IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Недей да приписваш твоите въжделения/ лелеяни мечти/ на мен. Тъй като либофта към световните варвари не може да бъде измерена,затова на калпак, все пак ще се окаже че аз и ти любим негросите полицаи по равно, ако ти ги либиш повече вземи 5$ от мойте
    Не че нещо ти разбрах, но не си прав.
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Фильм BBC «Тайные богатства Путина» в русском переводе

      https://openrussia.org/post/view/12317/

      Коментар


      • Путьофилчета, гледахте ли Панорама (ама не тая на Бойко Василев, а истинската по BBC)?

        Разследването на ББС за тайното богатство на Путин цитира и един от бившите приближени на руския президент - Дмитрий Скарга, бивш директор на държавната корабна компания Совкомфлот, който заявява, че лично е надзиравал трансфера на яхта за 35 милиона долара, предназначена за Владимир Путин.

        Скарга твърди, че 57-метровата яхта "Олимпия" е подарена на Путин от олигарха Роман Абрамович.

        "Факт е, че посредством свой служител г-н Абрамович прехвърли яхта на г-н Путин", казва Скарга. "Аз лично бяха на борда на яхтата в края на март 2002 г. в Амстердам. Там се намираше и представител на г-н Абрамович, който каза, че Роман е собственик на яхтата".

        Скарга твърди, че впоследствие "Олимпия" е преминала под контрола на руския президент чрез офшорна компания. След това той лично се е занимавал с обгрижването на яхтата на Путин, като е подготвил доклад за оперативните разходи по поддръжката й.

        "Яхтата беше поддържана за сметка на държавния бюджет", казва още той.

        Скарга твърди, че яхтата е пазена в тайна, защото принадлежи лично на Путин, а не на държавата.

        Адвокатите на Роман Абрамович отричат твърденията на Скарга пред "Панорама" и ги определят като "спекулации и слухове".

        Говорителят на Путин Дмитрий Песков коментира пред ББС, че "нито един от тези въпроси не заслужава отговор, тъй като твърденията са чиста измислица".

        "Аз знам, че президентът не притежава яхта. Това го знам", каза днес Песков на специалната си пресконференция.

        Самият говорител на Путин обаче беше въвлечен в скандал със съмнения в необяснимо богатство.

        В деня на сватбата си с бившата гимнастичка Татяна Навка, Дмитрий Песков се появи с луксозен часовник Richard Mille RM 52-01, ексклузивна серия от общо 30 броя, чиято цена варира между 600 000 и 1 400 000 долара.

        Песков и Навка наеха за сватбеното си пътешествие яхтата Maltese Falcon, чийто наем струва 385 000 евро на седмица (без разходите за храна). Като се имат предвид официалните годишни доходи на Песков, се оказва, че той би трябвало да е похарчил заплатата си за 3 години само за да прекара 7 дни на борда на яхтата.

        http://www.webcafe.bg/webcafe/svyat/...Vladimir_Putin

        Коментар


        • http://www.blitz.bg/news/article/388998
          Скандал в Темида! Лозан Панов създал организирана престъпна група за източване на информация от съда
          Христо Иванов ровил из компютрите на СГС още в средата на 2014 г. като представител на гражданска организация

          Кандид нали се гордееше че се познава в капо ди тути капи, дали е намазал от това си познанство

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
            Малиии..
            на калпак, а..
            Нещо друго да ти дават?
            Жигула на заводски цени на 8мата година от записването ти?
            Парцел с барака за "вила"?
            Недей да приписваш твоите въжделения/ лелеяни мечти/ на мен. Тъй като либофта към световните варвари не може да бъде измерена,затова на калпак, все пак ще се окаже че аз и ти любим негросите полицаи по равно, ако ти ги либиш повече вземи 5$ от мойте

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              Е кажи де недей да затаяваш информация, кажи какво са го направили на обяда в амчам- каквото и да значи. Шаш като искат да не сме русофили да печатат поне година за нас $ и директно на калпак да ги раздават. Иначе няма либофф
              Още тодор колев каза- мач мъни- лав стори, ноу мъни айм сори
              Малиии..
              на калпак, а..
              Нещо друго да ти дават?
              Жигула на заводски цени на 8мата година от записването ти?
              Парцел с барака за "вила"?
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Ето кой бута емигрантите към Европа:
                Reuters пише за ролята на Русия за изостряне на миграционната криза в Европа
                Российская авиация наносит в Сирии
                по позициям террористической организации Исламское государство лишь 30%,
                около 70% пришлось на силы сирийской оппозиции, воюющей с силами президента Башара Асада.

