IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
    Колега, от гледна точка на колективната сигурност, смятам , че НАТО и ЕС е по-добрият вариант за БГ.Защото потенциален враг на България в някакво обозримо бъдеще може да бъде Турция с нейната официална доктрина за неоосманизма.Има и предпоставки за това-компактно турско население в Кърджалийско и Делиормана .Хипотетично е възможен някакъв Кипърски или Кримски сценарий.Тъй като и двете страни сме членки на НАТО- това изключва подобен сценарий!А най-лошото за България според мен е да бъдем "разменна монета" в разни геополитически интереси!
    Колега само ти ли не забелязваш, че вече имаме НОВ ГОРСКИ... Справка Сирия.... ДА МАТО е една бутафорна организация, която се провали в Сирия. Сравнете 6м операция на ВКС/въздушно-галактическите-сили/ на РФ + Армията на маршал Башар Асад ииииииии над 2г война срещу ИДИЛ на коалицията от над 60държави водени от Пиндостан

    Защо се провали МАТО? Причините в последните 25г:
    -МАТО се занимава с държавен тероризъм. Примери нужни ли са?
    -МАТО нарушава международното право. Примери нужни ли са?
    -МАТО се занимава с източване на средствата на данъкоплатците на страните членки. Примери нужни ли са?
    -В самата организация МАТО Големия брат рекетира васалите си.Примери нужни ли са?
    -МАТО се проваля последните 25 години. С каквото и да се захване МАТО-резултата е Ливия.Примери нужни ли са?
    -МАТО загуби битката за душите и сърцата на хората. Примери нужни ли са?

    Напълно нормално е другаря ТРЪМП да прекрати съществуването на МАТО, както прекрати своето съществуване Фаршафския договор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Само да не става дума за прикриване, зад подобни клишета, на други крайности. Правилно ли разбирам, Начев, че ТОВА имаш предвид?
      Пирамида, доколкото ми задаваш въпрос, а цитираш Аналога, не мога да съм абсолютно сигурен, към коя точно от тезите ми е отправен въпросът ти.

      Приемам, че става дума за последното ми изказване.
      В този случай изказвам съгласие и подкрепа. Не се опитвах да правя обратни внушения.
      Винаги има един антиестаблишмънт кръг от индивиди, които не приемат статуквото.
      Може да е резултат на характер, емоция, че дори и маскиран интерес. Може, обаче, подобна позиция да е базирана на на друг род мотиви (и ми се струва, че Аналог говори именно за тях). Как да ги обобщя и опиша с една приказка?! Примерно - социално-етични.
      Да, хората имат потребност да слушат неща, които отговарят на техните възгледи, просто защото те мислят така.
      Мисля, ч(е една власт не трябва да се тревожи от самия факт, че има инакомислещи и тези инакомислещи обменят мисли и идеи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
        Запълва се просто пазарна ниша. Западът е пълен с интелектуалци/либерали, които точно този антиестаблишмънт бранд го консумират като топъл хляб от който не се пълнее.

        И затова съдбата на Доналдовото президентство е толкова интересна.
        Само да не става дума за прикриване, зад подобни клишета, на други крайности. Правилно ли разбирам, Начев, че ТОВА имаш предвид?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
          Запълва се просто пазарна ниша. Западът е пълен с интелектуалци/либерали, които точно този антиестаблишмънт бранд го консумират като топъл хляб от който не се пълнее.

          И затова съдбата на Доналдовото президентство е толкова интересна.
          Туй вече го приемам без позиви за обратен коментар

          Важна и интересна е критиката към силния и към "своя"!
          Другата критика, какво да кажем за нея?! Тя е лесна и ясна.

