Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика
Collapse
X
-
А това кърти мивки направо:
Изненада! Съветничка на Рейгън поиска руско гражданство от Путин по телевизията
Дипломатът Сюзън Маси, която през 1980-те години на миналия век научи президента Роналд Рейгън на руската поговорка „Доверявай се, но проверявай“, поиска да стане рускиня. Тя се обърна към руския президент Владимир Путин с молба да й даде руско гражданство. Според нея, заради тази й стъпка, в САЩ тя ще бъде наречена предател. В същото време Кремъл вече реагира на апела на американката.
Бившият съветник на президента Роналд Рейгън - Сюзън Маси, в ефира на канала НТВ, се обърна към руския президент Владимир Путин с молба да получи руско гражданство. Според бившия дипломат, тя е посветила много години на сближаването на американския и руския народ и затова 90-годишната Маси иска да остане в Русия, за да продължи тази своя мисия. „Ако президентът Владимир Владимирович намери възможност да ми даде руско гражданство, за мен това ще бъде чест“, обясни тя.
При това Маси не изключи, че в САЩ ще я критикуват за тази стъпка. " Как да им обясня че не обичам тази Америка, която имаме днес. Знам че елементарни хора ще ме обявят за предател , но всъщност предателите са те!"
„Знам, че те ще кажат: че съм предател, че съм човек, който е против Америка“, каза бившата служителка на Държавния департамент.
Кремъл вече отговори на молбата на Сюзън Маси. "Има определени бюрократични процедури в това отношение", каза говорителят на Кремъл, отговаряйки на въпроса дали руските власти ще разгледат молбата на американката за гражданство.
Маси е дъщеря на швейцарски дипломат. Родена е в Ню Йорк. Завършва колежа Васар, частния университет в Покипси, който исторически се явява като един от университетите на ''Седемте сестри'', един от най-престижните женски колежи в САЩ. Маси също е учила в Сорбоната и в Института за политически изследвания в Париж.
Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от totenkopf Разгледай мнениерусия смени руския агент тръмп с руския агент бай дън - поредният гениален ход на шахматиста Путин. Скоро краварите ще клекнат и за Аляска.
Според събеседника на медията, администрацията на Джо Байдън ще се откаже от санкциите срещу оператора на „Северен поток 2“ и неговия ръководител. „Решението показва, че администрацията на Байдън не възнамерява да разваля отношенията с Германия заради газопровода, както и трудностите, пред които е изправен президентът Джо Байдън при комбиниране на действия и реторика на строг подход към Русия“, се казва в текста.
„Държавният департамент на САЩ скоро ще изпрати задължителен доклад до Конгреса със списък на компаниите, участващи в изграждането на „Северен поток 2“, които са обект на санкции“, отбелязва Axios. Според източници американското външно министерство ще настоява за налагане на ограничения на няколко руски плавателни съда. В същото време Държавният департамент ще декларира, че Nord Stream 2 AG и Варниг „участват в действия, които попадат под санкциите“. „Държавният департамент обаче ще се откаже от тези санкции, позовавайки се на националните интереси на САЩ“, пише порталът.
По този начин, посочва изданието, има ситуация, при която „санкции се налагат срещу кораби, но санкции не се налагат на компанията, отговорна за проекта“. В същото време американските власти стигнаха до заключението, че „единственият начин да спрат проекта е да наложат санкции на крайните потребители на газ в Германия“, като едновременно с това администрацията на САЩ „не възнамерява да разваля отношенията заради Северен поток 2“, пише Axios.Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Коментар
-
Първоначално изпратено от totenkopf Разгледай мнениеСАЩ се готвят да свалят санкциите срещу "Северен поток 2" ДЖО НАШ! ГЕРМАНИЯ - РУСКА ГУБЕРНИЯ!
Меркел поясни, че германските власти ще подкрепят изграждането на СП-2, без да обръщат внимание на санкциите от САЩ. Според информацията, предоставена от Министерството на икономиката на страната, Германия изпитва остра нужда от газ. Собственото производство намалява на фона на нарастващото търсене.
