IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Референдум

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Благодаря!

    Истината е, че днес прочетох и то тук във форума какви са точните въпроси.

    На въпросите, с уговорката, че не съм мислила по тях и засега отговарям повърхностно
    4. Πoдĸpeпятe ли дa мoжe дa ce глacyвa и диcтaнциoннo пo eлeĸтpoнeн път пpи пpoизвeждaнe нa избopитe и peфepeндyмитe?
    Да. Щом мога да управлявам парите си електронно, защо да не мога електронно да гласувам?
    По принцип подкрепям всичко свързано с електронното управление - колкото е по-малък човешкият фактор, по-нисък е прага на вмешателство...
    ...
    Аз също не съм против електронно гласуване по принцип, ама нека да се гласува с "парите". Тоест, да се гласува с електронния подпис и с паролата, която дава достъп и до ФИНАНСИТЕ на гласуващия, та ако гласуващия продаде вота си, да могат да му източат и парите.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Съни, поздравления за усилията ти да защитиш тезата си и все пак да има такава тема тук!
      Преди всичко искам да те питам ти как отговаряш на зададените въпроси. След това искам да изкажа моето мнение, а именно, че в малки и бедни държави /като България/основният проблем не е парламента, дори не толкова правителството, а съдебната система! За мен лично, в нашият случай, ако имаме доблестни следователи, прокурори и съдии на практика няма да има значение нито кой управлява, нито как се избира, нито...... Мисля, че проблемът на управниците не е толкова интелекта или качествата, а факта, че нямаше кой да ги бие през ръцете. Да ги бие по начин, по който ще се чуе и до най-затънтеното село.
      Много ме дразнят такива изказвания от рода на "а именно, че в малки и бедни държави /като България/", като твоето. И.., кой ти каза, че сме малка и бедна държава или от къде ти съдиш за това? Малка, ама в златната среда на Европа и света, както по население, така и по територия. А, защо сме бедни - то това е от ясно по-ясно. От крадливи политици. От пукването на демокрацията до ден днешен в България само се краде и нищо друго. Това се превърна в национален спорт за политиците и не само, но най-вече. Нима една Люксембург или Лихтенщайн са може би главоломно по-големи от нас по територия /сигурно имат невероятни земни находища от диаманти и петрол/ , а може би и многомилиярдно население и затова сигурно са безусловно и неприемливо за нашите стандарти богати та богати! Не..., не сме малки - напротив! Големи сме... Ние сме страна със страхотни природни дадености. Това, че сме бедни се дължи единствено и само на крадливите ни политици.
      Този референдум може да се укаже едно хубаво начало в опитът ни да се спре вече с това ограбване. Дано да се случи...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Съни, поздравления за усилията ти да защитиш тезата си и все пак да има такава тема тук!
        Преди всичко искам да те питам ти как отговаряш на зададените въпроси. След това искам да изкажа моето мнение, а именно, че в малки и бедни държави /като България/основният проблем не е парламента, дори не толкова правителството, а съдебната система! За мен лично, в нашият случай, ако имаме доблестни следователи, прокурори и съдии на практика няма да има значение нито кой управлява, нито как се избира, нито...... Мисля, че проблемът на управниците не е толкова интелекта или качествата, а факта, че нямаше кой да ги бие през ръцете. Да ги бие по начин, по който ще се чуе и до най-затънтеното село.
        Аз пък си мисля, че това не е проблем на управниците, а на избирателите им и че това е едно от основните неща които трябва да намерят решение било то с този или някой следващ референдум.
        И за да не бъда голословен ще изкажа мнението си за две от точките, поне тия за които в момента се чувствам категоричен в отговорът си, а именно:

        По т.2 - Не! - Защо точно 120? Защото е половината на 240 ли!? Звучи някак наивно, а може да се измисли според мен оптимален брой който да е съобразен с броя на областите, общините и тяхната населеност, примерно.

        По т.4 - Да! - Твърдо да защото това отдавна е част от ежедневието ни. Ние по електронен път вече в голяма част управляваме личните и фирмените си финанси, плащаме сметки, правим и получаваме преводи и т.н. неща които са ни жизнено важни, а какво остава да не може да си дадем гласа по този начин, е разбира се в професионално и максимално защитени за случая онлайн платформи.

