IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Благодаря за осветляването!
    Какво излиза - аз съм гадна персона, психар, а ти си бесен поради разкритието, че не знаеш френски.
    Ами, убу!
    Аз си преместих китката на другото ухо и засуках мустака наобратно.
    Не може да обиждаш така барби, той знае устен френски, както се знае французите са го дали на света безвъздмездно

    Коментар


    • Модератор, аз просто попитах Матеев, защо е такъв мизантроп. (Това е човек, който мрази хората).Не се заяждам и, имам право, мисля, да задавам въпроси. Преди ден или два, той обяви Боковото управление за „най-успешното”, а всички виждаме бардака, в който ни накисва „успешният” Борисов...
      ​​​​
      Last edited by Pyramid; 24.10.2020, 16:26.

      Коментар


      • А бе начев, дай го това интервю да го видя и аз - става дума за марков- бившия полицай нали?? Погледнах 2-3 страници назад, но не видях линк

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Дерзайте !!!
          На 260-тия протест в края на март ще постигнете успех. Народът ще излезе на избори, които този път ще са масови, и ще избере .... ГЕРБ !!!

          Причината - електората на БСП, който в по-голямата си част е пенсионерски, ще е измрял от коронавируса, а младежта, диван бабаитите и другите мързели, които по принцип все още живеят в собствените си леви утопии, ще си разпилеят гласовете по една камара червени отрепки и прочее мутри.

          Доган ще се върне на бял кон, а ББ ще се върне с нов брониран джип. С две думи - протеста ще е постигнал всичките си цели, най-важната от които е ЗАТВЪРЖДАВАНЕ НА МУТРЕНСКОТО УПРАВЛЕНИЕ за следващите 100 години !!!

          Маджо, Иво Прокопиев и шоумена Слави Трифонов ще влязат в парламента, а Мая Манолова ще бере канабис от нивата на Борисов и ще търси нов тъпкач от висшите властимащи.

          Кацата с меда ще си остане същата, само където по-много мутри ще се сдобият с лъжици, а някои от тях дори и с черпаци. А за подскачащите маймуни по площада ще остане само един гол, дебел и рязан .....

          Хайде да ви е честита победата, която "честно" си я извоювахте с толкова много маймунджилъци в цялата страна !!!



          Има и нещо вярно в поста ти: за "червените утрепки", които гласуват за комуниста Борисов...

          Ще има такива, но - ако сега са останали малко, до на пролет ще намалеят значително.

          Българинът е хитър (разсъдлив и умен!): администрацията и пенсионерите не отказват да вземат рушветите "на Борисов", пари,
          които реално до сега са им били присвоявани!

          На изборите Борисов е вън от играта!
          ​​​​​​​

          Коментар


          • В своей диссертации Путин сам написал, по-видимому, всего пару страниц

            Задолго до того как в России началась череда резонансных разоблачений
            высокопоставленных чиновников на предмет плагиата в их диссертациях, сотрудники вашингтонского научного центра. The Brookings Institution Игорь Данченко и Клиффорд Гэдди обнаружили, что ключевая часть диссертации Владимира Путина была списана с книжки американских ученых. В 2006 году об этом написали Washington Post и The Times. Однако в России новость о плагиате Путина не вышла за пределы интернет-изданий и журнала «Власть», опубликовавшего выдержки из диссертации президента «Стратегическое планирование воспроизводства минерально-сырьевой базы региона в условиях формирования рыночных отношений (Санкт-Петербург и Ленинградская область)» и книги Уильяма Кинга и Дэвида Клиланда «Стратегическое планирование и политика». И несмотря на последние скандалы с обличением сворованных диссертаций, фамилия главы России в этом контексте, как правило, не упоминается.


            https://republic.ru/posts/l/959136

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Снощи се проведе 107-ми протест в София.
              Пл. Независимост, 23.10.2020...
              Дерзайте !!!
              На 260-тия протест в края на март ще постигнете успех. Народът ще излезе на избори, които този път ще са масови, и ще избере .... ГЕРБ !!!

