IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    Помня, бях малък като копаеха ново русло на реката до нас. Копаеха с багери с кофи с вериги. Кофата се влачи по земята и дълбае. Първобитна работа, нямаше хидравлики....
    Че той, пътят през прохода Хаинбоаз навремето е бил построен за по-малко от две години и то без никаква техника, само с кирки, лопати, колички, вагонетки и много трудов ентусиазъм от закараните насила да работят ангария младежи.
    Наричали ги бригадири.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      ....Толкова години едни и същи от партия в партия люспене нови партии муцините едни и същи...Та слушам тоя няма да се коалира с оня оня нямало да се коалира с другия....Ха ха ха след изборите ще се карат месец два ще се разберат ще се гушнат и почват да крадат.Затова протести и кютек....докато младите почтени и кадърни деца не вземат властта...И разбира се върхушката на ДПС в затвора а дебелия и Божков да се тепат да видим кой е по ях.Аз на избори с тия муцини няма да участвам а на оня от Русе да му таковам майката крадлива и нагла.Както и на скатаджията.Анадънму
      Следващите избори няма да решат нищо. Още няма читави сили, които да вземат властта и да я упражняват в интерес на народа. И скоро няма да има такава. Ще има поне още 2-3 избора преди да се появи нещо свястно. И естествено властта трябва да се притиска, постоянно да се репресира. И който краде в затвора.
      Мечти....
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Гигов аз си имам кладенец в двора.На 7метра ми е водата.Никога не е запирала дори в най сушавите години...Не ми е никакъв проблем да се откача от водопровода но защо да го правя?В село никога не е имало режим или недостиг на вода никога...Никой не се е оплаквал.
        Пешо, нещата са различни. Едни имат вода, други нямат. Аз съм в най-високата точка на селото и водата ми едва качва до бойлера. Просто не можеш да се къпеш, толкова е слаба. А кладенецът ми има вода на дълбочина 16 метра. Моят шурей пък в друго село пусна сондаж до 70 метра дълбоко. И вода не откри....
        Различно е.

        Но идеята ми беше да покажа, че не всичко при социализма е било лошо. Крадеше са малко и на дребно. А се строеше много. Ами над 80% от жилищния фонд по градовете е построен точно при социализма. Ама не били хубави панелките. Ем, то не може всички хубости на едно място. Хем много жилища, хем евтини, хем големи, пък хем и качествени.
        А и тогава техниката беше на светлинни години назад от сегашната.

        Помня, бях малък като копаеха ново русло на реката до нас. Копаеха с багери с кофи с вериги. Кофата се влачи по земята и дълбае. Първобитна работа, нямаше хидравлики....
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

          Който направи новата коалиция и смени Боко на изборите - ще има парите, без да е необходимо да ги "чака". (аман от интерпретации на тема - как така сега имаЛО пари, а следващата партида вече са едни "други" пари!)

          Това са НАШИТЕ пари - от данъци, приходи, по Европейски програми.

          Хайде да се върнем към същността на дискусията: изчерпалият доверието на своите избиратели кабинет - да подава оставка и да освобождава терена за следващата коалиция!
          Това не са нашите пари а прясно напечатаните

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            За това ли в добрич са най-високите цени на водата, заради езерото??
            И заради Черно море

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Съвсем скоро и с ГЕРБ (К) няма да има КОЙ да се коалира...

              Бивши комунисти, Другарю...!

              За първи път сме единодушни!



              (извън горното, оправихте ли всички гънки на зелената ликрА?)
              Пич виж са да ти каем нещо...Нормалните хора подкрепяме протестите срещу всяка власт но не ходим да протестираме щото сме го правили преди 30г и видяхме резултата.А и някак си да протестирам рамо до рамо с Румен Петков Мая Манолова Атанас Атанасов Цвъко Шлифера и други подобни боклуци и соросоиди няма как да стане.Разбери че на целия народ му е писнало от едни 1000 муцуни алчни за власт и пари..Няма да участвам във филма стани Бойко да седнат Румен Мая Наско Цецо Ицо....От тия ни е гнус вече...барабар с Бойко...Всичките гнусни змии са изпълзяли на площада и искат власт.Ми няма да участвам в това.Иначе трябва да се протестира.Ако гътнат Бибитко ще го подкрепям той да протестира щото срещу властта трябва да има вдигнат юмрук за да краде по малко.Да вземем да направим парламента 1000 депутати да има място за всички желаещи белким мирясат.Майчето и оная Татяна Дончева дръти комунистически шунди къде са тръгнали?А забравих Славчо..той ще е новия Яне Бареков Марешки.....Толкова години едни и същи от партия в партия люспене нови партии муцините едни и същи...Та слушам тоя няма да се коалира с оня оня нямало да се коалира с другия....Ха ха ха след изборите ще се карат месец два ще се разберат ще се гушнат и почват да крадат.Затова протести и кютек....докато младите почтени и кадърни деца не вземат властта...И разбира се върхушката на ДПС в затвора а дебелия и Божков да се тепат да видим кой е по ях.Аз на избори с тия муцини няма да участвам а на оня от Русе да му таковам майката крадлива и нагла.Както и на скатаджията.Анадънму

