IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
    Титоистите македонисти настояват Пиринския край да се присъедини към Република Македония или поне да се автономизира като македонска област. СССР ги подпомага с натиск за македонизиране на населението там. И пак успехът им е почти фиктивен и частичен.
    Румъния губи и Бесарабия, и част от Буковина, и Южна Добруджа. За каква компенсация говориш, ако става въпрос след 1945?
    През 1930 г. Гърция е с територия като сегашната без Додеканезките острови, които взима от Италия 1947. От нас нищо не получава, но и без това много ни е взела.
    Ама ти наистина си без чорапи?

    Каква република Македония през 1945г, бря?

    Моля те сервирай ми небивалиците една по една, защото си като месомелачка на глупости и лъжи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      Сайта има една много хубава отметка , нарича се игнориране, пак виждаш глупостите на човека , но в по малка степен
      Ей ама наистина ли е толкова неграмотен, а аз се засилих да му купувам книгата, дай съвет да купувам или не
      Ама на мен ми е интересен, дори когато ме е срам за ниското ниво на дискусията.

      Коментар


      • Титоистите македонисти настояват Пиринския край да се присъедини към Република Македония или поне да се автономизира като македонска област. СССР ги подпомага с натиск за македонизиране на населението там. И пак успехът им е почти фиктивен и частичен.
        Румъния губи и Бесарабия, и част от Буковина, и Южна Добруджа. За каква компенсация говориш, ако става въпрос след 1945?
        През 1930 г. Гърция е с територия като сегашната без Додеканезките острови, които взима от Италия 1947. От нас нищо не получава, но и без това много ни е взела.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Фантазии съм се насилвал да чета, определено не ми се получава, май ще се размине маранди с 5-те лева за книгата си
          Недей така, подкрепи автора. Тук вече стъпи накриво. Всеки български автор има право на читатели само за смелостта да се бори с безкултурната система.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            Имаш ли представа, че Чърчил е искал България да бъде разпокъсана? Бг е единствената държава от Оста, която не само не губи територии, но присъединява през войната Южна Добруджа и това положение се запазва след войната. За да сме изключени от съвоюващите държави срещу Третия райх се застъпва Руска СФСР, докато Украйна и Белорусия (трите членуват в ООН поотделно) искат да ни се признае участието в Югославия, Унгария и Австрия. Пък Сталин се опитва да остави българските войски в Беломорието, но другите съюзници го натискат да се изтеглим, иначе няма да сключат примирие с нас. Дотолкова си неграмотен исторически, че вече почва да ме фаща срам, че водя някъф спор с теб.
            А бе, ваш'то оправдание го знам наизуст, бре, но фактология е друга.

            - в Пиринска македония започват да изнудват хората да се отричат, че са българи и да се пишат за "македнци".
            - вярно е, за южна добруджа, ама там има компесаторен механизъм за Бесарабия ( защо не говориш нищо за него? )
            - дай карта на Гърция и да видим колко е била като територия да кажем през 1930, когато е мирно време и да видим след 1944г. за сметка на чия територия се разширява.
            - твърдиш, че Сталин ( СССР ) не настояват, да бъдем писани за "губещи" във войната?
            ----------------------------------------------------

            Сега ще ти направя паралел как се налага християнството като държавна политика. Имаш Борис, който е калпав войник и губи де що битка подхване. Така се пръква Хърватска, благодарение на него, които до този момент ги няма на картата, а са наши васали ( т.е Адриатика ).

            Та, Борис праща цялата БГ армия в днешна Унгария да ни пазела уж от некво "нашествие" докато през това време кани ИРИ ( РИМ ) войските и благодарение на тях избива 52 болярски рода, омазвайки се в кръв.

            Елит на нацията ни е избит, докато армията е пратена на майната си.
            ------------------------------------------------------

            Сравняваме с 1944г.

            Монголия идва на границата ни и ни обявява "война". Армията се изпраща до Унгария и даваме над 35 хил. убити.

            В същото време в БГ империя се сменя устройството на държавата и от Империя, каквато сме били винаги - ни принизяват на неква республика.

            Избити са хиляди хора - цвят на нацията, докато армията ни се млати в Унгария.
            ---------------------------------------------------------

            Звучи ли ти познато, тигре?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Тъй, браус за картите и сега се връщаме на:

              Ти твърдиш, че Сталин искал/защитавал тезата БГ империя да има излаз на Бяло море, за да си направи база.

              Въпрос:

              1. Като гледаш картата - БГ има ли излаз на бяло море? Има!
              2. Защо после БГ няма излаз на Бяло море, щом Сталин искал да има? ( а в същото време го закрива, заедно с Македония и Зап. покрайнини ).

