IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Dddd, не коментирах Божков, а думите на Матеев и дали е истина или лъжа болднатия да изважда очите текст, приписван на Божков.

    Аз икони нямам извън духовния ми мир и не съм сигурна, че разбирам думите ти кой може и не може да бъде такава.

    Но, да ти припомня и аз - Божков не е осъден и докато се случи това, той, както и всеки друг човек има правото да се защитава.
    Невинен до доказване на противното е добре да се възприеме и в практиката на Гешев.
    Дори не е внесен обвинителен акт за какво точно е обвиняван, макар да бяха иззети добре съхранявани исторически български ценности.
    Срамно е "престъпници" да се борят с мутренски похвати!!!
    Организирането на протести с цел да бъде свалено от власт законно избрано правителство легитимна форма на правна защита ли е? Видимо срещу държавата не стоят просто обикновени престъпници. Това са хора, чиято основа на богатството е залегнала още преди 1989 г. и е тясно обвързана с тогавашните служби. Когато срещу теб е чужда държава, която води хибридна война е много трудно да се бориш за независимостта си без да използваш грозните похвати на службите. Не ги харесвам, но ги разбирам. За мен политиците и главно Демократична България направиха груба стратегическа грешка. Застанаха редом рамо до рамо с БСП, Радев, Мая Манолова, Вързаждане, Боец в единен руски фронт срещу държавата. Много ми е интересно как ще обеснят на гласоподаватели те си, че Цветан Василев, Васил Божков, Николай Банев, Арабаджиев, Стайков, Румен Овчаров ... са примерни български граждани, които са репресирани от лошата държава. Тук въпроса е какъв ни е цивилизационният избор. Дали искаме да сме европейска демокрация или искаме да отидем в сферата на руското влияние. Така погледнато алтернативите са само две. Да се оказва натиск върху правителството да продължава с европейският курс и да се отстраняват многото недъзи, или да се избере единният съветски фронт на Радев, БСП, Мая Манолова, Възраждане, Боец с мълчаливото съгласие на ДПС. Точно поради това за мен Демократична България се самоубиха политически с тези си действия. Вместо да похвалят прокуратурата, че са посмели да докоснат недосегаеми преди това хора като Божков. Вместо да похвалят боренето на корупция сред зам. министри, президентски секретари и така нататък те взеха страната на хората с повдигнато обвинение. Това е нормално за адвокатска кантора, която получава възнаграждение за защита, но не и за партия. Трябваше да се похвали държавата за дейността и да и се оказва брутален натиск да продължава нататък, списъка да се разшири с други недосегаеми, да се иска още и още, а не в единен фронт с мафията срещу държавата. Абсурдно е автентичното дясно да разпознава като естествен съюзник Васил Божков, Цветан Василев, Боец, Коста Копейкин, Мая Манолова, Нинова, Радев, случаен човек като Слави Трифонов. Това е падение от което няма измъкване. Никога. Според мен протеста няма да ни отклони от европейското бъдеще и няма да спаси кожата на класически олигархични структури където политици, магистрати, медии и бизнесмени са тясно обвързани в единна обща група. Аз съм оптимистично настроен за тази държава. Тя почна да се случва и няма да се счупи.

    Коментар


    • Когато обвиняваш някого в написани думи на негова фейсбук страница, най-леснотоо е да го провериш сам.
      Задължително е, когато думите са сериозни.
      Другото е налудничавост или манипулация

      Пеевски и вестниците му ПИК и плеада медии, другарите му, които го правят недосегаем, ако не лъжеха, щяха да са вече в затвора, дори само, заради КТБ. Да ги цитираш без да провериш е съглашателство

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Будния гражданин ......едно време ги наричахме доносник...
        Доносниците от ДС ги търси при президента Радев.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
          Още по-принципно: всеки има право да търси и отстоява своята истина.

          Не и с откровени лъжи (както прави Матеев)

          Е, какво сега?