                Жертвами российских бомбардировок становятся сотни мирных жителей в местах массового скопления людей и в жилых районах городов. Неточные бомбардировки заставляют мирных жителей спасаться из страны бегством.
                Это еще больше обостряет миграционный кризис в Европе.
                http://nv.ua/world/geopolitics/reute...ope-90293.html
                Някой ще обясни ли защо през декември 2015г. промишленото производство в Русия е намаляло с 4,5 % спрямо декември 2014г.?
                Някой ще обясни ли защо през 2015г. промишленото производство в Русия е намаляло с 3,4 % спрямо 2014г.?
                Данните са публикувани от Росстат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                  Tака е, Вате, така е. Скоро ми разправяха кво са го направили на обяда на АмЧам... Нещо много се отплесна в русофилството Бокича и май му е време.
                  Няма да позволим да ни върже тоя камък Путин и за пореден път България да е от страната на булката...

                  А ти се замисли, с Бокича май вече сте от една страна, така че трябва да го подкрепяш...
                  Е кажи де недей да затаяваш информация, кажи какво са го направили на обяда в амчам- каквото и да значи. Шаш като искат да не сме русофили да печатат поне година за нас $ и директно на калпак да ги раздават. Иначе няма либофф
                  Още тодор колев каза- мач мъни- лав стори, ноу мъни айм сори

                  Коментар


                  • Руската икономика спада с 3-4 процента,но тази година ще видим спадове и при
                    развите пазари следсвие срива на финансовите инструменти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      По стила на писане надушвам в профила на омг прекалено много неща от маранди. Както и да е.
                      Нещо интересно
                      http://glasove.com/categories/na-fok...kyde-sled-nego
                      Америка, изглежда, желае свалянето на Борисов. Накъде след него?
                      Tака е, Вате, така е. Скоро ми разправяха кво са го направили на обяда на АмЧам... Нещо много се отплесна в русофилството Бокича и май му е време.
                      Няма да позволим да ни върже тоя камък Путин и за пореден път България да е от страната на булката...

