IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
    И какво е виновен ЕС, че българските политици КРАДАТ?
    Да докарат чужди прокурори и полиция ли? Аз съм ЗА, ама вие първи ще ревнете, че "са ни окупирали"

    С какво ти е виновен ЕС, че ти дава пари, а ти не можеш да ги накараш да работят за теб ефективно? Как същите средства се ползват за разумни и ефективни проекти в Германия, Испания или Италия?

    Парите, които дава ЕС, са минимални на фона на вредите, които нанася! Самите фондове изкривяват свободния пазар, нали си голям антикомунист. ЕС е марксистки модел на планова икономика! Социализъм Х3! Фондовете минават ПРЕЗ ДЪРЖАВАТА, КОЯТО ГИ РАЗПРЕДЕЛЯ! Държавата е БАЩИЦАТА! Това благоприятства корупцията, самия мдел е скапан! Ама ти си като някакъв психясник с параноя и като мразиш Русия, да речем си сляп за АБСОЛЮТНИЯ МРКСИЗЪМ И ДЕГРАДИРАЛ МОДЕЛ, ПРИ КОЙТО ДЪРЖАВАТА РАЗПРЕДЕЛЯ РЕСУРСИТЕ, А СВОБОДНИЯ ПАЗАР Е В ЪГЪЛА! Това се случва в икономика доминирана от дотации!

    С какво е виновен ЕС, че НАШИТЕ политици толерират неспазването на закона от някои? Във Франция и Германия същите тези, ако не го спазват си носят последствията.

    Къде го видя това спазвае на закона в ЕС бе??? Къде Франция или Германия. В Кьолн ли има осъдени и понесли отговорност! ТАМ ЛИ??????????
    Във Франция в Париж даваха скоро филм, какви ГЕТА има на центъра почти! В Марсилия всяка година има десетки убити, изнасилени и ограбени от араби и негри, има квартали, в които не се ходи, има го дори в туристическите справочници, черно на бяло! В Гетото Молбек ли се спазат законите! Ако даваш сравнения с нашата циганизация, погледни и кой даваш за пример, че е ОК, защото всико идва от там! На теб не ти пука, ВАЖНОТО Е ПРОПАГАНДАТА ДА ВЪРВИ!


    Или ЕС е виновен, че те "залива" с качествена продукция на ниски, конкурентни цени???

    Да бе, НЕ Е ВИНОВЕН! Същото като някой нетренирал да се изправи срещу друг с черен колан! Естествен ПОДБОР МАЙНА! Могат направо и с по-силната си войска да дойдат, да ни завладеят, защото никой не ни е виновен, имат си армия, както и конкурентни предприятия! Да се закриваме А?????? КОЙ НИ Е ВИНОВЕН????


    Или ЕС е виновен за корупцията при усвояването на средства? Че аз се сещам само за една друга държава, където корупцията при усвояването е такава, като при нас. И тя НЕ Е в ЕС. То и затова корупцията е такава, щото ние 45+25 години следваме същият модел на развитие, като тази "държава".

    Какъв "СЪЩ" модел следваме бе, смешник! Да не командва МАСКВА! Шефовете са във Вашингтон и ЕС, стига с тая демагогия! Москва е имало 45 години ОК! СЕГА ИМА ВАШИНГТОН 25 години! Много велики тия руснаци БЕ, че те са най-великите на ЗЕМЯТА, надпикаха НАТО-МАТО, ЕС. УЖ СМЕ В ЕС, АМА МАСКВА КОМАНДВА, УЖ СМЕ В НАТО, АМА ПАК МАСКВА КОМАНДВА! Какво става това в Русия не са хора, това са някакви богове!


    И последно - просто е смешно твърдението, че видиш ли ЕС "източвал"хора от "БГ"
    Хората мой човек САМИ СЕ ИЗТОЧВАТ!
    Или ти си мечтаеш за "онова убаво време", когато им беше ЗАБРАНЕНО да напускат "рая"?
    Изчакай и ще видим!
    Е нема да се върне...вервай ми!
    п.п
    Аман от евтина пропаганда!
    Last edited by Mike Florida; 31.03.2016, 13:03.

