IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Референдум

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В Германия последната ревизия в закона за дъжавно финансиране на политическите партии е от 1 ноември 2012г., а самият закон посочва, че:

    Under section 18 (3) of the Act on Political Parties, parties entitled to state funding receive €0.85 per valid vote won at the most recent European, Bundestag and Land parliament elections up to a total of four million votes, and €0.70 for every additional vote thereafter (votes-based funding). In other words, the financial rewards given by the state vary depending on electoral success.

    https://www.bundestag.de/resource/bl...ng_05-data.pdf

    Тоест дори и в България да се приеме субсидията за всеки вот да е 0.85 евро тогава сумата в левове ще е 1.66 лв.



    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

      А доброволни дарения от симпатизанти?

      Те и без друго си делят хляба от фурната(държава)
      Така че Циба от общата софра на данаците!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
        Мисля, че издръжките на партиите трябва да е само и единствено от членски внос. Да си плащат колкото си решат там на събранията.
        И да престанат да лежат на издръжка на народа, и при това от данъците на хора, които изобщо не искат да ги дават на крадливи партийци.
        А доброволни дарения от симпатизанти?

        Коментар


        • Мисля, че издръжките на партиите трябва да е само и единствено от членски внос. Да си плащат колкото си решат там на събранията.
          И да престанат да лежат на издръжка на народа, и при това от данъците на хора, които изобщо не искат да ги дават на крадливи партийци.

          Коментар


          • Темата за парите за издръжка на партиите е на дневен ред. Поводът не е от значение

            Какво мислите? Кой и как трябва да ги издържа?


            п.п..Погледнах последното ми мнение в темата, ... точно отпреди 2 години е. И за съжаление, още толкова болезнено актуално

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Мъртвите души в случая не са толкова важни. Просто част от живеещите в чужбина бяха лишени от възможност да гласуват, а някои бяха спирани на границата. Референдумът съвсем за малко не успя да покрие условието за над 50 % участие. Десетките хиляди лишени от възможност за гласуване щяха да са достатъчни той да стане задължителен. Но тъпа изборна хватка го прецака за малко.
              Ще се повторя и подесетя но, без да отричам старанията на родните политикани, МНОГО важен момент, прецакал референдума, е ЛИПСАТА НА ИНГЕГРИТЕТ У СЛАВИ. Ако той би налице, щяха да излязат поне 4 милиона души. Приказката за лъжливото овчарче, сещаш се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                Може би, първо някой трябва да се захване с избирателните списъци и да се види реалният брой възможни гласоподаватели.
                "Мъртви души" и до днес избират добре осигурените финансово партии, барабар със специално поддържаните им ... цигански гета и бароните в тях

                До днес, освен, ако съм пропуснала... не съм прочела отговор в този форум на въпроса
                "За какво използва ГЕРБ в първия си мандат 20 млн. годишна държавна издръжка, 12 млн. годишно във 2я им мандат....сега не съм гледала колко е???"
                Не посочвам другите, защото при тях е чувствителна разликата, но идеята е ясна ...
                Мъртвите души в случая не са толкова важни. Просто част от живеещите в чужбина бяха лишени от възможност да гласуват, а някои бяха спирани на границата. Референдумът съвсем за малко не успя да покрие условието за над 50 % участие. Десетките хиляди лишени от възможност за гласуване щяха да са достатъчни той да стане задължителен. Но тъпа изборна хватка го прецака за малко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                  Има една приказка, че пророкът не е признат в своето си село ))

                  Референдумът е прокаран с цялата тежест на Процедурата, създадена от Държавата/Народните ни представители ... от Слави,
                  НО
                  за въпросите в Референдума са гласували 3,5 милиона българи.

                  Малко уважение, моля към сънародниците ни!
                  в това число и към Мен

                  Стига сте омаловажавали горният факт с личностни отклонения!!

                  Защо не сте толкова активни за Законите, които се гласуват и КОЙ стои зад тях???

                  Далай Лама казва - Дългият път започва с малка крачка!
                  За Далай Лама съм съгласен. И за уважениего към 3,5 милиона души - също. И аз гласувах на референдума, искам да се чуе и моят глас.
                  Но, не "омаловяжавам" на база лични конфликти -не е да няма - а твърдя и се подписвам с двете ръце, че основната спънка пред референдума бе разминаването между думи и дела на Слави, коего подрони собствения му авторитет и, отгам, силно редуцира броя на явилите се.

