IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение


    Странното е,че ние с теб нямаме особени различия по ИКОНОМИЧЕСКИ теми, но по ПОЛИТИЧЕСКИТЕ сме на светлинни години.
    Странно е защото и повечето обикновени българи също споделят нашите ИКОНОМИЧЕСКИ възгледи, но по ПОЛИТИЧЕСКИТЕ народа е също толкова отчайващо разделен.
    Разделен, не по линия ЛЕВИ - ДЕСНИ, защото повечето мислят очевидно дясно (което не предполага да са бедни и гладни), а по линия ЕС (Запада) - Русия.
    И още по-странното е,че т.нар "ЛЕВИ" се пишат първи приятели на най-олигархичната партия у нас, с най-много милионери и милиардери и то доста НАСЛЕДСТВЕНИ, само защото тази НЕбългарска партия е винаги готова да отстоява интересите на Русия пред тези на България от самото си създаване та до днес.
    Сганов ти не познаваш политическите ми възгледи.Не се подвеждай по забавленията ми тук с няколко ментално увредени хора.Та разликата и в политическите възгледи не е голяма

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      има !
      1. субсидиите ги обират играчите с джиповете
      2. мангалите (автомати за гласуване) ги оставиха да безчинстват нарочно
      3. толерират се веригите дето внасят гнъс отвън и изнасят печалбата

      нормално е

      Ами Берти, изредил си основните проблеми в страната:

      1, КОРУПЦИЯ
      2, Кривораздаване (съдебна система)
      3. .....КОРУПЦИЯ (занижен или нарочно никакъв контрол)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Е доживях да съм на едно мнение с тебе.Мен например ми се сърдят кат свърша картофите щото клиентелата на кръчмите и столовете им се рабягва.Една мацака собственичка на един работнически стол ми вика давай картофи.Аз викам нямам свършиха що не си купи повече кат имах а тя ми вика няма склад няма къде да ги държа.И последва ти мЪ пРиби са кво шъ праа вчера щее да мъ бият щот им пробутвам боклуци а аз най съвестно си ги взех от един склад.На моите хали софиянци кат им закарам само пържат и викат сипи бира ако нема донеси.Та трябва да си размърдаш задника.Аз продавам на кинт кинт и дваесе и се избиват

        Странното е,че ние с теб нямаме особени различия по ИКОНОМИЧЕСКИ теми, но по ПОЛИТИЧЕСКИТЕ сме на светлинни години.
        Странно е защото и повечето обикновени българи също споделят нашите ИКОНОМИЧЕСКИ възгледи, но по ПОЛИТИЧЕСКИТЕ народа е също толкова отчайващо разделен.
        Разделен, не по линия ЛЕВИ - ДЕСНИ, защото повечето мислят очевидно дясно (което не предполага да са бедни и гладни), а по линия ЕС (Запада) - Русия.
        И още по-странното е,че т.нар "ЛЕВИ" се пишат първи приятели на най-олигархичната партия у нас, с най-много милионери и милиардери и то доста НАСЛЕДСТВЕНИ, само защото тази НЕбългарска партия е винаги готова да отстоява интересите на Русия пред тези на България от самото си създаване та до днес.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Аз пък се чудя как така в нашата Родина с прекрасна и плодородна земя има гладни
          има !
          1. субсидиите ги обират играчите с джиповете
          2. мангалите (автомати за гласуване) ги оставиха да безчинстват нарочно
          3. толерират се веригите дето внасят гнъс отвън и изнасят печалбата
          4. корупцията по границата е пословична = внос от турция на гадости
          5. но не на последно място - толерира се бай ганьовщината , защото на всички е ясно, че прост народ се краде , поробва и лъже най-лесно.

