IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    Начев, много хора те четат. Не се вторачвай дай простор на взора ти, стените има кой да ги вдига Ако се чудиш къде са тролчетата на властта, разходи се виртуално из критичните медии, профилите на несъгласните, стриймовете от протестите и ще се смаеш колко са активни.
    Вероятно, пасивната форумна формула, пусто, все се назидава, че политиката е мръсна дума, няма място сред духовно извисените форумци и в крайна сметка, това перфектно работи. Преди набиваха на поляризирането в създадените от структурите им полюси - комунисти-анти-комунисти, сега - КОЙ е алтернативата. Елементарна и като ниво и подход манипулация, но работи. И Дейл Карнеги би им завидял )

    А, конкретно за обиколката във въздуха на Борисов
    https://bnr.bg/post/101344934/boriso...alkanski-potok

    миии, въздухарска работа ) Зам-арабският министър редом до премиера ни, гледа от високо колко км тръби има и пуска оправдание да стигне до суверена
    Пуууууу, а пък ти д а знаеш, колко ми е тревожно на душата, че съм четен/нечетен


    Все пак има разни закачалки в този текст:

    "И добави, че през „Балкански поток“ се предвижда да се доставя както азерски, така и американски втечнен газ.


    Оставихме селскостопанските производители да приберат реколтата", уточни още той."


    Обществена тайна е, че известно време на обекта не се работеше. Причината също е обществено известна - атаката срещу БП и СП2.
    Обяснението сега за спирането е, че ставало дума за прибиране на реколтата. В 95 % от случаите на пресичане, говорим за пшеница, а при нея жътвата приключи преди повече от два месеца - към 10 - 15 юли. Какво друго се случи, та обектът тръгна?!

    Е-ее, ама ти сега ми издърпа думите с ченгел от устата и аз предадох четата без да се усетя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Аз не съм станал пряк свидетел на този епизод с отнемането на мегафона, само прочетох за него.
      стана ми смешно, като си представих, ако ролите бяха сменени в аналогична ситуация - дни наред щяха да се пренасят снимкови материали и морални диагнози от рупора ПИК и неговите верни последователи )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
        Днес дадох на геппаджиите да четат един текст (поне на грамотните, де), който се отнасяше за строежа на газопровода. Хеликоптер имаше, видеоматериали - атрактивна работа!
        Вътре има едни много интересни елементи, ама човек трябва да е подготвен и да има съответните сетива, че да ги намери.
        Иначе формално материалът прилича на някакъв строителен отчет, какъвто категорично не е!

        Хайде, гападжии, обяснете на батко си, какво сте разбрали и за какво точно иде реч!
        Ако г о направите що-годе скопосано, обещавам да не вземам думата по темата сега.
        Ако се наложи да взема думата, повярвайте - ще ви заболи!
        Вие сте на ход!
        Начев, много хора те четат. Не се вторачвай дай простор на взора ти, стените има кой да ги вдига Ако се чудиш къде са тролчетата на властта, разходи се виртуално из критичните медии, профилите на несъгласните, стриймовете от протестите и ще се смаеш колко са активни.
        Вероятно, пасивната форумна формула, пусто, все се назидава, че политиката е мръсна дума, няма място сред духовно извисените форумци и в крайна сметка, това перфектно работи. Преди набиваха на поляризирането в създадените от структурите им полюси - комунисти-анти-комунисти, сега - КОЙ е алтернативата. Елементарна и като ниво и подход манипулация, но работи. И Дейл Карнеги би им завидял )

        А, конкретно за обиколката във въздуха на Борисов
        https://bnr.bg/post/101344934/boriso...alkanski-potok

        миии, въздухарска работа ) Зам-арабският министър редом до премиера ни, гледа от високо колко км тръби има и пуска оправдание да стигне до суверена

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          Начев , ще допълня репортажа ти от площада за 22ри Септември с дребен, но забавен детайл
          Та, докато, Минчо Спасов спокойно, отчетливо, бавно и мирно е задавал посочените от теб по-долу въпроси, полицай от задната редица се присегнал и издърпал мегафона, на който говорел. И не го върнал. Сега, обаче, възниква и комичното в случая с елемент на басня - Е ли това въоръжен грабеж?
          Аз не съм станал пряк свидетел на този епизод с отнемането на мегафона, само прочетох за него.