Отбелязва се, че Германия предпочита синьото гориво, отказвайки се от въглищтните и атомни електроцентрали. Половината от изнасяния за Европейския съюз (ЕС) газ обаче е руски. В същото време през 2020-2021 г. доставките на газ за ЕС са се увеличили с 30% поради студената зима. Заетостта на съоръженията за съхранение на газ в ЕС в същия период е спаднала рязко. И така, в най-голямото европейско находище на газ „Грьониген“ в Холандия, производството на газ ще приключи през 2022 г.
Премиерът на германската федерална провинция Саксония Михаел Кречмер уточни, че "Северен поток-2" ще реши проблема с вноса. На свой ред министърът на икономиката и енергетиката на Федерална република Германия Петер Алтмайер отбеляза, че вносът на газ в Германия от СССР, а след това и от Русия, никога не е бил „политическо оръжие в отношенията между Изтока и Запада“.
Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Коментар
-
"Що се отнася до извънземните, има някои неща, които просто не мога да ви кажа в ефир", каза Обама.
Прочети още на: https://www.dnes.bg/usa/2021/05/19/o...-armiia.490746
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
Беше тик-так и за СП2- направиха си го и бай гън се отказа от санкции- много интересно защо ли- дали не е защото на руснаците им е през х........... за санкциите
Добавената стойност ще дойде от ядрените, военни и космическите технологии. Видяха че с производство на тостери не става.
99% сте ЗАВИСИМИ ОТ WEST ееееее!
колко сателита имате?
колко NATO?
A?
https://www.dw.com/bg/%D1%80%D1%83%D...%B0/a-57211970
ТИК ТАК
ТИК ТАК
Коментар
-
Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
[ATTACH=CONFIG]n3761736[/ATTACH]Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
Беше тик-так и за СП2- направиха си го и бай гън се отказа от санкции- много интересно защо ли- дали не е защото на руснаците им е през х........... за санкциите
Добавената стойност ще дойде от ядрените, военни и космическите технологии. Видяха че с производство на тостери не става.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
горепосоченото е вярно
А КАК СА С ТЕХНОЛОГИИТЕ?
NATO/USA КОЛКО сателита имат и колко "севернамонголия"
нещо с добавена стойност да СЪЗДАВАТ .ru ?
нека нека да са земеделска нация
тик так
ТИК ТАК
Добавената стойност ще дойде от ядрените, военни и космическите технологии. Видяха че с производство на тостери не става.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеРазбира се, в Блиц човек може да чете само сензационни глупости, изсмукани от ...
А ето какво пишат французите:
"[FONT=arial]2011 един френски милиардер Vincent Bolloré създава фирмата Autolib, която започва да предлага електрически коли ]
Коментар
-
Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
горепосоченото е вярно
А КАК СА С ТЕХНОЛОГИИТЕ?
NATO/USA КОЛКО сателита имат и колко "севернамонголия"
нещо с добавена стойност да СЪЗДАВАТ .ru ?
нека нека да са земеделска нация
тик так
ТИК ТАК
Междувпрочем много ми е чудно, защо никой не коментира Русия като мега логистичен фактор. Прословутия СП2 е нищожна част от логистичнта им структура. ПочИти до сами него се изгражда мега порт Усть-Луга. От няколко години този порт "изсмуква" транзита към и от РФ, който преминаваше през Литва Латвия и Естония. Донякъде удря и Украйна. Ефекта от това изсмукване, за Прибалтика е много по-силен от предполагаемия ефект от СП2. Първо е вече факт и второ е убийствен.
Край порта се строи завод за втечнен газ, който ще захранва съответният му терминал за втечнен газ. Риторичен въпрос: Колко Америкаски втечнен газ ще купуват в Балтийския регион.
В същия район на Финския залив се строят още два мастодонтски порта - Висоцк и Приморск. Заедно с вече съществуващия порт Санкт Петерпбург общо четерите порта ще променят товарните потоци в цяла Европа.
