IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Matematician, същият човек ви казва, че няма разлика.Паек е тълпа. Просто е друга тълпа. Интересно защо се обидихте от твърдението за тълпата. Какво засегна във вас това твърдение?

    Коментар


    • Някой говореше за психология на тълпата и как глупавите хора са надъхвали и си вярвали, щото били много и обменяли идеи чрез Интернет. .

      Аз тука виждам 1000 журналисти и анализатори, които си вярват и обменят идеи по ТВ.

      Би ли някой обяснил каква е разликата между тях и другите хора.


      https://www.youtube.com/watch?v=G87UXIH8Lzo



      Last edited by mathematician; 30.08.2018, 20:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        "Това, че всекиму е позволено да се учи на четмо, разваля с време не само писането, а и мисленето.

        Някога духът беше бог, после стана човек, а сега става направо сган."
        Някои хора не искат да чуят истината, защото не желаят да видят илюзиите си унищожени.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          То точно това се получи.

          Но се оказа, че свободното мислене нещо не съвпада с мнението на либералите.

          "Това, че всекиму е позволено да се учи на четмо, разваля с време не само писането, а и мисленето.

          Някога духът беше бог, после стана човек, а сега става направо сган."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Много интересно развитие. Точно обратното на това, което либералите очкаваха от интернета. През 1990-те смятаха, че интернетът ще отключи свободното мислене, ще създаде по-силно гражданско общество от мислещи хора, ще засили демокрацията и т.н. А реално се получи точно обратното.
            То точно това се получи.

            Но се оказа, че свободното мислене нещо не съвпада с мнението на либералите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Това за глобалното затопляне ли е?

              Много е просто, либерализмът използва разума и логиката и гледа какво какво казва науката, и тогова решава на какво да вярва. Така е от времето на Продвещението.

              Популизмът си вярва в каквото си поиска... Там е въпрос на чувства. Ако почувстваш, че земята е плоска, значи е плоска
              И за него и за икономиката и за социалните науки. Абе изобщо за всички науки които не са точни, ами разчитат на разни модели.


              Е ти една статия от 1989 - публикувана в Асошейтед прес за глобалното затопляне, която цитира A senior U.N. environmental official

              https://www.apnews.com/bd45c372caf118ec99964ea547880cd0

              Та няква клечка (може и да е учен де да го знам) от ООН-то твърди че до 2000 год цели нации могат да бъдат затрити от Земята заради покачването на морското равнище.

              Сори, пичове, ама сме 2018 - демек 30 години след великите ви предсказания и нищо от това дето сте предсказвали не се е случило.



              Такива сме ние популистите - помним някой кат ни метне и не му верваме вече.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Това за глобалното затопляне ли е? Или че земята е кръгла?

                Много е просто, либерализмът използва разума и логиката и гледа какво какво казва науката, и тогова решава на какво да вярва. Така е от времето на Продвещението.

                Популизмът си вярва в каквото си поиска... Там е въпрос на чувства. Ако почувстваш, че земята е плоска, значи е плоска

                Абе, Мони. Посочи ми един български популист. Ама истински популист, че да гласувам за него.

                Коментар


                • Много интересно развитие. Точно обратното на това, което либералите очкаваха от интернета. През 1990-те смятаха, че интернетът ще отключи свободното мислене, ще създаде по-силно гражданско общество от мислещи хора, ще засили демокрацията и т.н. А реално се получи точно обратното.

                  Според мене тълпата глупаци винаги си е била там, само че "елитите" са я обуздавали. Ето примерно тука от 0:40 нататък...

                  https://youtu.be/jrnRU3ocIH4

                  Бабата казва, че нямала доверие на Обама, защото бил "арабин" . Маккайн веднага я прекъсва и до там. Обаче същата "гениална" баба в интернет като се сдуши с още няколоко други "гении" и те започват да си вярват.

                  Тука тая тема върши същата работа за pipbel, mathematician, analog и Императора. Шепа народ са, на пишат ли пишат възхвала на Тръмп и си вярват.