          нормално е

          Last edited by bertram; 03.02.2017, 11:29.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение


            Ето че си противоречите.
            Значи, хем хората в Карлово (примерно) имали повече пари, щото правели боНби (или клечки за зъби, все тая), хем качествената продукция все повече не се продавала, заради лидъли, били и т.н.
            Ми не е така!
            Който иска качество и има пари - намира!
            Който произвежда качество (макар и не в обемите търсени от били и лидъли) и има малко акъл си намира купувачи.
            Точка.
            КОЙ е виновен на качествено произвеждащ малък земеделски стопанин, че не му купуват стоката? Ами грую го е казал - МАНТАЛИТЕТА.
            Не можеш да накараш стринка ганка и леля пенка да си купят хубаво сирене или мляко, щото струва по-скъпо от продаваното в супермаркета насила, нали?
            За всеки влак си има пътници!!! Ако българинът е решил, че не си заслужава да си купи по-скъп билет за EC-то, ще се вози в миризлив, мръсен и бавен пътнически влак цял живот и тва е!
            Е доживях да съм на едно мнение с тебе.Мен например ми се сърдят кат свърша картофите щото клиентелата на кръчмите и столовете им се рабягва.Една мацака собственичка на един работнически стол ми вика давай картофи.Аз викам нямам свършиха що не си купи повече кат имах а тя ми вика няма склад няма къде да ги държа.И последва ти мЪ пРиби са кво шъ праа вчера щее да мъ бият щот им пробутвам боклуци а аз най съвестно си ги взех от един склад.На моите хали софиянци кат им закарам само пържат и викат сипи бира ако нема донеси.Та трябва да си размърдаш задника.Аз продавам на кинт кинт и дваесе и се избиват

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Аз пък се чудя как така в нашата Родина с прекрасна и плодородна земя има гладни
              Ако земята стане "обща" няма да има

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Не е точно така - хората, в основната си част, са програмируеми, т.е. можеш с подходящото облъчване да ги накараш д аправят това или онова. Пример: немците и вината, която им вменяват за Хитлер, при положение че основен постулат е, че никой не е виновен за грепките на родителите си! Ама на, вменяват им го и те викат - I prefer rapist to racists - толкоз. ЮСложно ли е д асе разбере и това у нас - 90% от хората у нас ще се окачестявт като бедни, а всъщност, по всички световни критерии те са богати - имат къща, имоти, кола, телефон, течаща вода и т.н., а и над долар и 50 на ден, колкото беше прагът в световен мащаб. Ама българинът вика, че е беден, що е беден, ми щото ходи на почивка в Гърция, а не на Канарите, те затова бил беден!
                Разбра ме, нали? Както едно време ни промиваха мозъка с положителни новини за комунизма, така сега ни го промиват с постоянни отрицателни - политика, просто е...
                Аз пък се чудя как така в нашата Родина с прекрасна и плодородна земя има гладни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  тука не си прав, но ти май бачкаше в тази сфера (адвокатската гилдия обслужваща големите риби)

                  давам ти пример.

                  малък град в БГ - примерно Карлово. Сега покрай ИДИЛ и непомагането от страна на ЦРУ оръжейните ни заводи бачкат, наемат, вдигат парите и дето се вика се вдига покупателната сила на населението. Продавачки в малки магазинчета, работници в складове напускат и отиват да бачкат в завода, защото дават +100-200 кинта месечно. До тук всичко ок... би трябвало хората като се видят в повече пари да тръгнат да пазаруват по тия магазинчета и складове , а те от малките местни мандри и производители и така те да могат да си позволят да вдигнат заплатите и да си намерят заместници на напусналите...и колелото да се върти...

                  да ама не

                  отваря хипермаркет - примерно Кауфланд и народа се юрва на промоциите .. ще кажеш пазарно и логично, ДА но Кауфланд купува изрично само от производители с голям капацитет, брутално им извива ръцете за ниски цени, което от своя страна води то това да ядем храна дето първо е ефтина, а после прилича на храна... и в един момент се оказва, че не само пазара на магазинчетата и складчетата в района е умрял, НО по-лошо окзава се че и пазара на малките производители на сирене, масло, мляко, земеделски продукти, месо ГО НЯМА те нямат капацитета да продават в Кауфланда, а и никои не му се занимава с тях щом не могат да карат на тирове....

