IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Руска медия публикува статия, в която изнася данни, че сега в Русия всеки пети кредитополучател изпитва трудности с погасяването на кредита си. В същата статия споменават за прогноза на руски аналитици, според които в края на 2015г. е възможно всеки трети кредитополучател да изпитва трудности с погасяването на кредита си, ако макроикономическата ситуация не се подобри. http://top.rbc.ru/money/05/08/2015/5...79471a7a91dfae

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      За червонеца мога да кажа, че от '25 година е забранено да се изнасят златни червонци. Това означава че книжния червонец не е струвал повече от обикновените рубли. Т.е. стойността му е била нулева извън ссср
      Из Уикипедия
      Постепенно червонецът започва да прониква на чуждестранните пазари. От 1 април 1924 г. курсът на червонеца започва да се котира на Нюйоркската фондова борса. През целия април червонецът бил на ниво, превишаващо неговия доларов паритет. През 1924—1925 г. неофициални сделки с червонци се извършвали в Лондон и Берлин. В края на 1925 г. бил принципно решен въпросът за котировката му на Виенската фондова борса. По онова време червонецът се котира официално в Милано, Рига, Рим, Константинопол, Техеран и Шанхай. Съветският червонец можело да бъде разменен или купен на практика във всички страни по света.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Интересна статистика намерих за това колко е струвала рублата спрямо долара от 1792 година до наши дни.
        Та от тогава до воср , повече от 120 години цената се е клатила между 1.39 до 6.7 рубли за един долар, като най-високата стойност е през 1916 година - инфлация заради първата световна война.
        По-забавното идва след 1917 - за пет години, до 1922 рублата вече струва 2083 за долар. Дали е заради войната или е нещо друго -всеки може да си прецени.
        Но! През 1923 един долар вече струва 2352941 рубли.
        Следва период на контрол в който един долар е струвал между 0.56 и 6 рубли. (Тези които си спомнят част от това време да кажат законно ли беше да си купиш долари )
        От '92 до сега $1 е струвал между 5 и 5500 рубли.
        От тези данни се вижда, че за периода от 1916 до сега рублата се е обезценила грубо над 60 милиарда пъти!
        Разбира се най-големите сривове са били в мирно време.
        Не трябва супер интелект за да се стигне до причините за това: Ленин, Сталин, Брежнев, Путин.
        А може би причината е в културните особености на 'руския' народ
        Деноминациите на руплей са потресаващи, аз тоже си играх един ден да ги изследвам ( вървят на цикъл ок. 15 лазарника средно ) като по часовник.

        Понеже не можех да си обясня тази корелация между курс руплей и жизнен стандарт - накрая, останах с впечатлението, че след 1917г се наблюдава умишлено оскотяване на населението като вид държ. политика.

        Монголия определено няма опит за фикс и монетарна политика като млада държавица ( все пак е на 300 години ), но за някои неща бях в шашинг докато им гледах статсовете

        Мужиците ги нямат за нищо, некво прасе касичка и стригане до дупка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
          И за червонеца нищо не споменава. А той е имал значителна стойност и извън СССР, щото обезпечен със златце.
          За червонеца мога да кажа, че от '25 година е забранено да се изнасят златни червонци. Това означава че книжния червонец не е струвал повече от обикновените рубли. Т.е. стойността му е била нулева извън ссср
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Моркуф,

            след лафчетата от преди година, че ще стоим на студено, щот' Гъзпром ще ни резнел крана, сега до туризма ли опряхте да плашите гаргите, бря?

            Дон'т шашинг 3.7% е спад на чужденците - до края на годината ще наваксаме. Стига се излага, че от монголите зависи тоя пазар.

