IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • precacanoto, не съм казал, че са идеално общество а как се възприемат. Това е била идеята на бащите основатели и за продължителен период от време е било наистина добре на фона на липсата на социална мобилност в Европа. САЩ отдавна не са страната на неограничените възможности, но традиционно това е една от трите нишки които са ключови за техният светоглед. Тя и Русия е агресивна и експанзионистична защото се чувства слаба и заплашена и вярва, че като разширява границата придобива сигурност. Това, че никой не я заплашва не променя мотива за действията и. Китай също не се възприема като агресивен по отношение на Хонг Конг и Тайван. За тях те са част от Китай и просто си правят бавно и сигурно националното обединение, без да бързат за никъде. Имат пред себе си цялата вечност. Като традиционно са изолационисти и не се занимават с чужди народи. За тях всичко извън поднебесната империя е варварство, на което няма нужда да се обръща внимание.
    Искам да покаже не какво е а как различните държави се самоопределят за да се разберат мотивите им. Може ли да се възприеме правилно българина без да се разбере неговият нихилизъм как тук е най-лошото, най-гадното, все последни. Мразенето на всичко българско и същевременно някакво абсурдно и неадекватно на моменти изхвърляне за величие, особено в миналите периоди. Нито тук е най-гадното нито на времето сме били най великите, но светоусещането си остава. Не знам дали става ясно какво имам предвид.

    Коментар


    • Въглищарската индустрия и петролните подкрепят. Тръмп затова работи за тези индустрии със затихващи функции

      Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
      Ти как разбра че индустриалният капитал подкрепя Тръмп ? Като нямаш отговори въпросът е виновен ...Не съм демократ просто ми е глупав култа към Тръмп и ми е все тая кой печели ...

      Коментар


      • Не знам дали видяхте, но в Уисконсин резултатът вече е окончателен

        Байдън е вече с 248 електорални гласа

        В Мичиган преднината на Байдън се увеличава. Вече води 37,000 гласа

        Коментар


        • [QUOTE=hazard;n3672491]

          Ей, откъде се извъдихте толкова демократчета у тоя форум ?
          Щом индустриалния капитал подкрепя Тръмп, както и половината население, значи нещо повече знаят от тебе по този въпрос.
          Самия ти въпрос е без смисъл.[/QUOTE

          Ти как разбра че индустриалният капитал подкрепя Тръмп ? Като нямаш отговори въпросът е виновен ...Не съм демократ просто ми е глупав култа към Тръмп и ми е все тая кой печели ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Ми не са брояли по цяла нощ, когато излезнат резултатите тогава.
            А стига бе експерте по избори в САЩ... Когато излезнат... ама да видим кога...

            Никога е нямало такова забавяне и спиране, да не говорим, че това са едни от НАЙ-важните избори, заявено и двете страни!
            И точно в такива избори, на живот и смърт за двете страни... решаваме, че няма нищо спешно...