    Коментар


    • Ех, тоя ЕС как пречи на другаря Пу...

      Коментар


      • И какво е виновен ЕС, че българските политици КРАДАТ?
        Да докарат чужди прокурори и полиция ли? Аз съм ЗА, ама вие първи ще ревнете, че "са ни окупирали"

        С какво ти е виновен ЕС, че ти дава пари, а ти не можеш да ги накараш да работят за теб ефективно? Как същите средства се ползват за разумни и ефективни проекти в Германия, Испания или Италия?

        С какво е виновен ЕС, че НАШИТЕ политици толерират неспазването на закона от някои? Във Франция и Германия същите тези, ако не го спазват си носят последствията.

        Или ЕС е виновен, че те "залива" с качествена продукция на ниски, конкурентни цени???

        Или ЕС е виновен за корупцията при усвояването на средства? Че аз се сещам само за една друга държава, където корупцията при усвояването е такава, като при нас. И тя НЕ Е в ЕС. То и затова корупцията е такава, щото ние 45+25 години следваме същият модел на развитие, като тази "държава".

        И последно - просто е смешно твърдението, че видиш ли ЕС "източвал"хора от "БГ"
        Хората мой човек САМИ СЕ ИЗТОЧВАТ!
        Или ти си мечтаеш за "онова убаво време", когато им беше ЗАБРАНЕНО да напускат "рая"?
        Е нема да се върне...вервай ми!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
          Най-черния ден за България е 01 01 2007 ,рано или късно това ще се осъзнае.Членството в Евросъюза донесе само беди на икономиката ни.Само заради големите търговски вериги по моя оценка в България бяха закрити между 30 000 и 50 000 работни места.Изчезнаха минимум 7-8000 квартални магазинчета,изчезнаха или се свиха дистрибуторите които ги зареждаха,ред малки производства от вафли до царевични пръчици фалираха поради загуба на пазара,пазара ни беше залят с вносна нискокачествена стока на ниска цена с която не можеха да се преборят.Годишно само от осигуровки държавата ни от това загуби минимум 120 000 000,а за последните 7-8 години цифрата гони милиард.Безумните европравила пречат малкия и дребен бизнес да стартира.,изискванията за дребно производство правят всяко начинание предварително обречено.
          За веригите не съм съгласен, защото малките магазинчета си бяха и са едни лентяи, които на завишени цени само смучеха, който е имал някъде на локация гараж, го превръща в мизерна дупка и почва да цоца! От БГ веригите, сами са си виновни, че нямат добър мениджмънт! Не смятам, че ЕС е виновен, че Карфур сринаха веригата си, а Била процъфтява! Никой не е виновен и на Т маркет, че е кочина! Има една малка верига за алкохол и сладки неща АВАНТИ, евала на пичовете, те цените им са по-ниски от Била или Кауфланд. И обслужване и подредба, а бе всико! Който си го може го може, това е! МЕНИЖМЪНТ!!!
          Малките магазинчета, може и да създават работни места, но те са обслужваща сфера и там е необходимо да има оптимизация както е в момента, те не произвеждат продукт. Дори и днес, когато си добър като Аванти, може да си малък, но успешен и на пазара!

          ЕС обаче ни залива със стоки, на които няма как да сме конкурентни, а над 80% от евросредствата отиват в различни корупционни схеми, при политици и се изграждат изцяло ненужни неща, или такива, който са некачествени, а цената Х5(справка пътища)!
          Добавената стойност от тия пари е минимална, поради гореизброените причини. Има училища санирани за 800 хиляди лева с 10 ученика в провинцията. Училището се затвяря след 2 години, всичко е погубено(не, че не трябва да има готини училища там, но всико се прави само за кражбата и без перспектива, без мисъл за утре). Половината пари са откраднати разбира се, че и повече. Обявяват се милиони влезли в държавата, реално те влизат само в определени джобове, а за държавата и за хората няма никаква добавена стойност!Демографската катастрова, за която ЕС съдейства е факт, по две линии. Първата, че източва хора от БГ и втората е, че съдейства за отглеждане на мангусти, при които изгарят 3 милиарда на година, вместо тези пари да отидат за поущрение на раждаемост при етнически българки, инвестиции за вдигане на доход и прочие. Политиците им купуват гласовете ДА, но от ЕС има систематичен натиск, тези хора да са извън закона и държавата да се изцежда с каквото може, за да осигурява доходи за абсолютни лентяи! Защо това нещо го няма в съседните страни, които са извън ЕС, там няма такива модели на гавра към плащащите данъци! Във всички страни с малцинства, така наречени, които са в ЕС обаче, едно и също е навсякъде!