          Пък кво от това, че между другото се запълва и неква пазарна ниша. Лошо няма.
          Има ли търсене, да има и предлагане.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Това, което е съществено и е ядро на нещата, при тълкуването на това кой е Тръмп и какво иска, е факта, че всички, които са пряко отговорни за конструкцията на днешния свят, такъв какъвто е, са против Тръмп! От медиите до цялата либерална клика! Всички тези, които опорочиха ценностите и нормалния живот, заробвайки хората са против Тръмп! Потъпканите свободи и деконструкцията на нормалността, са извършени само от хора АНТИ-Тръмп!
            Щом еманацията на самото зло, в чистата му форма, е против нещо, то съответно, го разглежда като контрапункт и заплаха за себе си! Какво да се коментира, кой е Тръмп, щом знаем кои са против него!
            Не мога да се стърпя да недобавя и мръсните голдмани които открито подкрепят Хиларито

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
              Да критикуваш статуквото и да не си политически коректен се иска визия, проникновения, здрав морал и топки.
              Запълва се просто пазарна ниша. Западът е пълен с интелектуалци/либерали, които точно този антиестаблишмънт бранд го консумират като топъл хляб от който не се пълнее.

              И затова съдбата на Доналдовото президентство е толкова интересна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Начев - така се изразих един вид: метафорически. Иначе за типичните поддръжници - видяхме и тия на клинтънова на митингите и - средноаритметически - с тъмномургав мулатски оттенък и с 1/8 мюсюлманска забрадка на тимберицата.
                Хич не ми я, "хвали" Хилъри
                От нея гарантирано не чакам нищо добро.
                Просто от Доналд-а не знам какво да се оачаква

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                  Марка за какво? За един от многото изкукали левичари? Учителят ми по научен комунизъм беше къде по-малко краен. Години наред бях абониран за Guardian и доста съм му се наситил. Както и на другия идиот Monbiot.

                  Ето и кратък, но забавен списък на отбора.

                  http://markhumphrys.com/modern.leftists.html
                  Да критикуваш статуквото и да не си политически коректен се иска визия, проникновения, здрав морал и топки.
                  Коя от критичните тези на Пилджър девалвира във времето: като се почне от Виетнам, Камбоджа, та до наши дни.
                  Или по-скоро се оказа, че е бил прав! По признанията на самите обекти на неговата критика.
                  Ти май го раздаваш доста наедро?! Щом си позволява да каже критична приказка за Америка, задължително е ляв, дори левичар. Как пропусна направо да споменеш, че е комунист?!
                  Аз лично съм си правил труда да дефинирам нейде тук из темите по съвременен начин (и мой субективен, естествено) съдържанията на думите ляво и дясно, не мога да съм сигурен, че си срещнал и чел, но употребата на тази думи: "ляво", "левичарство" е подходящо да се използва внимателно и поне първо да се дефинира. Че инфлацията стана голяма при думите.
                  Аз познавам Пилджър от времената, когато у нас беше "прието" да се практикува единствено и само близане на подметки и бой по врага, според както ни изнася. И когато говореше за империализма на Щатите, беше тържествено споменаван, ама когато започна да определя социализма като "маскиран фашизъм" и не прощаваше тъжните истини и на Съветския Съюз, почнаха да се правят, че няма такъв човек.

                  Иначе тук при нас във форума е пълно с дясно мислещи хора, ама на хартия! Много от тези, които са десни, "антикомунисти", вият на умряло, че не се разрешава на тълпи варвари да прекосяват зелена граница с арогантни претенции.
                  Истински десният човек е привърженик първо на закон, ред, вяра и отечество.

                  Тъй че, ако обичаш, по-внимателно с епитетите.
                  Ние не сме дораснали да се отнасяме пренебрежително с този човек.

                  Коментар


                  • Начев - така се изразих един вид: метафорически. Иначе за типичните поддръжници - видяхме и тия на клинтънова на митингите и - средноаритметически - с тъмномургав мулатски оттенък и с 1/8 мюсюлманска забрадка на тимберицата.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                      Името на Джон Пилджър е марка.
                      Марка за какво? За един от многото изкукали левичари? Учителят ми по научен комунизъм беше къде по-малко краен. Години наред бях абониран за Guardian и доста съм му се наситил. Както и на другия идиот Monbiot.

                      Ето и кратък, но забавен списък на отбора.

                      http://markhumphrys.com/modern.leftists.html

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Начев, какво да ти кажа... само като видя, че някакъв анализатор или журналист нарича някакъв политик "фашист"
                        Само за протокола, Пилджър "цитира" мнения на други хора.
                        АЗ чета в материала, че той характеризира Тръмп само като неприятен: odious.

