IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
    Както виждаш, 15 хиляди е някво число, де и ти не знаеш откъде идва. Само да те светна, че на Кавказкия фронт жертвите са значително по-малко. А 66-те хиляди ги изкара Константин Косев още в края на 80-те. Но тези данни, които са взети от руски военни статистики също не са сигурни. И престани да се правиш на велик, щото си само велик смешник. И това не е малко.
    Колега, аз знам всяко число откъде идва, но не съм седнал да се заяждам с вас колко сте бос по хистори ( още повече по БГ такова ):
    -------------------------------------------------------------------------

    Версия и на руски професор – 22 391 загинали и то не е ясно руснаци ли само

    …Стигаме до един немаловажен въпрос, който от 120 години се третира най-произволно – колко са дадените жертви от руска страна през войната 1877-1878. Руската Дунавска армия, действаща на територията на днешна България, е наброявала 185 000 бойци – войници и офицери. Следователно далеч от истината е написаното на различни езици на големите табла при входа на храма “Св. Александър Невски”. Там се твърди, че за нашето освобождение са загинали 200 000 руски воини. Според гостуващия неотдавна в България руски историк Степан Кашурко, ръководител на Международния обществен център за издирване “Подвиг”, през войната 1877-1878 Дунавската руска армия е понесла следните загуби: убити – 15 567, умрели от раните си – 6824, или общо загинали на българска земя 22 391. Освен тях ранени били общо 56 652 войници и офицери. Отделно медицински чинове (включени в посочената бройка) – 528.

    Кашурко, Степан. в-к Дума, 9 октомври 1996
    -------------------------------------------------------------------------------

    П.П. Ето, от рушки историк и вашия любим вестник Дума, за да не кажете, че съм пристрастен.

    Мога да ви го намеря от други изследвания, но вие като папагал ще повтаряте глупостите си за 66 хил., за да може да се радваме, че на входа на Ал. Невски в Софето стои табела САМО с 200 хил. убити.

    Защо не ги напишете 20 млн. поне?

    Поне кажете благодаря, щото не знаехте колко са пукнали при Плевен
    Last edited by marandi; 07.08.2015, 21:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
      Както виждаш, 15 хиляди е някво число, де и ти не знаеш откъде идва. Само да те светна, че на Кавказкия фронт жертвите са значително по-малко. А 66-те хиляди ги изкара Константин Косев още в края на 80-те. Но тези данни, които са взети от руски военни статистики също не са сигурни. И престани да се правиш на велик, щото си само велик смешник. И това не е малко.
      Недей бе, не го наричай така: Ще се засегне, ще ти се закани след 5 минути да дойде у вас да те набие, после, след половин час, ще обяви, че ще те чака на някакво заведение далич от вас за 2 минути, след час ще рече, че вече е бил там и, понеже теб те е нямало, следващите два дни ще си говори /т.е., ще си пише/ сам, максимум, в компанията от своите клонирани акаунти и ще станеш свидетел на дълготрайна шизофрения.
      Сакън, недей го нарича смешник.
      - Не, че не е. Ама те двамата /той и второто-третото-петото му "аз" ще се чувства/т претакован/и.
      Пак нали, с отчитане реалността.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Не те знам дали си засичал един ник- кандид- забелязал съм че понякога си говорят само двамата с миранда- например една нощ обсъждаха кучетата на путин и гимнастичката и в един момент достигнаха до извода че е педал. По интересното беше че това се случва около 4 сутринта Бг време и комуникацията е с разлика около 10минути. Всъщност и ник кандид е доста навътре с историята- не че ми пука де.А за златото тук се показваха някакви документи според които Бг дължи на русия някаква сума която се равнявала на 32 тона злато. Впоследствие излязоха някакви истории, които казаха че Бг никога не е платила това злато и отделно от това никога не е искано някакво заплащане.
        Но маранди груп се чувстват длъжни да пишат глупости- не че някой им вярва де
        Според мен Маранди не е сам, ами си говори с няколко други собствени ника. Дали точно тоя Кандид (срещал съм го) е негов не знам, но ми звучи цялата тая история все по-шизофренично, да не казвам на кой известен филм с известен режисьор намязва.
        А Русия поема огромен български дълг през 1909 при уреждане на независимостта ни и май го опрощава, но тези подробности съм ги позабравил

        Коментар


        • Мечты срываются

          Коментар


          • Ростовская область собрала самый большой урожай ранних зерновых в своей истории

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              А, бе аз навсякъде си пиша коректно - едните числа давам убити, другите ги давам загинали ( което включва пукналите по-късно ).