          Коментар


          • Начев , ще допълня репортажа ти от площада за 22ри Септември с дребен, но забавен детайл
            Та, докато, Минчо Спасов спокойно, отчетливо, бавно и мирно е задавал посочените от теб по-долу въпроси, полицай от задната редица се присегнал и издърпал мегафона, на който говорел. И не го върнал. Сега, обаче, възниква и комичното в случая с елемент на басня - Е ли това въоръжен грабеж?

            Коментар


            • Съни, душко!
              Ти поне прочете ли ме ако си още тук?
              Щото нещо ме ядосаха, запалих моторетката и без да се усетя съм нацвъкал материал като за една глава от книга.
              Гепаджийте не ме четат. Не знам как точно го правят - н еме четат, но ме цитират и си водят записки??
              Искат да ми сложат капа!
              Помниш ли онзи знаков стар български филм:
              Абе, ще ти сложа аз на теб капа!
              Баш Майстора

              Та останахте само ти Прецаканчо

              Коментар


              • Днес дадох на геппаджиите да четат един текст (поне на грамотните, де), който се отнасяше за строежа на газопровода. Хеликоптер имаше, видеоматериали - атрактивна работа!
                Вътре има едни много интересни елементи, ама човек трябва да е подготвен и да има съответните сетива, че да ги намери.
                Иначе формално материалът прилича на някакъв строителен отчет, какъвто категорично не е!

                Хайде, гападжии, обяснете на батко си, какво сте разбрали и за какво точно иде реч!
                Ако г о направите що-годе скопосано, обещавам да не вземам думата по темата сега.
                Ако се наложи да взема думата, повярвайте - ще ви заболи!
                Вие сте на ход!
                Last edited by nachev; 24.09.2020, 01:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                  Как са управлявали държавата си старите българи или първобългарите ....?

                  д-р. Веселин Бешевлиев: „Първобългарите. История, бит, култура.“,

                  България е смятана за най-бедната държава в ЕС! Първа по корупция,на 113 место по свобода на словото!

                  Какво би се случило на ханът/ТЖ,ББ/ , капханът и подгласниците им?

                  Политическа отговорност при древните българи


                  "...нека видим в какво се е изразявала тя в древна България. На английски изразът е „skin in the game“, в свободен превод „да си заложиш кожата“, и това буквално се е случвало в България. Ханът и капханът са отговаряли с живота си и дори живота на целия си род (или родове) за сериозни проблеми по време на тяхното управление. Бешевлиев казва за сакралното цареубийство:

                  „Но ако се случи в управляваната от него страна някакво нещастие, като глад, суша, мор, наводнение, военно поражение и т.н., или той лично получи някакъв недъг, като слепота, тежка болест и пр., то това се смята за сигурен белег, че неговата свръхестествена сила е намаляла или че божеството е оттеглило благоволението си. Тогава той е трябвало да бъде убит като негоден или дори вреден за народа и заменен с друг владетел с по-голяма сила. Тази съдба е постигала не само лично владетеля, но понякога и целия негов род, който е бил унищожаван съвършено, понеже неговите членове са престанали да бъдат любимци на висшето божество и са могли да донесат само нещастия на страната.“




                  П.Младенов за Тато-сравнете с мутрата-феодално управление
                  Ване, това много вехто, бе!
                  Не подозирах, че ще дадеш толкова кръвожаден пример, който може да има потенциално пряк пренос към съвременноста. Е, естествено - в модерна форма.

                  Интересно ми беше!

                  Ами ти направи ли си труда д а прочетеш отново цитатите от Американската Декларация за Независимост!

                  Аз предложих н а някого от гепаджийското войнство да пътуват до София на мой разноски, хубав хотел както си трябва, ама никой не разпозна текста.

                  Не им уйдисва!

                  Коментар


                  • Съобразявам, че всъщност не съм разказал за вчерашния ден.
                    Виках си, хайде да не се държа с назидателен елемент.
                    Не заслужавате, долни геппаджийски твари, само тояга за вас!


                    Обявеният за 17.00 на пл. Независимост протест фактически започна в 18,30 и продължи на същото място до 21.15. Хората продължаваха да се стичат на площада и най-масово присъствие се констатира около 20.00 часа. В района около мен имаше по поне 6 човека н а м2 и стана дори неприятно от блъсканица. В периферията не е било така. Разбрахте, аз умишлено не се изказвам за броя на протеста, Отровните са достатъчни!


                    Много силни и съдържателни речи.