          КОЙ се опитва да окървави протеста: Божков или МАТЕЕВ?
          Добре - ето ви първоизточника от преди 6 часа. Както виждаш, преписал съм думичка по думичка без да променя дори и една буква. И искам да кажа, че за разлика от дъртите лъжци и измамници в този форум, аз ВИНАГИ казавам истината.

          https://pik.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1...ews950396.html





          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Точно пък мене да ме обвиниш в лъжа - грях ти на душата. За разлика от червените комунистически тролове в този форум аз за всяка една информация публикувах линкове и снимки с нейния първоизточник, но жестоката ПОЛИТИЧЕСКА ЦЕНЗУРА на модераторите в този форум ми забрани да го правя това. Затова и в момента не пускам линкове, но ако на някого трябва да се сърдиш, сърди се на модераторите.

            Те всъщност ме принудиха да стана трол като всички останали, забранявайки ми да давам линкове към други сайтове. В същото време линковете на комунистическите отрепки във форума НЕ СА ЗАБРАНЕНИ!

            Правете си изводите сами. И ако случайно бъда БАН-нат, да знаете, че е по политически причини.
            Будния гражданин ......едно време ги наричахме доносник...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

              Лъжата е голям грях. Не по мутренски или социалистически, или демократски съображения.
              Записва се в кармата ти

              Не бях влизала досега въс фейсбука на Божков, не ми е било интересно, но ме провокира написаното и реших да го видя с очите си, как може човек, когото масово признават за умен, за хитър, математик...да си вкарва автогол.
              Точно пък мене да ме обвиниш в лъжа - грях ти на душата. За разлика от червените комунистически тролове в този форум аз за всяка една информация публикувах линкове и снимки с нейния първоизточник, но жестоката ПОЛИТИЧЕСКА ЦЕНЗУРА на модераторите в този форум ми забрани да го правя това. Затова и в момента не пускам линкове, но ако на някого трябва да се сърдиш, сърди се на модераторите.

              Те всъщност ме принудиха да стана трол като всички останали, забранявайки ми да давам линкове към други сайтове. В същото време линковете на комунистическите отрепки във форума НЕ СА ЗАБРАНЕНИ!

              Правете си изводите сами. И ако случайно бъда БАН-нат, да знаете, че е по политически причини.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Принципно, не. Нито пък съм.
                Но от друга страна, Борисов не ме е ограбил.

                Още по-принципно: всеки има право да търси и отстоява своята истина.

                Не и с откровени лъжи (както прави Матеев)

                Е, какво сега?

                КОЙ се опитва да окървави протеста: Божков или МАТЕЕВ?

                Коментар


                • Dddd, не коментирах Божков, а думите на Матеев и дали е истина или лъжа болднатия да изважда очите текст, приписван на Божков.

                  Аз икони нямам извън духовния ми мир и не съм сигурна, че разбирам думите ти кой може и не може да бъде такава.

                  Но, да ти припомня и аз - Божков не е осъден и докато се случи това, той, както и всеки друг човек има правото да се защитава.
                  Невинен до доказване на противното е добре да се възприеме и в практиката на Гешев.
                  Дори не е внесен обвинителен акт за какво точно е обвиняван, макар да бяха иззети добре съхранявани исторически български ценности.
                  Срамно е "престъпници" да се борят с мутренски похвати!!!
                  Last edited by съни(тя); 07.08.2020, 16:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                    А ти - към Борисов?
                    Принципно, не. Нито пък съм.
                    Но от друга страна, Борисов не ме е ограбил.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Съни(то), имаш ли някаква причина, да си толкова привързана към Божков?
                      А ти - към Борисов?

                      Коментар


                      • Съни(то), имаш ли някаква причина, да си толкова привързана към Божков?

