IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    Благодаря за обширният разбор.

    За да не губя време в анализи - кой-какъв е, ще кажа само, че протестът има приоритети.

    За мен това са, накратко:

    1. Сегашното правителство подава оставка.

    2. Натам караме по Конституция - избори.

    3. Избраните правят коалиция (ще им трябва, за да имат необходимият кворум в Парламента и за съставяне то на правителство).

    Когато се изпълни горната последователност от действия - ще анализираме - добре или лошо е да се протестира "рамо до рамо" с някого.

    ................
    ​​​​​
    Аз не съм видял никого от изброените от теб на протестите!..., но и не ме е интересувало дали изобщо някой от тях протестира, защото за мен е НЕОБХОДИМО ИЗПЪЛНЕНИЕ на ПОСОЧЕНИТЕ ДЕЙСТВИЯ.

    Протестите не са ориентирани към никоя партийна формация, нито ги прави някоя от партиите, НИКОЙ НЕ финансира тия протести!

    Чрез тези действия (по точките горе) има възможност да влязат: експерти, млади, нови хора в политиката.

    Ще влязат ли? Ще влязат новите хора в политиката! Ако не влязат? Разбира се - няма да кажа като теб "видяхме резултата"!

    И, какво става, след като "видяхме резултата"? Има две възможности:

    1. Видяхме резултата. Гледаме си резултата.

    2. Правим необходимото, за да променим "резултата, който сме видяли".
    Имаш ли някакъв личен интерес изброените от мен боклуци и партии да влязат в Парламента???Ние няма да си играем на ста ни ти да седна аз.От калинки натегачи и боклуци ми е писнало.На избори ще ида когато гореизброените не участват...Пак за стотен път да ти кажа народа не желае избори в стил стани ти да седна аз за да изгоня твоите братовчеди и приятели и да назнача моите.Толкова години измислените десни в България ми проглушиха ушите кво велико чудо са пазарната икономика конкуренцията НАТО и ЕС.Един ми посочи който се е хванал да произвежда да създаде и наложи продукт в целият свят един?Всичите тея боклуци драпат за държавни постове с големи заплати....Писна ми от боклуци.Мая и Татяна ако ги изкарам на околвръсното един лев не могат да изкарат...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Треа 'ти кажем браво.
      Ония на метежа дет' одат сега толкова напред и встрани не могат да мислят.
      Още десет години ще е така. Като минат 40 години от ноември '89 всичко ще изглежда по друг начин.
      Много бе аз им давам още макс три четири до пет.Кютек си требе постоянно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Треа 'ти кажем браво.
        Ония на метежа дет' одат сега толкова напред и встрани не могат да мислят.
        Още десет години ще е така. Като минат 40 години от ноември '89 всичко ще изглежда по друг начин.

        Мога да ти повярвам при едновременното изпълнение на следните две условия, Другарю...:

        1. Ако уредиш в ГЕРБ децата на колегата, че те, ако ще чакат още 10 годиН - вече ще наближат пенсионната възраст!

        .2. Ако си се научил много добре да изпъваш гънките на зеленият си чорапогащник.



        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          На кое да повярваме начев?
          ...
          Иначе ако си готов за бой - заповядай!
          Малко се разминаваме, но все
          ще се уцелим.
          Тц-тц-тц. БрЪз или МътръФ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            Има много неща за разказване и коментиране, повярвайте!

            Отделни оратори бръкнаха толкова надълбоко, че буквално не е за вярване. Е, имам подозрение, че не са били чак толкова много запознатите и просветените, които са разбрали в дълбочина посланията.

            Очевидно е, че сега - посред нощ няма да започна с разказвателни лекции, но преди всичко искам да направя някои уточнения и да поставя едни въпроси:

            Има ли тук още смърдящи гепарди?
            А гепаджии?!

            Има ли каскети, които ходят с ланци - дебели като вериги за връзване на корабни котви, ама иначе борят корупцията и мутрите?