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Цяла Добруджа лежи върху огромно водно езеро ,единственото което трябва да направят е да изкарат водата на повърхността.Така ,че няма никаква опастност Добрич ,Варна и Силистра да останат без вода.По едно време бяха решили да дупчат за шистов газ и имаше голяма опастност този
                подземен воден слой да бъде замърсен и добре че ги спряха.
                За това ли в добрич са най-високите цени на водата, заради езерото??

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  А бе какво става с нагорни карабах, за кого ще викаме
                  За горския

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                    Няма опасност викаш.... Ама точно Добрич няма достатъчно вода.

                    И кладенците искат сондаж, укрепване стените на сондажа, помпи. Тези помпи искат поддръжка, пък си имат и експлоатационен срок. Искат и електроенергия....постоянно. Не случайно в Добрич, чиято вода се добива от 800-1000м дълбочина, пият една от най-скъпата вода в България. И не винаги я има. Кладенците имат свойството понякога да пресъхват. И те като язовирите. А, и дебитът на 1000 кладенеца е колкото на един язовир.

                    Ти впрочем, вода от сондаж ли имаш у дома или от язовир? А?
                    На село и аз имам кладенец, ама не съм прекъснал водопровода. Щото ще е тъпо.
                    Тази година нашият сондаж в комплекса в Свети Влас почти пресъхна. Позвахме водата от него и за басейна, и за поливане ежедневно, и за захранване на чешмите. Ама тази година водата почти изчезна, та пак останахме на централния водопровод. На сондажа остана басейнът и поливането. Явно защото нямаше достатъчно дъждове и никакъв сняг.

                    Та се моли на зима да има много сняг. Не ми разправяй на какво лежи Добруджа.
                    Гигов аз си имам кладенец в двора.На 7метра ми е водата.Никога не е запирала дори в най сушавите години...Не ми е никакъв проблем да се откача от водопровода но защо да го правя?В село никога не е имало режим или недостиг на вода никога...Никой не се е оплаквал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Викаш добре че пресушиха язовирите, че да могат да откраднат още пари да дупчат за вода
                      Язовирите и базите бяха отдадени за смешни пари последните 30 год,
                      пресуха ги защото има вързан някой миниВЕЦ на най-ниското ниво и сключил дългосрочен договор за изкупуване на енергията по апетитни цени.
                      И оскъпяването от купуването на тази зелена енергия се прехвърля на бай Иван.
                      Ако ли пък и са взели пари по европейски програми за построяването му, както соларките и вятърните турбини, шапка на тояга.
                      Сега май намалиха цената на изкупуване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Цяла Добруджа лежи върху огромно водно езеро ,единственото което трябва да направят е да изкарат водата на повърхността.Така ,че няма никаква опастност Добрич ,Варна и Силистра да останат без вода.По едно време бяха решили да дупчат за шистов газ и имаше голяма опастност този
                        подземен воден слой да бъде замърсен и добре че ги спряха.

                        Няма опасност викаш.... Ама точно Добрич няма достатъчно вода.

                        И кладенците искат сондаж, укрепване стените на сондажа, помпи. Тези помпи искат поддръжка, пък си имат и експлоатационен срок. Искат и електроенергия....постоянно. Не случайно в Добрич, чиято вода се добива от 800-1000м дълбочина, пият една от най-скъпата вода в България. И не винаги я има. Кладенците имат свойството понякога да пресъхват. И те като язовирите. А, и дебитът на 1000 кладенеца е колкото на един язовир.

                        Ти впрочем, вода от сондаж ли имаш у дома или от язовир? А?
                        На село и аз имам кладенец, ама не съм прекъснал водопровода. Щото ще е тъпо.
                        Тази година нашият сондаж в комплекса в Свети Влас почти пресъхна. Позвахме водата от него и за басейна, и за поливане ежедневно, и за захранване на чешмите. Ама тази година водата почти изчезна, та пак останахме на централния водопровод. На сондажа остана басейнът и поливането. Явно защото нямаше достатъчно дъждове и никакъв сняг.

                        Та се моли на зима да има много сняг. Не ми разправяй на какво лежи Добруджа.