            Коментар


            • Да, хипер яко е

              Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Не е ли иронично как точно тия щати Мичиган, Уисконсин и Пенсилвания флипнаха на другия ден в полза на Тръмпарата през 2016та, а сега му се изплъзват въпреки републиканските манипулации?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Мичигън май изигра номера на Тръмп, докъм 16 ч.българско време Тръмп водеше в Мичигън, а сега губи. А това са 16 електорални гласа.
                Не е ли иронично как точно тия щати Мичиган, Уисконсин и Пенсилвания флипнаха на другия ден в полза на Тръмпарата през 2016та, а сега му се изплъзват въпреки републиканските манипулации?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Америка е сложна държава. Там се преплитат три тенденции, които са трудно съвместими, но някак си успяват да съжителстват паралелно. Първата е, че САЩ са лидер на свободният свят и като такъв са длъжни да разпространяват свободата навсякъде и имат моралното задължение да помогнат на всеки угнетен, без значение къде се намира по света. Лично аз не харесвам тази линия защото е универсална по своят характер. На моменти прилича на идеята да се разпространи световният комунизъм, исляма, християнстовото или каквото там искате по цялото земно кълбо. Аз мразя всичко универсално макар да споделям в дъното на душата си тези ценности. Вярно е, че идеите за свобода, равенство братство, зачитане на другия, мирно съвместно съществуване и свободна търговия биха направили света по-хубав, но нека сме реалисти. Има много места където това няма как да сработи. Трудно може а има демокрация в общества, които са тоталитарни в своята същност. Няма как в Русия или в голяма част от арабският свят да има демокрация. Няма традиции на свобода. Народо психологията е друга. За съжаление понякога от добри намерения се постигат и лоши резултати. Другата тенденция е на гледане на ползата и интересите. Но дори и когато се действа от тази концепция пак трябва да бъде оправдано идеологически по първата, където се извършва добро и САЩ изпълняват своята мисия. Третата тенденция е на изолационизъм. САЩ се оттеглят от останалият свят и те са храма на върха на хълма. Правят идеалното общество и всички искат да ги следват. Та Тръмп е представител на някаква извратена неадекватна форма на изолационизма. Разкъса връзките с останалият свят, но не изпадна в изолация. Вместо мрежа от съюзи направи множество двустранни конфликти. Истинско недоразумение, което не се вписва в 250 години американска история. Някаква случайна аномалия. Ако не погледнеш през тази гледна точка трудно ще разбереш същността на събитията описани от теб. В Сърбия беше друго. Тя обяви война последователно на Словения, само два дни защото Германия се намеси, Хърватска, Босна, и след това мина на гражданска война вътре в провинция Косово. Намесиха се да прекратят ненужна смърт на много хора. В Украйна хората направиха свободният си избор и поискаха да са част от Европа, след което проруската власт започна публични екзекуции. Разстреляха за назидание над 100 човека на площада пред камерите и пак не задържаха властта а Янукович избяга в Русия. После Русия нападна независима Украйна, като САЩ реално погледнато не са се намесвали. Гледаха по същият начин както и когато Асад си избиваше населението. Обама до голяма степен беше изолационист. А пък Ердоган от осем години е трън в гъза на САЩ и не знаят какво да го правят. Там пък те нямат никаква вина. Той е с несъвместима с тях ценностна система. Хич не им е лесно. Виж от тази гледна точка и ще ти се изясни по-добре какво е САЩ и защо Тръмп беше случайна аномалия в 250 години история. Виж Тръмп би бил чудесен президент на Севрна Корея, Русия или Сърбия, но до там. За държави като САЩ и Китай няма компетентност. Фрапираща неподготвеност.
                  Не ми е трудно да си ги представя като изолационисти, защото това са правили всички империи, в опит да се задържат, преди да се разпаднат.
                  Много повече ми е трудно, да си ги представя като идеалното общество. В скорошни проучвания имаше някакъв въпрос - ако ви се наложи ненадейно да отделите 400 долара, ще можете ли и как да си го позволите - Отговор - половината общество не могат да си го позволят. За какво говори това - тотална липса на адекватност към събитията и на разделение на бедни-богати. Това че там са най-богатите лобита и компании - ок. но това не грантира идеално общество. Та те допреди 200г са имали робство войната на континента е била за статута на робите. Оттогава има и разделение бели-черни, сини-червени и др. неидеални неща, та те дори са разделени по имащи и нямащи медицински осигуровки. Знаем и че са генерирали мощна криза 1929, знаем сухият режим, не броя колко кризи са генерирали докато "намерят" идеала (май продължават да генерират), но пък знаем, че от 33 нобелови лауреати в Германия, то след края на войната от тях са останали 2-3, а другите са се спасили по принуда в "идеалното" общество ( но и работят за неговия възход). Т.е. как са ги създали, като са ги получили наготово!? Чували сме и за неволите на някои учени, чиито трудове идеалното общество се опитва да унищожи, но нека ги приемем конспиративни, макар някъде да четох и че дори през 60те години са горени на клада книги на Юнг..... Май по времето на ку-клукс-клан, което пък в днешни времена се трансформира в някакво разделение "местни" срещу новодошли "емигранти". Май от толкова контрасти, не мога да видя идеалното. Дори мисля, че ако питаш някой американец в какво им е идеала, може да получиш интересни отговори. Та и това ме подтиква към въпроса, след като не са имали някакви съществени традиции като общество, (те са младо общество) и след като са далеч от идеално общество, кое ги кара да налагат свои недоразбрани или недоразвитите си идеали на други непознати и с много по-стари традиции от техните, народи... И най-лесното обяснение като бръснача Окам - втората причина която каза за техния идеал - сметката
                  Last edited by precakanoto; 04.11.2020, 21:32.

