой мой пост че се налага да го пусна отново. Чети внимателно любителю на прокуратурата, на тази тема- отказа от около 1 милиард има и други статии, ако тази те съмнява може да потърсиш друга


                  v_tin
                  Junior Member
                  Заслужил
                  инвеститор

                  Днес, 11:14
                  Aнтикoрупциoннaтa кoмиcия ce гoрдeeшe c oгрoмния рaзмeр нa иcкa към бившия coбcтвeник нa бaнкaтa Цвeтaн Вacилeв. Прeдишният прeдceдaтeл Плaмeн Гeoргeв, кoйтo зaдaри нeзaкoннa пocтрoйкa нa тeрacaтa cи бe oтcтрaнeн и изпрaтeн кoнcул във Вaлeнcия, c шумнa мeдийнa кaмпaния внce грaндиoзния пo думитe му иcк в cъдa. Ceгa eдвa ли щe кoмeнтирa прeдприeтoтo oт oглaвявaнaтa вeчe oт Coтир Цaцaрoв кoмиcия, пишe frоgnеws.bg. Припoмнямe, чe бившият прeдceдaтeл нa Кoмиcиятa зa прoтивoдeйcтвиe нa кoрупциятa и oтнeмaнe нa нaзaкoннo придoбитo имущecтвo (КПКOНПИ) Плaмeн Гeoргиeв oбяви нa 17 мaрт 2016 г., чe прeтeнциитe нa държaвaтa зa нaд 2.2 млрд. лв. ca внeceни в cъдa и ca нacoчeни към бившия мaжoритaрeн coбcтвeник нa Кoрпoрaтивнa търгoвcкa бaнкa (КТБ) Цвeтaн Вacилeв, ceмeйcтвoтo му и oбщo 24 фирми. Три гoдини пo-къcнo ce oкaзвa, чe кoмиcиятa ce e oткaзaлa oт нaд 356 млн. лв., зa кoитo първoнaчaлнo твърдeшe, чe ca чacт oт нeзaкoннo придoбититe cрeдcтвa oт изтoчвaнeтo нa фaлирaлaтa прeз 2014 г. бaнкa, cъoбщaвa „Cвoбoднa Eврoпa“. Инфoрмaциятa cтaвa яcнa oт oпрeдeлeниe нa Coфийcкия грaдcки cъд (CГC) oт 16 юли, c кoeтo чacтичнo e прeкрaтeнo дeлoтo зa кoнфиcкaция cрeщу Цвeтaн Вacилeв пo oтнoшeниe нa три oт дружecтвaтa oтвeтници – IntеrV Invеstmеnt, „Вивa Тeлeкoм Бългaрия“ и „Бългaрcкa тeлeкoмуникaциoннa кoмпaния“ (БТК). Cпoрeд cпрaвкa в eлeктрoннoтo дeлoвoдcтвo нa CГC КПКOНПИ e изпрaтилa нa cъдa мoлбa зa oткaз oт тeзи прeтeнции нa 1 юли. C кaкви мoтиви e нaпрaвeн oткaзa дo мoмeнтa нe e яcнo. Oт публичнoтo oпрeдeлeниe нa cъдия Гaля Вълкoвa, кoятo глeдa въпрocнoтo дeлo зa кoнфиcкaция, cтaвaт яcни caмo кoнкрeтнитe cуми, кoитo държaвaтa вeчe нe прeтeндирa oт тритe дружecтвa. Cтaвa думa зa нaд 108.9 млн. лв. oт IntеrV Invеstmеnt, нaд 124.9 млн. лв. oт „Вивa Тeлeкoм Бългaрия“, 2163 лв. oт БТК и пoвeчe oт 62.5 млн. eврo „ocтaтък oт прoдaжнaтa цeнa в рaзмeр нa 330 000 000 eврo във връзкa c прoдaжбaтa нa кaпитaлa нa IntеrV Invеstmеnt“. Caмo прeди дни в интeрвю зa „Глacoвe“ Цвeтaн Вacилeв cъщo cъoбщи, чe имa oткaзa нa КПКOНПИ oт чacт oт прeтeнциитe cи cрeщу нeгo. Пo думитe нa бившия бaнкeр Aнтикoрупциoннaтa кoмиcия щe трябвa дa зaплaти нa cъдa нaд 40 милиoнa лeвa тaкca cлeд нaпрaвeния oткaз. Пo думитe нa Вacилeв oткaзa e зa мнoгo пo гoлямa cумa: „Цaцaрoв caм нe e пocмял дa пoдпишe иcкaнeтo зa oткaз oт иcк зa 1 млрд., a e нaкaрaл някaкъв чинoвник дa гo пoдпишe, зa дa минaт мeжду кaпкитe. Нaй-зaбaвнoтo e ceгa, чe зaрaди тeзи cвoeвoлия КПКOНПИ щe трябвa дa плaти нa cъдa oкoлo 40 млн. лeвa тaкca. Цaцaрoв рeaлнo нe e cъбрaл и eднa дeceтa oт тeзи пaри, нe знaм oткъдe щe ги нaмeрят.“, зaявявa тoй.