                        Иначе, за исторически преглед - имаш отличен!
                        Само накрая пистолетът-кама, дето се помествал в отвърстието, пресолява манджата.
                        Е, по императорски!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                          Това, което е съществено и е ядро на нещата, при тълкуването на това кой е Тръмп и какво иска, е факта, че всички, които са пряко отговорни за конструкцията на днешния свят, такъв какъвто е, са против Тръмп! От медиите до цялата либерална клика! Всички тези, които опорочиха ценностите и нормалния живот, заробвайки хората са против Тръмп! Потъпканите свободи и деконструкцията на нормалността, са извършени само от хора АНТИ-Тръмп!
                          Щом еманацията на самото зло, в чистата му форма, е против нещо, то съответно, го разглежда като контрапункт и заплаха за себе си! Какво да се коментира, кой е Тръмп, щом знаем кои са против него!
                          Познавайки субекта (еманацията на злото, дето ти му викаш), кому е подходящо да се връчи знамето на революцията?! Защото, нека не са заблуждаваме, реалистично ли е да мислим, че нещата може да се преподредят с нереволюционни средства?
                          А коя е революционната класа (поне обществена прослойка) която ще застане зад гърба на знаменосеца? Има ли тя енергията, силата, ресурсите, подкрепата от всякакъв вид.
                          Тръмп е, да кажем условно досамонаправил се представител на средната класа, който с кураж, талант и късмет се е изстрелял до върха.
                          Ерго, той по произход е представител на тази прослойка, която от символ и носител на социалния прогрес в рамките на пазарно общество (да кажем след 60-години), в последните десетилетия беше брутално избутана в ъгъла.
                          Ама по убеждения, битност и принадлежност аз специално не съм сигурен какъв е.
                          Споменах Панорама то петък: социолозите в Америка определят образа на типичния поддържник на Тръпм по следния начин: бял, беден и неуспял, фрустриран.
                          Смислово, не съвсем дословно.
                          Ако бях американец, вероятно нямаше да гласувам.
                          Или ако все пак, с дълбоки терзания ще си пусна гласа за Тръмп, щото ги знам какви ги вършат добрите, напредничави и демократични, уж "леви" демократи. Само по тази причина. Не вярвам Тръмп да грабне байрака.

                          Коментар


                          • п.п.
                            Кой е Тръмп?

                            Това е човек, който убеден съм се наслаждава на всяка глътка въздух! С красивите си жени и дъщери, това е креативен човек, който знае, че основата на живота е създаването и консумирането на блага, но не в абсолютния смисъл, заради самото консуматорство, а във възможността да правим избор и да се развиваме, както във физически, така и в духовен смисъл! Ако има някаква истина в теориите за прераждане и различни духовности, то той е висша преродена душа, това е личност, която създава, пътеводна светлина, сама по себе си, в пътя към познаниято на вселенската промисъл!
                            Това е той, още от предаването, което водеше! Ярък и блестящ! Всичко това е Тръмп!

                            Противниците му в момента, са примитиви, които с елемантаризма си, са лишени от каквато и да е креативност, принизени същности, съществуващи в елементарната си реалност! Останалата част са просто кучета на Хадес, които носят маската на някакви фалшиви цености!
                            Last edited by Mike Florida; 27.03.2016, 14:13.

                            Коментар


                            • Начев, какво да ти кажа... само като видя, че някакъв анализатор или журналист нарича някакъв политик "фашист" и просто спирам да чета, защото това е несериозно. Фашизмът е твърде специфично явление - или форма на диктатура, великото дело на Дуче е без аналог в световната история и подобни сравнения са винаги безпочвени - каквато и "марка" да е анализаторът. Впрочем всеки анализатор се купува - помним януари-февруари всякакви "капацитети" какви небивалици говореха за финансовите пазари.

                              Трафиков - Доналдът няма как да съсипе повече Европа, отколкото това сториха предшествениците му - генетичният тъпак буш и произхождащият от живееща по дърветата раса обонго. Ако вярваш, че САЩ ще защитят Европа, камо ли пък нас от Турция, значи си безкрайно наивен. Гърция тоже е в НАТО - и какво? Нямаше ли война между Гърция и между Турция?

