IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Хайде, войната почна, бг империя срещу руснаците
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4895604

    Коментар


    • Хайде, войната почна, бг империя срещу руснаците
      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4895604

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Уау! Х_У днеска е звяр!

        Между другото днес руплата превиши 60 за само един долар.
        Руснаците са в паника. Лъжите на Медведев че нещата ще се оправят наесен, вече не хващат дикиш. Никой не му вярва.
        Очакванията са че за първи август един само долар ще се разменя за 65 рубли.
        ...а пък къде Нова година за 100 рубли , налЕ ?

        Коментар


        • Уау! Х_У днеска е звяр!

          Между другото днес руплата превиши 60 за само един долар.
          Руснаците са в паника. Лъжите на Медведев че нещата ще се оправят наесен, вече не хващат дикиш. Никой не му вярва.
          Очакванията са че за първи август един само долар ще се разменя за 65 рубли.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
            Викаш да ти вярваме сляпо че средния Българин сега живее по-добре отколкото през 1990 ....ми не вярваме.

            ти вярваш щот ти плащат да вярваш
            Кой е този, който ми плаща да знам, че ми виси с нещо?
            Единственият, който ми плаща е пазара, но това е друго!

            Само това ли успя да измислиш - ей аз мислих, че има сиво вещество и нали си счети, та може да боравиш с факти и знаеш, кое е факт.

            Ето ти фактите, явно не са те научили, та ще ти помогна.
            1-ви факт говорим за ИЧР.
            2-ри факт давате данни от Wikipedia.
            3-ти факт давам оборващи данни от сайта, който създава ИЧР.
            4-ти факт ясно се вижда, че сме били 90-та около 50-то място, а сега на 58.
            5-ти факт ясно се вижда и ръст на ИЧР.
            6-то говорим за ИЧР и за да има конструктивен разговор, трябва боравим с истината и фактите.

            Надявам се да съм ти дал този тласък да отсяваш истината и фактите от популизма и пропагандата!
            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore
              Щото от такива като теб не очаквах такива реакция - нали си Ентелигент?
              Викаш да ти вярваме сляпо че средния Българин сега живее по-добре отколкото през 1990 ....ми не вярваме.

              ти вярваш щот ти плащат да вярваш
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Руска-не руска, що не видиш първо, какво пише? Или мислиш, че ...
                О, УЖАСъ!
                - Че и останалите са толкова обективни? Или, че не са ?

                Аз първом прочитам, каквото пише, после проверявам известните ми факти, и накрая решавам, дали да или да не вярвам. Теб не те знам. Ако ти съдиш за съдържанието на материала, без/преди/да си го прочел...
                Айде ся дрън-дрън, ми кажи какво пише там, толкоз ли е сложно?
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Това да не е руска медия?
                  Руска-не руска, що не видиш първо, какво пише? Или мислиш, че ...
                  О, УЖАСъ!
                  - Че и останалите са толкова обективни? Или, че не са ?

                  Аз първом прочитам, каквото пише, после проверявам известните ми факти, и накрая решавам, дали да или да не вярвам. Теб не те знам. Ако ти съдиш за съдържанието на материала, без/преди/да си го прочел...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                    Обикновено, когато се твърди дадено нещо, се посочва и източник на информацията, линк...

                    Другото, че никак не става ясно за авиокатастрофи на цивилни или военни летала иде реч. Или и на двете...

                    Както и да е.
                    През 2006 г. са регистрирани общо 77 инцидента, което е с 34 по-малко от 2005 г., като в тях са участвали 46 реактивни и 31 турбовитлови самолета. Едва 1 от всеки 1.5 млн. полета по света е бил свързан с кризисен случай, докато при авиокомпаниите, членки на IATA, съотношението е 1 към 2 млн. полета.
                    Въпреки положителната тенденция организацията изразява притеснение от нивото на безопасност в Русия и Африка.
                    Според данните на IATA, в страните от ОНД се случват най-много авиокатастрофи от всички региони в света – 8.6 на 1 млн. полета, следва Африка с 4.31 на 1 млн. полета.

                    Пълния доклад: http://www.iata.org/pressroom/pr/2007-04-16-01.htm
                    -------------------------------------------------

                    П.П. Средно за света 1 на 1.5 - ако се екстраполира за Монголия ( където базата е 1-ца = 8.6 + 4.3 = 12.9 пъти повече при еднаква база - средната за цял свят.

