IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 24.08.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чиче чак до теб ли опряха да меткаш лъжи тук?

    Селската пръчка се изложи, ватето се изложи, Бобан се изложи... ... и може дори някои от тях да изпитват някакъв срам,

    Ама ти... Не очаквах от теб такова нещо.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • " Хакери атакуваха фирми на Джордж Сорос "

      Откраднати били досиетата на 2500 НПО.....

      След тази информация в Инвестора има очевадно затишие от всякакви гниди, иванушки , хайърсъзи и др....

      Коментар


      • "В САЩ са изненадани от бързото руско разгръщане в Иран "




        Начи...Руските тежки бомбардировачи с още по-тежка транспортна машина, кацнали в Иран, заредили и за 2 часа "разтоварили багажа" в Сирия срещу ИД, върнали се в базата и чак тогава американците разбрали за какво става въпрос....

        Много се изненадали горките, въпреки върхът и най-по шпионско междуконтинентално ( и галактическо) шпионско оборудване.....

        Смешници.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Ти явно не си патил от мобилни оператори.Аз например искам да консумирам и да си плащам но само консумираното.Преди години реших да си пусна мобилен интернет на телефона неограничен и на висока скорост не помня колко трафик и след изчерпване му на ниска скорост.В един хубав момент получих есемес честито услугата ви е активирана.След два дена ми спряха телефона и след много нерви и разправил ми казаха че имам сметка от трафик 600 лева при положение че трафика е неограничен.Стигнах до заплаха с разстрел докато оправиха нещата.Та не бъди толко курназ и запомни.На такъв дето са ударили колата ебали са жена му и е лежел в затвора не се присмивай щото винаги може да те сполети
          Мобилните оператори са собственост на банките, лоста при който работи мобилния бизнес е доста голям... баща ми една ковшийка го абонира за 2-3 години срещу една слушалка и го накара да подпише "получаването на слушалката", заработи жалък комисион

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Shar Разгледай мнение
            Значи ти смяташ, че основните проблеми на съвременните общества са лихвата, заемът/кредит и дългът, така ли? Е и политиците, които ги ползват, без особено много да наблягат на мнението на електората си.
            Ами тези неща под една или друга форма са съществували от зората на човечеството.
            Или смяташ, че в най-прекрасният строй, който градяхме и до който все не достигахме, бяхме "над тези неща"? Че човекът-другар беше над парите, стоките, потреблението и т.н.?
            Доста си заблуден "другарю".
            Ти не си ми другар и няма да бъдеш... Чудех се на кой да отговоря на теб или на ровера по-горе, ама айде на теб щото с теб почнахме дискусията

            Плагиатствам Герман Греф, приблизително каза: "Нефта не е стока, а финансов инструмент". Действително е така, пазара на нефта е, Хартиен срещу Книжен, Над 85% срещу под 15%. Тоест законите на търсенето и предлагането са с тегло ЕДВА около 15%.... Като всеки финансов инструмент, цената му може да бъде, дори и нулева

            Същите разсъждения ползвам и при златото. Хартиен срещу Книжен, Над 98% срещу под 2%. Тоест законите на търсенето и предлагането са с тегло ЕДВА около 2%.... Като всеки финансов инструмент, цената му може да бъде, дори и нулева

            Същите разсъждения ползваме и при среброто, и при медта и т.н.

            Маркс говори за стокови отношения, в т.ч. и работната сила е стока, която се купува от собствениците на средствата за производство. НО ВИЖДАМЕ, че Стоковите отношения всъщност са станали Финансови отношения!. Вече имаме абсолютни нови отношения. При финансовите отношения, конфликта няма вече да бъде между труда и капитала, а между длъжника и кредитора. Трябва да формулираме новите СУБЕКТИ на този конфликт. Това са Кредиторите/робовладелците/ и Длъжниците-Публични субекти, ЮЛ и ФЛ/дълговите роби/. За да можем да си отговорим въпроса, Кои са кредиторите трябва да познаваме добре процеса на печатането на пари. Доста форумци са боси на тази тема

            Вчера пуснах линк към статия на Батко Джим, като частния и публичния дълг на Пиндосия е съответно 64+трлн или 250% частен и 100%държавен. ФЕД и банките не са Пиндосия!