            Много са важни отговорите на поставените въпроси, че да знам в какво русло да си насоча повествованието.
            Ще се бием ли?!
            За утре ли ще говорим?
            На кое да повярваме начев?
            ...
            Иначе ако си готов за бой - заповядай!
            Малко се разминаваме, но все
            ще се уцелим.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Пич виж са да ти каем нещо...Нормалните хора подкрепяме протестите срещу всяка власт но не ходим да протестираме щото сме го правили преди 30г и видяхме резултата.А и някак си да протестирам рамо до рамо с Румен Петков Мая Манолова Атанас Атанасов Цвъко Шлифера и други подобни боклуци и соросоиди няма как да стане.Разбери че на целия народ му е писнало от едни 1000 муцуни алчни за власт и пари..Няма да участвам във филма стани Бойко да седнат Румен Мая Наско Цецо Ицо....От тия ни е гнус вече...барабар с Бойко...Всичките гнусни змии са изпълзяли на площада и искат власт.Ми няма да участвам в това.Иначе трябва да се протестира.Ако гътнат Бибитко ще го подкрепям той да протестира щото срещу властта трябва да има вдигнат юмрук за да краде по малко.Да вземем да направим парламента 1000 депутати да има място за всички желаещи белким мирясат.Майчето и оная Татяна Дончева дръти комунистически шунди къде са тръгнали?А забравих Славчо..той ще е новия Яне Бареков Марешки.....Толкова години едни и същи от партия в партия люспене нови партии муцините едни и същи...Та слушам тоя няма да се коалира с оня оня нямало да се коалира с другия....Ха ха ха след изборите ще се карат месец два ще се разберат ще се гушнат и почват да крадат.Затова протести и кютек....докато младите почтени и кадърни деца не вземат властта...И разбира се върхушката на ДПС в затвора а дебелия и Божков да се тепат да видим кой е по ях.Аз на избори с тия муцини няма да участвам а на оня от Русе да му таковам майката крадлива и нагла.Както и на скатаджията.Анадънму
              Треа 'ти кажем браво.
              Ония на метежа дет' одат сега толкова напред и встрани не могат да мислят.
              Още десет години ще е така. Като минат 40 години от ноември '89 всичко ще изглежда по друг начин.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Има много неща за разказване и коментиране, повярвайте!

                Отделни оратори бръкнаха толкова надълбоко, че буквално не е за вярване. Е, имам подозрение, че не са били чак толкова много запознатите и просветените, които са разбрали в дълбочина посланията.

                Очевидно е, че сега - посред нощ няма да започна с разказвателни лекции, но преди всичко искам да направя някои уточнения и да поставя едни въпроси:

                Има ли тук още смърдящи гепарди?
                А гепаджии?!

                Има ли каскети, които ходят с ланци - дебели като вериги за връзване на корабни котви, ама иначе борят корупцията и мутрите?

                Много са важни отговорите на поставените въпроси, че да знам в какво русло да си насоча повествованието.
                Ще се бием ли?!
                За утре ли ще говорим?

                Коментар


                • Колко жалко, колеги, че междувременно бях опитомен от реакционни сили!

                  Защото, ако вземем да предположим, че не бях опитомен, сега щях да извикам:


                  Мутриииииииии, ОСТАВКААААААААААААА!

                  Понятно е, вероятно никой от останалите "на линия" няма ни най-малко представа, какъв беше размерът и съдържанието на тазвечершния протест.

                  Не е за вярване и е направо уникално, че все пак по неведом начин организаторите са получили разрешение от Фандъкова. Вероятно са изтъкнали на преден план обстоятелството, че формално в основата на събитието имаше доста културни акценти.
                  В съдържателен план това представляваше един доста краен и категоричен протест, който поиска оставките на буквално на цялата власт. Никой от дефилиралите на сцената не направи изключение!

                  Практически от 8,30 реално Орлов мост е бил затворен и ще остане такъв до късно през нощта, доколкото има да се вършат сериозни демонтажни работи.

