IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

    Щом някой може да сравнява
    Христос, Галилео, Джордано Бруно и Левски
    с
    Ленин, Хитлер и Сталин,
    трудно някой би могъл да му помогне...
    Отново популизъм. Да, прав си, че велики лидери движат световната история, а не тълпите, но по неведоми причини пропускаш да упоменеш, че това движение е и в двете посоки - както за добро, така и за лошо. При това примерите за лошо са много повече от примерите за добро.

    Между другото можеш ли да ми дадеш определение за добро и лошо?
    Александър Македонски или Чингиз Хан добро ли са направили или лошо? И при двамата е имало реки от кръв. Могат ли те да оправдаят положителното влияние?
    Last edited by Mateev; 28.07.2020, 17:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Докато се събирахте в триъгълника на власта, народа просто гледаше сеира, но когато започнахте да свирите по улиците на цяла София, и да блокирате кръстовища, в този момент се превърнахте в ТЕРОРИСТИ. Народа иска да спи, защото на другия ден е на работа. Народа иска свободно да си кара колите по улиците, а не да чака часове наред разни олигофрени да правят маймунджилъци в центъра на кръстовището.

      Не осъзнавате ли, че дори и да имаше някакви симпатии към вашата кауза, те вече се изпариха в небитието. И колкото повече тероризирате народа, толкова по-малко гласове ще съберат вашите партии на следващите избори. Президента Радев вече си направи политическо харакири, както и Христо Иванов от ДеБъ. БСП-то уж се дистанцира, но и то ще опере пешкира най-вече заради Радев.

      На властта и е най- добре, когато народа "спи"!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Аз ли зле обяснявам, зле ли ме разбират някои: Ако в твоята секция са понепо 4 гласа (твоя собствен, на майка ти, на първи братовчед ти и на още един човек от листата), общо, са поне 4. Да, ама „отчели само един”.
        В друга секция, приятел. Гласува за теб, че, по стечение на обстоятелствата, още му осигуряваш добър доход (като консултант и твой служител)... с, в тази секция, „няма нито един глас. Т.е., „губят се” 100% от подадените. На следващите избори - наблюдател. Лято, хубаво време, яма бути, мълнии и т.н. ТОЧНО ПРИ БРОЕНЕТО, „ИЗВЕДНЪЖ” и 5 мин.до преди края , „токът спира”. Само в училището. И само упоритостта на председателя на секционната комисия, предотвращава едни 15 глас „за другите” (не, че „тези”, взеха явно предимство но, мо еше и него да „изтърват по коридорите”...
        ...И тук, ми говориш за „провалени политици”? НЕ. Вярно е забелязал Сталин, относно важността кой точно, брои гласовете.
        ...
        И, относно „браншовете с икономически искания”: АКО ВСИЧКИ БЯХА ИЗЛЕЗЛИ, когато вие, фотоволтаистите, скачахте, вероятно, щяха да задържат високите изкупни цени. Изгодно за ФЕЦ но...неизгодно за потребителите. ТЕ НЕ ИЗЛЯЗОХА (просто, с техните, интересите ви бяха диаметрално противоположни) ѝ, от 78 - на 26 ли бяха, 50 ли -стотинки/ (kWh).
        Т.е., приказката за съединението и Силата, е вярна, само дето, вие, бяхте на грешната страна. Обаче, по самички, няма шанс. Добра или лоша, Държава е това, процесите са мащабни, и двама търговци и десет заблудени, ако я преобърнеха, Боко е тогава, би трябвало да си посегне.
        Затуй, когато разказваш приказки, се оглеждай дали, все пак, онзи отсреща, вече не е вчерашен. Разбираш ли сега, защо не ти се връзваме някои?
        Историята с фотоволтаиците беше съвсем друга, но сега ти като ДЪРТ ИЗПЕЧЕН ПОЛИТИК ИЗМАНИК я преиначаваш с измислици, въпреки че знаеш каква беше истината. Така че моите съболезнования, но не искам да споря повече с изпечени мошеници.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Да бе, да, ама забрави да споменеш Ленин, Хитлер и Сталин, защото те също раздвижиха човечеството, и то как ......
          Щом някой може да сравнява
          Христос, Галилео, Джордано Бруно и Левски
          с
          Ленин, Хитлер и Сталин,
          трудно някой би могъл да му помогне...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            ти на протеста ходил ли си...