        Та така, темата е интересна и важна според мен.

        П.П. Съни, ти така преди години май на майтап направи и една друга тема, която обаче който се интересуваше знае в какво се превърна тя впоследствие Явно имаш нюх за актуалното

        П.П.П. Ей сега чак прочетох последните ти три постинга в темата...Ами..
        Last edited by kev; 12.05.2016, 23:19.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          ....! За мен лично, в нашият случай, ако имаме доблестни следователи, прокурори и съдии на практика няма да има значение нито кой управлява, нито как се избира, нито...... Мисля, че проблемът на управниците не е толкова интелекта или качествата, а факта, че нямаше кой да ги бие през ръцете. Да ги бие по начин, по който ще се чуе и до най-затънтеното село.
          Как бих искала точно това да проумеят хората!!!
          В 3 изречения си синтезирал главното - ОТГОВОРНОСТТА!

          Докато липсва - си прехвърлят топката, оплитат си мрежите, а ние сърбаме попарата
          Правилата за изборите, могат да променят в някаква степен тези зависимости.
          Но, това е възможно само чрез натиск!
          Референдумът е такъв.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
            Кратко и ясно,
            не гласуваш, т.е. не избираш политики нямаш право да критикуваш ...... и дрънкаш
            анадъмо ?
            Това е масово лансирана теза от политиците и застъпниците им.
            И тотално грешна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Съни, поздравления за усилията ти да защитиш тезата си и все пак да има такава тема тук!
              Преди всичко искам да те питам ти как отговаряш на зададените въпроси. След това искам да изкажа моето мнение, а именно, че в малки и бедни държави /като България/основният проблем не е парламента, дори не толкова правителството, а съдебната система! За мен лично, в нашият случай, ако имаме доблестни следователи, прокурори и съдии на практика няма да има значение нито кой управлява, нито как се избира, нито...... Мисля, че проблемът на управниците не е толкова интелекта или качествата, а факта, че нямаше кой да ги бие през ръцете. Да ги бие по начин, по който ще се чуе и до най-затънтеното село.
              Благодаря!

              Истината е, че днес прочетох и то тук във форума какви са точните въпроси.
              По ред причини, аз също подцених усилията на екипа на Слави и не следях темата как се движи в пространството. Приятно съм изненадана.
              Приветствам всяко широко обсъждане и гласуване по общозначими въпроси.
              Не споделям вижданията, че народът е тъп, че циганите масово гласували, че...че...че...
              Когато не искат нещо да се случи, си търсят оправдания.
              Циганите и сега ги купуват....проблемът не е в тях! А в купувачите!
              Но съдът и законодателната власт правят всичко това да не се променя. Заедно с изпълнителната, която само частично регистрира нарушения, но няма мерки срещу тях.
              .....(друг път ще продължа)

              На въпросите, с уговорката, че не съм мислила по тях и засега отговарям повърхностно

              1. Πoдĸpeпятe ли нapoднитe пpeдcтaвитeли дa ce избиpaт c мaжopитapнa избиpaтeлнa cиcтeмa c aбcoлютнo мнoзинcтвo в двa тypa?
              За кметски избори се гласува мажоритарно.
              Защо всички се страхуват да се приложи този избор и за народен представител?
              Подкрепям в някаква степен и пропорционалния с мажоритарен елемент

              2. Πoдĸpeпятe ли бpoят нa нapoднитe пpeдcтaвитeли дa бъдe нaмaлeн нa 120?
              На пръв поглед - Да. Но предпочитам да знам повече как се разпределят гласовете по области и дали няма да се наруши представителността ...
              Драстична промяна често не е решение

              3. Πoдĸpeпятe ли въвeждaнeтo нa зaдължитeлнo глacyвaнe нa избopитe и peфepeндyмитe?
              Не!

              4. Πoдĸpeпятe ли дa мoжe дa ce глacyвa и диcтaнциoннo пo eлeĸтpoнeн път пpи пpoизвeждaнe нa избopитe и peфepeндyмитe?
              Да. Щом мога да управлявам парите си електронно, защо да не мога електронно да гласувам?
              По принцип подкрепям всичко свързано с електронното управление - колкото е по-малък човешкият фактор, по-нисък е прага на вмешателство...

