IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

    В Кръчмата ли е ангажиран?
    По-вероятно е да имал по-сериозен ангажимент снощи,та още да не може да "отлепи"...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Прав си, Траков знае тези отговори много добре, дълбоко убеден съм в това, но в момента човекът има доста други ангажименти и не исках да го отделям от тях.
      В Кръчмата ли е ангажиран?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
        Виж участниците в темата "История" и питай някой от тях.
        Доколкото знам, Тракатрак е професионален историк.
        Прав си, Траков знае тези отговори много добре, дълбоко убеден съм в това, но в момента човекът има доста други ангажименти и не исках да го отделям от тях.

        А от друга страна забелязах, че сред сериозните изследователи на каузалността, които присъстват творчески по-долу, най-вероятно ще се намери кой да отговори на тези въпроси след кратко търсене във френските източници.

        С други думи ... рекох, че не е необходимо да стрелям с топ срещу врабчета.

        Коментар


        • Виж участниците в темата "История" и питай някой от тях.
          Доколкото знам, Тракатрак е професионален историк.

          Коментар


          • Доста интересен повод за напомняне на важни обстоятелства.

            Споменаването на Великата Френска Революция и ролята и за съвременния свят, съотнесена с други опорни исторически събития: примерно революцията (революциите) 1848 ... или да речем студентските протести 1968 г. ... или да речем днешните вълнения, може да породи едно нездраво любопитство.
            Това любопитство би могло да формулира следния еретичен въпрос, всъщност серия от въпроси:

            Колко хора участват пряко във ВФР?
            Колко дивизии нападат Бастилията и каква е била тяхната численост?
            Колко хиляди са политическите затворници - революционери, които са били затворени и респективно освободени от победоносните дивизии?

            Аз понеже френски почти не знам, просто съм любопитен, ако е възможно някой по-просветен колега да осветли философско историческата връзка, причинно-следствена по своя характер, за връзката между масовост и брой на участниците ии историческа роля на съответното събитие.
            Моля задължително да се посочи и процента от населението!
            Това е от решително значение

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Факт е Октомврийската революция в Русия всъщност е допринесла много за сегашната социална система в западна Европа а също и за равенството между половете.

              Всъщност Ленин е човека които първи в света е изравнил мъжете и жените и е премахнал класите в обществото.
              Бих казал "по времето на Ленин".
              Второ - по негово време, но само в най-големите градове и само всред "по-прогресивните" слоеве.
              Трето - тази политика - за даване на равни възможности на двата пола - си е дала плодовете в СССР, но по-късно, след Втората световна война.
              Четвърто - независимо от равните възможности (с малко превес даже и към жената) неравенството си е останало по природни причини. Жените са по-добри в едни области, мъжете - в други.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Барби,предполагам,че за теб една немалка част от протестиращите са лумпени...Да ти кажа честно и аз си го мисля същото....Но имам чувството ,че от друга страна не си схванал същността на Франция и си изнесъл някакви тъпи статистики,какъв малък процент от французите протестират...Ти си отишъл наготово в една,така да се каже, уредена държава и си брал плодовете на тази уреденост....
                Но тази държава е такава,каквато е И благодарение на френските "лумпените" от минали и сегашни времена...Със сигурност "статуквото" от времето на Френската революция е считало голяма част от разбунтувалите се французи също за лумпени...
                Не ,не правя паралел с Великата френска революция....Времената са други,светът е друг,взаимоонтошенията между различните социални групи са други....Но никога не е излишно едно леко напомняне на властимащите....."Лумпените " го правят,а не аз и ти ,дето си седим кротко пред компютрите и си чешем клавиатурите...
                Факт е Октомврийската революция в Русия всъщност е допринесла много за сегашната социална система в западна Европа а също и за равенството между половете.

                Всъщност Ленин е човека които първи в света е изравнил мъжете и жените и е премахнал класите в обществото.