            ела завърти се утре и тогава наричай хората 240 терориста.

            жалък...жалък...жалък... не бих казал човек, а по-скоро безполов плъх
            Докато се събирахте в триъгълника на власта, народа просто гледаше сеира, но когато започнахте да свирите по улиците на цяла София, и да блокирате кръстовища, в този момент се превърнахте в ТЕРОРИСТИ. Народа иска да спи, защото на другия ден е на работа. Народа иска свободно да си кара колите по улиците, а не да чака часове наред разни олигофрени да правят маймунджилъци в центъра на кръстовището.

            Не осъзнавате ли, че дори и да имаше някакви симпатии към вашата кауза, те вече се изпариха в небитието. И колкото повече тероризирате народа, толкова по-малко гласове ще съберат вашите партии на следващите избори. Президента Радев вече си направи политическо харакири, както и Христо Иванов от ДеБъ. БСП-то уж се дистанцира, но и то ще опере пешкира най-вече заради Радев.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Това ли е оправданието на всеки един провалил се на изборите политик - че са му откраднали гласовете? А ти откъде знаеш колко гласове е имало за тебе? Да не би да си плащал за тях, че да им знаеш бройката?

              Ето затова аз не се занимавам с политика - защото е мръсна работа, и дори тези, които се пишат за честни и почтени, всъщност са мошеници от класа. Никога не съм се кандидатирал за политик и никога никой не е гласувал за мене като такъв. Също така никога не съм членувал в никоя партия, въпреки че са ме ухажвали не един път.

              Имам един единствен грях, но той е по принуда. Всеки път преди избори печатам рекламни материали на всички партии в печатницата СТС Принт, и те разбира се не си плащат. Затова знам, че всички са тарикати още преди да спечелят изборите, но пък от друга страна не искам да влизам в конфликт с която и да било партия, че знае ли човек .....

              Предполагам че е така и с всички останали бизнесмени. Не подкрепят никого, но в същото време не искат да влизат в конфликт с никого. Просто си гледат бизнеса и искат колкото се може по-голяма стабилност и предвидимост в политически и икономически план. В момента не подкрепям ГЕРБ, както си го мислят злобарите от форума. Подкрепям ПОЛИТИЧЕСКАТА СТАБИЛНОСТ и съм заел негативна позиция срещу всеки, който търси дестабилизация - протестите, Радев, отровното трио, Христо Иванов, Мая Манолова и не на последно място злобарите във форума.

              Ако случайно забелязваш - дума не обелвам за протестите с икономически искания. Самият аз съм организирал такива протести на пчеларите. Ами има си даден бранш проблеми и е редно да си ги каже, за да принуди управляващите да седнат с него на масата и да обсъдят начините за решаване на тези проблеми. Това според мене е нормално. Не е нормално обаче да излизаш на протест с искания за оставка само защото си се събудил сутринта накриво и търсиш начин как да си осмислиш времето и скуката.
              Аз ли зле обяснявам, зле ли ме разбират някои: Ако в твоята секция са понепо 4 гласа (твоя собствен, на майка ти, на първи братовчед ти и на още един човек от листата), общо, са поне 4. Да, ама „отчели само един”.
              В друга секция, приятел. Гласува за теб, че, по стечение на обстоятелствата, още му осигуряваш добър доход (като консултант и твой служител)... с, в тази секция, „няма нито един глас. Т.е., „губят се” 100% от подадените. На следващите избори - наблюдател. Лято, хубаво време, яма бути, мълнии и т.н. ТОЧНО ПРИ БРОЕНЕТО, „ИЗВЕДНЪЖ” и 5 мин.до преди края , „токът спира”. Само в училището. И само упоритостта на председателя на секционната комисия, предотвращава едни 15 глас „за другите” (не, че „тези”, взеха явно предимство но, мо еше и него да „изтърват по коридорите”...
              ...И тук, ми говориш за „провалени политици”? НЕ. Вярно е забелязал Сталин, относно важността кой точно, брои гласовете.
              ...
              И, относно „браншовете с икономически искания”: АКО ВСИЧКИ БЯХА ИЗЛЕЗЛИ, когато вие, фотоволтаистите, скачахте, вероятно, щяха да задържат високите изкупни цени. Изгодно за ФЕЦ но...неизгодно за потребителите. ТЕ НЕ ИЗЛЯЗОХА (просто, с техните, интересите ви бяха диаметрално противоположни) ѝ, от 78 - на 26 ли бяха, 50 ли -стотинки/ (kWh).
              Т.е., приказката за съединението и Силата, е вярна, само дето, вие, бяхте на грешната страна. Обаче, по самички, няма шанс. Добра или лоша, Държава е това, процесите са мащабни, и двама търговци и десет заблудени, ако я преобърнеха, Боко е тогава, би трябвало да си посегне.
              Затуй, когато разказваш приказки, се оглеждай дали, все пак, онзи отсреща, вече не е вчерашен. Разбираш ли сега, защо не ти се връзваме някои?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                ....
                А, Гърция си построи магистрали за стотици милиони от ЕС, даром.....
                Така е, но Гърция никога не са я управлявали комунисти, за да и натресат няколко поредни национални катастрофи.