          п.п.
          Кочината ЕС, трябва да бъде разпусната!
          Last edited by Mike Florida; 31.03.2016, 12:00.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
            Много ме развесели. Досега не е помагал, ама хич, а бил най-голямата надежда
            Развеселил съм те, което значи, че съм свършил днес едно добро дело

            А сега със съвършено сериозен тон искам да споделя, че неподправено вярвам, познавайки страната, хората, управлението, състоянието на обществените култура, нрави и морал, че само и единствено Бог ни пази.

            Напук на лепкавото и подтискащо подозрение, че ни е забравил.

            Просто ни е бедна фантазията, какво може да се случи ако той ни изостави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
              .....Последва Брюксел, а днес чета , че цяла Германия е " Бойно поле".Когато стана атентата в Брюксел се появи информация, че потенциална мишена на терористите е била и ядрена електроцентрала в Белгия, но опитът е бил осуетен.Представяте ли си какъв ефект ще има ако успеят да взривят един ядрен реактор в сърцето на гъстонаселена Европа.Чернобил няма да е нищо.Та ...тези , които говорят за разтуряне на ... ЕС и реформиране да ме извинят, но точно сега не е най-подходящият момент.Нужен е нов своеобразен "Кръстоносен поход" за ....
              Вече мислех, че съм останал сам-самичък на лодката.
              Субективно споделям, че НАТО е организация от тип и с цели, които не правят подходящо намесването и в тази битка.
              Няма такива средства, условия, ресурси, инфраструктура, информация, с които НАТО разполага, пък САЩ не разполага.
              Въпросът е САЩ и Русия да заявят категорично и без условности и други допълнителни Съображения , че се приключва с това.
              И много бързо може да се приключи военно.

              Следствието ИДИЛ като някакво псевдодържавно и военно формирование може да се изчисти от онази територия за отрицателно време.

              Виж ... причините, които родиха ИДИЛ и са в основата на случващото се в Европа, са вече съвсем друга и особено трудна задача.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                Дано!
                Господ да помага и пази България. В настоящия момент той ни е най-голямата надежда.
                За утре - ще мидим!
                Дано! Трябва да сме оптимисти! Човек без надежда е свършен!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
                  Аз мисля, че това, което се случва в Европа днес, може да се определи само с една дума "Война".Тя не е във Франция или Белгия , а в цяла Европа вкл.БГ, Русия даже САЩ.Това , че в Софийското Метро или на Летището в Бургас.... още не се е взривил някой фанатик не означава, че не може да се случи.Всички сме в кюпа.Когато стана касапницата в Париж, един израелски Генерал по сигурността пожелал анонимност заяви в прав текст, че това е само началото.И се оказа прав.Последва Брюксел, а днес чета , че цяла Германия е " Бойно поле".Когато стана атентата в Брюксел се появи информация, че потенциална мишена на терористите е била и ядрена електроцентрала в Белгия, но опитът е бил осуетен.Представяте ли си какъв ефект ще има ако успеят да взривят един ядрен реактор в сърцето на гъстонаселена Европа.Чернобил няма да е нищо.Та ...тези , които говорят за разтуряне на НАТО, ЕС и реформиране да ме извинят, но точно сега не е най-подходящият момент.Нужен е нов своеобразен "Кръстоносен поход" за унищожаването на Радикалния ислям.Проблемът е че няма изразен фронт.Цяла Европа е бойно поле.За това е нужно консолидирането на всички спецслужби, полиция , армия и тнт. за разкриването на тези групи, терористични клетки , които са навсякъде из Европата , както и унищожаването на Ислямска държава.Нито Маркс, нито Кейнс ще ни помогнат.Трябва ни "Наполеон", а не състрадателната Меркел, която се прави на Майка Тереза.
                  Кой ти каза, че Европа е във война? БТВто ли? Каква е тая война??? Да не би да е срещу Ислямска държава?
                  Ще ме умориш от смях!