Тези работи защо не се говорят? В резултат на тези проекти прословутото Триморие ще увисне като прани гащи. Кого и от кого ще изолира този жалък санитарен кордон, в който се опитват да ни нместят и нас.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от markov Разгледай мнениеРеволюционен подем в селското стопанство на Русия вследствие на санкционната война
„Инвестиционният поток и високите темпове на растеж на селскостопанския сектор в Русия предполагат, че до края на санкционната война европейският внос на храни ще срещне тежък и конкурентен отпор от местните производители в руските магазини.” (Rubaltic.ru)
Преди пет години Москва отговори огледално на икономическите санкции наложени от западните държави с ембаргото за внос на редица хранителни стоки, произведени в ЕС. Противно на очакванията на сценаристите на санкционния сценарий, санкциите сериозно навредиха на европейските земеделски производители и създадоха условия за засилване на продоволствената сигурност на Русия. За 5 години от войната срещу санкциите се случи истинска революция в руското земеделие. Аналитичният портал RuBaltic.Ru проучи, какви резултати са постигнали руснаците в производството на продуктите, чийто внос в страната все още е забранен.
Санкционната война започна на 6 март 2014 г., когато президентът на САЩ Барак Обама задейства процедурата на антируски санкции след връщането на Крим в състава на Руската федерация. Повечето европейски правителства тогава подкрепиха действията на Вашингтон.
След няколко месечно изчакване последва отговор от Кремъл. На 6 август 2014 г. руският президент Владимир Путин подписа указ „За прилагането на някои специални икономически мерки за гарантиране на сигурността на Руската федерация“, като с този документ се задейства механизма за ембарго върху вноса на определени храни от САЩ, ЕС, Канада, Австралия и Норвегия.
Списъкът на забранените за внос в Русия стоки включва месо и млечни продукти, риба, зеленчуци, плодове и ядки на стойност около 9 милиарда долара.
През 2015 г. към списъка на страните, от които вносът на продоволствени стоки в Русия е забранен, беше добавена Исландия, Лихтенщайн, Албания и Черна гора, през 2016 г. Украйна се присъедини към тях. Статистическите данни показват, че през 2016 г. вноса на храни от ЕС в Русия се срина с 40 на сто, в сравнение с 2013 г.
Но да видим какъв е крайният резултат.
Според специалния докладчик на ООН Индрис Джазари Европа губи от антируските санкции поне 3,2 милиарда долара месечно, като най-засегнати са балтийските държави, Полша, Германия, Австрия и Холандия.
Само за месец около 60% от вносното месо и риба и около 50% млечни продукти изчезнаха от рафтовете на магазините в Русия. Санкционните стратези решиха, че това може да се счита за катастрофа, но много бързо храните местно производство започнаха да заместват вносните стоки. След 2014 г. се увеличиха значително инвестициите в аграрния отрасъл като „голяма част от капиталите са дошли от Западна Европа.
Ефектът обаче е точно обратен.
След въвеждането на хранителното ембарго много руски и чуждестранни инвеститори са насочили милиарди рубли в развитието на млечната промишленост на Русия, в това число и производството на сирене и кашкавал. Например, инвестициите на холдинга EkoNiva възлизат на 70 милиарда рубли, на Kabosh - 10 милиарда рубли, мляко Zalessky, DMK, Savencia Fromage & Dairy - около 2,2 милиарда рубли за всяка компания (65,4 рубли за 1 долар на 13.08.19 г.).
Според Националния съюз на производителите на мляко „Союзмолоко“ през последните 5 години производството на мляко за търговската мрежа нарасна с почти 17% и достигна 22,1 милиона тона. Такива резултати са постигнати главно благодарение на увеличаването на млечната продуктивност на кравите - средно 5,7% годишно.
Според Федералната служба за държавна статистика през 2017 г. руските производители са покрили 80% от нуждите на Русия от мляко . Целта, според Доктрината за продоволствена сигурност на Руската федерация, е 90%.
Решението на проблема с продоволствената сигурност по отношение на млечните продукти се основава на увеличаването на броя на кравите. През май 2019 г. представител на Miratorg заяви пред „Ведомости“, че холдингът планира да започне производство на млечни продукти през септември тази година. Инвестицията на компанията в проекта се оценява на 400 милиона долара. Общият брой на млечните стада ще бъде до 20 хиляди глави.