                А тука в България комунистите нямат изкореняване, и сега отново драпат за власт, за да стопират демократичните процеси и евроинтеграцията. Е тая няма да я бъде, пък ако ще и кръв да се лее.

                Народа в момента гледа сеира на палячовците по площадите, но ако нещо се обърка, тогава ще видите истинската народна любов. Народа ще скочи дори и с оръжие в ръка, и посмъртно няма да допусне комунистите отново на власт.
                Last edited by Mateev; 28.07.2020, 16:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Правилно разсъждаваш, само с едно малко допълнение - народът е избрал за свои представители 240 депутата в парламента, а не 240 терористи на площада, на които вождовете на протеста ежедневно им промиват мозъците и им раздават задачи къде да отидат, за да тероризират същия този народ. Усещаш ли къде е разликата?
                  ти на протеста ходил ли си...

                  ела завърти се утре и тогава наричай хората 240 терориста.

                  жалък...жалък...жалък... не бих казал човек, а по-скоро безполов плъх
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                    + 111
                    Никога " различните" не са приемани от обществото като " нормални"
                    Квалификации и епитети всякакви по техен адрес може да се намерят. И най вече преживе.
                    Примери всякакви като почнеш от Христос, Галилео, Джордано Бруно, Левски...
                    Истината, обаче, е че те движат движат напред човечеството.
                    Дядо Вазов го е казал-
                    " Лудите, лудите- те да са живи!"
                    Да бе, да, ама забрави да споменеш Ленин, Хитлер и Сталин, защото те също раздвижиха човечеството, и то как ......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Знаково е, че сме в самия край на поредния (планов) период – или както му викат сега Седемгодишна бюджетна рамка. Приключва в края на 2020 г. И е за периода 2014 до 2020. Текат последните издихания, иде ред за равносметка. Последното ще е добър повод да се погледне, какво е свършила България в рамките на периода, включително да се направи преглед и обобщение за предоставените от страната средства в касата на ЕС и получените оттам под формата на програми. Бруто и нето. Това е една от старателно отбягваните тайни на държавата. Обобщена информация няма да намерите, истината е тъжна и грозна. А би било толкова лесно да има една постоянно обновяваща се таблица. Рано или късно тя неизбежно ще лъсне.
                      За 2014-20, го писах вече, за европейските проекти, 4.5 млрд усвоени (субсидиите не влизат тук), 7 млрд такси платени,
                      Просто ЕС казава дайте ни план за проекта, да ви дадем пари даром, ама не, БГ и шайка избутали една GP Group напред, която няма план.
                      Забележи и не допускат други фирми да кандидатсват, слагайки странни изисквания.
                      Всъщност "плана" на GP е предимно да задържи едни 10-15%, едни други 25-30% да даде на БХ и с останалите 60% да намери субконтрактор да свърши черната работа и слагайки евтини материали.
                      Е, ЕС казва, не става така.
                      А, Гърция си построи магистрали за стотици милиони от ЕС, даром.

