IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
    Ти от такива фентъзита май се учиш.
    А, бе БГ матрьошките сте ми ясни, бре. Вашият девиз е:

    "Всичко Българско е грозно. Мразя, плюя и злобея!"

    П.П. Виж, подписа на Имхотел - какво мисля за вас!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Монголия, както я е подкарала скоро ще строи паметник в Масква и на Калоян ( род Асеневци ), който прокарва доктрината Търново да стане Трети Рим.

      Затова Търновград във всички летописи е описван като Царевград ( или третия Рим ), понеже по великолепие може да се сравни само с Рим и Констинопол, взети заедно.

      П.П. Кой си приписа тази доктрина на готово, бре Шапок? Пак твоите монголи, дето по него време не са виждали Рим и Константинопол даже на картичка.

      Понеже Масква е едно деревня с дървени къщурки и няма 5 хил. мужика в него. Били Трети Рим ....? ( Боже, Боже .... ) - хахаха
      Много битова газ испускаш много.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Давам ти линкове какво пише, бре! 'ногу ясно, че всеки ще раздува данни как си иска, но резил на цяла Юръп е пълен.

        П.П. Друго си е Куликовската битка, дет' се били 400-500 хил. рушки музици срещу още толкоз монголи и не могат да намерят 2 черепа на кръст от толкоз копане с години.

        Те ония въобще не лъжат. Даже има съмнения, за пълно фентъзи, че някога е имало такава битка, щот' не могат да намерят един пукнал в т.нар. "решителна" битка за освАбождение на Масква от монголите.
        Колкото и да се напъваш Русия няма загубена война.Винаги е победител.Ма ти си джафкай не пречиш може да испускаш битова газ колкото си искаш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Ся не разбрах...
          Пари с покритие говорим, като руските. Щото Русия още не печата /официално / УСД.


          Ааааа, мурзилките сте неспасяеми!

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Бе, той много добре си пише, ама чугунена тиква може ли невгиж да разбере две изречения.

            Хамериканосите им спират в момента хоризонталния добив, дълбочинният и фракинга.

            Ку беше чел малко повече щеше да знаеш, че тази година и догодина до средата е пика на досегашния способ за извличане на нефт и газ. След това добив рязко ще спадне до 2020г с най-малко 50%, понеже бачкат със стара технология, която няма добро КПД на извличане. Затова добив петрол/газ им е скъп, спрямо останалите.

            Понял?
            Ся не разбрах: Хамериканосите спират хоризонталното дупченье и фракингът на рушняците?
            - Нэ думай! Ами те кой-знае колко още не са се юрнали да ги юзят пък и си имат основното да го правят...ако се налага. Ако последват Кудрявцевската школа, май нужда няма да има изобщо.
            Прочее, същите тези хамериканоси, ако искат тази им изостанала технология да бъде възможно най-евтина за тях самите, имат нужда да поевтинят ВСИЧКО, свързано с нея и да влеят ОТВЪН, живи пари от продажби. понеже на рушняци нефт да продават едва ли ще стане то, поне железата там, дето /уж/ рушняците не можели да ги произведат.
            Пари с покритие говорим, като руските. Щото Русия още не печата /официално / УСД.

            Коментар


            • Статията е малко старичка, но казва доста за 5% ръст на ЕУ
              http://deutsche-wirtschafts-nachrich...en-schaden-zu/
              Russland-Sanktionen der EU fügen Deutschland schweren Schaden zu

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                Един съвет / разбира се не си длъжен да ме слушаш/- по малко пиши, повече чети. Поразрови се не само по Бг сайтовете, а малко по другите, немски и английски и ще разбереш /за себе си, иначе ще следваш точките/, че това което ми говориш не е точно така
                Благодаря за съвета, ама айде нема нужда,
                Има руснаци, които като бизнесмени много добре знаят какво става и как трябва да бъде. Те не са собственици на газпром, роснефт и вся асталная сволач. Не живеят с дотации, и не са от кръга на главния Сакрал. Мога и пример да ти дам от прословутото импортозамешчение и защо човека казва че не може да стане така.
                Абе май няма, едва ли ще разбереш...
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Давам ти линкове какво пише, бре! 'ногу ясно, че всеки ще раздува данни как си иска, но резил на цяла Юръп е пълен.

                  П.П. Друго си е Куликовската битка, дет' се били 400-500 хил. рушки музици срещу още толкоз монголи и не могат да намерят 2 черепа на кръст от толкоз копане с години.