                  в резултат отвън (бомбите) в карлово влизат едни пари и излизат през Кауфланда и монополите (ток и тн) ... реално рамката (държавата да брани Кауфланд като матросов на амбразурата) е вредна за истинската храна..

                  имам удоволствието да работя с малки производители и ви казвам, че извън градовете като София и Варна нещата са брутални... същите тези доставчици на Кауфланд и веригите имат мощности, изпилени цени и съмнително качество, но с ценовия лост натискат хората да продават на себестойност, че и надолу само и само да са на пазара.

                  викаш пазар.... ако това е начина децата ни да няма откъде да си купят качествено сирене, масло, мляко , яйца...е..м ти и пазара глобален.

                  да не говорим, че ако имахме нормални НАП, КЗК и тн веригите трябваше отдавна да са го изяли заради некоректни практики, но се водят ГОЛЕМИ инвеститори и затова никой не ги бара. Друга тема е в какво инвестират....в едни хамбари на поляни, които ако им погледнеш колко пари дължат на доставчиците ще излезе, че са строени и заредени с парите на доставчиците .... само дето печалбите изтичат навън...а хората работещи в тях са на мизерни заплати и постоянен стрес...

                  ако си мислиш, че амазон или уолмарт плаща по-различно ... от нашите.. все в дъното на регионалните доходи...
                  Един голям огромен плюс!

                  Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Не е точно така - хората, в основната си част, са програмируеми, т.е. можеш с подходящото облъчване да ги накараш д аправят това или онова. Пример: немците и вината, която им вменяват за Хитлер, при положение че основен постулат е, че никой не е виновен за грепките на родителите си! Ама на, вменяват им го и те викат - I prefer rapist to racists - толкоз. ЮСложно ли е д асе разбере и това у нас - 90% от хората у нас ще се окачестявт като бедни, а всъщност, по всички световни критерии те са богати - имат къща, имоти, кола, телефон, течаща вода и т.н., а и над долар и 50 на ден, колкото беше прагът в световен мащаб. Ама българинът вика, че е беден, що е беден, ми щото ходи на почивка в Гърция, а не на Канарите, те затова бил беден!
                  Разбра ме, нали? Както едно време ни промиваха мозъка с положителни новини за комунизма, така сега ни го промиват с постоянни отрицателни - политика, просто е...
                  И за този коментар също един плюс!
                  Last edited by Reptil; 03.02.2017, 10:48.
                  От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Убеден съм, че си не по-малко лицемер от мене Докато щракаш по клавиатурата си помисли за гладните дечица в Сомалия, които нямат електричество вкъщи.
                    Хаха, я погледни кой какво е написал и може да разбереш що за простотия написа. В огромна грешка си, че ми пука за някой в Сомалия дали има ток или не. Не съм лицемер поради простата причина, че за хората, за които ми пука им помагам реално, а за хората, които не ми пука - не давам и пет пари.
                    От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Антиглобализмът се състои точно в това да се пречи на търговията и трансграничния бизнес във всичките му форми, включително движение на капитал. Основната идея е да се насърчат местните монополи, за да могат цакат местия потребител с високи цени и нискокачествени продукти.
                      Както казах, тази тема с теб няма да я разисквам. Демагогстваш от няма и къде. Бъди си "прав", не ми пречи. Жив и здрав.
                      От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                      Коментар


                      • Не е точно така - хората, в основната си част, са програмируеми, т.е. можеш с подходящото облъчване да ги накараш д аправят това или онова. Пример: немците и вината, която им вменяват за Хитлер, при положение че основен постулат е, че никой не е виновен за грепките на родителите си! Ама на, вменяват им го и те викат - I prefer rapist to racists - толкоз. ЮСложно ли е д асе разбере и това у нас - 90% от хората у нас ще се окачестявт като бедни, а всъщност, по всички световни критерии те са богати - имат къща, имоти, кола, телефон, течаща вода и т.н., а и над долар и 50 на ден, колкото беше прагът в световен мащаб. Ама българинът вика, че е беден, що е беден, ми щото ходи на почивка в Гърция, а не на Канарите, те затова бил беден!
                        Разбра ме, нали? Както едно време ни промиваха мозъка с положителни новини за комунизма, така сега ни го промиват с постоянни отрицателни - политика, просто е...
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          .......Ами не е от бедност, от глупост е - няма как, колкото и да си беден, да си толкова луд, че да си купиш "кренвирши" по1,50 килото на прИмоция. Ами няма как - по-добре си вземи хляб и сланина за тези пари! До манталитет е всичко, за съжаление...

