IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (2)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Щот до две години се очакват доставки от суперизгоден американски шистак.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iisark Разгледай мнение
      Да ве колеги, прави сте, Русия е изостанала и бедна страна, затова руснаците купуват имоти у нас на 3-ни цени!

      Затова харчат стотици милиони по нашето черноморие всяка година!

      А вашите "възлюбени" американци? Те колко доларчета влагат в българската икономика? Да ви кажа ли аз? Николко! Да ви кажа по скоро КОЛКО ИЗТОЧВАТ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМКА под формата на тецове, мецове и тем подобни?

      Не ме разбирайте погрешно - аз не съм русофил, аз съм българофил! И ме интересуват интересите на България. Ще се радвам някой ме обори и да изтъкне поне един плюс за нашата икономика от партньорството ни с Америка, че аз съм късоглед и нещо недовиждам.
      е как ша няма бе .......по соросоидска линия и по линия на Америка за България , едни 300 - 400 наши продажни сънародници разделиха едни 200 милиона субсидии ...ще ти познаеш , по цял ден блеят против русия по телевизията и нета....
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
        Руските тролове дъвчат песничката за Америка.
        Отговори на човека бе , ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от iisark Разгледай мнение
          Да ве колеги, прави сте, Русия е изостанала и бедна страна, затова руснаците купуват имоти у нас на 3-ни цени!

          Затова харчат стотици милиони по нашето черноморие всяка година!

          А вашите "възлюбени" американци? Те колко доларчета влагат в българската икономика? Да ви кажа ли аз? Николко! Да ви кажа по скоро КОЛКО ИЗТОЧВАТ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМКА под формата на тецове, мецове и тем подобни?

          Не ме разбирайте погрешно - аз не съм русофил, аз съм българофил! И ме интересуват интересите на България. Ще се радвам някой ме обори и да изтъкне поне един плюс за нашата икономика от партньорството ни с Америка, че аз съм късоглед и нещо недовиждам.
          Руските тролове дъвчат песничката за Америка.

          Коментар


          • Да ве колеги, прави сте, Русия е изостанала и бедна страна, затова руснаците купуват имоти у нас на 3-ни цени!

            Затова харчат стотици милиони по нашето черноморие всяка година!

            А вашите "възлюбени" американци? Те колко доларчета влагат в българската икономика? Да ви кажа ли аз? Николко! Да ви кажа по скоро КОЛКО ИЗТОЧВАТ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМКА под формата на тецове, мецове и тем подобни?