              Ама, ти нали нямаш стигане по писане на глупости, даже и това не си видял като нюанс.

              В същото време се изпотрепа да ръсиш глупости за 66к загинали в БГ, като това е за двата фронта - тук и при Кавказ.

              Няма лошо да си знаеш собствената хистори, ама тя сякаш не е БГ-ейската, а една монголска в Азия.
              Както виждаш, 15 хиляди е някво число, де и ти не знаеш откъде идва. Само да те светна, че на Кавказкия фронт жертвите са значително по-малко. А 66-те хиляди ги изкара Константин Косев още в края на 80-те. Но тези данни, които са взети от руски военни статистики също не са сигурни. И престани да се правиш на велик, щото си само велик смешник. И това не е малко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Ето на тракащия лебед да си чете какво мисли по въпроса Божо Димитров:
                ---------------------------------------------------

                В интервю пред вестник “Стандарт”, Божидар Димитров нарича Санстефанското предварително споразумение “блъф” целящ вероятно създаването на голяма Сърбия на Балканите. С документите Санкт Петербург писмено се задължава да не прави голяма славянска държава на Балканите. Забележете – славянска, не българска. Защото западните дипломати са пресметнали правилно, че Русия може да създаде и една голяма Сърбия за сметка на български земи.

                http://www.extremecentrepoint.com/archives/5747

                Цитат:

                Скобелев е бил ненавиждан за това не само от собствените си войници, но и от колегите си генерали. След провала на третия щурм на Плевен той не смее да се покаже пред тях и се крие в палатката на американския си приятел, журналиста Макгахан. За съжаление по подобен начин атакуват и румънците при Гривица, давайки общо над 7000 жертви.

                … и завършва с разобличаването на руските лъжи за броя на жертвите във войната. Оказва се, че жертвите не са 200 000 хиляди, а 66 000 и то за двата фронта – Кавказкия и Балканския:

                - Дълго време се говореше за 200 000 убити и ранени. След това само убитите станаха толкова. Дадох си труда да изчета руските архиви, а те са наистина перфектни. Оказа се, че става въпрос за 66 130 загинали общо на двата фронта.
                ---------------------------------------------------------

                П.П. Ограмотявайте се, драги! Това го казва вашия гуру Божо от ДС, щот' не вярвате на мин.предст. Стамболов и други политик и общественик Зах. Стоянов.

                След като със забава ви изчетох плюенето и кавър-версията за Съединението и войната със Сърбия, как монголите са винаги добрички, че накрая те натупали сърбетата.

                Ето и колко са жертвите в Руско-турска война на БГ територия - 15 хил убити. - на база военните архиви на монголия.

                При Плевен съм ги гледал от историческия им музей, където се води битката
                Маранди, Бужо ръси много бисери и това си е негово право на интерпретация. А въпросът какво точно се случи 1876-1878, та българските земи бяха разделени в пет държавни формирования, все още няма удовлетворителен отговор.
                Last edited by Trakatrak'; 07.08.2015, 20:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  Не можах да разбера, мен ли ме вземаш за този Кандид? Аз си ползвам само тракащ автограф. Май ти ме обърка също така с Бужо. Не ме мистифицирайте, бе. Аз съм обикновен редови гражданин, малко по-просветен в дадени области не съвсем изкушен в тънкостите на борсовата търговия. Та има и аз какво да науча от вас.
                  А за какви 32 тона злато става реч? Това ми се губи, освен ако не е оня казус, де сме си платили за освобождението. Но в тоя финансов въпрос не съм много навътре. Все пак ми се вижда преувеличен като скандална констатация. Бг е част от загубилата войната Осм. империя до 1908 и е нормално да поеме част от обезщетенията към окупационната армия. Но по тия въпроси си има спецове.
                  Не те знам дали си засичал един ник- кандид- забелязал съм че понякога си говорят само двамата с миранда- например една нощ обсъждаха кучетата на путин и гимнастичката и в един момент достигнаха до извода че е педал. По интересното беше че това се случва около 4 сутринта Бг време и комуникацията е с разлика около 10минути. Всъщност и ник кандид е доста навътре с историята- не че ми пука де.А за златото тук се показваха някакви документи според които Бг дължи на русия някаква сума която се равнявала на 32 тона злато. Впоследствие излязоха някакви истории, които казаха че Бг никога не е платила това злато и отделно от това никога не е искано някакво заплащане.
                  Но маранди груп се чувстват длъжни да пишат глупости- не че някой им вярва де