Пазара на месо
На пазара на месо производителите на пуешко месо са водещи по отношение на темповете на растеж . От 2008 г. до 2018 г. пазарът нарасна средно с 25% годишно. Според президента на Agrifood Strategies Алберт Давлеев, средният руснак през 2018 г. е изял 1,8 кг пуешко месо, докато през 2008 г. - само около 1 кг.
Резултатите на производителите на други видове месо са по-скромни. Но браншът не стои на място , като държавата осигурява сериозна подкрепа за бизнеса. Производството на месо в Русия от 2014 г. насам се е увеличило според RBC със 17,3%. През 2019 г. растежът ще продължи, прогнозира Националната асоциация на месопроизводителите.Според Министерството на земеделието през 2018 г. броят на едрия рогат добитък в Русия е нараснал с 8,4%.
През май 2019 г. най-големият руски агропромишлен холдинг Miratorg направи пробив на пазара в Хонконг със своите продукти.
Рекордни добиви от зърнени храни и зеленчуци
През 2017 година руските фермери достигнаха нов исторически връх в зърнопроизводството - 135,3 милиона тона, почти 10% повече в сравнение с 2016 г. Износът на зърнени храни и продукти също е рекорден - са 40 милиона тона.
Износът на аграрните стоки от Русия през последните няколко години нараства главоломно благодарение на пшеницата, констатира Bloomberg.
Руската пшеница успешно превзема пазарите в Близкия и Средния изток, Северна Африка и азиатския регион, където десетилетия САЩ и Евросъюза са били водещи доставчици на зърнени храни. Половината от държавите в света вече купуват руска пшеница, а пазарният дял на Русия продължава да расте. Президентът на Русия сподели пред журналисти, че Русия вече печели от износа на пшеница повече отколкото от оръжия. Плановете предвиждат увеличение на производството на хлебна пшеница с 25 на сто през следващите 5-6 години. Руското правителство разработва проект за специалната програма за застраховане и кредитиране на земеделските производители при облекчени условия. Държавата ще инвестира нови средства в развитието на логистичната инфраструктура, складови бази и научната дейност. Специални средства вече се отделят за финансиране на транспортните разходи при доставките на зърно от отдалечените от експортните терминали региони.
През 2018 година руските производители успяха да достигнат рекордни показатели в отглеждането на оранжерийни зеленчуци - над 1 милион тона. Според първия заместник-министър на земеделието Джамбулат Хатуов за 5 години тази цифра ще надмине 2 милиона.
През 2018 г. покриването на вътрешното търсене със зеленчуци родно производство възлиза на 57%, през 2015 г. - само 40%.
През изминалите пет години руските рибари почти изцяло компенсираха забранения внос.
През 2017 г. реномираното британското издание Financial Times отбеляза шесткратно увеличение на производството на руска аквакултура и откриване на нови рибовъдни ферми.
През 2018 г. обемите на добив на водни биологични ресурси се увеличават с 5,1% в сравнение с 2017 г. Според Федералната агенция по рибарство общият обем възлиза на 5,03 милиона тона. Уловът нарасна главно благодарение на риболовния басейн на Далечния Изток. Растежът в региона е 11,5%.
Производството на аквакултурна (дъгова) пъстърва и сьомга се увеличи с 20% през 2018 г. Основният принос за растежа са осигурени от производителите от Северозападния федерален окръг, където са отгледани почти 60 хиляди тона риба.
За десет години руските рибовъди достигат двойно увеличение на производството на риба във фермите. През 2017 г. обемите достигнаха 220 хиляди тона, през 2007 г. тази цифра беше на нивото от 105 хиляди тона. Вдъхновени от високото търсене и успехите в производството, големи руски и чуждестранни производители вече обявиха планове за изграждане на комплекси за отглеждане на риба в районите на Сочи, Липецк и Новгород, Татарстан и други региони на Русия.
Financial Times изчисли, че за пет години Русия успя да намали зависимостта си от вносна храна от 35% на 20% или по-малко. Освен това успехът е във всички ключови категории и това не е ограничение.
А КАК СА С ТЕХНОЛОГИИТЕ?
NATO/USA КОЛКО сателита имат и колко "севернамонголия"
нещо с добавена стойност да СЪЗДАВАТ .ru ?