                  В пределите на тъй наречената ИД, си има 5-6 милиона, население, които си я подкрепят, те си искат шериат, искат си и халифат. Как си го представяш точно НАТО да тръгне срещу ИД, ние България сме член на НАТО. Да отидат български момчета да мрат в пустинията, докато ти си стоиш у вас на топличко! Ми нали ако НАТО влезе там. След 2 месеца Ислямска държава ще се появи в Либия, ако отиде и в Либия тя ще се появи после в Афганистан. Къде изчезна Ал Кайда и талибаните. Там са си! После Йемен и прочие. Ислямска държава е идеология, няма кокрен, който да бъде унищожен от някой като НАТО. Всъщност може и да има корен, но НАТО няма да изтреля атомните бомби срещу цели страни!

                  Ислямска държава е в Брюксел, тя е в Марсилия, тя е в Мюнхен, тя е навсякъде, където има араби и ислямски гета. Най-голямото оръжие на Ислямска държава са матките на арапките! Ще се отцепват държави, много скоро, когато популацията им се увеличи!
                  Какви тайни служби, какви 5 лева. Те не могат да предотдвратят ужаса в Кьолн, когато полицията не работи. За изнасилване в Германия дават 1,5 години, там е като в Дивия Запад, в това отношение, това наказание е при условия че те хванат, да си извършил може би най-голямото посегателство върху човешкия живот и да си го съсипал психически, заразил със СПИН и прочие, струва 1,5 години, ако те хванат!
                  Тайните служби не могат да предодвратят, някакви радикални елементи да се сдобият от мафията с няколко бомби и 3-4 калашника, за да направят касапница! Тъпотия е да се вярва, че това изисква специална организация и може да бъде спряно от служби.

                  Единствения вариант, това да се предодврати е да се изгонят всички араби, които може да се изгонят, да се разбутат ислямските гета и там да действат нормалните закони в страните. Полициите да имат агенти в джамиите и когато някой имам преподава радикален ислям, веднага съд и по 30-40 години затвор и да си ги лежи! Това е само на ниво местна власт!
                  Каква е тая твоята консолидация. Меркел ти пуска орди да минават границите, а сред тях ври от джихадисти, а матките на жените са пълни! Не ти трябват тайни служби европейски. Нашествието можеше да бъде спряно за 1 седмица, с общи патрули от европейските страни на външните граници, докато не се изработи специаална служба, което да го прави ефективно и има огради. Катери могат да пресрещат лодките и да ги връщат, в момента ги прибират към Европа. Ти искаш на същите предатели, които в момента позволяват да се извършва това нашествие, и ислямизираха големи части от континента, да им дадеш власт и служби, за да вършат още по-големии дивотии. Ти искаш да дадеш власт в ръцете на Меркел!
                  В Турция има 15-20 милиона население, които подкрепят ИД, това е само там, по официални проучвания. Тия хора си изпращат поздравителни СМСси като имат изява от ИД. Няма война срещу ИД има локални граждански войни, вътре в самите страни на Европа, но за тях не може да помогне нито НАТО, нито някакви нови европейски служби. НАТО не може да боомби МОЛБЕК, защото Ислямска държава е реално там. Тя не е в някакъв пущинак!
                  Last edited by Mike Florida; 31.03.2016, 10:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                    През кой прозорец да погледнем случващото се в България, Европа, Света???
                    1. Исповедь Экономического Убийца
                    2. Политикономия-та на Маркс

                    ....