                          Отплеснах се от темата, но в казаното има много общо с глобализма

                          Ето че си противоречите.
                          Значи, хем хората в Карлово (примерно) имали повече пари, щото правели боНби (или клечки за зъби, все тая), хем качествената продукция все повече не се продавала, заради лидъли, били и т.н.
                          Ми не е така!
                          Който иска качество и има пари - намира!
                          Който произвежда качество (макар и не в обемите търсени от били и лидъли) и има малко акъл си намира купувачи.
                          Точка.
                          КОЙ е виновен на качествено произвеждащ малък земеделски стопанин, че не му купуват стоката? Ами грую го е казал - МАНТАЛИТЕТА.
                          Не можеш да накараш стринка ганка и леля пенка да си купят хубаво сирене или мляко, щото струва по-скъпо от продаваното в супермаркета насила, нали?
                          За всеки влак си има пътници!!! Ако българинът е решил, че не си заслужава да си купи по-скъп билет за EC-то, ще се вози в миризлив, мръсен и бавен пътнически влак цял живот и тва е!

                          Коментар


                          • На колегата Берти съм му сложил плюс, ама огромен плюс!
                            Всъщност България е най-насраната страна в цяла Европа по отношение на дребните селски производители - не зърнарите с кайените, а обикновените бачкери с малко еко стопанство. То там с тези мерки освен да симулираш дейност и да откраднеш някой леФ от еврофондовете за млад фермер или да си направиш къщата (преди) уж на хотел безплатно по програмата за селски райони, май нищо друго не се прави. А да, има и някакъв измислен от Пъдпъдъкова фермерски базар от дъжд на вятър в София и до там.

                            Едната ми рода е дошла в София малко след Освобождението точно по линията на малките земеделци - бачкали са хората във Великотърновско, пък са отворили дюкянче в София, че да хранят гражданята и са успели. Сега това го лиспва - уж има някой и друг селски магазин, ама релано нищо няма, всичко е убито от регулации и само от бабите на Юндола и още 2-3 места по страната може да си купиш нещо домашно и качествено, освен ако сам не си го произведеш.

                            А в Европа не е така - където и да съм бил, има огромни пазари за селскостопанска продукция, на които може да си купиш всичко, у нас такова животно немЪ, тук има кауфланд, лидл и билла, които убиват всичко и някои пак ми викат, че било от бедност. Ами не е от бедност, от глупост е - няма как, колкото и да си беден, да си толкова луд, че да си купиш "кренвирши" по1,50 килото на прИмоция. Ами няма как - по-добре си вземи хляб и сланина за тези пари! До манталитет е всичко, за съжаление...

                            Отплеснах се от темата, но в казаното има много общо с глобализма
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • И там тези които управляват се противопоставят отдавна, такива високи данъци им сложиха но тя реката е тръгнала да тече когато нямаха никакви данъци и сега няма спиране - западните банки които тук не инвестират го правят там, тук не кредитират защото риска бил голям а там наливат пари като луди.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Какво и е лошо на псевдоглобализацията при която малоумници като се втурнат да инвестират някъде си и се забравят. Посредствен софутерен дизайнер който получаваше 5 к. долара на месец заплата в Сингапур става фирма в която се намират "инвеститори" веднага да вложат 10 милиона. Добре че не е казал че ще прави нещо по прозаично - например клечки за зъби, че ще му дадат 100 милиона които съвсем ще се чуди какво да ги прави.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X