                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Цяла Добруджа лежи върху огромно водно езеро ,единственото което трябва да направят е да изкарат водата на повърхността.Така ,че няма никаква опастност Добрич ,Варна и Силистра да останат без вода.По едно време бяха решили да дупчат за шистов газ и имаше голяма опастност този
                          подземен воден слой да бъде замърсен и добре че ги спряха.
                          Викаш добре че пресушиха язовирите, че да могат да откраднат още пари да дупчат за вода
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Тези щели да работят за три нови язовира.... Вчера (тоест този петък) Тиквата "официализирал" искане да работят....
                            Тоя маймун, дето е 10 годин на власт не е построил НИТО ЕДИН язовир. Нещо повече, не е проектиран нито един язовир. Още по-зле, не е работено изобщо по идея за нов язовир.
                            Поне един бе!
                            При Станишев беше довършен все пак един язовир. Макар и с австрийски пари. Австрия го финансира срещу квоти парникови газове. Демек срещу възможността да си трови въздуха.

                            А герберските тикви не са и помислили за язовир.

                            Да ви припомня ли при бае ви Тодор що язовири се построиха? ХИЛЯДИ.



                            Та, като видите язовир, да знаете, че е строен при проклетия социализъм. С изключение на два-три. Оня в Рила, за софийската вода и още някой. Естествено, ако при социализма не беше направен "Искър", то София нямаше да я има.
                            Останалите са ги правили нашите бащи и дядовци. С онази "изостанала" техника. И като плюете по социализма, да знаете че вода и плюнка в устата имате благодарение на построеното при социализма.
                            Ама щото тогаз се крадеше с мярка. От един голям язовир две-три малки вилички да си направят някои. Тък сега крадат като за световно! От 10 км магистрала правят пет палата по морето.
                            Цяла Добруджа лежи върху огромно водно езеро ,единственото което трябва да направят е да изкарат водата на повърхността.Така ,че няма никаква опастност Добрич ,Варна и Силистра да останат без вода.По едно време бяха решили да дупчат за шистов газ и имаше голяма опастност този
                            подземен воден слой да бъде замърсен и добре че ги спряха.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                              Хр. Иванов и той в кюпа на соросоидите. И той нов ред ще реди. Че и готов бил. Само парите чакал.
                              Както са ги редили родителите му и баба му и дядо му,соросоид друг път.

                              Коментар


                              • Ревизоро: Водната криза е от 3 година, Борисов вчера официализира исканенето за 3 нови язовира

                                http://epicenter.bg/article/Revizoro...ira/227987/2/0

                                Водната криза не е свършила от 3 година, премиерът Бойко Борисов вчера официализира искането да работим за 3 нови язовира
                                Това каза министърът на околната среда и водите Емил Димитров в интервю за предаването „Денят започва с Георги Любенов“ по БНТ.
                                Тези щели да работят за три нови язовира.... Вчера (тоест този петък) Тиквата "официализирал" искане да работят....
                                Тоя маймун, дето е 10 годин на власт не е построил НИТО ЕДИН язовир. Нещо повече, не е проектиран нито един язовир. Още по-зле, не е работено изобщо по идея за нов язовир.
                                Поне един бе!
                                При Станишев беше довършен все пак един язовир. Макар и с австрийски пари. Австрия го финансира срещу квоти парникови газове. Демек срещу възможността да си трови въздуха.

                                А герберските тикви не са и помислили за язовир.

                                Да ви припомня ли при бае ви Тодор що язовири се построиха? ХИЛЯДИ.

                                Всички язовири в България са построени по времето на социализма

                                В България има около 3 000 язовира, които в различна степен регулират притока и които трябва да се инспектират всяка година. Това означава, че на ден ще трябва да се проверяват по 10 язовира.

                                Общият им полезен обем е около 6,8 млрд.m3.

                                От тях 48 броя по-големи и значими язовири имат общ полезен обем 5628 млн.m3 или 82,8% от общия полезен обем на всички язовири.

                                Оценката, че водата в България е малко, води до стратегическото решение в периода 1950 - 1985 година в страната да бъдат построени 216 големи и над 2000 малки язовира. Тяхната вода се ползва за поливане, водоснабдяване и производство на електроенергия.

                                95 или 44% от всички големи язовири у нас са построени през 60-те години на миналия век.
                                Та, като видите язовир, да знаете, че е строен при проклетия социализъм. С изключение на два-три. Оня в Рила, за софийската вода и още някой. Естествено, ако при социализма не беше направен "Искър", то София нямаше да я има.
                                Останалите са ги правили нашите бащи и дядовци. С онази "изостанала" техника. И като плюете по социализма, да знаете че вода и плюнка в устата имате благодарение на построеното при социализма.
                                Ама щото тогаз се крадеше с мярка. От един голям язовир две-три малки вилички да си направят някои. Тък сега крадат като за световно! От 10 км магистрала правят пет палата по морето.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X