              Причината - електората на БСП, който в по-голямата си част е пенсионерски, ще е измрял от коронавируса, а младежта, диван бабаитите и другите мързели, които по принцип все още живеят в собствените си леви утопии, ще си разпилеят гласовете по една камара червени отрепки и прочее мутри.

              Доган ще се върне на бял кон, а ББ ще се върне с нов брониран джип. С две думи - протеста ще е постигнал всичките си цели, най-важната от които е ЗАТВЪРЖДАВАНЕ НА МУТРЕНСКОТО УПРАВЛЕНИЕ за следващите 100 години !!!

              Маджо, Иво Прокопиев и шоумена Слави Трифонов ще влязат в парламента, а Мая Манолова ще бере канабис от нивата на Борисов и ще търси нов тъпкач от висшите властимащи.

              Кацата с меда ще си остане същата, само където по-много мутри ще се сдобият с лъжици, а някои от тях дори и с черпаци. А за подскачащите маймуни по площада ще остане само един гол, дебел и рязан .....

              Хайде да ви е честита победата, която "честно" си я извоювахте с толкова много маймунджилъци в цялата страна !!!
              Last edited by Mateev; 24.10.2020, 14:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Помните ли това ?

                Изненадващи подробности за мотивите на Владислав Горанов да напусне парламента сподели лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. От думите му става ясно, че, освен от липсата на експертност, Горанов е напуснал депутатското място и заради "ниската", според него, заплата.

                "Влади Горанов ми е като дете. Дойде при мен и ми каза: „Шефе, ти си на 55 и оттук нататък само с политика може да се занимаваш. Аз съм на 30, моите колеги станаха милионери, а пък аз стоя в тази зала за 2000 лева и дните ми минават безсмислено. Имам две деца, мисля за трето, как да ги издържам? Ако имаше поне политическа класа у нас, ако имаше смисъл като експерт да стоя в парламента, но сега в парламента няма нищо, свързано с политиката и експертността“, заяви Борисов в интервю за в. "Преса".

                Начев, смятам че това потвърждава думите на този експерт марков. Че министър по схема прибира 40 милона на мандат и че всички прибират по веригата.
                По спомени, този инцидент с VG се разигра по време на правителството на Орешарски, т.е. някъде 2013 г., през което време действително депутатите на гепп имаха само доходи от заплата в парламента (други индивидуални доходи не коментираме), което моментално се е отразило рязко на начина на живот, особени при изградени навици да се живее нашироко. В такива моменти, особено ако един мъж има разглезена и калпава жена, която е свикнала да иска, претендира и да мрънка безпрестанно, ситуацията у дома може лесно да се отрови. Не познавам конкретния случай, правя коментар по принцип.

                Веднага след новото възкачване на престола, воплите престанаха.
                Разказът на Марков действително ни кара да се замислим и е повече от вероятно гепп да с а превърнали корупционните практики в масирано и неспирно занимание, което се осъществява от нарочни професионални екипи като специализирано занятие.
                Парсата се е деляла по специален ценник според поста в йерархията.
                Това е субективно разсъждение и хипотеза на база твърденията на Марков.

                Ти ме накара да с е замисля отново, като прекарах през главата си отделни ресори и конкретни персонажи, които са заемали висши управленски постове. Определено в някои области има огромни възможности за изземване на ресурс, а в други е пълна сиромашия. Ако всичко е било оставяно в ръцете на отделния менистър, то някъде биха се съсредеточили стотици милиони корупционен ресурс, а на други места едва ще има пари за заплати. Това би ерозирало сплотеността и единството на екипа и може да доведе до пробойни и предателства.
                Примерно, аз лично така и не разбрах действителната причина за предизвиканата оставка на социалния Б. Петков?!

                Както обясних преди, те всички са били заставяни да вземат, без право на възражение!

                Коментар


                • Помните ли това ?

                  Изненадващи подробности за мотивите на Владислав Горанов да напусне парламента сподели лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. От думите му става ясно, че, освен от липсата на експертност, Горанов е напуснал депутатското място и заради "ниската", според него, заплата.