                  Размерът на митинга беше ориентировъчно сравним с този на големия митинг от 1990 г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Пич виж са да ти каем нещо...Нормалните хора подкрепяме протестите срещу всяка власт но не ходим да протестираме щото сме го правили преди 30г и видяхме резултата.А и някак си да протестирам рамо до рамо с Румен Петков Мая Манолова Атанас Атанасов Цвъко Шлифера и други подобни боклуци и соросоиди няма как да стане.Разбери че на целия народ му е писнало от едни 1000 муцуни алчни за власт и пари..Няма да участвам във филма стани Бойко да седнат Румен Мая Наско Цецо Ицо....От тия ни е гнус вече...барабар с Бойко...Всичките гнусни змии са изпълзяли на площада и искат власт.Ми няма да участвам в това.Иначе трябва да се протестира.Ако гътнат Бибитко ще го подкрепям той да протестира щото срещу властта трябва да има вдигнат юмрук за да краде по малко.Да вземем да направим парламента 1000 депутати да има място за всички желаещи белким мирясат.Майчето и оная Татяна Дончева дръти комунистически шунди къде са тръгнали?А забравих Славчо..той ще е новия Яне Бареков Марешки.....Толкова години едни и същи от партия в партия люспене нови партии муцините едни и същи...Та слушам тоя няма да се коалира с оня оня нямало да се коалира с другия....Ха ха ха след изборите ще се карат месец два ще се разберат ще се гушнат и почват да крадат.Затова протести и кютек....докато младите почтени и кадърни деца не вземат властта...И разбира се върхушката на ДПС в затвора а дебелия и Божков да се тепат да видим кой е по ях.Аз на избори с тия муцини няма да участвам а на оня от Русе да му таковам майката крадлива и нагла.Както и на скатаджията.Анадънму
                    Текстът ти завършва с една „думичка” НА НИКАКЪВ език, дето дори не знаеш, кое с какво „свързва”. Иначе, виждам някои смислени забележки, ама ... някак ми се видят по инерция. Очакваме, като си толкова голям разбирател, да дадеш.нещо различно, смислено и работоспособно, с което, да решим проблемите. Иначе това, че сме си говорили, не губи.ли смисъл?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Пич виж са да ти каем нещо...Нормалните хора подкрепяме протестите срещу всяка власт но не ходим да протестираме щото сме го правили преди 30г и видяхме резултата.А и някак си да протестирам рамо до рамо с.........
                      .Анадънму

                      Благодаря за обширният разбор.

                      За да не губя време в анализи - кой-какъв е, ще кажа само, че протестът има приоритети.

                      За мен това са, накратко:

                      1. Сегашното правителство подава оставка.

                      2. Натам караме по Конституция - избори.

                      3. Избраните правят коалиция (ще им трябва, за да имат необходимият кворум в Парламента и за съставяне то на правителство).

                      Когато се изпълни горната последователност от действия - ще анализираме - добре или лошо е да се протестира "рамо до рамо" с някого.

                      ................
                      ​​​​​
                      Аз не съм видял никого от изброените от теб на протестите!..., но и не ме е интересувало дали изобщо някой от тях протестира, защото за мен е НЕОБХОДИМО ИЗПЪЛНЕНИЕ на ПОСОЧЕНИТЕ ДЕЙСТВИЯ.

                      Протестите не са ориентирани към никоя партийна формация, нито ги прави някоя от партиите, НИКОЙ НЕ финансира тия протести!

                      Чрез тези действия (по точките горе) има възможност да влязат: експерти, млади, нови хора в политиката.

                      Ще влязат ли? Ще влязат новите хора в политиката! Ако не влязат? Разбира се - няма да кажа като теб "видяхме резултата"!

                      И, какво става, след като "видяхме резултата"? Има две възможности:

                      1. Видяхме резултата. Гледаме си резултата.

                      2. Правим необходимото, за да променим "резултата, който сме видяли".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Е нали е подземна как е била плавателна, или тогава са плавали подводници/подземници в нея- сухата река. Според учените до девня е стигало черно море, между другото при тунела който прокопаха под босфора са спирали 10 пъти работа заради руини намерени при строежа. И допреди 300г няма как да е стигало морето до девня, да не говорим за река- съгласен съм на 1000г поне
                        http://rekite.bg-schools.com/inforiv.php?id=25

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Ако видиш с какъв дебит текат селските чешми и водата е с иделно качество.Наоколо няма реки,няма язовир и откъде идва тази вода,р.Дунав се
                          намира на 40 км.Покрай Добрич минава една много голяма подземна река"Сухата река",която лично съм я чувал как бучи при пълноводие така,че
                          да не се правят на улави.Тая река извира някъде около Девня ,пресича цялото Добруджанско плато еи се влива в
                          р.Дунав.Само преди 300 г е била плавателна и още седят халките където са връзвали лодките и гемиите.
                          Е нали е подземна как е била плавателна, или тогава са плавали подводници/подземници в нея- сухата река. Според учените до девня е стигало черно море, между другото при тунела който прокопаха под босфора са спирали 10 пъти работа заради руини намерени при строежа. И допреди 300г няма как да е стигало морето до девня, да не говорим за река- съгласен съм на 1000г поне
                          Last edited by v_tin; 27.09.2020, 19:53.

                          Коментар


                          • Трифон Панчев, кмет на Дряново: БСП ще бъде носител на промяната

                            Марков, дряново влезе в новините

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Бачееее венсеремос.20 септември мина кво ше става?
                              Предстои ново затваряне!