                    В края Бабикян вика: отиваме до сградата на старото (истинското) НС.

                    На Независимост имаше само символично полицейско присъствие, обаче при Цар Освободител само 15 минути по-късно заварваме поне 1000 полицая, от тях над половината жандари, в пълно бойно.

                    Това поражда ли някакви въпроси?!
                    За разузнаване ли става дума?! За нещо друго ли?!
                    Просто питам, де! Такъв съм си, гледам, набирам информация, мисля и се чудя!

                    Препречили са пътя към АЛ. Невски и не разрешават преминаване. Никой няма намерение да върши незаконни неща. Няма и никаква причина, празник е! Парламентът празен и неизползван. Отделни хора искаха да идат до Незнайния войн и да сложат по цвете, други смятаха просто символично заради празника да обиколят сградата н аПарламента.

                    Бях близо до адв. М. Спасов и можех да следя за дълъг период от време действията му. Два часа този човек н е спря да иска през мегафона:
                    - да му покажат основанието за препречване на пътя и спирането ни. Настояваше да му се отговори,
                    - кой е дал заповед!?
                    - искаше да я види в в писмен вид!
                    - цитираше текстове от закона и аргументираше , че случващото се е напълно незаконно! Само кметът има право да издава такива документи. Дори май по едно време се появи самият кмет на Района и се чудеше какво става.
                    - Настояваше с разговор с офицера, който командва полицията на терен!

                    Онези стояха като статуи с поглед вперен някъде в безкрайността.
                    Поради някаква знайно незнайна причина НЯКОЙ искаше пак кръв!
                    Кръвта е много полезно нещо, има моног приложения!!!

                    Нито стон не издадоха пазвантите!
                    Ето това е България, всъщност тя винаги си е била такава, нищо старо не е забравено, нищо ново не е научено и геппаджийте като верни синове на народна милиция, просто прилагат отдавна втълпени рефлекси. Гражданинът е един боклук, тор, която се тъпче и се рие и нищо не му се дължи!
                    Гадове мръсни!
                    21- век, ЕС, ценности!?!?
                    Тинтири тире минтири!
                    Вдявате ли поне частично, за какво иде реч!

                    Всичко ви е такова, гепаджии!




                    Разказът н а адв. Спасов

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      ......

                      Колкото до радев с малко Р - той ще се покрие в миша дупка и ще хвърля боб дали ще изкара мандата до края, или предсрочно ще му щракнат белезниците за национално предателство.
                      Вземи напиши най-накрая, ясно за какво точно трябва да го затваряте Президента.
                      Тезата се артикулира широко и от един прокурор, но досега не съм чула с какви мотиви

                      п.п. даскалката ми казваше, че замяната на малките с големи буквички, не е въпрос на субективно отношение, само на граматически способности

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Сега чета ББР влязла в черните новини нещо, сделки с оръжие и пране на пари, този Мавродиев дето затри и БФБ го споменават, че по негово време. Отделно тези ББР сега май се набъркаха и с ПИБ. Защо ли пак се сещам за дебелото момче и баце. Не че ни беше малко за контрабандата на цигари от булгартабак...

                        след многоточието, нишката може и към рахатлъка с комшу-то да отведе
                        но, тез грами още не са стигнали

                        Коментар


                        • В един малко по-спокоен и балансиран тон ще кажа нещо, което отдавна ме дразни, но го намирах за прекалено тъпо, че да му отделям внимание. Днес Матеев е прескочил границата на търпението ми. Говори като истинска приказваща глава (латерна), че заедно с измитането на БХ сме чакали изливане на рога на изобилието. Това странно твърдение се прави не само от него, но и от други под една или друга форма, при условие че само аз поне 5 пъти съм натъртвал категорично, че влизаме в остра криза, можем ЕВЕНТУАЛНО и само да се НАДЯВАМЕ на някакво малко подобрение, категорично не веднага, но само като етап и неотделима част на едно неизбежно и крайно необходимо ИЗЦЕЛЕНИЕ от тежка гнойна инфекция.

                          Тук въобще не искам да намесвам споменаването на световното културно наследство, на което много скоро бях обърнал внимание на дървеняците.
                          Ей, гепаджии, върнете се назад и прочетете отново какво казва д-р Фауст за човешкото щастие, очаквания, надежди и смисъл и тогава евентуално ще светне едно мижаво лед диодче в мрачните ви и пусти кратуни.