            Ако, ги пусне Жужо насам да оставят някой левас - добре дошли - кат' не ги пусне - здраве да е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ing5rov Разгледай мнение
              Само дето не казваш че например 1900 г. бутилка уиски е струвала 10 цента а днес 5 долара.
              И за червонеца нищо не споменава. А той е имал значителна стойност и извън СССР, щото обезпечен със златце.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Това обяснява страстта на някои към "истинските пари"
                И към рибалката!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Интересна статистика намерих за това колко е струвала рублата спрямо долара от 1792 година до наши дни.
                  Та от тогава до воср , повече от 120 години цената се е клатила между 1.39 до 6.7 рубли за един долар, като най-високата стойност е през 1916 година - инфлация заради първата световна война.
                  По-забавното идва след 1917 - за пет години, до 1922 рублата вече струва 2083 за долар. Дали е заради войната или е нещо друго -всеки може да си прецени.
                  Но! През 1923 един долар вече струва 2352941 рубли.
                  Следва период на контрол в който един долар е струвал между 0.56 и 6 рубли. (Тези които си спомнят част от това време да кажат законно ли беше да си купиш долари )
                  От '92 до сега $1 е струвал между 5 и 5500 рубли.
                  От тези данни се вижда, че за периода от 1916 до сега рублата се е обезценила грубо над 60 милиарда пъти!
                  Разбира се най-големите сривове са били в мирно време.
                  Не трябва супер интелект за да се стигне до причините за това: Ленин, Сталин, Брежнев, Путин.
                  А може би причината е в културните особености на 'руския' народ
                  Само дето не казваш че например 1900 г. бутилка уиски е струвала 10 цента а днес 5 долара.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    От тези данни се вижда, че за периода от 1916 до сега рублата се е обезценила грубо над 60 милиарда пъти!
                    Това обяснява страстта на някои към "истинските пари"

                    Коментар


                    • Руска медия съобщава, че във Волгоградска област е задържана жена, която е заподозряна в убийството на мъжа си и е заподозряна в убийството на двамата родители на мъжа и. http://www.gazeta.ru/social/news/201..._7436397.shtml

                      Коментар


                      • Интересна статистика намерих за това колко е струвала рублата спрямо долара от 1792 година до наши дни.
                        Та от тогава до воср , повече от 120 години цената се е клатила между 1.39 до 6.7 рубли за един долар, като най-високата стойност е през 1916 година - инфлация заради първата световна война.
                        По-забавното идва след 1917 - за пет години, до 1922 рублата вече струва 2083 за долар. Дали е заради войната или е нещо друго -всеки може да си прецени.
                        Но! През 1923 един долар вече струва 2352941 рубли.
                        Следва период на контрол в който един долар е струвал между 0.56 и 6 рубли. (Тези които си спомнят част от това време да кажат законно ли беше да си купиш долари )
                        От '92 до сега $1 е струвал между 5 и 5500 рубли.
                        От тези данни се вижда, че за периода от 1916 до сега рублата се е обезценила грубо над 60 милиарда пъти!
                        Разбира се най-големите сривове са били в мирно време.
                        Не трябва супер интелект за да се стигне до причините за това: Ленин, Сталин, Брежнев, Путин.
                        А може би причината е в културните особености на 'руския' народ
                        Last edited by Имхотеп; 05.08.2015, 15:59.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Напъните на Плевнелиев дадоха резултат , няма с какво друго да се обясни че спада на Руски туристи за БГ е 50 , а за Гърция, Испания е само 10 %

                          През 2015 в България идват с 50% по-малко руски туристи

                          Най-сериозен спад на руските туристи се наблюдава за Европа – 35-40%.
                          Най-голям е спада за България - около 50%.
                          Понижение се наблюдава за Турция — до 20%,
                          Египет — 15%,
                          Гърция — 10%,
                          Испания — 10%.


                          ТОП 5 на популярните направления за руски туристи остават Турция, България, крайбрежията на Черно море, Крим и Краснодарски край.

                          В същото време VIP-туристите не са променили навиците си и както винаги предпочитат Сардиния, Корфу, Малдивите.

                          Спадът на руските туристи, посетили България този сезон, ще е около 50 на сто, коментира за БНР Байко Байков, председател на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти. Той подчерта, че тази година туристическият сезон е труден.

                          "Пазари като Германия, Великобритания, Скандинавия показват спад между 5 и 10%. Това е устойчив спад, за който говорим повече от 5-6 години. Мястото на европейските туристи и техния статус непрекъснато се променя и този дял непрекъснато намалява. В момента граничи с около 50%", коментира Байков.

                          Важни за българския пазар са туристите от Румъния и Турция, подчерта Байков. Според него администрацията игнорира пазари като Гърция, Македония и Сърбия, които обаче осигуряват сериозен брой туристи.