нека нека да са земеделска нация
тик так
ТИК ТАК
Коментар
-
Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
.....
„Инвестиционният поток и високите темпове на растеж на селскостопанския сектор в Русия предполагат, че до края на санкционната война европейският внос на храни ще срещне тежък и конкурентен отпор от местните производители в руските магазини.” (Rubaltic.ru)
Преди пет години Москва отговори огледално на икономическите санкции наложени от западните държави с ембаргото за внос на редица хранителни стоки, произведени в ЕС. Противно на очакванията на сценаристите на санкционния сценарий, санкциите сериозно навредиха на европейските земеделски производители и създадоха условия за засилване на продоволствената сигурност на Русия. За 5 години от войната срещу санкциите се случи истинска революция в руското земеделие. Аналитичният портал RuBaltic.Ru проучи, какви резултати са постигнали руснаците в производството на продуктите, чийто внос в страната все още е забранен.
Санкционната война започна на 6 март 2014 г., когато президентът на САЩ Барак Обама задейства процедурата на антируски санкции след връщането на Крим в състава на Руската федерация. Повечето европейски правителства тогава подкрепиха действията на Вашингтон.
След няколко месечно изчакване последва отговор от Кремъл. На 6 август 2014 г. руският президент Владимир Путин подписа указ „За прилагането на някои специални икономически мерки за гарантиране на сигурността на Руската федерация“, като с този документ се задейства механизма за ембарго върху вноса на определени храни от САЩ, ЕС, Канада, Австралия и Норвегия.
Списъкът на забранените за внос в Русия стоки включва месо и млечни продукти, риба, зеленчуци, плодове и ядки на стойност около 9 милиарда долара.
През 2015 г. към списъка на страните, от които вносът на продоволствени стоки в Русия е забранен, беше добавена Исландия, Лихтенщайн, Албания и Черна гора, през 2016 г. Украйна се присъедини към тях. Статистическите данни показват, че през 2016 г. вноса на храни от ЕС в Русия се срина с 40 на сто, в сравнение с 2013 г.
Но да видим какъв е крайният резултат.
Според специалния докладчик на ООН Индрис Джазари Европа губи от антируските санкции поне 3,2 милиарда долара месечно, като най-засегнати са балтийските държави, Полша, Германия, Австрия и Холандия.
Само за месец около 60% от вносното месо и риба и около 50% млечни продукти изчезнаха от рафтовете на магазините в Русия. Санкционните стратези решиха, че това може да се счита за катастрофа, но много бързо храните местно производство започнаха да заместват вносните стоки. След 2014 г. се увеличиха значително инвестициите в аграрния отрасъл като „голяма част от капиталите са дошли от Западна Европа.
Ефектът обаче е точно обратен.
След въвеждането на хранителното ембарго много руски и чуждестранни инвеститори са насочили милиарди рубли в развитието на млечната промишленост на Русия, в това число и производството на сирене и кашкавал. Например, инвестициите на холдинга EkoNiva възлизат на 70 милиарда рубли, на Kabosh - 10 милиарда рубли, мляко Zalessky, DMK, Savencia Fromage & Dairy - около 2,2 милиарда рубли за всяка компания (65,4 рубли за 1 долар на 13.08.19 г.).
Според Националния съюз на производителите на мляко „Союзмолоко“ през последните 5 години производството на мляко за търговската мрежа нарасна с почти 17% и достигна 22,1 милиона тона. Такива резултати са постигнати главно благодарение на увеличаването на млечната продуктивност на кравите - средно 5,7% годишно.
Според Федералната служба за държавна статистика през 2017 г. руските производители са покрили 80% от нуждите на Русия от мляко . Целта, според Доктрината за продоволствена сигурност на Руската федерация, е 90%.
Решението на проблема с продоволствената сигурност по отношение на млечните продукти се основава на увеличаването на броя на кравите. През май 2019 г. представител на Miratorg заяви пред „Ведомости“, че холдингът планира да започне производство на млечни продукти през септември тази година. Инвестицията на компанията в проекта се оценява на 400 милиона долара. Общият брой на млечните стада ще бъде до 20 хиляди глави.