                  Те ония въобще не лъжат. Даже има съмнения, за пълно фентъзи, че някога е имало такава битка, щот' не могат да намерят един пукнал в т.нар. "решителна" битка за освАбождение на Масква от монголите.
                  Ти от такива фентъзита май се учиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Бе, той много добре си пише, ама чугунена тиква може ли невгиж да разбере две изречения.

                    Хамериканосите им спират в момента хоризонталния добив, дълбочинният и фракинга.

                    Ку беше чел малко повече щеше да знаеш, че тази година и догодина до средата е пика на досегашния способ за извличане на нефт и газ. След това добив рязко ще спадне до 2020г с най-малко 50%, понеже бачкат със стара технология, която няма добро КПД на извличане. Затова добив петрол/газ им е скъп, спрямо останалите.

                    Понял?
                    Smradni, Предположих че на мен отговаряш и ти видях мнението.

                    ази година и догодина до средата е пика на досегашния способ за извличане на нефт и газ. След това добив рязко ще спадне до 2020г с най-малко 50%,--- колкото и пъти да прочета това не го разбирам- как така е пика- нещо да не би да е свързано със звездите, ако е така, наистина не разбирам. Рязко ще спадне добива- каолко рязко това да няма влияние луната като на приливите и отливите. Наистина това което си писал е пълна загадка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Ти определено си мислиш, че си на партийно събрание с червени бабички, заспали с изкуствените ченета, докат' ти "слушат" глупостите.

                      Най-некадърните офицери са тия в сАвецката армия.

                      Справка ген. Вазов, който избива като кучета 60 хил. англичани, французи и гърци при Дойран. В същото време нашите загуби са 500 убити при тотално числено превъзходство за тях. Затова, въпреки че сме по-скоро губещи от войната - нашият е поканен в Лондон, където Кралицата и армията на ЮКей му правят шпалир да мине по червения килим, докато те са застанали в стойка: За почест!

                      При рушките "генералчета" е обратното като пропорции и не очаквай да поканят някой от тях някога за да му отдадат почести
                      Ето кво си писал: Ген. Вазов избива като кучета 60 хил. англичани, французи и гърци. Ама той е от 1917 при Дойран, пък нашите загуби са 500, колкото са септември 1918. А пък избитите от генерала от преди малко вече са 70 хиляди. Може още да са нараснали за десетина минути. Както и да ги събиращ, не може ги изкараш толку.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                        Не знам кога си живял там, но аз живях един месец в Москва... Видях на живо последните напъни на системата да оцелее, и бях късметлия, обратния полет беше на... 19 август '90...

                        Както и да е, това което съм подчертал, доведе къде по-мощния ссср до разпад.
                        Гладът и мизерията може и да ги карат да мислят, но отново ще кажа, че същото беше и в ссср. Сега нещата са много различни, за да проработи нещо (и то само донякъде) ще трябва да върнат стария начин - затварят границите, изходни визи, и затворени градчета за разработки от които никой няма право да излиза. Абе май не градчета а лагерчета.
                        Като им знам манталитета, няма да ме учуди изобщо.
                        Да добавя, че ссср също гепеше технологии, ама ей на, къде е сега ссср?
                        Еййй това гепене, на накои им е в кръвта...

                        ПП
                        Сега ако искаш помисли за прословутото импортозамешчение и кажи докъде ще доведе руското разбиране за това.
                        Бях там /доста често и са по доста/ от лето 1989-то до 1992-ро, така се случи. А августовският преврат беше през 1991-ва година та, една година по-рано, нищо не те е застрашавало.
                        За гепенето на технологии да питаш значи, че или си, или се праниш на наивен: ВСИЧКИ гепят при първа възможност. Разбира се, стига да могат. И то е "в кръвта" на всички, стане ли дума и надушат ли голямата пара: китайци, японци, американци...Има неща, пред/в/които, всички са равни. Въпрос на отдаденост е, обаче, самото гепене.
                        "Много по-различни" са нещата не във всички. Има такива дето, както преди, така и сега, и на 100 км от границата на въпросната територия е трудно да се мине. Поне така ми разказват местни, руснаци. За връщане някогашната сигурност и безопасност, обаче, си прав: СЕГА им липсват много от ПОЛИТИКИТЕ, в ход навремето, които тогава мощно ги теглеха напред. Не знам колко ще им отнеме напълно да се съвземат от годините "демокрация" /чети "освобождаване".
                        Ако са позакъсали в много отношения, то със сигурност, виновен е манталитетът им - сегашният, на стари основи но, и ако в нещо все още са водещи, карат ли така, никак не е добре за тях. Има си там едни тъмни моменти в "руската душа", дето трудно се влиза ако ще, да са много приветливи и открити, иначе. Непонятни за европееца нюанси, на които и аз се подхлъзнах на времето. Както и да е. Ще се оправят, не ги мисли.