                  Коментар


                  • [QUOTE=v_tin;n3628317]
                    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    ....
                    Отделно от горното- какви са тези организирани протести- ами че това си е революция- сговор за постигане на нещо. В момента доколкото чета са впрегнати работодатели и синдикати да защитават правителството- ами че това са същите които искат нещо от това правителство и то не им дава- ето например ти- нали беше писал че си ходил на заседания за пчелите- какво постигнахте- правилнооооооооооооо НИИИИИИИИИИИИЩООООООООООООО. Едно голямо нищо постигнахте- ами има си отговорност на държавата вменена в конституцията за опазване на бла-бла-бла- една купчина- предприехте ли юридически действия??? НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, пак нищоооооооо. Докога така- докато ви изморят пчеличките и ви фаЛИРАТ/ изкупят соларните фирмички. Сам казваш- заради ретроактивен закон гербаджиите ми фалираха една фирма- ако си си забравил като барби поста се върни една седмица назад и си го прочети пак. И сега продължаваш да викаш по правителствените заседания- БИИ МЪ, УБИЧЪМ ТЪ. Пред нас обясняваш- ТОЙ/БХ МЕ ОБИЧА, ЗАТОВА МЕ БИЕ/ ми взема /фалира фирмите
                    Освен с едно тра-ла-ла не знам как другояче да коментирам този твой постинг. Ако всички протестиращи са на твоето интелектуално ниво, това обяснява всичко. Аз вече изказах едно такова определение - некадърни шахматисти, които не могат да мислят дори и един ход напред.

                    Колкото до работните групи по министерствата - ами когато порастнеш (ти и интелекта ти), създай си НПО по ЗЮЛНЦ и върви в една такава работна група, за да видиш от първа ръка как стоят нещата. Дотогава обаче ще си останеш само с мокрите си сънища и измислици, от които никой не се интересува.




                    Last edited by Mateev; 19.07.2020, 13:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение


                      Гражданското неподчинение оправдава неподчинението на нормите, като се позовава на морал и ценности, по-висши от законите, постановени от някое конкретно управление, и на необходимостта от защита на човешките права, когато те са явно нарушени. Като защитен аргумент често се използва и позоваването на по-висше национално право или на международното право. Въвелият термина гражданско неподчинение през 19 век американски писател Хенри Торо (1817 – 1862) смята, че то се използва, когато е необходимо гражданите да се противопоставят на несправедливости, извършвани от собственото им правителство и когато обичайните електорални процеси не са достатъчни.

                      Така като гледам действията на главният прокуррор и на бх има достатъчно основание за гражданско неподчинение- хайде да не съм голословен- колко е минималната пенсия и колко е линията на оцеляване
                      Гражданите не може да са все мачкани. Ако един закон не служи на обществото, той -рано или късно - бива или променен, или отменен.
                      Last edited by Pyramid; 19.07.2020, 13:47.

                      Коментар


                      • Гледам некои снимчици от Брюксел. Първо козирува и ги праска с 200 или ги праска с 200 и след тва козирува. Вече се обърках.
                        Last edited by Todor Sabev; 19.07.2020, 13:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Аз съм бизнесмен, и като такъв искам стабилна и предвидима политическа и икономическа обстановка, без да ме интересува какъв е цвета на управляващите. Ако няма такава обстановка, най-ми е лесно и аз да емигрирам, но ще оставя зад себе си над 1000 безработни.

                          Цялата икономика на страната се крепи на по-малко от 1% бизнесмени - работодатели. И ако те си хванат топките и емигрират, целия народ ще се върне 30 години назад и ще започне отново от кота нула. Това е нещото, което в момента го искат комунистическите отрепки, и за което се борят маймуните по площада.

                          Разрушаването на системата няма да доведе до нищо добро. Да, тази система може би трябва да се ремонтира, но бавно и постепенно и без създаването на каквито и да било политически или икономически сътресения.
                          Заблуда е. Това, за цялата икономика, дето...блаблабла. Представи си, работниците свършват. Няма кой, никой не иска... Спират им парите? ОК. Гадно. Ще страдат...
                          ...ѝ, „иведнъж”, потреблението изчезва. (Щото, хората нямат пари)...
                          Думата ми е, че ВСИЧКО Е ЕДНО ЦЯЛО, (колкото и да вярват някои обратното), а твоето твърдение е икономически екстремизъм. Може много да си постигнал - поздравления - ама, само по себе си, твоето лично и на т.нар „1%” имАне, значи много малко без останалото общество. Хайде, аз съм тук, с кого да се скараш има но, представи си себе си, сам, съвсем. В целия свят. И 100 трилиона евро. ГОЛЯМ ПРАЗ, че ги „имаш”, тогава.
                          Не ме разбирай грешно: Предприемачите са важни. Много. Да речем, нещо като новата аристокрация...ДОДЕ ИМА ОБЩЕСТВО.

                          - КАПИШ ?!?