            Не ме разбирайте погрешно - аз не съм русофил, аз съм българофил! И ме интересуват интересите на България. Ще се радвам някой ме обори и да изтъкне поне един плюс за нашата икономика от партньорството ни с Америка, че аз съм късоглед и нещо недовиждам.
            Купувате / Продавате бизнес? - http://biznesforum.bg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
              Помните ли как ку му не тата се опитаха да ви излъжат за депозитите в банките в Русия? Ку му не тата винаги гледат да ви излъжат.
              На 1 юни 2014г. равностойността в евро на депозитите на физическите лица в банки в Русия средно на човек от населението е била 2425,57 евро, но след 1 година, тоест на 1 юни 2015г. вече е намаляла и е била 2294,80 евро.
              На 1 юни 2014г. равностойността в евро на депозитите на юридическите лица в банки в Русия средно на човек от населението е била 1360,79 евро, но след 1 година, тоест на 1 юни 2015г. вече е намаляла и е била 1255,16 евро.
              На 1 юни 2014г. равностойността в евро на депозитите на физическите и юридическите лица в банки в Русия средно на човек от населението е била 3786,36 евро, но след 1 година, тоест на 1 юни 2015г. вече е намаляла и е била 3549,96 евро. Тоест за период от 1 година равностойността в евро на депозитите на физическите лица и юридическите лица в банки в Русия средно на човек от населението е намаляла с 236,40 евро. Ку му не тата се опитаха да ви излъжат, че уж в Русия равностойността в долари или равностойноста в евро на депозитите на хората се е увеличила, а всъщност тя е намаляла чувствително. От 1 юни 2015г до сега руската рубла доста поевтиня спрямо еврото и следователно равностойността на депозитите на физическите и юридическите лица в банки в Русия средно на човек от населението към днешна дата е доста по-ниска от посочените данни към 1 юни 2015г.
              На 1 юни 2015г. равностойността на депозитите на домакинствата и НТООД в банки в България средно на човек от населението е била 2886,96 евро.
              На 1 юни 2015г. равностойността на депозитите на домакинствата, НТООД и нефинансовите предприятия в банки в България средно на човек от населението е била 3993,71 евро. Вижда се, че в банки в България, смятано средно на човек от населението хората имат повече пари в сравнение с Русия.
              Руска медия съобщава, че Русия е загубила за 1 месец 5 военни самолета. Съобщава се, че бомбардировач СУ - 24М на ВВС на Русия се е разбил на авиобазата Хурба, която е на около 17 км. южно от Комсомолск на Амур. И двамата пилоти на бомбардировача са загинали. Комсомолск на Амур се намира в Хабаровски край, Русия. http://top.rbc.ru/society/06/07/2015...794719c4d69791
              Last edited by Ivan2015; 06.07.2015, 17:42.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                Кога за последно беше в Австралия, знаеш ли че за 1 стек бира искат в магазина около 20$ в щатите искат за същия стек около 7, австралия е една от държавите с най висок стандарт. Нормалната заплата на един калпак от брега е около 3800$ . Недей да говориш неща които не знаеш и не си виждал
                В Бурунди как е, ще се учудя, ако НЕ СИ БИЛ ТАМ...
                М.... . ш..... ..й.о!

                Коментар


                • Иран удвоява износа на петрол, ако паднат западните санкции
                  http://www.investor.bg/surovini/365/...ankcii-198119/


                  В духа на Иван2015:

                  Моля кажете, това как ще рефлектира върху цените на нафтата, износът и съответно БВП на самаямогучая?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                    Австралия с 23 милиона население има 1,444 милиарда USD номинален БВП, доста повече.
                    Кога за последно беше в Австралия, знаеш ли че за 1 стек бира искат в магазина около 20$ в щатите искат за същия стек около 7, австралия е една от държавите с най висок стандарт. Нормалната заплата на един калпак от брега е около 3800$ . Недей да говориш неща които не знаеш и не си виждал

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                      Няма въпроси - отиди във Венецуела и си купи долари на курс 6 боливара за 1 да видим как става.
                      Аз съм ходил в Венецуела- момичето струва около 80$ стая за 1 час около15$, тоест не е най евтиното- в бразилия за същото ще платиш около 50$ макс.Ина че цените са като в бг- общо взето евтиния, със 150$ караш 1 месец за храна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Саудитска Арабия: Довиждане, Вашингтон, здравей, Москва?
                        Друзя, не подобава ли поне малко да изчакате между плюнките си по "саудитските марионетки на Пиндостан" и "братска Саудитска АраВия"

                        Впрочем ясно е защо СССРассея се опитва да се сближи със саудитците - американските преговори с Иран са на път да създадат още един потенциален съюзник на САЩ в региона, и да увеличат производството на нефт, което подкопава и политическата и икономическата сила на СССРассея.

                        Предвид как путлеризма прегърна традиционните шариатски ценности в Кадиристан мисля, че едно сближаване между Руслямска държава и Саудитска АраВия ще бъде силно подпомогнато от културната близост. Ако две държави със схващания от 19-ти век не могат да се разберат кой ще може?
                        Last edited by Pavlik Morozov; 06.07.2015, 15:40.
                        "Если б захотеть одним словом выразить, что делается в России, то следует сказать: воруют!"

                        Коментар


                        • Саудитска Арабия: Довиждане, Вашингтон, здравей, Москва?

