IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Той Путин ще я закрие.

    Бизнесите дето ставаха западняците ги изкупиха рано - пример Соди Девня.

    А Химко Враца никой не го купи, щото нищо не ставаше от него.
    Абе не знам дали щото са били печеливши са изкупени, ама точно за Соди Девня помня един тъмносин талибан, който понастоящем се скри в миманса, ни обясняваше как завода бил построен за 25 милиона далора през 60-те и как сме го ползвали 30 и кусур години и го продаваме пак за 25 милиона долара през 90-те и видиш ли сме на супер далавера . А за да не се чувства купувача прецакан му се отдаде дългогодишна концесия на находището на сода, което по тогавашна оценка по залежи е 4-ТОТО В СВЕТА . Не мисля, че ако не беше тази разбойническа приватизация, нямаше да се намери куповач даже и от Африка който да плати в порядъци по висока цена.
    Та като сте заговорили за газ - зад първото драстично увеличение на цената на доставките на руски газ в БГ седи дебелата сянка на същия тоя син талибан - Бакърджиев, който добре помним какъв голям екстремент постави между взаимотношенията България-Русия, такъв където както казва народа и Сергей Бубка не може да прескочи . Не знам Милен Велчев със сделката по дълга какви щети ни е нанесъл, но въпросния господин със сигурност го конкурира, ако не води и в пъти .
    За алтернативните горива - първо погледнете откъде сме внасяли най-много въглища през последните години - Украйна, същата която сега ВНАСЯ въглища от Русия . А може би и вие като украинците ще начертаете Южноафриканския маршрут . Те така - като говорим за алтернативи, те не са царевични и слъногледови кочани. Да не говорим за разни ангажименти с въглеродни емиси и т.н. То хубаво искате да направите на някого мръсно, ама това ми напомня на оня виц дето един панелен обитател беше планирал как да се зарази с трипер и след това да зарази целия блок, та да стигне до съседа му от най горния етаж, който му ритнал кучето Аз нямам проблем и от Занзибар да си доставяме горива, стига да е осъществимо и най-вече изгодно за България
    Last edited by pepe; 05.03.2015, 23:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Проблем идва като трябва да се покриват ЕКО сертификатите от рафинериите.

      Не съм в час по темата, но едва ли Раша имат технологиите да го правят. А, и да ги имат в ЕС няма да им ги признаят, ако не са от немска, френска, италианска, английска фирма като изпълнител.

      П.П. От други сектори имам някои познания и ти казвам какво се случва на практика.

      Иначе теорията е голяма работа, ама рядко се докосва до реалността.

      Това мога да коментирам относно т.нар. "руски" рафинерии в Казахстан.

      Не знам какво могат и не могат, но ето нещо по темата, след бърз сърч:

      "Павлодарский НПЗ будут модернизировать по типу омского"

      http://omskregion.info/item.asp?id=26210

      И ко четем вътре...

      Павлодарский НПЗ будут модернизировать по типу омского Об этом заявили члены казахстанской делегации при посещении ОАО «Газпромнефть-ОНПЗ». Аким Павлодарской области Канат Бозумбаев был восхищен масштабами модернизации омского предприятия и пообещал содействовать принятии подобной программы на Павлодарском НПЗ. Пока же существующий в северном Казахстане дефицит дизтоплива, обострившийся в период уборочной кампании, планируется ликвидировать за счет поставок топлива из Омского региона. [ФОТО]

      Читать далее: http://omskregion.info/item.asp?id=26210
      © Информационное агентство «ОМСКРЕГИОН»


      Като добавим и делът на руските инвестиции, които са посочени в предния линк, май не е много далече разсъждението ми от реалността...

      Коментар


      • от форума на дир

        StrikeEagle
        05 Март 2015 19:02
        Населението на Казахстан през 2009 година е 15 399 437
        И зад него няколкостотин милиона запасняци, отпускари и опълченци.
        Нема сенат - само Политбюро...
        ---------------------------------------------------
        без коментар

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
          Да де, айде сега да видим кво ти написах одеве:

          "Предвид на казахстанските резерви от енергоносители, да не се окаже само, че са преработвали техен нефт, а пък новите мощности ги правят същите тия руснаци, че може и да ги държат - пряко или косвено."

          Никъде не твърдя, че нямат нефт, а напротив, че е възможно и да са го експортирали за производство на горива в Русия, плюс другите размисли по темата, които, естествено може и хич да не са верни.

          Относно инвестициите в сектора, не прави сравнения с Русия, щото там имат големи държавни компания, които инвестират. Е, доста често, особено по големите проекти работят и с чужди такива, де.
          Проблем идва като трябва да се покриват ЕКО сертификатите от рафинериите.

          Не съм в час по темата, но едва ли Раша имат технологиите да го правят. А, и да ги имат в ЕС няма да им ги признаят, ако не са от немска, френска, италианска, английска фирма като изпълнител.

          П.П. От други сектори имам някои познания и ти казвам какво се случва на практика.

          Иначе теорията е голяма работа, ама рядко се докосва до реалността.

          Това мога да коментирам относно т.нар. "руски" рафинерии в Казахстан.

          Коментар


          • Понеже отворихме темата, а и ми стана интересно, ето ти един качествен анализ на техните запаси и индустрия:

            http://www.eia.gov/countries/analysi...kazakhstan.pdf

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Благодаря за съвета, просто най-бързо можех да ти намеря линк кои са Казахстан и имат ли суровини от уики-то.