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Добре...

                    Абе ти виждал ли си рубли на живо?
                    Да, но не съм ги ползвал.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      Ще ползувам твоят пост.
                      Нали преди някой беше изкарал една статия или нещо такова че да действително дължим 32, тона злато, но никога не сме го платили и никога няма да го платим. Не разбирам защо като латерна повтаряш само 32тона злато, 32тона злато. И какво стана с другия ти ник- кандид дето си в него юрист, нещо не го ползуваш, да не са го баннали, ако е така да почерпя модератора
                      Не можах да разбера, мен ли ме вземаш за този Кандид? Аз си ползвам само тракащ автограф. Май ти ме обърка също така с Бужо. Не ме мистифицирайте, бе. Аз съм обикновен редови гражданин, малко по-просветен в дадени области не съвсем изкушен в тънкостите на борсовата търговия. Та има и аз какво да науча от вас.
                      А за какви 32 тона злато става реч? Това ми се губи, освен ако не е оня казус, де сме си платили за освобождението. Но в тоя финансов въпрос не съм много навътре. Все пак ми се вижда преувеличен като скандална констатация. Бг е част от загубилата войната Осм. империя до 1908 и е нормално да поеме част от обезщетенията към окупационната армия. Но по тия въпроси си има спецове.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        В Русия си пазаруват с рубли, но и долара си върви..( по традиция...)

                        Питай, недей да момееш....

                        Добре...

                        Абе ти виждал ли си рубли на живо?
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Уж можеш да смяташ с големи числа а все на политика го избиваш....
                          РЦБ купи 11 млрд долара по 54 рубли...Сега ще ги продаде на 64....

                          На това при нас му казват печалба а при теб как е ... не знам...може би бакшиш....
                          Жужо не е ли направил пак едни бързи 10-15 млрд. гущерос за половин ден? Нали знаеш, че той е най-печеното инвеститорче

                          П.П. А, миналата година като правеше РЦБ интервенции да продава доларес по 37-42-56-64-70 тогава пак ли пИчеше. след като сега си ги купува по-скъпо?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Дали наистина са прости, кой построи първата АЕЦ тъпчо, кой ходи когато си поиска в космоса,на кого на рамото плаче сега за електричество украйна. И кой ще спечели от това електричество- дъмест
                            Дъмест май са го баннали.
                            Всъщност ти обърках прякора, верния е дъмър. Дъм ще се появи по-късно, оня с трите коли,
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                              Еее, за смятане на големи числа установихме че това трабва да го могат сервитьорите в Зимбабве и... Русия!

                              Ама ти за каква печалба говориш, печалба в рубли? Нееееее!


                              ПП
                              Един личен въпрос ако може?
                              В Русия си пазаруват с рубли, но и долара си върви..( по традиция...)

                              Питай, недей да момееш....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Уж можеш да смяташ с големи числа а все на политика го избиваш....
                                РЦБ купи 11 млрд долара по 54 рубли...Сега ще ги продаде на 64....

                                На това при нас му казват печалба а при теб как е ... не знам...може би бакшиш....
                                Еее, за смятане на големи числа установихме че това трабва да го могат сервитьорите в Зимбабве и... Русия!

                                Ама ти за каква печалба говориш, печалба в рубли? Нееееее!


                                ПП
                                Един личен въпрос ако може?
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X