                    И при двата прозореца, дали става въпрос за връщане на суверенитет или за въстание за свободата на робите, водени от водачи, като Тръмп или Путин ще има много кръв

                    Макар да имам бегли познания и наблюдения, което прави неподходящо да отправям амбициозни послания, но все пак ми се ще да споделя, че сред големите световни лидери в момента не съм забелязал човек, който ида има визия, формат и заложби да преведе света към едно по-добро място.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                      Господ да помага и пази България. В настоящия момент той ни е най-голямата надежда.
                      Много ме развесели. Досега не е помагал, ама хич, а бил най-голямата надежда

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                        Аз съм оптимист, че идва края на ЛИБЕРАСТИЯТА за цяла Европа и България в часност! Ще има по-голям ред, обществото ще го наложи!
                        Края на тая икономическа изгъзица, която наблюдаваме в Запада ще приключи съвсем скоро, тогава ще започнат много динамично да се случват гореизброените процеси! ЕЦБ и ФЕД са тотално несъстоятелни към случващото се в Реалната икономика, скоро ще загубят тотален контрол и или инфлация, или деградация!
                        Фондовия до тук го инфлацираха само, което е очевидно, днес се опитах да обясня как работи тоя механизъм, в темата за златото! Реаланата икономика е на колене! След краха на ЕС, бързо ще се формират нови съюзи и смятам, че това ще бъде едно по-добро и светло бъдеще за България!
                        Дано!
                        Господ да помага и пази България. В настоящия момент той ни е най-голямата надежда.
                        За утре - ще видим!
                        Last edited by nacheff; 31.03.2016, 10:48.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Didkata Разгледай мнение
                          Абе, да не мислиш, че като България излезе от ЕС, или ЕС се разпадне, онези които бършат гръцки задници, ще се върнат в България. Ами те друго не могат, бе глупак, иначе най-малкото щяха да стоят на стол в кол-център.

                          Освен това, при едно разпадане, дори и малкото ИТ специалисти и предприемачи, бъхтащи тук, ще се изнесат едно 50%. Всички инвестиции в инфраструктура ще умрат, защото никой няма да сложи един долар тука.

                          В земеделието има висока добавена стойност само при икономии от мащаба, което го виждаме при зърнопроизводството. Така че там няма да има заетост, освен от някакъв феодален тип.

                          В тоя свят трябва да си конкурентоспособен, което при настоящото състояние на бг администрация и образование е просто невъзможно без ЕС.

                          Няма да коментирам тоталната шуробаджанащина и корумпираност на всички нива, чиято единствена корекция е страхът да не им спрат еврофондовете.

                          Не бъркай. Много добре го знае той това.

                          Друга е целта на упражнението "да излезем от ЕС и НАТО"......и много прозрачна
                          Last edited by X_Y; 31.03.2016, 11:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Didkata Разгледай мнение
                            Абе , да не мислиш, че като България излезе от ЕС, или ЕС се разпадне, онези които бършат гръцки задници, ще се върнат в България. Ами те друго не могат, бе глупак, иначе най-малкото щяха да стоят на стол в кол-център.

                            Освен това, при едно разпадане, дори и малкото ИТ специалисти и предприемачи, бъхтащи тук, ще се изнесат едно 50%. Всички инвестиции в инфраструктура ще умрат, защото никой няма да сложи един долар тука.

                            В земеделието има висока добавена стойност само при икономии от мащаба, което го виждаме при зърнопроизводството. Така че там няма да има заетост, освен от някакъв феодален тип.

                            В тоя свят трябва да си конкурентоспособен, което при настоящото състояние на бг администрация и образование е просто невъзможно без ЕС.

                            Няма да коментирам тоталната шуробаджанащина и корумпираност на всички нива, чиято единствена корекция е страхът да не им спрат еврофондовете.
                            Най-ниската добавена стойност в земеделието е в зърнопроизводството,само по това ми е ясно колко си наясно с нещата
                            Last edited by X_Y; 31.03.2016, 11:24.

                            Коментар


                            • Абе, да не мислиш, че като България излезе от ЕС, или ЕС се разпадне, онези които бършат гръцки задници, ще се върнат в България. Ами те друго не могат, бе глупак, иначе най-малкото щяха да стоят на стол в кол-център.

                              Освен това, при едно разпадане, дори и малкото ИТ специалисти и предприемачи, бъхтащи тук, ще се изнесат едно 50%. Всички инвестиции в инфраструктура ще умрат, защото никой няма да сложи един долар тука.