              Все пак си се ориентирал ( повечеко от Азербайджан имат газ да кажем, по които се прехласваме сега )

              Да де, айде сега да видим кво ти написах одеве:

              "Предвид на казахстанските резерви от енергоносители, да не се окаже само, че са преработвали техен нефт, а пък новите мощности ги правят същите тия руснаци, че може и да ги държат - пряко или косвено."

              Никъде не твърдя, че нямат нефт, а напротив, че е възможно и да са го експортирали за производство на горива в Русия, плюс другите размисли по темата, които, естествено може и хич да не са верни.

              Относно инвестициите в сектора, не прави сравнения с Русия, щото там имат големи държавни компания, които инвестират. Е, доста често, особено по големите проекти работят и с чужди такива, де.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                Маранди, малко ми е трудно, сигур щот съм магистър по икономика, ама карай!

                Иначе, предното си беше разсъждение, а не твърдение. Сори, ако така си го разбрал, но не съм си играл да търся инвеститорите в тяхната петролна и газова промишленост, състояние, планове за развитие и прочее... Затова и изчетох новината от линка, който прати.

                п. п. И един съвсем добронамерен съвет - не ползвай уикито в спорове, щото не е най-достоверен източник на информация.
                Благодаря за съвета, просто най-бързо можех да ти намеря линк кои са Казахстан и имат ли суровини от уики-то.

                Все пак си се ориентирал ( повечеко от Азербайджан имат газ да кажем, по които се прехласваме сега )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Еама нали има (евро)азиатски съюз, таможенъй саюз, и той ли в кофата?
                  Не, просто му пратих едно линк-че да си срича там кои са Казахстан, имат ли газ, петрол там/нямат ли?

                  Дали не са първо място по доходи в бившето ОНД? Дали не са първо място по ПЧИ пер капита в цялото ОНД ( даже преди Раша ).

                  Кои компании инвестират там: Chevron, British Gas, Agip ...

                  П.П. Вероятно, защото там няма газ и петрол и затова Казахстан ще си внася от Раша

                  Трудно е някой да проумее, че човек им казва спираме внос догодина на дизел/бензин от Раша и веднага се почва с "конспирациите", че не е казал това. А, нещо друго

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Колега,

                    аз по оръжейната тема вероятно не спирам да ръся глупости, ама не е лошо и ти да се подготвиш малко повече по икономическите теми.

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/Казахстан

                    Чети направо глава Стопанство

                    Маранди, малко ми е трудно, сигур щот съм магистър по икономика, ама карай!

                    Иначе, предното си беше разсъждение, а не твърдение. Сори, ако така си го разбрал, но не съм си играл да търся инвеститорите в тяхната петролна и газова промишленост, състояние, планове за развитие и прочее... Затова и изчетох новината от линка, който прати.

                    п. п. И един съвсем добронамерен съвет - не ползвай уикито в спорове, щото не е най-достоверен източник на информация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Колега,

                      аз по оръжейната тема вероятно не спирам да ръся глупости, ама не е лошо и ти да се подготвиш малко повече по икономическите теми.

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/Казахстан

                      Чети направо глава Стопанство
                      Бе и в икономиката си толкова наясно колкото в оръжеиния бизнес.

                      писането на засрахователни полици не те прави макроикономист
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        А 500 милиона е геро долу вноса ни на мебели Хахаха Великая Россия на кого ни оставяш Икеа ще надмине Газпром като основен вносител
                        Добре де и каква емоция ти докарва това , на мен ми е безразлично дали икея или газпром внася повече.....ако това теб те докарва до оргазъм нещо ич не си наред
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                          Предвид на казахстанските резерви от енергоносители, да не се окаже само, че са преработвали техен нефт, а пък новите мощности ги правят същите тия руснаци, че може и да ги държат - пряко или косвено.

                          п. п. Кое няма да е фактор?
                          Колега,

                          аз по оръжейната тема вероятно не спирам да ръся глупости, ама не е лошо и ти да се подготвиш малко повече по икономическите теми.

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/Казахстан

                          Чети направо глава Стопанство

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
                            А твоите братя ромите казват че гладът бил по-силен от тока!
                            Не знам, не ги познавам, щом така си споделяте ще ти повярвам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              общото ползвано количество в БГ на година се върти около 3 милярда куб.метра....ти явно си много голем щом това са дребни цифри за теб
                              Общия внос на петрол и газ ще е към 3 евро тази година. Няма разбивка отделно за газа, но за европа към 1/3 е газ. За България с доста по-слабо използване на газ силно ме съмнява да внесем за над 500 милиона.

                              А 500 милиона е геро долу вноса ни на мебели Хахаха Великая Россия на кого ни оставяш Икеа ще надмине Газпром като основен вносител

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Благодаря, Колега!

                                Все още мога да чета и осмислям текст и затова съм ви дал "есенцията" с цитат.

                                Догодина спира суровинен поток от Раша към Казахстан ( дизел и бензин ).

                                Всичко останало е несъществено на фона колко бързо ще се случи. Или още един пазар отиде в кофата

                                Тогава всичко, което изброяваш вече няма да е фактор.
                                Еама нали има (евро)азиатски съюз, таможенъй саюз, и той ли в кофата?
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X