                  "Влади Горанов ми е като дете. Дойде при мен и ми каза: „Шефе, ти си на 55 и оттук нататък само с политика може да се занимаваш. Аз съм на 30, моите колеги станаха милионери, а пък аз стоя в тази зала за 2000 лева и дните ми минават безсмислено. Имам две деца, мисля за трето, как да ги издържам? Ако имаше поне политическа класа у нас, ако имаше смисъл като експерт да стоя в парламента, но сега в парламента няма нищо, свързано с политиката и експертността“, заяви Борисов в интервю за в. "Преса".

                  Начев, смятам че това потвърждава думите на този експерт марков. Че министър по схема прибира 40 милона на мандат и че всички прибират по веригата.

                  Коментар


                  • Снощи се проведе 107-ми протест в София.
                    Пл. Независимост, 23.10.2020

                    400 граждани.

                    Акценти:
                    1. Новият проект за държавен бюджет.
                    2. Епидемия, маски, номерата на БХ и сие с контакти, самоизолации и ослушваници. Той самият с е явяваше на срещи на върха в ЕС с демонстративно непокрит нос и накара г-жа Меркел да възкликне непринудено, сочейки го с пръст: Я, глЕЙте го ТОЯ!

                    Ние в БГ не разбираме, какво иска от нас?!

                    3. Странният избор на шеф на ЦИК остана необяснен и неразбран от гражданите. Има основание да се смята, че готвят нещо нередно.
                    Last edited by nachev; 24.10.2020, 02:06.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Остави го, нека си бърбори
                      Така
                      той ще остави достатъчно материал за няколко дисертации на психиатри
                      Благодаря за осветляването!
                      Какво излиза - аз съм гадна персона, психар, а ти си бесен поради разкритието, че не знаеш френски.
                      Ами, убу!
                      Аз си преместих китката на другото ухо и засуках мустака наобратно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                        Той никога не е твърдял, че знае френски - пък самия факт, че се мъчи да пуска чат-пат френски линкове е точно доказателство за незнанието!

                        А по повод версията ,че говорел литературен български...:

                        Колкото и да е странно, в сравнение с останалите ръбове, барбата е добре с българския.

                        Но е вън от всяко съмнение, че френският му не става, което в съчетание с екстремния шовинизъм на французите, обяснява присъствието му тук.
                        Не ще подадена ръка, следователно ще бъде бит. Той поне е лесен за бой!

                        Дадох му кратък нишан като повод за замисляне, че само си въобразява за знанието на френския. Ако му бях казал, че трябва правилно да съгласува миналите времена, при което едното от тях е и продължително, щеше съвсем да се отчае.
                        Склонен съм да вярвам, че той поне разбира същността на предизвикателството, пред което го изправих. И си дава сметка, че ще се провали.

                        Докато по отношение на Египтянина, имам дълбоко и основателно подозрение, че той дори не е чувал за sequence of tenses.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                          Начев спри се малко бе, човек. Не е добре за здравето.

                          Цялата първа страница само твои постове. И като няма какво да копи§пастнеш почваш да си говориш сам. А не беше такъв преди 106 дена.


                          Кво да напишем, сетих се, че сега не одобряват стила на управление на Баце от джипката.

                          Ама същите преди ревяха срещу Костов. Сещаш ли се на Костов какъв му беше прякора - Командира. Щото не търпял възражения.

                          После същите ревяха срещу стила на управление на Царя. Сещаш ли се, Царя не беше много приказлив и казваше "Като му дойде времето, ще разберете". Що рев имаше срещу този стил - не е истина.


                          Няма угодия начи. Който и да дойде все ще му намерите кусури.

                          Прочетох, но не разбрах защо трябва да спирам!

                          Единственото възражение, което открито и справедливо се набива на очи е, че пиша обемисти текстове, пиша много бързо, допускам правописни грешки и не успявам или не съм мотивиран да се върна и да редактирам текстовете.
                          Масово тук се срещат текстове от по два реда, от които нищо не се разбира, а и са безкрайно повторение на вече познати до болка неща.
                          Други са резултат на безпросветна простотия.

                          Първо възрази гневно и справедливо на тях!


                          После може да опиташ с някаква смислена и градивна теза, която аргументира силно и неоспоримо (аз лично и субективно мисля, че такава теза няма да издържи, но опитай) идеята за оставането на гепп в общественото пространство.