            Ровере, ти пак си задълбал в житието и страданието на малкия човек без да мислиш. Давам пример, ти си красивия и умен РОВЕР, който не взема кредити, защото не обича да плаща лихви. Но всъщност, когато Ровера си купува сиренце и доматки от Бакалията, в цената на продуктите му е включена лихвата, която плаща магазинера, защото си е купил магазина на кредит, лихвата която плаща производителя на сиренце и доматки. Въпреки, че тези хора си правят сметката

            А всъщност, сега когато знаем толкова много за Цветните революции. Една от причините за жестокия разстрел на Чаушеску беше, че не клекна на робовладелците и не взе проклатите кредити... Нали никой не вярва в справедливия народен гняв! Ха-ха-ха

            Коментар


            • [QUOTE=rover;1060020041]
              Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
              Фетишизъм. Фрагментирана оценка на соца и капитализма, която не включва същественото... Но всеки иска така наготово да научи нещо, БЕЗ да чете

              Капитализма отпреди 40-50години, с основно противоречие между труда и капитала си няма нищо общо с днешния капитализъм... Основното противоречие в днешния капитализъм е кредитор-длъжник. Кредитора, робовладелеца и длъжника, дълговите роби, правителства, ЮЛ и ФЛ

              Стоки от икономическа клетка на капиталистическото общество се превърна във финансови инструменти, създават се хартиени стоки... погледни пазара на злато, суровини, нефт[/QUOTE
              Нали и ти трябва да кажеш нещо.
              Някой насила да дава кредити? Желаещите да консумират ги вземат, а после някои от тях търсят омбудсмани, които обясняват как горките хорица са излъгани, като причината е в дивия капитализъм и ситните букви в долния край на договорите.
              Ти явно не си патил от мобилни оператори.Аз например искам да консумирам и да си плащам но само консумираното.Преди години реших да си пусна мобилен интернет на телефона неограничен и на висока скорост не помня колко трафик и след изчерпване му на ниска скорост.В един хубав момент получих есемес честито услугата ви е активирана.След два дена ми спряха телефона и след много нерви и разправил ми казаха че имам сметка от трафик 600 лева при положение че трафика е неограничен.Стигнах до заплаха с разстрел докато оправиха нещата.Та не бъди толко курназ и запомни.На такъв дето са ударили колата ебали са жена му и е лежел в затвора не се присмивай щото винаги може да те сполети

              Коментар


              • Според данни от проучване на общественото мнение, проведено от руската организация "Левада-Центр" в Русия между 5 и 8 август 2016г., 72 % от запитаните хора в Русия са казали, че "корупцията и други финансови престъпления, използване на своето положение за реализация на бизнес схеми" е типично явление, проявление (проява) на разложението (разлагането) на руската власт (властта в Русия), а 17 % от запитаните хора в Русия са казали, че "корупцията и други финансови престъпления, използване на своето положение за реализация на бизнес схеми" е единичен случай, нетипичен за висшето ръководство на страната (става въпрос за висшето ръководство на Русия).
                Без коментар.

                http://www.levada.ru/2016/08/16/aresty-i-obyski/
                Last edited by Ivan2015; 16.08.2016, 19:51.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shar Разгледай мнение
                  Нищо не "кая".
                  Ако някой си купува боклуци, това е негов собствен избор.
                  Но аз например не съм навит всички да караме лади, щото бай-драган, кварталния пройдоха нямал пари да си купи друго, а видиш ли, ако ти си позволяваш да имаш повече от него, го "дискриминираш" и обиждаш социално.
                  Не ме интересува кой какво си купува.Не се меся в личния живот на хората

                  Коментар


                  • Росстат публикува данни, според които през юли 2016г. в Русия производството на мазут (в данните за 2016г. и 2015г. не е включено производството на корабен мазут) е намаляло с 21,1 % спрямо юли 2015г., а през периода от началото на 2016г. до края на юли 2016г. в Русия производството на корабен мазут (в данните за 2016г. и 2015г. не е включено производството на корабен мазут) е намаляло с 23,6 % спрямо периода от началото на 2015г. до края на юли 2015г..
                    Изобщо не се учудвам от тези данни.