                        Коментар


                        • Съни, да не забравяме, че г-н Божков е човек, който се укрива от правосъдието в чужда държава. За да добие морално право да се явява като говорител на нещо различно от назначен от Държавна сигурност хазартен бос би трябвало да се прибере в България, да му минат делата с оправдателни присъди, в което се съмнявам. Чак след това може да говори. В очите на хората той е уличен в престъпление, човек който се опитва да събори държавата за да избегне наказателна отговорност. Смешно е точно Васил Божков да се издига като икона на протеста.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            [................
                            И не на последно място - Васил Божков преди по-малко от час е написал във Фейсбук следното:

                            Редно е в отговор ние сега да щурмуваме парламента. Край на мирните протести.
                            Ще се лее кръв и на полицаи и на протестиращи.


                            Това пък е заповедта на боса, който финансира метежите срещу държавата...........
                            Лъжата е голям грях. Не по мутренски или социалистически, или демократски съображения.
                            Записва се в кармата ти

                            Не бях влизала досега въс фейсбука на Божков, не ми е било интересно, но ме провокира написаното и реших да го видя с очите си, как може човек, когото масово признават за умен, за хитър, математик...да си вкарва автогол

                            И подобен текст няма!

                            Има от вчера нещо за ЦСКА и от 5ти август това:

                            Днес ясно пролича поредната зависимост на БМБ. Сам казва, че е готов за #оставка, но #КОЙ го спира?
                            #Хунтата е най-жестока, когато краят ѝ е неизбежен.
                            В страха си “раздават” пари и свалят данъци. Изпразват хазната в опит да си купят „любов“.
                            В безсилието си плашат с държавна катастрофа. Но тази катастрофа вече е факт именно заради тях.
                            В ужаса си противопоставят българи срещу българи. Хора, които се борят за промяна срещу хора, принудени да запазят прехраната си. Но и двете страни имат общ враг.
                            Алтернатива срещу този общ враг има – това сте всички вие.
                            #БъдетеСмели
                            Last edited by съни(тя); 07.08.2020, 15:58.

                            Коментар


                            • Масово ликуване! Граждани хвалят МВР за освобождаването на улиците от метежниците!

                              Действията на органите на реда бяха приети с аплодисменти от милиони граждани, чието право на свободно придвижване беше ограничено заради уличните акции на шепа протестъри. Благодарности към МВР имаше и от редица бизнес организации, които търпяха загуби заради незаконните блокади. Благодарности имаше и от Синдикатите.

                              Ето конкретни изказвания по медиите и социалните мрежи:

                              "Всеки има правото да изрази недоволството си чрез протест, но по никакъв начин не трябва да нарушава правото на придвижване на гражданите. Нека бъдем по-толерантни един към друг".

                              "Най-сетне МВР си свърши работата! Разчистени са всички блокади.".

                              "Били заради мене на площада и заради моите деца и внуци. НЕ !!! Не са заради мене, а заради Божков, Прокопиев, Цветан Василев, Арабаджиеви, Миньо, Ветко, Вълчо, Бенчо, Бобокови и други засегнати олигарси".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                ....

                                Да ти напомня че ЕС свали мониторинга от България през октомври предната година и официално ни обявиха за правова държава.

                                ....
                                едно са думи на изпроводяк от Юнкер, друго е решение на ЕС и съвсем различно са приказките на осъденият за лъжа Борисов

                                Ето какво пише Дойче веле на 27.05.2020

                                Не, европейският мониторинг над България не е отменен

                                Механизмът за сътрудничество и проверка (МСП), осъществяван от Европейската комисия (ЕК) спрямо България продължава да действа, макар министърът на правосъдието Кирилов, външната министърка Захариева и председателката на ПГ на ГЕРБ г-жа Дариткова да твърдят точно обратното. Това става ясно от официален документ на европейските институции от 20.05.2020, изготвен във връзка с т.нар. „пролетен пакет” за Европейския семестър. В него недвусмислено се казва, че в рамките на МСП „ЕК продължава да наблюдава съдебната реформа и борбата срещу корупцията в България” (стр. 10).