                          Като двата най-големи производителя на петрол в света Русия и Саудитска Арабия, работейки заедно, имат потенциала да господстват на световния петролен пазар. Досега това не е станало, тъй като на пръв поглед непреодолими различия - и особено американско-саудитските отношения - ги държат на разстояние, пише The Christian Science Monitor.

                          Но многото усмивки и сключването на споразумения миналия месец между Владимир Путин и Мохамед бин Салман, младия и амбициозен втори престолонаследник и министър на отбраната, може би говорят, че двата енергийни гиганта, подтикнати от геополитическа криза, може да сближат отношенията си.

                          Някои експерти виждат признаци на "възникващо партньорство", породено от променящите се глобални ветрове, в което саудитски пари ще помогнат на Москва "да надхитри" западните санкции, а руските оръжия, инженерен опит и дипломатическа подкрепа ще помогнат на новия саудитски крал да отбие страната си от зависимостта й от все по-малко склонните към сътрудничество САЩ.

                          Други обаче смятат, че макар във въздуха определено да се усеща промяна, намеренията са чисто тактически и с ограничен обхват. Налице са огромни различия, особено по важни въпроси като смяната на режима в Сирия и ядрената сделка между големите страни и отколешния саудитски враг Иран.

                          "В миналото отношенията между Русия и Саудитска Арабия бяха много лоши, така че и най-малкото раздвижване прави впечатление", каза Ирина Звягелская, експерт по Близкия изток в Института по ориенталистика в Москва. "Не бих преувеличавала. Всеки се домогва до по-добра позиция, стреми се към всякакв изгоди, каквито може да получи, но няма никакви разтърсващи промени."

                          Путин и принц Салман имаха приятелска среща в кулоарите на икономическия форум в Санкт Петербург миналия месец, където подписаха шест споразумения, включително за ядрено сътрудничество, предвиждащо Русия да помогне на пустинното кралство да построи 16 ядрени реактора. Двамата също така поставиха подписите си под споразумения за сътрудничество в Космоса, инфраструктурното развитие и сделка за модерни руски оръжия.

                          За Кремъл усилието да установи добри отношения с важен близкоизточен играч, който дълго време отбягваше Русия, се вмества напълно в "отдавна следваната от Москва политика за сприятеляване с всеки", смята Звягелская. Тя казва, че западните санкции са факторът, подтикващ Путин да търси нови дипломатически хоризонти и да се възползва от неудовлетвореността на арабите от САЩ, както направи с визита в Египет по-рано през годината, която също включваше финансирана от Саудитска Арабия оръжейна сделка.

                          "За Русия е много важно да се покаже като регионална сила, която може да преговаря с всички страни. В същото време виждаме, че много близкоизточни страни са разочаровани от политиката на САЩ и биха искали Русия да е наблизо. За саудитците става дума по-скоро за изпращане на сигнал до Вашингтон, а не за смяна на партньорите", добави тя.

                          Персийски слон в стаята

                          Голямата ябълка на раздора е Иран.

                          В момента Русия, Китай, САЩ, Великобритания, Франция и Германия водят преговори с Техеран за споразумение, което да сложи край на програмата му за ядрено оръжие. Всички признаци говорят, че Русия е ентусиазиран поддръжник на такова споразумение и активно се стреми към позиция, от която да се втурне към иранския пазар веднага след като изолацията на страната бъде отменена. Тя вече даде зелена светлина за сделка за продажба на ракетни комплекси С-300 на Иран и на още една за строеж на осем нови ядрени реактора в страната.

                          Експерти казват, че Саудитска Арабия ще смята Иран за главния враг и заплаха за съществуването си независимо дали притежава или не ядрени оръжия, а също, че се е отчуждила от САЩ заради подкрепата им за споразумението.

                          "Саудитците усещат, че са в ъгъла, не могат да имат вече доверие на САЩ (като противотежест на Иран), така че вадят руската карта", казва Евгений Сатановски, председател на независимия Институт за близкоизточни проучвания в Москва. "Мисля, че в Кремъл разбират, че това е просто голяма игра, която няма да доведе до нищо значимо."