                      А, Гешев кога ще разследва откъде GP намери пари да построи хотел за $200 мил на Карибите, и коя е офшорката, кой е зад нея.
                      А, не гледаме палата на Доган за 20 мил, че е бил супер кражба.
                      Last edited by hazard; 28.07.2020, 16:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Ами според мен не си запознат с проста система като телефоните....
                        За Всеки район в софия откриваше телефонна централа с с даден начален номер двойката в Илинден , тройката в Надежда , 4 в подуене , 5 в Красно село , 7 в младост и т.н.
                        Ами има телефонни указатели.....чувал ли си....
                        Вземи един от 1987 или 88 и сложи 8 пред 21 и 22 и ще намериш около 40К полицай в западна софия ,добре че не сложи 23 че цял Люлин ...
                        Знам че всеки район на София си имаше свои първи две цифри и искаш не искаш ти даваха номер с тях.
                        Това не отменя възможноста, техническата възможност да се присвоят каквито искаш номера на някои телефони.
                        Но наистина говоря най-общо, без конкретни знания.

                        Това което е факт обаче е казаното от мен долу че сред народа се говореше, че ченгетата обикновенно имат номера с 22 е това може би обяснява шесте двойки в номера на шопара Шиши.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          Всичко това не е от вчера. Мизансценът много ми напомня за трагичната съдба на Апостола, когото всички лицемерно тачат и почитат едва ли не като превъплатен жив Бог, но практически не знаят нищо за него и за заветите му. Скоро имах повод да го цитирам пак и ми стана обидно за декларативното богоотношение към него, но гарнирано с брутална нищета на незнанието. Ще постна един кратък откъс от протокол от неговия разпит след залавянето му. Пореден разпит, проведен на на 9-ти януари 1873 година в София. Подробности ТУК


                          „ Въпрос:... били дадени предписания и той ги бил изпратен в Тракия, придружени от Сава Младенов. Разкажи какви бяха тия писма и кои бяха хората, които ги изпращаха?
                          – Отговорът на Левски: В началото, откривайки на някои хора от Тракия комитетския въпрос, аз забелязах в тях предразположеност [към комитета]. Писах в Букурещ, а и те писали много пъти. Аз дадох инструкциите на Сава Младенов и Васил от Гложене да ги занесат в Ловеч и ги предадат по принадлежност. Някои от тях не приели, а някои дори скъсали, а може би са приели една малка част [от тях]. На всеки случай, желаният резултат не можа да се получи. Нашите българи желаят свободата, но я приемат, ако им се поднесе в къщите на тепсия.

                          – Въпрос: През [време на] тая си обиколка как намери настроението на народа и по какъв начин се приближи до всекиго?
                          Начетените българи, които очакваха напредъка чрез просветата, намираха за опасно и неуместно искането на права с оръжие. Те бяха на мнение, че вместо да се прави това, напредъкът и просветата, [както] и тия работи, да се уредят чрез държавата, помощта на чужди народи да се избегне. По такъв начин те се държаха настрана от нашите комитетски работи. Обаче селяните, които са залагали тапиите си за сто гроша, които след няколко години ставаха хиляда [бяха на друго мнение]. Десетте кола сено, чрез услугата на мухтарите са били записвани от юшурджиите – петнадесет, десетте овце се записваха от бегликчиите – петнадесет. Тия селяни в такова тежко положение, когато им се говореше за какъвто и да е бунт, с надежда че ще се отърват от това зло, идваха накъдето ги теглехме. Това са моите впечатления.
                          ...“

                          Има ли тук такива, които се разпознават? Че как не, половината тук още прехвърлят зърната на броеницата и чакат БХ да ги забележи и възнагради. Ще избегна отвратилни и обидни думи, но те си ги знаят. Не ви ща ни прозренията, ни „социалните“ възгледи, ни „политическите“ позиции.
                          Геппаджии и техните поддръжници, Вие ст е срам и позор за децата си.

                          Не е важно да ми вярвате, аз съм никой. Чуйте какво говори пазарът! Нали заради него беше цялата работа. Не може да го игнорираме, защото той говори с години по достатъчно ясен и категоричен начин – още отпреди Ковид времето.