                              2022 богат ще е този, който е здрав и има какво да яде. Знаеш Бачи Пеше наздраве!

                              Коментар


                              • avor Dachkov
                                5 часа ·
                                Много интересна статия от Филип Джиралди. Номинацията на Тръмп за нов посланик в Германия среща яростна съпротива от либералните медии и еврейското лоби в САЩ. Номинацията е изключително важна предвид възгледите на полк. Дъглас Макгрегър, сериозен консерватор: "Дъглас Макгрегър е скептичен към Русиягейт и смята, че руската интервенция и присъединяването на части от Украйна е предсказуема защитна реакция спрямо преврата, подготвен от Съединените Щати. Макгрегър не вижда разумни съображения за националната сигурност от продължаване на присъствието на американски части в Сирия, както и преди това е оспорвал съществуването на национални интереси, налагащи оставането на САЩ в Ирак. Той смята, че НАТО вече е безполезен, както и че САЩ не трява повече да защитават една просперираща Европа от една Русия, която не представлява реална заплаха – гледна точка, която се споделя от мнозина в целия политически спектър както в САЩ, така и в Европа. Макгрегър също така правилно забелязва, че по-скоро експанзионистка Турция, отколкото Иран, създава реална заплаха за стабилността в Близкия изток, изразявайки съмнение, че Иран иска да напада когото и да било. Той описа политическия екс-генерал Дейвид Петреус като „полезен идиот“, който служи като рупор на про-войнстващи политици и медии. Разкритикува амдинистрацията на Клинтън за интервенцията срещу сръбските сили по време на войната в Косово в 90те, затова, че „всъщност тя е довела на власт в тази страна мюсюлманската нарко-мафия. Номинацията на Макгрегър беше подло атакувана от CNN, от Макс Буут от Вашингтон Поуст и от Лигата за защита от анти-семитизъм ADL. Но истинският проблем, който критиците имат с Макгрегър, неизбежно стига до Израелския/Еврейски дневен ред, пречка, която осуети номинацията и на Уилям Ръгър, друг анти-войнствен критик на близкоизточната външна политика, който беше предложен за посланик в Афганистан. Според Буут „Макгрегър дори смята, че Германия е отишла твърде далеч в извиненията си за нацистките престъпления“, като цитира коментар на полковника от 2018: „Има някаква налудност, според която поколение след поколение трябва да изкупва грехове, извършени в продължение на 13 години от германската история и да игнорира останалите 1500 години от нея. А Германия е имала основна роля в Централна Европа в защитаването и запазването на Западната цивилизация.“
                                Лигата за защита от анти-семитизъм ADL изрази „дълбока загриженост“ от номинирането на Макгрегър, поради неговите „проблематични забележки“, които се описват и като „силно смущаващи“. Те изразяват своята загриженост под формата на писмо до председателя Джим Риш и до най-високопоставения член на Демократическата партия Боб Менендез на сенатската Комисия по Външните работи. Те обвиняват Макгрегър, че е „подценил значението на паметта за ерата на Холокоста и е преувеличил възгледите и влиянието на „хора, наричащи себе си неоконсерватори.“
                                Разбира се, неоконсерваторите са по същество еврейско движение, което inter alia (лат. между другото – б.пр.), е ангажирано да промотира непрекъснат ангажимент на САЩ в Близкия Изток в полза на Израел. По ирония, противникът на почти всички военни интервенции Макгрегър е добре приет и дори адмириран от израелските военни офицери и други официални лица, с които се е срещал при множество свои посещения в Израел в качеството си на армейски офицер, както и след това. Той подкрепя „защитими граници“ на еврейската държава и нарича преместването на американското посолство в Ерусалим „много закъсняло“.Наистина е интересно как еврейските групи упражняват влиянието си свободно и открито демонстрират двойствена лоялност, когато ги устройва, а след това претендират, че са едновременно безсилни и лоялни американци, когато някой ги изобличи. ADL и други подобни организации съществуват на принципа „какво са направили за евреите“. Задържане на хватката около Германия, за да се превърне плащането на репарации на Израел и диаспората в подарък, който постоянно се дължи – това е една от основните им цели. Образователният закон „Никога повече“ е повече от субсидирана правителствена програма, целяща да подсигури, че американските ученици са захранени с подходящата пропагандна диета относно станалото в Европа между 1939 и 1945. Той прави евреите вечната жертва, която винаги трябва да бъде защитавана и да получава специални облаги от властта, която и да е тя."

                                Коментар

                                Working...
                                X