Пазара на месо
На пазара на месо производителите на пуешко месо са водещи по отношение на темповете на растеж . От 2008 г. до 2018 г. пазарът нарасна средно с 25% годишно. Според президента на Agrifood Strategies Алберт Давлеев, средният руснак през 2018 г. е изял 1,8 кг пуешко месо, докато през 2008 г. - само около 1 кг.
Резултатите на производителите на други видове месо са по-скромни. Но браншът не стои на място , като държавата осигурява сериозна подкрепа за бизнеса. Производството на месо в Русия от 2014 г. насам се е увеличило според RBC със 17,3%. През 2019 г. растежът ще продължи, прогнозира Националната асоциация на месопроизводителите.Според Министерството на земеделието през 2018 г. броят на едрия рогат добитък в Русия е нараснал с 8,4%.
През май 2019 г. най-големият руски агропромишлен холдинг Miratorg направи пробив на пазара в Хонконг със своите продукти.
Рекордни добиви от зърнени храни и зеленчуци
През 2017 година руските фермери достигнаха нов исторически връх в зърнопроизводството - 135,3 милиона тона, почти 10% повече в сравнение с 2016 г. Износът на зърнени храни и продукти също е рекорден - са 40 милиона тона.
Износът на аграрните стоки от Русия през последните няколко години нараства главоломно благодарение на пшеницата, констатира Bloomberg.
Руската пшеница успешно превзема пазарите в Близкия и Средния изток, Северна Африка и азиатския регион, където десетилетия САЩ и Евросъюза са били водещи доставчици на зърнени храни. Половината от държавите в света вече купуват руска пшеница, а пазарният дял на Русия продължава да расте. Президентът на Русия сподели пред журналисти, че Русия вече печели от износа на пшеница повече отколкото от оръжия. Плановете предвиждат увеличение на производството на хлебна пшеница с 25 на сто през следващите 5-6 години. Руското правителство разработва проект за специалната програма за застраховане и кредитиране на земеделските производители при облекчени условия. Държавата ще инвестира нови средства в развитието на логистичната инфраструктура, складови бази и научната дейност. Специални средства вече се отделят за финансиране на транспортните разходи при доставките на зърно от отдалечените от експортните терминали региони.
През 2018 година руските производители успяха да достигнат рекордни показатели в отглеждането на оранжерийни зеленчуци - над 1 милион тона. Според първия заместник-министър на земеделието Джамбулат Хатуов за 5 години тази цифра ще надмине 2 милиона.
През 2018 г. покриването на вътрешното търсене със зеленчуци родно производство възлиза на 57%, през 2015 г. - само 40%.
През изминалите пет години руските рибари почти изцяло компенсираха забранения внос.
През 2017 г. реномираното британското издание Financial Times отбеляза шесткратно увеличение на производството на руска аквакултура и откриване на нови рибовъдни ферми.
През 2018 г. обемите на добив на водни биологични ресурси се увеличават с 5,1% в сравнение с 2017 г. Според Федералната агенция по рибарство общият обем възлиза на 5,03 милиона тона. Уловът нарасна главно благодарение на риболовния басейн на Далечния Изток. Растежът в региона е 11,5%.
Производството на аквакултурна (дъгова) пъстърва и сьомга се увеличи с 20% през 2018 г. Основният принос за растежа са осигурени от производителите от Северозападния федерален окръг, където са отгледани почти 60 хиляди тона риба.
За десет години руските рибовъди достигат двойно увеличение на производството на риба във фермите. През 2017 г. обемите достигнаха 220 хиляди тона, през 2007 г. тази цифра беше на нивото от 105 хиляди тона. Вдъхновени от високото търсене и успехите в производството, големи руски и чуждестранни производители вече обявиха планове за изграждане на комплекси за отглеждане на риба в районите на Сочи, Липецк и Новгород, Татарстан и други региони на Русия.
Financial Times изчисли, че за пет години Русия успя да намали зависимостта си от вносна храна от 35% на 20% или по-малко. Освен това успехът е във всички ключови категории и това не е ограничение.
Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
- 1 like
Коментар
Коментар