                    Ако сравним с развитите компании разликата е още по-голяма = 17.2 пъти.
                    --------------------------------------------------

                    Важното е БГ мурзилките да започвате спама с глупости - нямало линк, нямало не знам какво си. Имената на загиналите матрьошки с ЕГН-тата не искаш ли да ти изброя?

                    На първо място ли е по авиокатастрофи твоята Монголия в цял свят? На първо място е! Два пъти по-зле от Африка. Точка!

                    Както и да ... ( "специалист" по самальоти, кораблей и ко беше там още ... - демек по нищо )
                    Last edited by marandi; 28.07.2015, 19:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Вярвай си. Вероятно отчиташ огромен процент ромове, които се ВОДЯТ, че са завършили основно или дори средно образование, но не могат дори да говорят членоразделно. Намери си в мрежата и изгледай видеото за чааветата от Гърмен - дето плачеха, че не могат да ходят на училище, но не знаеха азбуката - а бяха в 3-и, 5-и и дори в осми клас !!!!
                      Говориш за единствения индикатор, които отчита това - давам ти актуална референция, ти ми се правиш на ощипана мома. Разбра ли къде е БГ и къде са страните от Африка. За напред недей да говориш глупости!
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Темата е за Русия...и ето, какво казват някои медии за Европа
                        Това да не е руска медия?
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Темата е за Русия...и ето, какво казват някои медии за Европа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            ИЧР оценява средните постижения на дадена страна в следните три основни аспекти от човешкото развитие:

                            Продължителност на живота и здравословен начин на живот, който се преценява според вероятната продължителност на живота към момента на раждането; позволява да се изчисли косвено задоволяването с продукти от първа необходимост, между които достъпа до питейна вода, жилище, добра хигиена и медицински грижи и услуги.
                            Знание или равнище на образованието, което се преценява според степента на грамотност на възрастните. Това е процент от населението над 15 години, които могат да четат и разбират кратък и лесно достъпен текст за ежедневния живот. Отчита се и общия сбор от съотношението на записалите се учащи начално и основно, средно, и висше образование (тежестта му е 1/3). Това число изразява задоволяване от нематериални блага като възможността за участие при взимане на решения в обществото или на работното място. (тежестта ѝ е 2/3)
                            Жизнен стандарт – естествен логаритъм от БВП на глава от населението в съотношение с покупателната възможност, за да могат да бъдат включени елементи от качеството на живот като мобилност, достъп до продукти на културата и др., които не са отчетени от първите две категории.
                            Индексът първоначално се изчислява по формулата за средно аритметично

                            \mathrm{HDI} = \frac{A+D+E}{3},
                            където A, D и E са индексите съответно на вероятната продължителност на живота, равнището на образование и жизненият стандарт.

                            След 2010 са въведени известни корекции в образуването на съставките, а самият индекс се изчислва като средно геометрично

                            \textrm{HDI} = \sqrt[3]{\textrm{A}\cdot \textrm{D} \cdot \textrm{E}}.
                            Място на България през годините според ИЧР



                            Година 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
                            Място 26 33 35 40 48 65 62 69 67 63
                            Година 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
                            Място 60 57 62 57 56 55 54 53 56 61
                            Година 2010 2011 2012 2013 2014
                            Място 56 55 57 57
                            +111
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                              Ония "дребни" нещица - от нашето използване на бившата Съветска Русия - можем да не ги коментираме, нали? Логично е, защото бившата Съветска... няма нищо общо с настоящата Русия, нали? Дали ще дочакам смислен отговор на тоя въпрос?

                              Виж как сега и на маранди му секнаха благинките, нъл? Глааааддддд...
                              E защо да не ги коментираме? Коментирай!

                              Например аз мога да кажа за някои от дребните неща които ме вълнуваха: дънки, ротманс, касетофон, телевизор сони... пърпъл, ац-дц... рони, ози, ричи, дейвид...
                              Младите хора по онова време от такива неща се вълнуваха.
                              Кажи сега теб какво те е вълнувало, особено за благинките кажи, щото имаше и такива на нашите години дето тези неща не ги вълнуваха щото си ги имаха,
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Я вижте тук, вместо да се караме.

                                Коментар

                                Working...
                                X