                              В земеделието има висока добавена стойност само при икономии от мащаба, което го виждаме при зърнопроизводството. Така че там няма да има заетост, освен от някакъв феодален тип.

                              В тоя свят трябва да си конкурентоспособен, което при настоящото състояние на бг администрация и образование е просто невъзможно без ЕС.

                              Няма да коментирам тоталната шуробаджанащина и корумпираност на всички нива, чиято единствена корекция е страхът да не им спрат еврофондовете.
                              Last edited by X_Y; 31.03.2016, 11:23. Причина: Не обиждайте, ако обичате.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                Мисля, че като цяло съм конкретен относно нещата, за които пиша, а не говоря за някаква утопична „революция“, само и само да се прави нещо. Такива неща се чуват по телевизиите и фейсбук!
                                „До кога ще търпим“ „Да ги изметем“ и др. Някакви неща, които са без особено съдържание и не е ясно как и кога могат да станат. Голи лозунги!
                                Какво се получава в момента! Цяла Западна Европа консумира на еврова икономика, едно 40-50%, всичко това е една безумна въртележка, която върви от пускането на еврото 1999г., и по-рано дори, при старите им валути. Те започнаха да произвеждат по-малко отколкото да консумират, почти веднага след 89година. Цялата ни икономика е смачкана, първо поради неконкурентноспособността и, второ защото национални предатели като една госпожа, която дори ме е гнус да и кажа името, поставиха земеделие и прочие в абсолютен „партер“ при преговорите за членство! Хората се източват от България, да са роби за 1000-1300 евра в Германия, да търкат бои на кораби. Не са ли робини българките, които бришат старски гъзове в Гърция, за да хранят семействата си с по 600-800 евра доход. Робини са, и то абсолютни! Всички еврофондове, дали е инфраструктира или някакви малки проекти, за селска къща се усвоява от политическия елит. За пътища големите в София, за малък проект, някой от общинския съвет в Ботевград да речем! Това са 90% от парите! Земеделието е смачкано, само някакви 20-30 човека зърнопроизводители прибират парсата!
                                Всички европари от 2007г. до 2013г. средно са 100 евра на човек на година и това БРУТО, сметно го НЕТО, като махнеш 90% от тях дето ти казвам, че са в джобовете на политиците! Колко остават?Един приятел има малък хотел в провинцията, ходил е 12-13 пъти в центъра за фондовете. Среща го местен политик, негов познат и му казва:
                                ДОЙДЕ ЛИ ПРОГРАМАТА, ТЯ ВЕЧЕ Е РАЗПРЕДЕЛЕНА, НЕ СИ ПРАВИ ИЛЮЗИИ, ОТ ПЪРВО ЛИЦЕ ТИ ГО КАЗВАМ, УЧАТСВАЛ СЪМ! Това са малки програми 20-30 хил евра 100-200, някакви такива. Елита на провинцията прибира всичко!
                                Икономиката е смачкана по всеки показател! Тука има някакъв невероятен МИТ или легенда, за износа ни за ЕС. Ми нали ако ЕС се разпадне, чисто географски страните няма да изчезнат пак ще са основния партьор! АЗ СЪМ ЗА РАЗПАД НА ЕС, А НЕ САМИ ДА ИЗЛЕЗНЕМ! ОСЪЗНАВАМ, ЧЕ НЯМА КАК ДА ГО НАПРАВИМ КЪМ ТОЗИ МОМЕНТ!
                                Отиваме към сигурност, отново е МИТ, че не сме в мутринските години, ЕС нищо не промени, че сме членове. Няма никакви осъдени босове, дори на дребно ниво! Какво като сме в ЕС! Мангали изнасилват бабички, трепят хора по селата! Някакви педерунгели скапани от Страсбург, се разпореждат да сме резерват за изроди, а мутрите в управлението изпълняват. Тия циганизират Европа, нашите политици също имат вина, но това ни се спуска! Ние вървим към демографска катарстрофа и гражданска война, ако още 10 години сме в ЕС!
                                Тука ще кажа и друго, което според мен е супер важно!!! СУПЕР ВАЖНО!!!