                  Коментар


                  • В случая не казвам дали е добре или зле. По-скоро, че великите народи почти винаги носят универсални идеи. И всъщонст без тях те няма как да са велики

                    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Това, че споделям ценностите които проповядват САЩ и презирам панславизма не означава, че одобрявам налагането на каквито и да е ценности. Всичко е до време и място и не може да се разглежда извън този контекст. Но примерно като Българин и патриот няма как да не презирам панславизма, защото той отрича правото на самостоятелно съществуване на славянските народи, а Русия ни определя за такъв. За тях ние нямаме право да съществуваме като самостоятелна държава а само като част от обща славянска империя ръководена от руският етнос с център Москва. Нещо като концепцията за ислямският халифат, който трябва да обедини в една държава всички правоверни. В това отношение САЩ са много по-меки, защото не завземат територии а оказват културно и икономическо влияние. Но е пак това, което запада разбира като ценност не е приложимо за културно историческите условия на цели региони по света. Нека всеки си гледа своята кочинка и да не се бърка в другите. В това отношение Китай кефят на макс. Тотално изолационистки настроени. Всеки е свободен да има какъвто си иска обществен строй и ще бачкат със всеки дето не им се меси във вътрешните работи. Ако махнеш пропагандите описания ще видиш колко точно пасва китайската външна политика за твоят светоглед. Свят с хегамон Китай би бил доста приемлив да не кажа много добър. Свят с хегамон Русия би бил ад, но това е невъзможно да се случи. Прекалено слаби са и не могат да го компенсират с агресия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Това, че споделям ценностите които проповядват САЩ и презирам панславизма не означава, че одобрявам налагането на каквито и да е ценности.
                      Нищо не споделяш, на хранилка си при Герб и не си протестирал изобщо.
                      БХ лесно ще го махнем, ама такива снишени като вас как ще ги изринем ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Това, че споделям ценностите които проповядват САЩ и презирам панславизма не означава, че одобрявам налагането на каквито и да е ценности. Всичко е до време и място и не може да се разглежда извън този контекст. Но примерно като Българин и патриот няма как да не презирам панславизма, защото той отрича правото на самостоятелно съществуване на славянските народи, а Русия ни определя за такъв. За тях ние нямаме право да съществуваме като самостоятелна държава а само като част от обща славянска империя ръководена от руският етнос с център Москва. Нещо като концепцията за ислямският халифат, който трябва да обедини в една държава всички правоверни. В това отношение САЩ са много по-меки, защото не завземат територии а оказват културно и икономическо влияние. Но е пак това, което запада разбира като ценност не е приложимо за културно историческите условия на цели региони по света. Нека всеки си гледа своята кочинка и да не се бърка в другите. В това отношение Китай кефят на макс. Тотално изолационистки настроени. Всеки е свободен да има какъвто си иска обществен строй и ще бачкат със всеки дето не им се меси във вътрешните работи. Ако махнеш пропагандите описания ще видиш колко точно пасва китайската външна политика за твоят светоглед. Свят с хегамон Китай би бил доста приемлив да не кажа много добър. Свят с хегамон Русия би бил ад, но това е невъзможно да се случи. Прекалено слаби са и не могат да го компенсират с агресия.
                        Имаш много розови представи за Китай. Те са още по-големи робовладелци и от руснаците и са много по-опасни защото са далеч по ефективна икономическа сила.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          Може ли да ми кажеш с какво подобри живота ти конкретно анти глобалиста Тръмп с подледният си мандат ? Той не се обявявал за такъв но щом казваш ...И какво е глобализъм всъщност ? Идкаме огради граници шенгенски визи какво по точно ?
                          Бих ти отговорил, НО преди това ти трябва да ми дадеш инфо, където казваше, че било нормално да спират броенето и друг път ставало така ... или даваш информацията или правиш внушения без доказателства, за да си обслужиш тезата.

                          Задаваш ми въпрос, преди да си отговворл на моя. Не е джентълменско така! Съответно не смятам и да ти отговарям!

                          Коментар


                          • Мичигън май изигра номера на Тръмп, докъм 16 ч.българско време Тръмп водеше в Мичигън, а сега губи. А това са 16 електорални гласа.

                            Коментар


                            • Тръмп иска от съда спиране на броенето в Мичиган
                              Last edited by Money; 04.11.2020, 21:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                Навсякъде по света се брои през ноща, ти да не си някое гастарче във либерално градче, като Чикаго например, та разсъждаваш на глас ?
                                Пощенския вот е пуснат още от октомври.
                                И какво като е пуснат октомври? В този щат както и в Уисконсин, Мичиган, РЕПУБЛИКАНСКИЯ им местен парламент е наложил закон да се брои СЛЕД като приключи изборния ден, а не през октомври когато пристигат. Дали не е било за да може сега Тръмпарата да вряка, че били спечелили и това дето се брои след изборния ден да не се гледа?

                                Коментар

                                Working...
                                X