                          После заповядай да критикуваш мен!

                          Аз пиша все нови и неизричани неща.
                          По-скоро съм склонен да мисля, че ти се явяваш нещо като говорител на една сериозна група от хора, които ядно и завистливо дават израз на неудовлетвореността си, че не могат да предложат силни и аргументирани становища, които да ме принудят да замълча или да преосмисля вижданията си.

                          Има хора, които застават в поза, че уж, видите ли, тяхното мълчание е израз на пренебрежителното им отношение към моите тези.
                          Точно обратното е! Прехапали са си езиците и са посинели от яд, че не могат да измислят нищо убедително.
                          Мизерници! Бедняци на духа и словото!
                          Тезите на тези хора приключиха още през месец юли, когато Матеев тържествено заяви, че е нормално политиците да крадат (без поставяне на условия и граници), защото иначе няма кой да се занимава с тази работа. Простичко казано - той заявява: аз моето го направих по някакъв начин, не питайте как, иска ми се да си вярвам, че това положение е за постоянно във времето и пространството. Сега политиците крадат като луди за да си направят тяхното, ... а всички останали (без оглед кой , защо и как) да го духат!
                          Това е пълна простотия на квадрат, но по-добра аргументация така и не чух.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            Начев спри се малко бе, човек. Не е добре за здравето.
                            Цялата първа страница само твои постове. И като няма какво да копи§пастнеш почваш да си говориш сам. А не беше такъв преди 106 дена.
                            Остави го, нека си бърбори
                            Така
                            той ще остави достатъчно материал за няколко дисертации на психиатри

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Ти, барби, как си с френския?
                              Само по себе си фактът, че си от 85-та там нищо не значи.
                              Той никога не е твърдял, че знае френски - пък самия факт, че се мъчи да пуска чат-пат френски линкове е точно доказателство за незнанието!

                              А по повод версията ,че говорел литературен български...:

                              ... Но освен цилиндрическия ален фес, останал от първия период на царуването на султан Меджида, и който беше устоял против всичките посегателства на модите, Варлаам Копринарката имаше друго отличително нещо: той беше много умен човек и имаше обичай да се изразява с притчи и издълбоко, щото дядо Постол мислеше, че Варлаам е чел Соломонията. Например срещне ли го касапинът Колю заран рано, че отива с възпретнати ръкави на мегданския кладенец да си наплиска лицето, и му каже:

                              - Добрутро ти, Варлааме.

                              Той отговаряше с черковен глас:

                              - Ако не е добро, то си е за него. но то е речено да се рече.

                              Което щеше да каже:

                              - Дал Бог добро, Варлаам знай какво прави.

                              Кажеше ли му някой сред мараните на юли месец:

                              - Копринарка, как я носиш тая пущина (салтамарката)? Жегата е дяволска, пази се да не измръзнеш...

                              Той отговаряше:

                              - Горещото гори, студеното студи, а парен каша духа.

                              Което щеше да каже, че Варлаам преди единадесет години е настивал по Петровден и е лежал от тежка болест, от което горната част на главата му и днес има подобие на някоя Сахара
                              .......
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                Геппсове, около вас е само пълна скука и простотия!
                                Измислете нещо, проявете творческите си наклонности!
                                Публикувайте силен, ярък публицистичен текст!
                                ПоФалете нещо - я геппа, я БХ!

                                Да си знаете - Като мъцнете някоя идиотия, само ми давате идеи, че да ви бия по-яко!
                                Може и да си мълчите - не ми пречите.
                                Аз само отбелязвам, че най-интересната ви находка днес беше засиленият интерес към степеннта на смилане на брашното, което съм разтоварвал и вида на зърното, от което произлиза. Спор няма, това е важна политическа тематика, но светът е широк и теми има всякакви.
                                Ми най-интересното от теб остана брашното. Всичко останало е досада и неприязън.
                                Мисля си, бе не е ли редно да си отвориш една тема като Архитекта и да си бръщолевиш сам в нея, я го виж, винаги е напървите места в темите, а и има най- много постове.

                                ПП
                                Ти все пак не каза какво е брашното...
                                Замълча като комоне на разпит,

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X