                Управляващите в значително по-богатия запад с отвращение са гледали процеса , но от страх да не им се случи същото по еволиционен път са отпуснали примката около шията на редовите си граждани. Този процес е изключително отчетлив след ВСВ когато цяла източна Европа става комунистическа и за Западните общества става пределно ясно че или ще правят реформи за повече социална справедливост или ще има залпове на Аврора и при тях.
                Last edited by markov; 25.11.2018, 17:11.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Бе то ние си седим кротко, обаче ни трият като да сме лумпени...
                  Бунта трябва да се пресича в самото му начало.

                  Коментар


                  • Бе то ние си седим кротко, обаче ни трият като да сме лумпени...
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Гледам, в най-сериозния и реномиран вестник във Франция - "Le Monde"
                      24/11/2018
                      • в цяла Франция са манифестирали 106 000 души (0.15%)
                      • в Париж - 8 000 (0.0666%)
                      Агресивни, чупещи и палещи в Париж - стотина
                      Общо
                      арестувани във Франция: 130, в Париж: 69
                      Брой на жителите на Франция: 67 000 000, на Париж с предградията: 12 000 000.

                      "Samedi 24 novembre, plus de 106 000 personnes sont mobilisées partout en France, dont 8 000 à Paris"
                      https://www.lemonde.fr/societe/artic...8126_3224.html
                      Барби,предполагам,че за теб една немалка част от протестиращите са лумпени...Да ти кажа честно и аз си го мисля същото....Но имам чувството ,че от друга страна не си схванал същността на Франция и си изнесъл някакви тъпи статистики,какъв малък процент от французите протестират...Ти си отишъл наготово в една,така да се каже, уредена държава и си брал плодовете на тази уреденост....
                      Но тази държава е такава,каквато е И благодарение на френските "лумпените" от минали и сегашни времена...Със сигурност "статуквото" от времето на Френската революция е считало голяма част от разбунтувалите се французи също за лумпени...
                      Не ,не правя паралел с Великата френска революция....Времената са други,светът е друг,взаимоонтошенията между различните социални групи са други....Но никога не е излишно едно леко напомняне на властимащите....."Лумпените " го правят,а не аз и ти ,дето си седим кротко пред компютрите и си чешем клавиатурите...

                      Last edited by retro_69; 25.11.2018, 16:47.

                      Коментар


                      • Алекс Алексиев: Европа избира да се подчини на исляма

                        Това е мрачната, а може би и неизбежна реалност, казва експертът.Именно Меркел допусна в Европа близо два милиона мигранти, предимно мюсюлмани, които са закърмени с антисемитизъм от люлката.

                        Коментар


                        • Мажната, нова тема: Кацали ли са американци на луната или това е една голяма лъжа?


                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Барби трябва да им пуснеш нещо от тасс или друга официална северно-варварска медия.
                            The American Conservative: Наближаващият банкрут на американската империя

                            Пилците ще бъдат прибрани у дома. Въпросът е само кога. С тази констатация започва анализът на редактора на списание The American Conservative (TAC) Хънтър Дерънсис за „наближаващия банкрут на американската империя“.

                            Коментар


                            • Юнкер след подписването на сделката за Брекзит: Това е един изключително тъжен ден!

                              И да паднем , и да бием , пак ще се напиеееем ... !

                              Коментар


                              • Госдума заморозила накопительные пенсии до 2021 года

                                Госдума в третьем, окончательном чтении приняла закон о продлении заморозки накопительной части пенсии до 2021 года.

                                Накопительную часть пенсий заморозили в 2014 году. Отчисления в накопительную часть в размере 6%, которые работодатель переводит за сотрудника в Пенсионный фонд, идут в страховую часть, т.е. на выплаты нынешним пенсионерам. Мера позиционировалась как временная, но с тех пор «заморозку» продлевали несколько раз.

                                За четыре года «заморозки» российский бюджет сэкономил 2 трлн руб.

                                https://www.kommersant.ru/doc/3806704


                                В Русия вече правителството не се срамува открито да краде от пенсионерите - явно смята, че са прекалено много понеже в края на 2017г. бяха НАД 46 МИЛИОНА души.





                                http://www.gks.ru/free_doc/new_site/...tion/ur1-2.doc

                                Коментар

                                Working...
                                X