                  Ще повторя: Дългият САМ СИ ТОРП И ЛИРА РЕФЕРЕНДУМА.
                  И...99% съм сигурен, НАРОЧНО.

                  Това е, Съни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Сънечка, яд ме е, че ни разиграват и си правят каквото си поискат банда дребни душици, но крупни интриганти. Не говоря за Славчо, макар че не бих се учудил и той да си шушне с някой. Но щом национален референдум няма кой да отстои от извращения и глупави манипулации каквито съм виждал само в МВРО, то значи цялата ни държава се е превърнала в беззаконна урус..ия и се управлява и направлява като обикновено про..титутка. Щом като един юрист не се намери да оспори свиването на електоралната база на референдума. Против мажоритарния избор съм, но съм за отстояване на правилата, които разни разтреперени в нравствено и интелектуално отношение момченца непрестанно огъват в една или друга посока. А Славчо е комедиант, къде се бута като дори за това му най-крупно обществено дело се остави да го измамят.
                    Може би, първо някой трябва да се захване с избирателните списъци и да се види реалният брой възможни гласоподаватели.
                    "Мъртви души" и до днес избират добре осигурените финансово партии, барабар със специално поддържаните им ... цигански гета и бароните в тях

                    До днес, освен, ако съм пропуснала... не съм прочела отговор в този форум на въпроса
                    "За какво използва ГЕРБ в първия си мандат 20 млн. годишна държавна издръжка, 12 млн. годишно във 2я им мандат....сега не съм гледала колко е???"
                    Не посочвам другите, защото при тях е чувствителна разликата, но идеята е ясна ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      И студентските години бяхме заедно.Като влезеше в стола на Мария Луиза ме беше срам че го познавам...
                      Има една приказка, че пророкът не е признат в своето си село ))

                      Референдумът е прокаран с цялата тежест на Процедурата, създадена от Държавата/Народните ни представители ... от Слави,
                      НО
                      за въпросите в Референдума са гласували 3,5 милиона българи.

                      Малко уважение, моля към сънародниците ни!
                      в това число и към Мен

                      Стига сте омаловажавали горният факт с личностни отклонения!!

                      Защо не сте толкова активни за Законите, които се гласуват и КОЙ стои зад тях???

                      Далай Лама казва - Дългият път започва с малка крачка!
                      Last edited by съни(тя); 07.07.2017, 06:21.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Не го познавам, кръговете в които се движим не се пресичат. Но по спомен ти си казвал че го познаваш като 15-20 годишен, а след това?? Излязъл е от града и къде е ходил, с кого се е срещал, какви идеи има знаеш ли. Ако се видите отново как ще бъде- здравей здрасти и чао или нещо повече
                        И студентските години бяхме заедно.Като влезеше в стола на Мария Луиза ме беше срам че го познавам...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Стига бе ти познаваш ли го???Щото аз го познавам
                          Не го познавам, кръговете в които се движим не се пресичат. Но по спомен ти си казвал че го познаваш като 15-20 годишен, а след това?? Излязъл е от града и къде е ходил, с кого се е срещал, какви идеи има знаеш ли. Ако се видите отново как ще бъде- здравей здрасти и чао или нещо повече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Не мога да разбера защо всички плюят слави и как искал да измами народа. Ами дали ви хрумва че може и да има съвсем чисти/честни намерения. Иначе става малко вашата работа като във вица - съдете ме освен за всичко друго и за опит за изнасилване , защото имам инструмент
                            Има, има, ама не му се полчава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Не мога да разбера защо всички плюят слави и как искал да измами народа. Ами дали ви хрумва че може и да има съвсем чисти/честни намерения. Иначе става малко вашата работа като във вица - съдете ме освен за всичко друго и за опит за изнасилване , защото имам инструмент
                              Стига бе ти познаваш ли го???Щото аз го познавам

                              Коментар


                              • Възможно е и наистина да се възмущава от нелепостите. Възможно, наистина иска нещо ново и различно. Подкрепял съм всяка читава идея, която извади и в която и аз вярвам.
                                Но, крушка си има опашка, пък и аз съм се учил да гледам хората в цялост. Точно тя ме разколебава при него: След като уловиш някого в системни шмекерии...
                                The Mumy is alive, do not care about it !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X