                      А ти се замисли, с Бокича май вече сте от една страна, така че трябва да го подкрепяш...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Ето още въпросчета
                        "Някой русофил може ли да ми обясни защо България плаща най-скъпия руски газ в Европа?!
                        Някой русофил може ли да ми обясни защо България плаща най-скъпия руски дизел в Европа?!
                        Някой русофил може ли да ми обясни защо „Лукойл Нефтохим” АД за последните 6 години е отчел приходи от над 40 МИЛИАРДА ЛЕВА, но няма година, в която да е отчел и стотинка печалба?!
                        ДОВОЛНИ ЛИ СТЕ ОТ ТОВА?!
                        Доволни ли сте, че нямат измервателни уреди?!
                        Доволни ли сте, че нямате алтернатива?!
                        Доволни ли сте, че родителите ви късат от залъка си, от лекарствата си, за да грухат ненаситните кремълски гуши?!
                        Доволни ли сте, че енергийната ни система е доведена до колапс?!
                        Доволни ли сте, че от заплатите ви, от пенсиите ви, от детските надбавки се къса, за да се плаща за скъпото парно на държавна администрация, болници, училища, заради най-скъпия руски газ?!
                        Доволни ли сте, че от заплатите ви, от пенсиите ви, от детските надбавки се къса, за да се плаща за най-скъпия руски дизел?!
                        Доволни ли сте, че от години се саботира родното производство на газ?!
                        Доволни ли сте, че цели отрасли на химическата ни индустрия фалираха, защото в себестойността на продукцията им 60% се формира от скъпия руски газ?!
                        Доволни ли сте, че политиците ни, оплетени в корупционните схеми на руския енергиен империализъм, продават Родината и бъдещето на децата ви?!...
                        Някой русофил може ли да ми обясни защо през последните години над 10 000 000 руснаци избягаха от Россия?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо всички руски политици, олигарси и чиновници изпращат децата си на Запад?
                        Защо според техния Росстат още 57 % от хората с висше образование биха избягали веднага, ако могат?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия е на първо място в света по употреба на хероин и употребява 21% от цялото световно производство?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо средната консумация на спирт в Россия е 18 литра на глава от населението?!.
                        Знае ли русофилът, че според експерти на СЗО при консумация от над 8 литра на човек се касае за деградация на населението?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия отделя 25% от бюджета си за въоръжение, докато всички останали държави отделят не повече от 3-4%?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо не ползва нищо руско - нито кола, нито телефон, нито компютър, нито лекарство, нито дрехи, нито храна, нито лекарства?!
                        Защо?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия произвежда само 2% от световния БВП , а владее 16.7% от общата територия?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо 95% от брутния продукт на Россия е от добив на суровини и по този показател е зад повечето държави от третия свят?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо в Россия има най-много убийства на глава от населението и най-много полицаи на глава от населението?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо за последните 20 години от картата на Росиия са заличени над 13000 села и 215 града?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо на 100 новоредени в Россия се падат 100 аборта?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия е единствената държва в света, в която официалната работна заплата е по-ниска от официалния жизнен минимум, който в момента е около 200 лв. или 8200 рубли.
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо руските милиардери плащат най-ниски данъци - 13%. (Във Франция и Швеция – 57%, Дания – 61%, Италия – 66%)
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо 1% от населението владее почти 100% от природните богатства в Россия?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия дава природните си залежи на концесия на западни фирми като ШЕЛ, Бритиш Петролиум, Шеврон -Тексако, Тотал?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия взе целия златен резерв на България?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо се наложи тристахиляден окупационен корпус на Червената армия, чиято издръжка бе по-голяма от бюджета на България, да окупира България от 1944 г. до 1947 г.?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия сътвори т.нар. „македонска” нация и я наложи с насилия, репресии и убийства над стотици хиляди българи и защо Россия днес е единствената държава, която признава и подкрепя официално антибългарската организация ОМО Илинден?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия е против Съединението на България?!
                        Защо напада България през 1916 г.?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо през 1989 г. България осъмна с 10 милиарда долара дълг, съизмерим по покупателна способност точно с днешния ни външен дълг, който не сме спрели да обслужваме от тогава?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо през 1989 г. България осъмна като най-бедната държава в Европа, с най-малки пенсии и заплати, с неефективна и неработеща икономика, изцяло по руски образец, с руски машини и съоръжения?!
                        Някой русофил ще ми посочи ли поне едно десетилетие в историята на Россия, в която тя да не е нападала, газила и мачкала някой народ или държава?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо за роснака всички, които искат свобода и независимост се превръщат във врагове?!
                        Някой русофил може ли да ми посочи един народ или държава в съседство на Россия, които да не са били нападани?!
                        Някой русофил може ли да ми посочи поне една държава, в която да е стъпил руският ботуш и да не са последвали насилия, терор, корупция, престъпност и бедност?!
                        Някой русофил може ли да ми обясни защо най-много роснаци са избити от самите роснаци и какво да очакваме от тях по отношение на други народи?!
                        Някой русофил може ли да ми обясни защо роснака не е убил дори един американец, но е избил хиляди и хиляди поляци, чехи, украинци, литовци, естонци, българи, унгарци латвийци, финландци, грузинци...?!
                        Някой русофил ще ми каже ли от колко столетия Россия яде украинското жито?!
                        Някой русофил ще ми обясни ли защо роснаците с такава жестокост и свирепост избиват един народ, за който довчера твърдяха, че му е братски?!"
                        http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-...a-rusofil.html
                        Някой ще обясни ли защо през ноември 2015г. в Русия производството на часовници е намаляло с 19,9 % спрямо ноември 2014г.?
                        Някой ще обясни ли защо през периода от началото на 2015г. до края на ноември 2015г. в Русия производството на часовници е намаляло с 22,2 % спрямо периода от началото на 2014г. до края на ноември 2014г.?
                        Данните са публикувани от Росстат. За да се направи сравнение, се сравнява броя на произведените часовници в сравняваните периоди.
                        На зададен въпрос, отговарям: В данните на Росстат, които цитирам, сравнението на производството на многофазови електродвигатели за променлив ток с мощност по-голяма от 75 киловата става, като се сравнява броя на произведените електродвигатели за променлив ток, при цитиране данни за сравнение на производство на автомобили, също се сравнява броя произведени автомобили, при сравняване на производство на стомана, се сравнява производството в тонове, при сравняване на производство на трансформатори (електрически) се сравняват киловати.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Големи сте шматки това мурзилките.
                          Кажи за кои видни експерти говориш? Щото виж Главния Експерт кви ги е дрънкал:
                          НПО балалайката пак не вдянал ково говорят батковците.
                          Видни ескперти е казано със сарксазъм , има се предвит тук тибя, лясковския , равновесния и други знайни и незнайни сиета ...
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                            Наскоро медия публикува статия за лошото състояние на болница в селището от градски тип Южный, Алтайски край, Русия. Това селище наброява 20 132 души. В статията са цитирани думите на Олга Кононова, която казва за същата болница:"..това, което аз видях, ме хвърли в страшен шок". Според медията, Кононова казва, че в тази болница (болницата е за деца) се налага родителите на децата пациенти и детето пациент да спят на едно и също легло. Според медията Кононова е казала за леглата в тази болница:" Почти всички легла са счупени. Навярно на мен ми дадоха най-счупеното." В статията има линк, в който може да видите снимки от същата болница, на които се вижда, че на много места е паднала боята, с която преди време са били боядисани стените. Ето и линк за статията.
                            http://www.rosbalt.ru/federal/2016/01/21/1481911.html

