IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проектите 7-ми блок АЕЦ Козлодуй и АЕЦ Белене

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
    Миташки научи се да четеш внимателно.Не съм казал че АЕЦ е безумие.Безумие е да строиш АЕЦ за да изнасяш тока от него.Мое ли да схванеш разликата?Преди имаше шест блока ама товарите бяха други и реалностите около нас бяха други.Нещата много са се променили от преди.Гърция е фалирала Турция и те тръгва натам къде ще дяваме тока?В закона пише че всички производители са равнопоставени....Казах ти че енергетиката е сложно нещо не е пенсионен фонд.
    Може да има нещо вярно ама ну баш.....Ако работеха малките блокове можеше да играем с мощността през 220 мегавата много лесно, докато хилядниците блъскат.
    Точно това правеше нашата АЕЦ УНИКАЛНА за региона. Бяхме гъвкави с мощността с блокове от 1 до 4. - инсталирана мощност 3720 мегавата от които 1720 контролирано през 220......отделно с понижаване мощността на чайника
    Last edited by Novaka_Bull; 16.05.2016, 13:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      АЕЦ не е безумие. Как работеше ефективно преди - със 6 енергоблока? Не съм против ВЕЦ, но те могат да имат основно допълваща функция... да не говорим, че Дунавът се ориентира към полупресъхване в последните години.

      А кой е Андънму?
      Миташки научи се да четеш внимателно.Не съм казал че АЕЦ е безумие.Безумие е да строиш АЕЦ за да изнасяш тока от него.Мое ли да схванеш разликата?Преди имаше шест блока ама товарите бяха други и реалностите около нас бяха други.Нещата много са се променили от преди.Гърция е фалирала Турция и те тръгва натам къде ще дяваме тока?В закона пише че всички производители са равнопоставени....Казах ти че енергетиката е сложно нещо не е пенсионен фонд.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        Да закриваш построени реактори е едно а да строиш нови съвсем друго.Като човек учил тази професия девет години и рабтил я вече 25 ти казвам че е по добре за нас да построим два големи веца по Дунав заедно с румънците.А още по добре е да строим язовири с вецове.АЕЦ работи в основата на товаровия график и е нискоманеврен.Освен това на нас не ни трябват големи еденични мощности при товари в диапазона 2700-7500мегавата.Един АЕЦ не мое го спираш когат си искаш щото има горивна кампания.Не мое и зимъска да го спреш за презареждане.Анадънму.За България повече от 2000 мегавата ядрени мощности са излишни.Безумие е да строиш АЕЦ за да изнасяш ток.Миташки осъзнай се бе.
        Логично, при това написано от професионалист. Жалкото обаче е в България, че специалистите по всичко + рибоците комисионери взимат решенията...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          Да закриваш построени реактори е едно а да строиш нови съвсем друго.Като човек учил тази професия девет години и рабтил я вече 25 ти казвам че е по добре за нас да построим два големи веца по Дунав заедно с румънците.А още по добре е да строим язовири с вецове.АЕЦ работи в основата на товаровия график и е нискоманеврен.Освен това на нас не ни трябват големи еденични мощности при товари в диапазона 2700-7500мегавата.Един АЕЦ не мое го спираш когат си искаш щото има горивна кампания.Не мое и зимъска да го спреш за презареждане.Анадънму.За България повече от 2000 мегавата ядрени мощности са излишни.Безумие е да строиш АЕЦ за да изнасяш ток.Миташки осъзнай се бе.
          АЕЦ не е безумие. Как работеше ефективно преди - със 6 енергоблока? Не съм против ВЕЦ, но те могат да имат основно допълваща функция... да не говорим, че Дунавът се ориентира към полупресъхване в последните години.

          А кой е Андънму?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Да, всички останали са прости като строят могъщи реактори - ние сме най-тарикатите като закриваме и тия, дето имаме.
            Да закриваш построени реактори е едно а да строиш нови съвсем друго.Като човек учил тази професия девет години и рабтил я вече 25 ти казвам че е по добре за нас да построим два големи веца по Дунав заедно с румънците.А още по добре е да строим язовири с вецове.АЕЦ работи в основата на товаровия график и е нискоманеврен.Освен това на нас не ни трябват големи еденични мощности при товари в диапазона 2700-7500мегавата.Един АЕЦ не мое го спираш когат си искаш щото има горивна кампания.Не мое и зимъска да го спреш за презареждане.Анадънму.За България повече от 2000 мегавата ядрени мощности са излишни.Безумие е да строиш АЕЦ за да изнасяш ток.Миташки осъзнай се бе.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
              В анкетата има въпроси на които дори специалистите се чудят как да отговорят.Аз лично смятам че България трябва да хвърли всички сили във ВЕЦ и най вече по река Дунав.Ако постоим дава общи веца с Румънците при Никопол Турну мъгуреле и при Силистра Калъраш заедно с мостове ще си докараме около 1500 мегавата нови мощности на течащи води.Колкот повече ВЕЦ толкова по добре за енергийната система.А колкото повече регулиращи мощности толкова още по добре.Да продаваш върхова енергия е супер.Ако румънците и турците бичат АЕЦ ние трябва да строим вецове.Нощем ги спираме и ползаме евтин ток от Румъния.
              Но това е за големи играчи не за политици.Особено български политици
              Да, всички останали са прости като строят могъщи реактори - ние сме най-тарикатите като закриваме и тия, дето имаме.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • В анкетата има въпроси на които дори специалистите се чудят как да отговорят.Аз лично смятам че България трябва да хвърли всички сили във ВЕЦ и най вече по река Дунав.Ако постоим дава общи веца с Румънците при Никопол Турну мъгуреле и при Силистра Калъраш заедно с мостове ще си докараме около 1500 мегавата нови мощности на течащи води.Колкот повече ВЕЦ толкова по добре за енергийната система.А колкото повече регулиращи мощности толкова още по добре.Да продаваш върхова енергия е супер.Ако румънците и турците бичат АЕЦ ние трябва да строим вецове.Нощем ги спираме и ползаме евтин ток от Румъния.
                Но това е за големи играчи не за политици.Особено български политици

                Коментар


                • Проектите 7-ми блок АЕЦ Козлодуй и АЕЦ Белене

                  Здравейте,

                  С цел изучаване на общественото мнение относно бъдещото развитие на ядрената енергетика на територията на страната ни и по-конкретно необходимостта и целесъобразността на проектите АЕЦ Белене и 7-ми блок на АЕЦ Козлодуй, е разработено кратко анкетно проучване.

                  Моля за съдействието Ви! Попълването отнема по-малко от 5 минути.


                  https://docs.google.com/forms/d/1dYz...QlfyY/viewform
                Working...
                X