                  Според мене едно от решенията е анонимността в интернет да се премахне. Което ще е трудно, но не и невъзможно. Всеки трябва да се регистрира в един централен портал и от там да се логва във всички други дискусионни форуми и т.н. и да се вижда всеки човек точно какви ги е писал назад във времето

                  Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Четейки тази тема човек може да напише дисертация по психология на тълпата. Едно от типичните и качества е неспособността и да разсъждава. Наскоро бях изумен от откритието, че новите технологии създадоха тълпи, които нямат пряк физически контакт по между си. Това отключи огромна деструктивна сила и светът направи смела крачка напред към хаоса под бурните овации на глупаците. Едно от най-удивителните неща е, че умни хора губят способности да разсъждават, когато са част от тълпата. Затова са от значение само емоциите, които и се създават. Истината след гугъл и фейсбук няма значение.

                  Коментар


                  • Това за глобалното затопляне ли е? Или че земята е кръгла?

                    Много е просто, либерализмът използва разума и логиката и гледа какво какво казва науката, и тогова решава на какво да вярва. Така е от времето на Продвещението.

                    Популизмът си вярва в каквото си поиска... Там е въпрос на чувства. Ако почувстваш, че земята е плоска, значи е плоска

                    Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Съвпадение или случаеност?


                    "I do not believe there is a single case in the last couple of decades where a major scientific organisation took a position that went against the platform of the Democratic party.

                    What an odd coincidence that “science” always, without exception, supports the liberal worldview."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      What an odd coincidence that “science” always, without exception, supports the liberal worldview."
                      А скоро и изпити в университетите по научен либерализъм

                      Коментар


                      • Съвпадение или случаеност?


                        "I do not believe there is a single case in the last couple of decades where a major scientific organisation took a position that went against the platform of the Democratic party.

                        What an odd coincidence that “science” always, without exception, supports the liberal worldview."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Вижте простаците - колко историческо слабоумство демонстрират вече - опитвайки да се бъзикат с Доналдът - сравняват го с Мусолини:

                          http://www.oxfordtoday.ox.ac.uk/inte...ford-historian

                          Че то това е направо комплимент за всеки държавник, бе !!! Но какво знаят тия критикари за великото дело на Дуче?
                          Tова е грешка.Бай Перчемко требе се сравнява с клоуни и циркаджии

                          Коментар


                          • Вижте простаците - колко историческо слабоумство демонстрират вече - опитвайки да се бъзикат с Доналдът - сравняват го с Мусолини:

                            http://www.oxfordtoday.ox.ac.uk/inte...ford-historian

                            Че то това е направо комплимент за всеки държавник, бе !!! Но какво знаят тия критикари за великото дело на Дуче?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Наистина ми стана тъжно за клиентите
                              Ами - и мене - играхме за кратък но дълбок срив след победа на Доналдът, но пазарите не послушаха пишман-анализаторите и веднага - яко яхо-о-о-о.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                To и аз съм за, че алтернативата хич ме не кефи, а и с тая тотална медийна истерия с/у него ми става все по симпатичен, ама пък ти си баси мегахипер зомбито
                                По полекинка с тия култове бре, гледам и към джуджака си развил подобен...
                                Не съм, бе. Недуджак. Напальон като не е бил гигант - какво - нима не е велик мъж? Един от най-великите е - не заради победите си на бойното поле - но заради ЗАКОНИТЕ си - по които светът живее и днес - тоест той го е предвидил това.

                                Вова нима не е велик лидер? - Велик лидер е. Той пое една жалка, бедна, превърната в посмешище Русия - управлявана от алкохолик, дърпан на конци от американското посолство - и отново я превърна в световна сила, която всички уважават... а който не я - той се страхува от нея.

                                Това е една от причините - поради която бях и още съм от Доналдът - защото имаше явен дисбаланс в световните лидери на двете ядрени сили - Вова очевидно превъзхождаше с ного-ного глупавият обонго. С Доналд са различни като стил на действие - но равни по мощ.

                                И никакви култове - това са реалностите.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X