              Толкоз ли схванат в главата, че не се чуваш какви глупости ръсиш?
              Това последното вече ме възмути. Аз ти обяснявам като на първокласничка кое как, а ти ме сфащаш в главата. Не знаеш, че Тито е в съюз с антифашистката коалиция, та за Македония нямаме никакви шансове. Гърция също е от коалицията и въпреки това Сталин прави разни финтове. Повечето историци смятат, че искането за Беломорска Тракия е за да се обезсили гръцката претенция за Родопите. Но изглежда има и още нещо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                А, не, благодаря. Ще я прегледам в някоя книжарница. Нали там за Зиези. Тонещо като историческо фентъзи. И за такова има мегдан, макар да няма общо с историята.
                Фантазии съм се насилвал да чета, определено не ми се получава, май ще се размине маранди с 5-те лева за книгата си

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  . Дотолкова си неграмотен исторически, че вече почва да ме фаща срам, че водя някъф спор с теб.
                  Сайта има една много хубава отметка , нарича се игнориране, пак виждаш глупостите на човека , но в по малка степен
                  Ей ама наистина ли е толкова неграмотен, а аз се засилих да му купувам книгата, дай съвет да купувам или не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    А ми само него знам, ако искаш и можеш да дадеш някаква оценка на труда на маранди само дай адрес на лични , около 15-16, се прибирам и до 20 книгите са купени и едната ще пътува по предназначение, другата ще я оставя за себе си и някога ако се видя с маранди ще му поискам автограф
                    А, не, благодаря. Ще я прегледам в някоя книжарница. Нали там за Зиези. Тонещо като историческо фентъзи. И за такова има мегдан, макар да няма общо с историята.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Да, бе - ама като напиша, че е олигофрен и ме трият за обиди, а то е констатация.

                      Питах го Сталин ли подари Македония и Зап. покрайнини на Сърбия. Тоже и беломорска Тракия.

                      Кой настояваше в Ялта, че ние сме "губещите" през ВСВайна?

                      Сетих се - само Сталин настоява и го прекарва това - нито УСА или Юкей са искали ние да сме губещи от войната - те си гледат Германия.

                      Но дрисльото Сталин настоява като побъркан, за да ни осъди да плащаме репарации и да загубим територии и населие.

                      П.П. И тоя в момента се пръкна, че това не било така - ами чичо Сталин ни закривал.

                      А, бе въобще забранете да се учи история в БГ, бре - че се появиха пълни идиоти - хаха
                      Имаш ли представа, че Чърчил е искал България да бъде разпокъсана? Бг е единствената държава от Оста, която не само не губи територии, но присъединява през войната Южна Добруджа и това положение се запазва след войната. За да сме изключени от съвоюващите държави срещу Третия райх се застъпва Руска СФСР, докато Украйна и Белорусия (трите членуват в ООН поотделно) искат да ни се признае участието в Югославия, Унгария и Австрия. Пък Сталин се опитва да остави българските войски в Беломорието, но другите съюзници го натискат да се изтеглим, иначе няма да сключат примирие с нас. Дотолкова си неграмотен исторически, че вече почва да ме фаща срам, че водя някъф спор с теб.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                        Не знам защо само Божидар Димитров го имате за историк. Ще падна от смях. Той само най-показния, ама често показва не това, което трябва.
                        А ми само него знам, ако искаш и можеш да дадеш някаква оценка на труда на маранди само дай адрес на лични , около 15-16, се прибирам и до 20 книгите са купени и едната ще пътува по предназначение, другата ще я оставя за себе си и някога ако се видя с маранди ще му поискам автограф

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                          1. България 1941 и 2. взаимни претенции на Гърция и България 1946
                          Тъй, браус за картите и сега се връщаме на:

                          Ти твърдиш, че Сталин искал/защитавал тезата БГ империя да има излаз на Бяло море, за да си направи база.

                          Въпрос:

                          1. Като гледаш картата - БГ има ли излаз на бяло море? Има!
                          2. Защо после БГ няма излаз на Бяло море, щом Сталин искал да има? ( а в същото време го закрива, заедно с Македония и Зап. покрайнини ).

                          Толкоз ли схванат в главата, че не се чуваш какви глупости ръсиш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Разгеле- да не си божидар димитров- ако си ти купи ли си произведението на миранда, ако не си- около 20 този месец ще ти го изпратя за ревизия.
                            Не знам защо само Божидар Димитров го имате за историк. Ще падна от смях. Той само най-показния, ама често показва не това, което трябва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Нали виждаш кво става в Сирия. Англосаксонците не допускат конкуренция в Средиземно море
                              За мен това е глупост, какво значи конкуренция- ами руснаците можеха да спретнат едно превратче на станишката още като се заговори за базите
                              Англо саксите манипулират света- по точно тези които им се вържат. Наскоро четох че нямало право да никое нпо да развива дейност в пиндостан, хайде бб да спретне едно такова нещо на А за Б.
                              Това е развиваш двустранни отношения на реципрочна основа, не съм чул да сме открили база там


                              Но да се върнем на темата, защо изгониха посланичката на швеция
                              Пак нещо си в тъча. Аз говоря за евентуална военноморска база на СССР на Бяло море. Ти май нещо за сегашните натовски бази си се присетил. Не виждам връзка.

                              Коментар


                              • Ето и карти

                                1. България 1941 и 2. взаимни претенции на Гърция и България 1946
                                Attached Files

                                Коментар

                                Working...
                                X