                          Странно е, че Многократно същите тези гепаджийски калпаци наблягат на логически точно обратното твърдение, че въобще не знаем какво искаме и нямаме никаква престава, какво ни чака без благодатната светлина, която се излъчва от БХ.


                          Думите имат значение!

                          При водене на някакъв опит за диалог се ползва обичайното значение на думите.

                          Протест – значи изразяване в остра форма на несъгласие с нещо.

                          Що ли се хабя да ви пълня празните глави. Сещам, че поне Уйкито може да помогне:
                          Протестът (наричан също демонстрация) е публичен израз на възражение, неодобрение или несъгласие срещу идея или действие, обикновено политически.

                          Протестирам = изказвам несъгласие!

                          Протестиращите не знаели, нямали представа, нямали идеи, програми и т.н.

                          Не е работа на протестиращия да има всичко това и да го уеднакви с всички стоящи до него по начин, чото да говорят стройно, подредено и внятно.

                          Протестиращият казва – бесен съм заради това, това и това!


                          В мига, в който протестиращите излезат с идеи, предложения и програми – ВЕЧЕ НЯМАМЕ ПРОТЕСТ, А ИМАМЕ ПОЛИТИЧЕСКИ ПРОЕКТ. Това е нещо коренно различно. Поне механичната разлика може ли да констатирате. ПРОТЕСТ и ПРОЕКТ!

                          Мамма му стара – и двете започват с ПРО!!! Оптиката ми разваля тезата!


                          До днес сутрин наивно си мислех, че с хора като барбарона може да сме заедно протестиращи срещу мръсната, тъпа, дива, цинична, хиенова , геппаджийска сган.

                          Въпреки обсотоятелството, че с Барбата подкрепяме на този етап сходни политически изявени и познати персони, в нито един момент не съм се заблуждавал, че с него мога да участвам заедно в един политически проект, защото ние въобще не се приемаме като личности. Формално логически това не означава, че в друго все пак не бихме могли да се подкрепяме.
                          Формалната логика издиша при опит да я приложиш върху пенетрати.

                          Допълнително трябва да се подчертае, че снощи Отровните излязоха с нещо като програмна декларация, кажете го „политически акценти“, което вече излиза малко извън рамките на гражданския протест, ама ... и те са хора и се подават на провокативните апели, че не знаели какво искат да правят в бъдеще.
                          Last edited by nachev; 24.09.2020, 00:22.

                          Коментар


                          • Как са управлявали държавата си старите българи или първобългарите ....?

                            д-р. Веселин Бешевлиев: „Първобългарите. История, бит, култура.“,

                            България е смятана за най-бедната държава в ЕС! Първа по корупция,на 113 место по свобода на словото!

                            Какво би се случило на ханът/ТЖ,ББ/ , капханът и подгласниците им?

                            Политическа отговорност при древните българи


                            "...нека видим в какво се е изразявала тя в древна България. На английски изразът е „skin in the game“, в свободен превод „да си заложиш кожата“, и това буквално се е случвало в България. Ханът и капханът са отговаряли с живота си и дори живота на целия си род (или родове) за сериозни проблеми по време на тяхното управление. Бешевлиев казва за сакралното цареубийство:

                            „Но ако се случи в управляваната от него страна някакво нещастие, като глад, суша, мор, наводнение, военно поражение и т.н., или той лично получи някакъв недъг, като слепота, тежка болест и пр., то това се смята за сигурен белег, че неговата свръхестествена сила е намаляла или че божеството е оттеглило благоволението си. Тогава той е трябвало да бъде убит като негоден или дори вреден за народа и заменен с друг владетел с по-голяма сила. Тази съдба е постигала не само лично владетеля, но понякога и целия негов род, който е бил унищожаван съвършено, понеже неговите членове са престанали да бъдат любимци на висшето божество и са могли да донесат само нещастия на страната.“

                            Подобни практики е имало и в древна Гърция, Рим, Етиопия, Южна Индия, Швеция, у старите пруси, хазарите, някои африкански племена и др.