                                Оглеждам се Сърбия, на много места по-добре от България, където не е по-добре е твърде близо! Тая страна остави, че скоро преживя война, ами е в ИКОНОМИЧЕСКА БЛОКАДА в момента, защото почти от всякъде е заобиколена от страни в ЕС, това трябва да се отбележи. И какво се получава, че сме на едно ниво! Какво е това ЕС, каква е тая благодат!
                                Македония, където страната половината е албанска и някави безумци се водят да управляват, почти като България, като доходи на хората, особено към покупателна способност за стоките. Който е бил в Македония знае за какви цени става въпрос, от горива до храни!
                                Албания - Малбания, Босна - Мосна, общо взето същото като България! Така, че ако няма ЕС, едва ли живота ще спре!
                                Сега по-конкретно за бъдеща икономика на България, след разпад на ЕС! Тук колкото и да е мутризирана икономиката, така е и на съседните места. Едно ново поколение завърнали се българи, неминуемо ще завърти средния и малък бизнес, който е гръбнака на всяка една малка страна! Туризъм, земеделие ще се завъртят, след отшумяването на първите вълни на кризата, това са сектори, където трудно могат големи да имат монопол! ИТ индустрията ще стане още по-конкурентна, поради фактора качество-цена! Сега заради несправедливото благосъстояние на Запада, много от фирмите си позволяват да плащат много по-високи заплати там, все още, тъй като добавената стойност е КОСМИЧЕСКА, в сектора. На това ще му се види края! Българина е забравил на места направо да работи, но западноевропеееца още повече. Там се действа яко на третичен сектор. Тук в последно време се отвориха доста предприятия, който да експортират. Когато се наложи да се произвежда още по-евтино, за да се продава изобщо, много производители ще си разширят производството, дори и при двойни надници в БГ. Китай вече не е толкова евтин, там до 5 години ще се завърти вътрешното производство и дори ще внасят от страни като БГ продукция! Въвеждането на задължително гласуване и виждането в „чудо“ на останалите в България българи, ще ги направи по-мотивирани да правят по-отговорен политически избор! Няма да има мърдане, ще трябва тук да живеят и работят! Тука сте пичове! Като ги няма европедерунгелите, няма да има и условия за тоя тотален цигански терор! Цели области от Северозападна България пустеят, в част земеделие, защото законите не се спазват. Аз съм оптимист, че идва края на ЛИБЕРАСТИЯТА за цяла Европа и България в часност! Ще има по-голям ред, обществото ще го наложи!
                                Края на тая икономическа изгъзица, която наблюдаваме в Запада ще приключи съвсем скоро, тогава ще започнат много динамично да се случват гореизброените процеси! ЕЦБ и ФЕД са тотално несъстоятелни към случващото се в Реалната икономика, скоро ще загубят тотален контрол и или инфлация, или деградация!
                                Фондовия до тук го инфлацираха само, което е очевидно, днес се опитах да обясня как работи тоя механизъм, в темата за златото! Реаланата икономика е на колене! След краха на ЕС, бързо ще се формират нови съюзи и смятам, че това ще бъде едно по-добро и светло бъдеще за България!
                                Най-черния ден за България е 01 01 2007 ,рано или късно това ще се осъзнае.Членството в Евросъюза донесе само беди на икономиката ни.Само заради големите търговски вериги по моя оценка в България бяха закрити между 30 000 и 50 000 работни места.Изчезнаха минимум 7-8000 квартални магазинчета,изчезнаха или се свиха дистрибуторите които ги зареждаха,ред малки производства от вафли до царевични пръчици фалираха поради загуба на пазара,пазара ни беше залят с вносна нискокачествена стока на ниска цена с която не можеха да се преборят.Годишно само от осигуровки държавата ни от това загуби минимум 120 000 000,а за последните 7-8 години цифрата гони милиард.Безумните европравила пречат малкия и дребен бизнес да стартира.,изискванията за дребно производство правят всяко начинание предварително обречено.

                                Коментар

                                Working...
                                X