                          В Санкт Петербург Путин покани саудитския крал да посети Русия, което би било първа визита, а принц Мохамед покани Путин да повтори пътуването си от 2007 г. до кралството. Сатановски казва, че при предишното посещение на Путин в Саудитска Арабия е имало високопарни приказки за подобряване на отношенията и дори за оръжейни сделки, което така и не стана.

                          "Всичко това е театър. Саудитците го правят периодично; явно смятат, че ще накарат Америка да ревнува", каза той.

                          Сирия и Йемен

                          Другият голям въпрос е Сирия, където Москва продължава да подкрепя обсадения президент Башар ал Асад, докато саудитците финансират бунтовниците, които се опитват да го свалят.

                          Напоследък се появиха спекулации, че Русия може би се раздалечава от Асад и се твърди, че е прибрала много от експертите си от обхванатата от война страна. Но неотдавна Москва потвърди подкрепата си за Дамаск и руски експерти казват, че евакуирането на руснаци от страната през последните два месеца се дължи основно на влошаващата се ситуация в сигурността.

                          Саудитска Арабия също така беше разгневена от липсата на подкрепа от САЩ за намесата й в съседен Йемен. Но там и политиката на Москва, която се обявява за спиране на огъня и "национален диалог", като че ли не предлага особена утеха за саудитците.

                          Андрей Климов, заместник-председател на сенатския комитет по международна политика в руската Дума, казва, че грешката, която много анализатори правят, е, че разглеждат промените във взаимоотношенията в днешния свят през призмата на Студената война, приемайки, че една страна трябва да принадлежи към един или друг блок.

                          "Реалността кара Русия и Саудитска Арабия да се сближават, да си сътрудничат по въпроси, по които могат", заяви той. "Саудитците разбират, че не могат да разчитат за всичко на САЩ и че има значителни предимства в развитието на отношенията с Русия."

                          "Като страни не си приличаме много, но никоя от нас не споделя "западните ценности" и не харесва да бъде критикувана от САЩ. Можем да работим заедно", без да нарушаваме световния ред, допълни той.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                            От министерството на вътрешните работи на Русия съобщават, че през първите 5 месеца на 2015г. се увеличава с 2,7 % броя на регистрираните престъпления в Русия спрямо първите 5 месеца на 2014г.
                            От същото министерство съобщават, че през първите 5 месеца на 2015г. в Русия около 13 900 души са загинали в резултат на престъпни посегателства, а около 20 800 души в Русия са получили тежки телесни повреди (по смисъла на руския наказателен закон) в резултат на престъпни посегателства през първите 5 месеца на 2015г.
                            Това означава, че през първите 5 месеца на 2015г. средно на ден над 92 души в Русия са загивали от престъпни посегателства. Тоест в Русия през първите 5 месеца на 2015г. средно на всеки 15-16 минути е загивал един човек в резултат на престъпни посегателства.
                            От горните данни следва, че през първите 5 месеца на 2015г. средно на ден почти 138 души (по-точно 137,748) са получавали тежки телесни повреди (по смисъла на руския наказателен закон) в резултат на престъпни посегателства. Тоест в Русия през първите 5 месеца на 2015г. средно на всеки 10 минути и 27 секунди един човек е получавал тежка телесна повреда (по смисъла на руския наказателен закон) в резултат на престъпни посегателства. https://mvd.ru/reports/item/3566984/
                            Руска медия съобщава, че преди 4 дена в Хабаровски край, Русия, местен жител убил с вила негов познат. http://www.dvnovosti.ru/incidents/2015/07/06/36220

                            Коментар


                            • Турски поток може да не се случи дори и на хартия
                              Споразумение няма, проектът може да бъде замразен

                              http://www.dnes.bg/business/2015/07/...hartiia.269031

                              реееввв

                              Коментар

                              Working...
                              X