                            Абе Иване ,кога ще сваляме Борисоф и махнеме троловете му от форумите... с неговото ниво на интелегентност....
                            Я кажи плащат ли за данни за Тамбукту ,че там има 30% смъртност а в Сомалия малко по голяма от нашата.... ама малко.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Руската държава е отговорна за убийството на Литвиненко, Путин го е одобрил

                              "Операцията на руската Федерална служба за сигурност (ФСС, новото име на КГБ) вероятно е била одобрена от Патрушев (бившия шев на ФСС Николай Патрушев), както и от президента Путин", посочи съдия Робърт Оуен в заключенията си.
                              "Доказателствата, които представям, ясно установяват отговорността на руската държава за смъртта на Литвиненко", допълва съдията.
                              Четиридесет и три годишният Литвиненко почина от отравяне с радиоактивен полоний в края на ноември 2006 г., три седмици след среща на чай в лондонския хотел "Милениум" с двама бивши руски агенти - Андрей Луговой, който днес е депутат от националистическа партия, и бизнесмена Дмитрий Ковтун.
                              "Сигурен съм, че Луговой и Ковтун са сложили полоний-210 в чая на 1 ноември 2006 г. Сигурен съм, че са го направили с намерение за отровят Литвиненко", пише Оуен.
                              Според него смъртоносната доза от 1 ноември е била предшествана от първа, по-слаба доза, дадена на Литвиненко на 16 октомври.
                              По-късно в четвъртък британската полиция поиска Русия да екстрадира Андрей Луговой и Дмитрий Ковтун.
                              Срещу двамата има действащи заповеди за задържане заради това убийство. Нашата цел е да изправим тези две лица пред съда, заяви Скотланд ярд в комюнике.

                              Британският премиер Дейвид Камерън смята за изключително тревожни заключенията от разследването, заяви негов говорител, цитиран от Ройтерс.
                              "Това, че убийството е било наредено на най-високо равнище в Русия, е изключително обезпокоително. Никоя страна, да не говорим постоянна членка на Съвета за сигурност на ООН, не може да действа по този начин", подчерта той

                              http://www.mediapool.bg/ruskata-darz...ews244508.html

                              ПЪЛНИЯ ДОКЛАД 329 СТРАНИЦИ НА СЪДИЯТА по случая Литвиненко:
                              http://www.nytimes.com/interactive/2...ry-report.html
                              Наскоро медия публикува статия за лошото състояние на болница в селището от градски тип Южный, Алтайски край, Русия. Това селище наброява 20 132 души. В статията са цитирани думите на Олга Кононова, която казва за същата болница:"..това, което аз видях, ме хвърли в страшен шок". Според медията, Кононова казва, че в тази болница (болницата е за деца) се налага родителите на децата пациенти и детето пациент да спят на едно и също легло. Според медията Кононова е казала за леглата в тази болница:" Почти всички легла са счупени. Навярно на мен ми дадоха най-счупеното." В статията има линк, в който може да видите снимки от същата болница, на които се вижда, че на много места е паднала боята, с която преди време са били боядисани стените. Ето и линк за статията.
                              http://www.rosbalt.ru/federal/2016/01/21/1481911.html
                              Last edited by Ivan2015; 26.01.2016, 09:04.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                http://www.budnaera.com/201601f/1601000150.html
                                Сбогом на петрола! (ВИДЕО)


                                Водородният седан „Мирай“ на „Тойота“ харчи 15 лева на 1000 километра, вместо газове отделя чиста вода

                                Светът може да каже „сбогом“ на петрола, след като в серийно производство бе пусната кола, която движи само на водород. Японският автомобилен гигант „Тойота“ качи на конвейера първият на планетата автомобил с водороден двигател. Новият седан „Мирай“, вместо вредни газове, отделя чиста вода. С едно зареждане пък, по думите на японските инженери, автомобилът може да измине 650 километра.



                                Четете още на: http://www.budnaera.com/201601f/1601...#ixzz3yIvmfOiv
                                Научете за преследването на Фалун Гонг от Китайската комунистическа партия
                                Значи Русия съвсем ще я закърши с нейните "технически възможности"..
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X