                                Мониторинг има

                                Въпреки че ЕК има право сама да вземе решение за отпадането на мониторинга за България, в края на 2019 г. тя изпрати само препоръка за това до Европейския парламент (ЕП) и Съвета на ЕС. Има обаче редица страни, в това число Германия и Франция, които не са съгласни мониторингът да отпадне. Това стана ясно от заседанието на съответната комисия в ЕП. Освен това решението в Съвета за прекратяването на МСП трябва да се вземе с единодушие.

                                С две думи: МСП си стои, а през есента се очаква нов мониторингов механизъм, който да държи под око всички „черни овци” в ЕС.

                                Няма да коментирам поведението на министъра на правосъдието г-н Кирилов, който обеща, че ще си подаде оставката, ако МСП не отпадне. Вместо да признае фактите, г-н Кирилов нарича интрига „новината” за продължаващия мониторинг на ЕК. Не е нужно да анализирам и опитите на г-жа Захариева и г-жа Дариткова да изопачат действителната ситуация.

                                По-важен е тонът на въпросния документ. В него, наред с открояването на проблеми в икономиката, здравеопазването, образованието и околната среда се отправя много критичен поглед върху съдебната система в България. За пореден път се поставя въпросът за липсата на осъдени за корупция висши политици, слабата ефективност на наказателните разследвания по принцип.

                                Горят само "бушони"

                                През последните 30 г. в България има разследвани и подсъдими висши политици (няколко по-известни примера: Ал. Божков, В. Върбанов, Л. Шулева, С. Станишев, Р. Овчаров, Ем. Масларова, Хр. Бисеров). По правило обаче „сагите” завършват с оправдателни присъди или биват прекратявани преди да влязат в съда.

                                През последните години все по-често на Темида се хвърлят изгорели министерски „бушони” или други „пионки без гръб” – по-рядко членове на „кингмейкърите” (колко и кои са, например, осъдените за „Апартаментгейт”?), обикновено политици от второстепенни „присъдружни организации” или независими (Тр. Трайков, Д. Митов, Н. Ненчев, П. Москов, Н. Димов и др.).

                                Сред политиците-„клиенти” на прокуратурата често има такива, които трябва да бъдат „ударени”. Целта е да бъде съсипана тяхната репутация, не да се докаже нещо в съда. Тези, несъвместими с правото, действия на прокуратурата обаче излизат твърде скъпо на държавата. Например, през 2018 г. бившият министър на здравеопазването в кабинета „Борисов 1” Божидар Нанев осъди прокуратурата да му заплати 100 хил. лв. Сега и г-н Даниел Митов се кани да съди държавата.

                                А истинските престъпници – ще попитате? Е, тях по правило никой не ги закача. Дали можем да очакваме нещо по-различно от главния прокурор г-н Гешев, познавайки неговия стил, а и репутацията на съветниците му г-н Филчев и г-н Мръчков?

                                Разследването в Мадрид продължава

                                Но да съм върнем към „брюкселския документ”. В него има един особено любопитен акцент: нуждата от спешни мерки, за да се предотврати прането на пари. „Ефективността на изпълнението и прилагането на рамката за борба с изпирането на пари е ограничена, а използването на финансово разузнаване е недостатъчно”, подчертават авторите на документа (стр. 9).

                                Можем да направим връзка с разследването на прокуратурата в Мадрид, за което писа „Ел Периодико”: негов предмет е именно международна схема за пране на пари, в която (както се твърди) е замесен и българският премиер Борисов. Според „Ел Периодико” паричните потоци от схемата са отивали в Барселона, а ключова роля в тях е имала манекенката Борислава Йовчева, сочена за интимна приятелка на г-н Борисов.

                                Разкритията на „разжалвания” олигарх Васил Божков-Черепа за далаверите на управляващите в България не са особено опасни за тях, защото бизнесменът вече е под ударите на послушната българска прокуратура. Далеч по-притеснителни за върхушката могат да се окажат новините, които ще пристигнат от Мадрид. Още повече, че те ще отекнат силно в Европа.

                                Коментар

                                Working...
                                X