              5. Πoдĸpeпятe ли гoдишнaтa дъpжaвнa cyбcидия, oтпycĸaнa зa финaнcиpaнe нa пoлитичecĸитe пapтии и ĸoaлициитe, дa бъдe eдин лeв зa eдин пoлyчeн дeйcтвитeлeн глac нa пocлeднитe пapлaмeнтapни избopи?
              Разбира се, че подкрепям да се намали драстично. Не знам дали трябва да е лев, може би 2-3...трябва да се обсъди
              Но, за мен е необяснимо, сега управляващата партия за какви нужди щеползва от бюджета 50 млн.лв за 4г.мандат. (в предишният й бяха повече)

              6. Πoдĸpeпятe ли диpeĸтopитe нa oблacтнитe диpeĸции нa Mиниcтepcтвoтo нa вътpeшнитe paбoти и нaчaлницитe нa paйoннитe yпpaвлeния в oблacтнитe диpeĸции нa Mиниcтepcтвoтo нa вътpeшнитe paбoти дa ce избиpaт c мaжopитapнa избиpaтeлнa cиcтeмa c aбcoлютнo мнoзинcтвo в двa тypa?
              Тук ...нямам идея...Това са специфични отговорности ... макар че, след като социолог може да е вътрешен министър, вероятно специализацията не е от особено значение...

              Коментар


              • Кратко и ясно,
                не гласуваш, т.е. не избираш политики нямаш право да критикуваш ...... и дрънкаш
                анадъмо ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  А това води и до задължението да не оспорваш решения ....
                  Обясни по-ясно, какво имаш предвид

                  Коментар


                  • Съни, поздравления за усилията ти да защитиш тезата си и все пак да има такава тема тук!
                    Преди всичко искам да те питам ти как отговаряш на зададените въпроси. След това искам да изкажа моето мнение, а именно, че в малки и бедни държави /като България/основният проблем не е парламента, дори не толкова правителството, а съдебната система! За мен лично, в нашият случай, ако имаме доблестни следователи, прокурори и съдии на практика няма да има значение нито кой управлява, нито как се избира, нито...... Мисля, че проблемът на управниците не е толкова интелекта или качествата, а факта, че нямаше кой да ги бие през ръцете. Да ги бие по начин, по който ще се чуе и до най-затънтеното село.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • А това води и до задължението да не оспорваш решения ....

                      Коментар


                      • Аз, засега знам за себе си, категорично, отговорът само на единия въпрос

                        Πoдĸpeпятe ли въвeждaнeтo нa зaдължитeлнo глacyвaнe нa избopитe и peфepeндyмитe? - НЕ

                        Продължавам да вярвам, че гласуването е право, а не задължение.
                        Право да направиш избор, включително такъв да не гласуваш.

                        Прави ми приятно впечатление, че за разлика от Изборния Кодекс, тук, въпросът е поставен равнопосочно между избори (местни, парламентарни, президентски) и референдуми.

                        Коментар


                        • Интересно съждение....

                          Коментар


                          • Бертрам, в един Референдум, и неговият, и твоят глас имат еднаква тежест!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              Абе Съни. Хайде напъни се малко и сложи една анкета с въпросите.
                              Иначе само ще се ланка.
                              Гигов, не виждам откъде сега може да се пусне анкета?
                              В началото имах доста друга работа и набързо пуснах темата, а май, само при откриване мога да включа анкета

                              Впрочем, на мен лично, ми е по-интересно мнението на всеки за дадения отговор.
                              Причините, които го провокират... В предишната тема видях интересни мотиви.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                А иначе аз си имам отговори на въпросите
                                1. Не
                                2. Безразлично ми е.
                                3. Не.
                                4. Не. Подкрепям по принцип,ама няма гаранции, че няма да има масирана продажба на гласове. А иначе това някога ще стане. Дали след 10 години или след 20, но ще стане.
                                5. Аз съм против всякаква субсидия.
                                6. Не. Ще бъдат избрани всякакви партийни идиоти. Това са места за професионалисти. Те трябва да бъдат защитени от партийна намеса и опити да бъдат уволнявани и назначавани по партиен принцип, а не да се избират.
                                гигов,

                                сори но съм 150% че си от платените мърши!!

                                мнението ти тежи колкото акото на плъх....
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X