                            Как са управлявали османците по време на "робството"....? По З.Стоянов-:Записките..." гл 7

                            "Турското правителство при всичката си деморализация, завинаги е държало страната на народа против тиранията на различни забити, аени, чорбаджии, па даже и подвластни князове. Много паши и каймаками са биле изгонвани и сваляни от своите постове вследствие на най-малкото оплаквание от страна на населението, без разлика на вяра и народност. Достатъчно е било един махзар, и забитинът отивал да се не види. Чумата на търновските кадии са били няколко бебровски мюзюхири, които са си играели е тях, както искат. В Сопот, Калофер и Панагюрище мюдюрите не са смеели да доведат и своя любим харем, от страх да не разсърдят населението. Когато някой от подвластните, сръбският например или румънският княз, са поисквали да покажат зъб на народа, ние виждаме, че Турция взема страната на слабите. И така, турските халифи с белите чалми са се съобразявали много по-добре с евангелието, отколкото християнските господари, на които скиптърът и короната са били покрити с кръстове и с изречения от същото това евангелие! Право казва покойният Макушев/руски историк/, че Турция е развратена от християнските владетели.


                            П.Младенов за Тато-сравнете с мутрата-феодално управление



                            http://www.videoclip.bg/watch/1185375_pmladenov-za-tato

                            Всяка прилика с днешната мутра-управляващ е "случайна"!

                            А дали?


                            Click image for larger version

Name:	Untitled.jpgbb.jpg
Views:	1
Size:	32.3 КБ
ID:	3654235


                            Last edited by vanevski; 23.09.2020, 23:55.
                            Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                            Коментар


                            • ОДА ЗА ОБИЧТА

                              посвещение
                              на Браби

                              Продължение

                              Няколко пъти правих анализ на предни въстания. Няма спор, полицията ни бие с организация, разузнаване, планиране, въоръжение. Така и трябва да бъде!

                              Въпреки това, има отделни моменти, при това далеч не малко, когато огромната тълпа без каквито и да е трудности би помела абсолютно всичко по пътя си. Не го правим по понятни причини. Аз специално не съм отишъл там д а с е бия. Напълно осъзнато – мога, ама не желая. Бори се и се бие този, който му предстои да го живее този живот – такава е Божията подредба.

                              А-ха, сещам се, всъщност помня много добре, че ти с Твореца имаше някакви неуредени отношения. Когато му дойде времето, ще повдигна отново и този въпрос. Сега, обаче, сме съюзници! Ти си в поза на ненаваксал с елементарна историческа информация, а личностно си заседнал в някое дере от началото н а деведесетте.

                              Да оставим човешката страна, ти си срам и позор и за математиката, с която толкова обичаш да се перчиш, една елементарна мисловна, непротиворечива верига не може да построиш.
                              Напоследък разказах за един мой познат - странен случай, при който един невероятно интелигентен човек, отключваше като по команда онзи особен миг, в който се чува „щрак“ и емоцията убива математиката.


                              По отношение на Л. Георгиев – отново цветни колажирани простотии, отново логически и мисловен брак! Не осмисляш казаното, демонстрираш отказ от съсредоточаване върху казаното, а се вглеждаш само и единствено в автора .
                              Фиксация върху субекта, без елементарен опит на вникване, какво казва той. Дори гаднярът може да е съдбовно прав, при това не по изключение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение


                                За приятел съм все в добро настроение бе хер Начев.
                                Има малко смислени неща у живота а приятелството е доволно напред в приоритетската пирамида, но винаги над гепажийството
                                Да те успокоя с едни среднощни мисли - понеже при гепажиите вероятно се е понабрало преломно критично число сметкажии, (потенциални предатели) то с времето, щом корабът започне да дава крен, предполагам, че може да има съществен отлив от партийната "преданоСт"- сиреч кърджалийската ... докато се чуди какво да прави, току виж се оказала самотна в празната каруца. Важи и за други, некърджалийски ....
                                Както казал с една дума, човекът на Слънцето - "Пантарей" ))
                                Напълно прав!
                                Аз бях споделил май, че някакви диалози от последно време отключиха в мен някакъв странен творчески порив и буквално кат о н а шега излях незавършен проект на една мини студия за обстановката в страна и малко политически и икономически анализ в добавка.

                                Буквално се ококорих в мига когато срещнах при д-р Михайлов онази споменатата одеве теза - да не я повтарям де. При мен беше малко видоизменена, ползвал съм малко по-различни думи, но смислово е невероятно близка.

                                Сега и ти ми казваш някакви приказки, които са близки с друг пасаж на студията, където изследвам социалния генезис на гепаджийството и гепаджията и вероятните варианти за развитие. Щура работа! Постоянно се случват разни странни сигнали, които идват от неочаквани места.

                                Коментар

                                Working...
                                X