                          Байко Байков смята, че проблемите на българския туризъм минават през проблемите на туроператорите, а този въпрос не е осъзнат от държавата.

                          Байков опроверга информациите за желание от страна на туристическия бранш Министерството на туризма да бъде закрито. Според него диалогът с туристическата администрация не е толкова ефективен, колкото би желал бизнесът и в тази посока има много какво да се направи.
                          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                            Няма кво да се правиш на деликатен, аз съм си сложил в регистрацията тук кои съм , корпоративната страница , фейсбука и т.н.
                            Не съм някакъв комплексар и анонимник за разлика от 90 % от пишещите тук.

                            Това което си постнал как точно потвърждава следното ти малоумно твърдение:

                            Моркуф е направил една схемичка с покупка на гласове у Дрянуфу и го играе винаги с "левите" - демек, който плаща на глас повече.

                            п.п.

                            За разлика от теб от съм уважаван от част от моите съграждани и три мандата съм избиран за Общински съветник. Последните два пъти съм избран от чисто граждански листи, тоест не на гърба на гласовете на някоя голяма партия.
                            Решил съм повече да не се кандидатирам поради голямата си заетост в работата си, което разбира се не означава че няма да помогна на изборите на харесван от мен кандидат.

                            Това проблем ли е за теб ? Вероятно да
                            А що не пробваш и ти да се кандидатираш за нещо .....а сетих се щото дори и баща ти вероятно няма да гласува за теб.
                            Понякога се чудя срам нямаш ли от глупостите които пишеш ...явно отговора е че нямаш.
                            ++++++1024
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                              Няма кво да се правиш на деликатен, аз съм си сложил в регистрацията тук кои съм , корпоративната страница , фейсбука и т.н.
                              Не съм някакъв комплексар и анонимник за разлика от 90 % от пишещите тук.
                              Кротко, бре! Перфектно знам кой си и не си длъжен да се обясняваш. Затова съм се базикал искаш ли след 30 мин. да ти цъфна у вас на ракойка?

                              Просто констатирах, че имаш разминаване в т.12 на платформата си и реалното ти плюене по НПО всеки ден.

                              Не ти разбирам от бизнеса и дано не се откажеш от политиката, понеже практиката показва, че на твое място ще дойде някой.

                              Аз бих гласувал за теб, ако можех
                              Last edited by X_Y; 05.08.2015, 15:00.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Виж, че не казвам кой си и прочие ( деликатен съм ), но си публична фигура и яко се разминаваш с платформата си:
                                -------------------------------------
                                Политическа платформа за участие в местни избори 2011 – “ Тринадесет стъпки за Дряново „

                                http://dryanovo.me/levica/?page_id=32

                                12. Работа с НПО за повишаване на качеството на живота на групите в неравностойно положение.

                                П.П. Тази точка 12 не я ли знаеш, че виси в програмата ви?
                                Няма кво да се правиш на деликатен, аз съм си сложил в регистрацията тук кои съм , корпоративната страница , фейсбука и т.н.
                                Не съм някакъв комплексар и анонимник за разлика от 90 % от пишещите тук.

                                Това което си постнал как точно потвърждава следното ти малоумно твърдение:

                                Моркуф е направил една схемичка с покупка на гласове у Дрянуфу и го играе винаги с "левите" - демек, който плаща на глас повече.

                                п.п.

                                За разлика от теб от съм уважаван от част от моите съграждани и три мандата съм избиран за Общински съветник. Последните два пъти съм избран от чисто граждански листи, тоест не на гърба на гласовете на някоя голяма партия.
                                Решил съм повече да не се кандидатирам поради голямата си заетост в работата си, което разбира се не означава че няма да помогна на изборите на харесван от мен кандидат.

                                Това проблем ли е за теб ? Вероятно да
                                А що не пробваш и ти да се кандидатираш за нещо .....а сетих се щото дори и баща ти вероятно няма да гласува за теб.
                                Понякога се чудя срам нямаш ли от глупостите които пишеш ...явно отговора е че нямаш.
                                Last edited by markoci; 05.08.2015, 13:51.
                                Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X