                        - А, ако не се, значи, това са си заслужили. Просто, не бързам да ги съдя. Щото, като видя българите как сме я втасали а, според Марандулий, някога сме били "империя".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          Един съвет / разбира се не си длъжен да ме слушаш/- по малко пиши, повече чети. Поразрови се не само по Бг сайтовете, а малко по другите, немски и английски и ще разбереш /за себе си, иначе ще следваш точките/, че това което ми говориш не е точно така
                          Бе, той много добре си пише, ама чугунена тиква може ли невгиж да разбере две изречения.

                          Хамериканосите им спират в момента хоризонталния добив, дълбочинният и фракинга.

                          Ку беше чел малко повече щеше да знаеш, че тази година и догодина до средата е пика на досегашния способ за извличане на нефт и газ. След това добив рязко ще спадне до 2020г с най-малко 50%, понеже бачкат със стара технология, която няма добро КПД на извличане. Затова добив петрол/газ им е скъп, спрямо останалите.

                          Понял?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            E те за това руснаците са цъфнали и вързали щото все някаква врътка въртят.
                            Един съвет / разбира се не си длъжен да ме слушаш/- по малко пиши, повече чети. Поразрови се не само по Бг сайтовете, а малко по другите, немски и английски и ще разбереш /за себе си, иначе ще следваш точките/, че това което ми говориш не е точно така

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              OОтново уцели гредата. Поразрови се малко и може да намериш други по добри причини защо не се развива дадено находище в сибир или още по на север- причината най малко са санкциите- например БП могат да си регистрират фирма да арендува машини и да отидат да дълбаят в далечния север. Могат, ама не го правят. И защо не го правят- причината не са санкциите, заобикалят ги както си искат, те са за пред такива като теб и мен, не го правят защото сега не е икономически изгодно . И какво се получава- вместо да кажат че чакат цена, руснаците и Диип оушън казват има санкции. И ако утре отменят тези санкции да не би да си мислиш че веднага ще започнат да дълбаят- не приятел, ще чакат пак цена. Това е истинската причина, ти може да си представяш за санкциите каквото искаш- санкциите са ефективни дотолкова доколкото спряха да внасят някой компоненти западните фирми за определени руски фирми. Но........
                              Отново руснаците регистрираха други фирми с други хора, които отидоха до западните фирми и започнаха да купуват същите електроники на същите пари и руските заводи продължават да си работят
                              E те за това руснаците са цъфнали и вързали щото все някаква врътка въртят.
                              То и мурзилките така - ами ако беше мислил преди да пльоснеш нещо, нямаше да ставаш за смях всеки път.
                              Та ако беше мислил, щеше да оцениш факта, че според тези нови санкции американско оборудване не може да се използва на това находище. Щеше да загрееш, че да речем БП няма как да използва такова оборудване на това находище. Всеки който нарушава санкциите рискува огромни глоби, и ще трябва да ги плати ако не иска бизнеса му в САЩ да умре. Рискува дори и по-лошо - забрана за бизнес в САЩ. Може и да ти се струва невероятно, но на всички големи петролни компании основния бизнес не е в русия, а в САЩ. Е ако това нищо не ти говори, то въобще нищо не може да ти проговори.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                                Лелейййй, те станаха 70 000 убити при Дойран за два-три дена. Взема си върна дипломата..... по география. Къде беше това Дойран, на Юпитер ли?
                                Давам ти линкове какво пише, бре! 'ногу ясно, че всеки ще раздува данни как си иска, но резил на цяла Юръп е пълен.

                                П.П. Друго си е Куликовската битка, дет' се били 400-500 хил. рушки музици срещу още толкоз монголи и не могат да намерят 2 черепа на кръст от толкоз копане с години.

                                Те ония въобще не лъжат. Даже има съмнения, за пълно фентъзи, че някога е имало такава битка, щот' не могат да намерят един пукнал в т.нар. "решителна" битка за освАбождение на Масква от монголите.
                                Last edited by marandi; 09.08.2015, 18:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X