Първоначално изпратено от Pyramid
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Русия
Collapse
Заключена.
X
X
-
Първоначално изпратено от Rainman Разгледай мнениеПрез януари 2015г. в Русия производството на леки автомобили е намаляло спрямо януари 2014г. с 25,7 %.
През януари 2015г. в Русия производството на автобуси е намаляло спрямо януари 2014г. с 29,1 %.
Прочее, по зимните дрехи: Дали пък не са се усетили, че същите се произвеждат ПРЕДИ началото на сезона, а не по средата, как мислиш?
Коментар
-
Първоначално изпратено от Rainman Разгледай мнениеПрез януари 2015г. в Русия производството на рокли ( включително дамски сарафани) е намаляло спрямо януари 2014г. 5,435 пъти, тоест намаляло е с 81,6 %.
През януари 2015г. в Русия производството на топли (зимни) куртки е намаляло спрямо януари 2014г. с 40,9 %.
Нали щяха да си произвеждат сами без да внасят от чужбина. Кажете защо спадат тези производства в Русия. Една от възможните причини е, че много хора в Русия нямат достатъчно пари за да си купят нови дрехи.
През януари 2015г. в Русия производството на автобуси е намаляло спрямо януари 2014г. с 29,1 %.
Коментар
-
Външният министър на Грузия Тамар Беручашвили
Русия продължава с "скритото анексиране" на двата отцепени от Грузия региони Абхазия и Южна Осетия, което е част от агресивната стратегия на Москва да засили влиянието си в региона, заяви външният министър на Грузия, цитиран от "Ройтерс".
По време на преговори с представители на ЕС и НАТО в Брюксел заедно с премиера Иракли Гарибашвили Тамар Беручашвили нееднократно заяви притесненията си, че Кремъл е подписал споразумения за засилване на интеграцията си с двата грузински региона.
"Това е изключително опасно не само за сигурността на Грузия, но смятаме, че е много опасно и за сигурността на Европа, особено с оглед на войната в Украйна", каза тя в интервю за агенцията и добави, че действията на Русия в Абхазия и Южна Осетия представляват "скрито анексиране".
Беручашвили добави, че това е само част от цялостната руска агресия, насочена към разширяване на влиянието на страната в региона. Според нея Грузия е "част от същата" схема като Украйна, където Русия анексира полуостров Крим и указа подкрепа на сепаратисти в Донбас.
Външният министър осъди и натрупването на войски в Абхазия и Южна Осетия, където според нея Русия държи около 11 000 войници. "Целта на Русия е да създава и поддържа студени конфликти… да спира изпълнението на суверени решения на страните по отношение на външнополитическите им избори", заяви Беручашвили.
Грузия и Русия воюваха през 2008 г. за контрол над двете области, а след края на войната Москва призна Абхазия и Южна Осетия като отделни държави. Миналия ноември Кремъл подписа споразумение за стратегическо партньорство с двете "държави" и заяви, че иска да сключи договори и за интеграция на силите за сигурност и войската й с Южна Осетия.
Председателят на Европейския съвет Доналд Туск заяви пред репортери след срещата си с Гарибашвили, че споразуменията между Русия и двата региона "нарушават суверенитета и териториалното единство на Грузия". Беручашвили каза, че се надява Западът да остане силен и обединен в санкциите, наложени върху Русия заради намесата й в Украйна.
Тя добави, че очаква на среща на върха на бившите държави от СССР в Латвия през май Европейската комисия да препоръча ЕС да разреши на гражданите на Грузия да влизат в страните от Шенген без визи, тъй като това би направило притежаването на грузински паспорт по-привлекателно за жителите на Абхазия и Южна Осетия.
Коментар
-
Русия готова да даде на Китай контрол върху стратегически находища
Москва е готова да разгледа възможността китайски инвеститори да придобиват дял над 50% в стратегически петролни и газови находища. Това би помогнало да се преодолее „психологическата бариера „ в партньорството с Пекин.
Вицепремиерът Аркадий Дворкович съобщи днес, че Русия предпочита доминиращо участие или паритет, но ако Пекин поиска участие по-голямо от половината, то Москва е готова да разгледа тази молба.
"Ако има такова запитване, ние ще го разгледаме сериозно. И аз политически препятствия към дадения момент не виждам." Това каза вицепремиерът пред журналисти на Красноярския икономически форум, цитиран от Reuters.
Русия обяви разширяването на партньорството си с Китай за приоритет на фона на въведените от Запада санкции във връзка с украинската криза.
"Имаме с Китай стратегическо партньорство и сега решенията се вземат много по-бързо, отколкото преди. Вече имаме едни голям газов контракт, скоро ще бъде подписан втори. Сега с Китай се познаваме по-добре, разбираме техните мотиви и намерения. По-рано в отношенията имаше психологическа бариера, сега такава няма", допълни Дворкович.
Вицепремиерът даде да се разбере, че сътрудничеството между двете страни не се ограничава само в областта на енергетиката.
Вече със сигурност е ясно, че Путин не е у ред! Ще се вее червено знаме над Кремъл, но какво ще има на него?
Коментар
-
Първоначално изпратено от Rainman Разгледай мнениеПрез януари 2015г. в Русия производството на панталони (включително къси панталони) е намаляло спрямо януари 2014г. 2,463 пъти, тоест намаляло е с 59,4%.
През януари 2015г. в Русия производството на рубашки за мъже и рубашки за момчета (без трикотажните) е намаляло 3,155 пъти, тоест намаляло е с 68,3 %.
Нали в Русия щяха да увеличат местното производство вместо да внасят от чужбина. Кажете защо им намаляват драстично тези производства.
Това, което пиша е публикувано на електронната страница на Росстат. Това са официални данни на руската държавна статистика.