                    Коментар


                    • [QUOTE=Макс;1060020015]Фетишизъм. Фрагментирана оценка на соца и капитализма, която не включва същественото... Но всеки иска така наготово да научи нещо, БЕЗ да чете

                      Капитализма отпреди 40-50години, с основно противоречие между труда и капитала си няма нищо общо с днешния капитализъм... Основното противоречие в днешния капитализъм е кредитор-длъжник. Кредитора, робовладелеца и длъжника, дълговите роби, правителства, ЮЛ и ФЛ

                      Стоки от икономическа клетка на капиталистическото общество се превърна във финансови инструменти, създават се хартиени стоки... погледни пазара на злато, суровини, нефт[/QUOTE
                      Нали и ти трябва да кажеш нещо.
                      Някой насила да дава кредити? Желаещите да консумират ги вземат, а после някои от тях търсят омбудсмани, които обясняват как горките хорица са излъгани, като причината е в дивия капитализъм и ситните букви в долния край на договорите.
                      Партия была, есть и будет есть!

                      Коментар


                      • Значи ти смяташ, че основните проблеми на съвременните общества са лихвата, заемът/кредит и дългът, така ли? Е и политиците, които ги ползват, без особено много да наблягат на мнението на електората си.
                        Ами тези неща под една или друга форма са съществували от зората на човечеството.
                        Или смяташ, че в най-прекрасният строй, който градяхме и до който все не достигахме, бяхме "над тези неща"? Че човекът-другар беше над парите, стоките, потреблението и т.н.?
                        Доста си заблуден "другарю".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Shar Разгледай мнение
                          Нищо не "кая".
                          Ако някой си купува боклуци, това е негов собствен избор.
                          Но аз например не съм навит всички да караме лади, щото бай-драган, кварталния пройдоха нямал пари да си купи друго, а видиш ли, ако ти си позволяваш да имаш повече от него, го "дискриминираш" и обиждаш социално.
                          Фетишизъм. Фрагментирана оценка на соца и капитализма, която не включва същественото... Но всеки иска така наготово да научи нещо, БЕЗ да чете

                          Капитализма отпреди 40-50години, с основно противоречие между труда и капитала си няма нищо общо с днешния капитализъм... Основното противоречие в днешния капитализъм е кредитор-длъжник. Кредитора, робовладелеца и длъжника, дълговите роби, правителства, ЮЛ и ФЛ

                          Стоки от икономическа клетка на капиталистическото общество се превърна във финансови инструменти, създават се хартиени стоки... погледни пазара на злато, суровини, нефт

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Shar Разгледай мнение
                            Ами....то така си беше преди 89-та.
                            Ааа, дори и тогава имаше освен оФци, и прасета и кокошки,
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Shar Разгледай мнение
                              Нищо не "кая".
                              Ако някой си купува боклуци, това е негов собствен избор.
                              Но аз например не съм навит всички да караме лади, щото бай-драган, кварталния пройдоха нямал пари да си купи друго, а видиш ли, ако ти си позволяваш да имаш повече от него, го "дискриминираш" и обиждаш социално.
                              Недей да му говориш така щото ще те сложи в игнора
                              Last edited by Имхотеп; 16.08.2016, 16:47.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                                Шарко ти си малък и не разбираш, но сиренето не трябва да бъде повече вида отколкото е рекъл господ Бог

                                Сиренето е: краве, овче, козе, биволско и стига толкоз... Едно време всички ядяха хубава храна. А сега има сиренце, тебеширено и палмово. Както и Божи продукти.

                                Каиш тези са лениви и некадърни, които си купуват тебеширеното сиренце, нале
                                Нищо не "кая".
                                Ако някой си купува боклуци, това е негов собствен избор.
                                Но аз например не съм навит всички да караме лади, щото бай-драган, кварталния пройдоха нямал пари да си купи друго, а видиш ли, ако ти си позволяваш да имаш повече от него, го "дискриминираш" и обиждаш социално.

                                Коментар

                                Working...
                                X