                              Европа се самопрецака подкрепяйки САЩ в разсипването на държавите около нея, играещи ролята на антиварварски щит и това отвори пандорината кутия. Далечен исторически паралел: Източната римска империя подпомага сериозно създаването и укрепването на Стара Велика България и поставя начело на нея свой възпитаник - Кубрат - християнин, възпитал по християнски и децата си. Целта е България да служи като щит на Византия срещу варварските нашествия от североизток и нашите прадеди сполучливо вършат това... до нашествието на хазарите, подкрепени както винаги и от други варвари, които се оказват прекалено ногобройни, за да се справим с тях. Правилният ход на Византия е бил само един - да си върне услугата, като просто натовари 3-4 легиона на гемиите и ги стовари във Фанагория, за да помогнат на Кубрат да отблъсне хазарите.... само че Византия е предпочела да пасува и да ни остави сами да се оправяме... и ние така хубавичко сме се оправили, че сме откъснали поне 1/3 от територията на Византия. Ако Коко Погонат беше по-умен, сега България щеше да е на мястото на Украйна.
                              Сега е същото: Европа бе в безопасност, докато бе обкръжена от тоталитарни, но светски режими - откъм Азия: кемалистка Турция, зад нея светско-мюсюлманските здрави режими на Саддам и Асад... а преди падането на Берлинската стена и от комунистическите режими в Източна Европа. Прави си сметката някоя талибанска орда, за да стигне от Арапия до Германия през колко здраво охранявани граници трябваше да мине !!! Ако минат през Сирия, в Турция щяха да ги ги спрат, ако не ги - нашите граничари щяха да ги изпозастрелят !!! Тоест просто нямаше как да стане. Освен да прелитат със самолети, но там - ако искаш - лесно можеш да наложиш контрол. Откъм Негрия пък имаше друг здрав щит - Либия на Кадафи. Европа обаче са държа като обладан от стремеж за самоубийство жандармерист, който - виждайки насреща си озверяла тълпа, доброволно захвърля щитът си, каската си, бронежилетката си, сам си напъхва пистолетът в анусът и чака да го заколят !!! Европа трябваше като очите си да защитава Саддам, Кадафи и Асад !!!
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                                Вчера четох нещо доста интересно и ще го постна тук, макар че третираната тематика е далеч по-широка. Все пак е подходящо, доколкото един от главните герои на материала е мистър Тръмп.

                                Много, много странна фигура. Аз лично съм силно раздвоен в мнението си него. Май някъде казах, че едно време четох автобиографичната му книга когато излезе на български и впечатленията ми за него бяха доста различни, ама то оттогава минаха вече много години. Продължавам да мисля, че поради някаква си негова причина Тръмп играе някакъв специфичен театър.

                                Далеч по-критичен от мен е авторът на материала. А той е човек на чието мнение задължително трябва да се обърне внимание. Името на Джон Пилджър е марка. Това е човекът, който едно време силно ме впечатли с антивоенните си статии за войните в Индокитай и по един убедителен начин "правеше" същностната разлика между двете системи. Та, същият този Джон Пилджър нарича американската президентска надпревара цирк, а отношението му към Тръмп е твърде специално:



                                Но пък има и друго: Donald Trump is a symptom of this (тук специално ставаше дума за налагане на американските интереси и политика, мой коментар), but he is also a maverick.,
                                давайки да се разбере, че счита Тръмп за поне относително независисим, за разлика от Клинтън, която просто е осъдена да бъде изпълнителна екстензия на чужда воля.

                                Абе, много си е интересно!

                                A WORLD WAR HAS BEGUN. BREAK THE SILENCE.
                                20 March 2016


                                Статията си е направо за политиката, ама там много оцапано и ме е страх да пристъпям.
                                Това, което е съществено и е ядро на нещата, при тълкуването на това кой е Тръмп и какво иска, е факта, че всички, които са пряко отговорни за конструкцията на днешния свят, такъв какъвто е, са против Тръмп! От медиите до цялата либерална клика! Всички тези, които опорочиха ценностите и нормалния живот, заробвайки хората са против Тръмп! Потъпканите свободи и деконструкцията на нормалността, са извършени само от хора АНТИ-Тръмп!
                                Щом еманацията на самото зло, в чистата му форма, е против нещо, то съответно, го разглежда като контрапункт и заплаха за себе си! Какво да се коментира, кой е Тръмп, щом знаем кои са против него!

                                Коментар

                                Working...
                                X