През януари 2015г. в Русия производството на кокс е намаляло спрямо януари 2014г. с 3,1 %.
Коментар
-
Защо в Русия е толкова хубаво
Животът е хубав: хладилникът е пълен, детето носи шестици от училище, а ако се случи нещо лошо, Путин ще ни защити. Така живеят руснаците напоследък - със затворени очи, пише в коментара си Иван Преображенский.
И през 2015 година задоволството на руснаците от живота продължава да расте. Актуално проучване на социологическия институт "Левада" показва, че над 80% от анкетираните са доволни от климата вътре в семействата им. Почти същият брой руснаци нямат никакви забележки към социалната среда. Като цяло руските граждани са доволни от всички аспекти на живота си, включително от образованието и здравеопазването. С едно-единствено изключение: 62% от руснаците определят материалното си положение като незадоволително.
Никаква криза
Това тяхно недоволство обаче няма нищо общо нито с икономическата криза и последиците от анексирането на Крим, нито с военните действия в Донбас или западните санкции срещу Русия. През последните няколко години недоволството на руснаците от материалното им положение е константна величина. А ако вярваме на данните на Общоруския център за изследване на общественото мнение (ВЦИОМ), истински недоволни са само 8 процента от руснаците. В тази група влизат хората, които смятат, че в града или селото им съществуват проблеми, които не могат да бъдат решени без митинги и демонстрации.
В същото време, макар като цяло да са доволни от живота си, половината от анкетираните смятат, че напрежението в руското общество нараства. Малцина обаче се интересуват от причините за тази тенденция.
Като щрауси
Цените в Русия не спират да растат. Само от началото на годината те са скочили с над 5 процента, което е почти половината от очакваната за годината инфлация от 12 процента, сочат данните на руската статистическа служба. В някои райони положението е още по-тежко. По данни на руското Министерство на селското стопанство, най-трудно се живее в република Тива, Южен Сибир, където през последното полугодие млякото е поскъпнало с 53,3%, а телешкото месо дори с 62,5 на сто. В столицата Москва цените на телешкото месо са скочили с 40%, а на свинското - с 44%.
С две думи: животът поскъпва и руснаците го усещат. Но въпреки това твърдят, че всичко е наред. Какво ги кара да мислят така? Да не би да са загубили способността си да гледат реалистично на нещата - или пък просто не желаят да признаят, че животът им се влошава? Второто е определено по-вероятно. Руснаците очевидно избират стратегията на пасивната адаптация. Казано по друг начин: държат се като щраус, който заравя главата си в пясъка, за да не вижда проблемите. Вероятно това обяснява защо напоследък руснакът се концентрира така силно върху семейството си. В тежки времена се разчита на подкрепа от най-близките хора, а това води до сплотяване на най-малката социална единица. През последните години семейните връзки бяха сериозно отслабени, но сега много руснаци изведнъж си припомнят как при предишната икономическа криза през 1990-те години именно най-близките роднини и приятели са им помогнали да преодолеят трудностите. В целия този процес има и един ирационален елемент: руснаците търсят в домашния уют спасение от кризата. С други думи: оттеглят се в eдин вид вътрешна емиграция.
Самозалъгване
Именно това обяснява противоречието във възприятата на онези руснаци, които хем смятат, че животът в Русия е хубав, хем твърдят, че в обществото им има сериозно напрежение. У дома руснаците намират покой и уют, докато навън са с усещането, че обществото е някак нездраво. Най-много ги безпокоят цените, което на свой ред води до агресии и страхове.
В една такава ситуация руските граждани свързват надеждите си със силната ръка на държавата, което пък води до повишаване на доверието във властта. Различни проучвания сочат, че подкрепата за правителството се задържа доста висока - 80% от руснаците му вярват.
Ето така живее руснакът напоследък - със затворени очи. И се самозалъгва, че няма никаква криза: хладилникът му е пълен, жената готви супа, едното му дете се връща с шестици от училище, а другото се готви да постъпи в университета. А ако се случи нещо лошо, Путин ще го защити. Всичко е наред, убеждават го властите, а той кима одобрително с глава, преди да я зарови още по-надълбоко в пясъка...
Ето за това си говорим, ето това отричат нашенците.Last edited by Mario Teran; 27.02.2015, 09:59.
Коментар
-
Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнениеПървоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
Пак да кажа 2те области даваха преди войната 45-48% от ББВП. Въглищата от донбас къде ще отидат, а желязната руда нали и тя ще иде в заводите в донбас и % за москва. За крим- ами ще си плащат данъците, както всички и това е, защо мислиш че преди са давали кой знае какво на укрите
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнениеПак да кажа 2те области даваха преди войната 45-48% от ББВП. Въглищата от донбас къде ще отидат, а желязната руда нали и тя ще иде в заводите в донбас и % за москва. За крим- ами ще си плащат данъците, както всички и това е, защо мислиш че преди са давали кой знае какво на укрите
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнениеТова е сериозен проблем но, ако не самите руснаци кой, ние ли ще го оправим? И санкциите им идват дюшеш, като обратна връзка, да покажат кое къде и как е, да се замислят. Иначе, ще се сринат.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнениеСега е абсолютно СЪЩОТО - сега е задължен да купува само НЕ руски.
Коментар
-
16,2% инфлация в Русия/годишна база
25% инфлация на храните/годишна база
5.9% инфлация от началото на 2015г.
-----------------------------------------------------------
Тоя джуджак взе да ме нерви. Много бавно трепе ушанките от глад да'е ...
Май месец за манифистацията трябва да я докара на 50%.
Коментар
-
Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнениеМдааа, Мохамед Емвази, роден в Дубай... все ми е на ъкъла, че ше да е англичанин...
Коментар
Коментар