                          Коментар


                          • [QUOTE=v_tin;n3628317]
                            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Законът признава за законни само една форма на протести - това са организираните такива, за които предварително се подава молба и се иска РАЗРЕШЕНИЕ. /QUOTE]

                            Останалото няма да коментирам, най вероятно е разписано така в законите, но........

                            Ти/ ние/те протестират срещу една неправда - нещо което не е правилно. И без да съм юрист знам че в президентството не може да се влиза с оръжие, не може да се нарущава достойнството на онези 2 женички, не може да се публикуват срс- та на кило и една купчина други глупости. Тоест хората протестират срещу една неправда- нарушаване на добрите норми и правила. Явно хората които ги нарушават нямат проблем с нарушаването им- справка гешев и изказването му за конституцията и разделението на властите. Е щом едната страна нарушава общественият договор- защо другата да се налага да го спазва
                            Гешев нищо не е нарушил - просто такова е естеството на неговата работа, и той съвсем законно упражнява пълномощията, дадени му от неговия пост. Нали всички искате съдебната система да излови мафиотите и да ги сложи на топло. Тука мисля, че нямаме разминавания във вижданията си.

                            Ами тогава защо се сърдите, че Гешев си упражнява пълномощията?
                            Къде да ги лови тези мафиоти - в детските градини или в училищата ли?

                            А защо ги лови тези мафиоти денем?
                            Ами защото работи дневна смяна.

                            Ама бил ги ловял избирателно .....
                            Е те това вече са недоказани измислици на някое болно съзнание. Гешев си има правомощия сам да си организира начина на работа и сам да решава как да води следствените действия. За да отиде и да арестува някого, преди това трябва да е извършил огромна по обем следствена дейност по натрупването на доказателства, достатъчни за повдигането на обвинение. Така че ако днес арестува някого, това не означава, че вчера някой му се е разпоредил. Точно обратното - това означава месеци труд по набирането на доказателства, и ако те са достатъчни, само тогава Гешев може да си позволи арест.

                            И не на последно място - дори и когато Гешев отиде да прави арести, дори и тогава той трябва да получи разрешение от съдия, който предварително е прегледал набраните до момента доказателства за престъпна дейност. И колкото е на по-висок пост дадения мафиот, толкова повече доказателства трябва са събере Гешев. СРС-тата също се използват само ако съдия разреши, и също прокуратурата трябва да представи достатъчно основания, за да получи разрешение за СРС.

                            Като цяло за хубаво или лошо съдебната система работи, така че най-малкия проблем е Гешев. Да, сигурно има и корумпирани съдии, ама как може да се докаже това? А да се обявява, че всички съдии са на 100% корумпирани, е само една простотия, изказана от невеж човек.
                            Last edited by Mateev; 19.07.2020, 13:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              По възможност, от външната страна...
                              Към този момент ще са ми по-сгодни от вътрешната.
                              Да ги видя /и не само!!!/ как ще спрат няколко км опашка от доволни и щастливи туристи, тръгнали на почивка и нежелаещи участие в схемите на дубайски/решетников.

                              Коментар


                              • [QUOTE=Mateev;n3628313]
                                Законът признава за законни само една форма на протести - това са организираните такива, за които предварително се подава молба и се иска РАЗРЕШЕНИЕ. /QUOTE]

                                Останалото няма да коментирам, най вероятно е разписано така в законите, но........

                                Ти/ ние/те протестират срещу една неправда - нещо което не е правилно. И без да съм юрист знам че в президентството не може да се влиза с оръжие, не може да се нарущава достойнството на онези 2 женички, не може да се публикуват срс- та на кило и една купчина други глупости. Тоест хората протестират срещу една неправда- нарушаване на добрите норми и правила. Явно хората които ги нарушават нямат проблем с нарушаването им- справка гешев и изказването му за конституцията и разделението на властите. Е щом едната страна нарушава общественият договор- защо другата да се налага да го спазва

                                Отделно от горното- какви са тези организирани протести- ами че това си е революция- сговор за постигане на нещо. В момента доколкото чета са впрегнати работодатели и синдикати да защитават правителството- ами че това са същите които искат нещо от това правителство и то не им дава- ето например ти- нали беше писал че си ходил на заседания за пчелите- какво постигнахте- правилнооооооооооооо НИИИИИИИИИИИИЩООООООООООООО. Едно голямо нищо постигнахте- ами има си отговорност на държавата вменена в конституцията за опазване на бла-бла-бла- една купчина- предприехте ли юридически действия??? НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, пак нищоооооооо. Докога така- докато ви изморят пчеличките и ви фаЛИРАТ/ изкупят соларните фирмички. Сам казваш- заради ретроактивен закон гербаджиите ми фалираха една фирма- ако си си забравил като барби поста се върни една седмица назад и си го прочети пак. И сега продължаваш да викаш по правителствените заседания- БИИ МЪ, УБИЧЪМ ТЪ. Пред нас обясняваш- ТОЙ/БХ МЕ ОБИЧА, ЗАТОВА МЕ БИЕ/ ми взема /фалира фирмите
                                Last edited by v_tin; 19.07.2020, 13:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X