                          Знаково е, че сме в самия край на поредния (планов) период – или както му викат сега Седемгодишна бюджетна рамка. Приключва в края на 2020 г. И е за периода 2014 до 2020. Текат последните издихания, иде ред за равносметка. Последното ще е добър повод да се погледне, какво е свършила България в рамките на периода, включително да се направи преглед и обобщение за предоставените от страната средства в касата на ЕС и получените оттам под формата на програми. Бруто и нето. Това е една от старателно отбягваните тайни на държавата. Обобщена информация няма да намерите, истината е тъжна и грозна. А би било толкова лесно да има една постоянно обновяваща се таблица. Рано или късно тя неизбежно ще лъсне.

                          Скоро ни сполетя блага вест - „отпуснаха“ нови милЯрди от Брюксел. Не се оставяйте да ви залъгват, разговорът за управлението на новите милиарди може да започне едва след изясняването на цялостната картинка за старите.
                          И после отново има изненадани, защо в нашата страна няма електронно правителство, и защо въпреки похарчените милиарди, отново трябва да се молиш на чиновници за информация или да се съдиш с тях по ЗДОИ, докато те те гледат с тренирани милиционерски погледи. Да си го знаете – опитното око веднага може да различи истинската и мотивирана национална програма от готвените на килограм планове на калинките, чиято основан цел е да се намерят начини за отклоняване на средства. Само нищи хора могат да с и мислят, че при днешните реалности си в състояние да караш с 200 онези тъпаци от Брюксел и европейските столици, пък онези въобще да не се усетят, че са карани. Те ще го поемат и с по-висока скорост, но само ако са включени в делбата н а парсата. Ако не ги хванат, там също обичат парите!

                          Водени от изцяло "принципни съображения и идеи", призовават за ред и закон и редовни избори през 2021 г. Отново година хвърлена всуе н а бунището на историята.
                          Тъкмо около евентуални избори през идната пролет ще научите много нови и пределно любопитни неща.

                          Общонационален протестен митинг в София на 29 юли, сряда, 2020 г. В гр. София. 10.00 часа.
                          Нейде из фейса вероятно има подробности, аз там не преда.

                          + 111
                          Никога " различните" не са приемани от обществото като " нормални"
                          Квалификации и епитети всякакви по техен адрес може да се намерят. И най вече преживе.
                          Примери всякакви като почнеш от Христос, Галилео, Джордано Бруно, Левски...
                          Истината, обаче, е че те движат движат напред човечеството.
                          Дядо Вазов го е казал-
                          " Лудите, лудите- те да са живи!"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Артудиту Разгледай мнение
                            Мисля, че съм добре.
                            Мисля също така, че не е голям технически проблем да присвоиш произволен домашен телефонен номер на телефон в произволна абонатна станция.

                            В чест на истината това за 22 беше народно наблюдение, нямам други доказателства.
                            Ами според мен не си запознат с проста система като телефоните....
                            За Всеки район в софия откриваше телефонна централа с с даден начален номер двойката в Илинден , тройката в Надежда , 4 в подуене , 5 в Красно село , 7 в младост и т.н.
                            Ами има телефонни указатели.....чувал ли си....
                            Вземи един от 1987 или 88 и сложи 8 пред 21 и 22 и ще намериш около 40К полицай в западна софия ,добре че не сложи 23 че цял Люлин ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Артудиту Разгледай мнение
                              Власта е слуга на народа и той съответно както иска така ще си сменя слугите, кеф му с директно уволнение на негодния кеф му с конкурс.

                              Думата министър е с корен в латинския език и в древния Рим това е бил слуга в дома, управляващ други слуги.



                              https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...82%D1%8A%D1%80
                              Правилно разсъждаваш, само с едно малко допълнение - народът е избрал за свои представители 240 депутата в парламента, а не 240 терористи на площада, на които вождовете на протеста ежедневно им промиват мозъците и им раздават задачи къде да отидат, за да тероризират същия този народ. Усещаш ли къде е разликата?
                              Last edited by Mateev; 28.07.2020, 16:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                .....Общонационален протестен митинг в София на 29 юли, сряда, 2020 г. В гр. София. 10.00 часа.
                                Хем в София, хем общонационален - чуваш ли се какви смешки разправяш?

                                Аз пък обявявам общонационален митинг в Горно Нанадолнище, за да протестираме срещу намаляване на популацията на зелената еуглена. Оставка, оставка, оставка ......

                                Last edited by Mateev; 28.07.2020, 16:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X