IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
    "Преди него са само Аристотел, Маркс, Шекспир и неколцина други. След това в рейтинга на най-цитираните автори е той – Ноам Чомски, заслужил професор по философия и лингвистика в Масачузетския технологичен институт (МТU).............
    ....................
    .....Един от въпросите беше такъв: коя от страните смятате, че представлява най-голяма опасност за мира?
    — Позволете ми да отгатна – САЩ?
    — Да, при това мнението се поддържа от над 70% от участвалите в допитването. На второ място са посочили Пакистан, на трети - Индия, чак след това идва Китай (така смятат 10 %). Европейците, преживели и окупации и разрухата, имат опит с военните въпроси, и умеят да различават лъжливата тревога от истинската."

    ............. "Но нали си даваме сметка, какво се случва в Крим?
    — Това беше следващият ми въпрос…
    — Виждате ли, отгатнах мислите ви. В тези дни се налага да чета безумни преводи на статии, които ни връщат към дните на студената война. Как може да се сравняват днешните действия на Путин в Крим, със събитията в Унгария, Чехословакия и Афганистан? Даже Джордж Оруел не би могъл да си измисли такова “единодушие” в оценката на събитията. Какво кара журналистите да пишат някои неща? Какво право има Запада, който нападна Ирак и го окупира, подложи на бомбардировки Афганистан, пасивно наблюдава, за да не кажем, че активно не провокира разцепването на Югославия и призна независимостта на Косово, да протестира и да се възмущава, че дори и да въвежда санкции срещу Русия, заради случилото се в Крим, където – до колкото ми е известно – нямаше нито кланета, нито етническо прочистване и насилие? Питам, защо продължаваме да смятаме света за подвластна нам територия, която имаме правото – ако не даже и задължението – да “контролираме” и да модифицираме в съответствие с нашите интереси?"


    http://nakratko.bg/category/31/48759/
    Ман, мъдър човек ми се струваш. Надявам се да не се обиждаш, кога някой евтин трол се изпусне точно върху, това което пишеш. Просто няма начин. Технологиите и обществените отношения нямат уговорка да се изчакват една друга.
    Ей да можеше да врътнете една дискусия, примерно с Барбарон (Щото ми се чини, че той вижда нещата от другата страна). Ще е някакво второ Възраждане.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      И 70 да са пак е печалба, себестойността е много ниска при газта. Тази газ е от Сибир и руснаците нищо не правят с нея иначе. Те китайците много добре го знаят също разбира се.
      ЕСТЕСТВЕНО, че е печалба

      Да не говорим за факторите време и допълнително надграждане на отношенията през този период.

      Започва да ми става леееко мъчно за форумните тролове. Скоро от НПО-тата ще раздават купони за храна, вместо пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
        Това вярно ли е?

        Май, май фюрера изу гащите...
        Ей тоя фюрер. И без гащи подписа договора и прави пари. Язък за шампанското дето разливахте снощи.

        Кажи сега Кандитков, за къде ще изнася САЩ бурканите с шистов газ?

        Коментар


        • kandid

          И 70 да са пак е печалба, себестойността е много ниска при газта. Тази газ е от Сибир и руснаците нищо не правят с нея иначе. Те китайците много добре го знаят също разбира се.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            176 долара за 1000 кубика е много близка цена до европейската.
            Това вярно ли е?

            Май, май фюрера изу гащите...

            Коментар


            • DidoDinev

              176 долара за 1000 кубика е много близка цена до европейската.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Буахаха, китайците все пак подписали за газа. Бащицата явно се е огънал за ценичката, ама няма как, международното положение го изисква И понеже го е срам да каже каква е цената, смутолевили, че е близка до европейската

                Световната бензиностанция си осигури нов голям клиент, сега да видим как се работи под себестойност и какъв ще е изхода

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                  ......дори и да въвежда санкции срещу Русия, заради случилото се в Крим, където – до колкото ми е известно – нямаше нито кланета, нито етническо прочистване и насилие?
                  Ето това съждение показва дълбоко непознаване на ситуацията...не ме интересува Чомски ли е, Нонски, Донски или кой да е претенциозен изкуфял тъпанар...

                  Очевидно човекът работи с понятия и представи, които днешните събития отдавна са надживели...

                  В 2014г. етническо прочистване не е непременно нещо съпроводено с кланета, масови гробове и картините, с които сме свикнали (звучи грозно, но да - свикнали сме) от Арменския геноцид, та до Босна...

                  Как иначе следва да наречем, това, което се случва с кримско-татарския народ в момента (жалкото е, че не е за пръв път) или пък с всеки, който не е подал завляние за руски паспорт в окупирания Крим......ами етническо прочистване е, също както в Косово, където също нямаше точно кланета и масови гробове...

                  Явно другарят Чомски е проспал последното десетилетие...

                  Коментар


                  • Bones57

                    Пияндета които са си уморили повече от половината мозъчни клетки са тези деблестните на снимката.Това се вижда, а на теб ти се привижда доблест.Толкова ли е трудно да се разбере че вече никой няма право да прекроява държавни граници в 21 век и освен това предстои те да стават все по фиктивни.
                    Last edited by supertrader; 21.05.2014, 13:12.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                      Повярвай ми джудже. Грам не ти трябва да ме виждаш

                      А ако толкова държиш, в момента съм в БГ, така че си дай координатите. Бензина ще е за моя сметка.
                      Че колко пиеш, бря?

                      Ако до е 5 литра няма да ме уплашиш - хихи

                      Коментар


                      • "Преди него са само Аристотел, Маркс, Шекспир и неколцина други. След това в рейтинга на най-цитираните автори е той – Ноам Чомски, заслужил професор по философия и лингвистика в Масачузетския технологичен институт (МТU).............
                        ....................
                        .....Един от въпросите беше такъв: коя от страните смятате, че представлява най-голяма опасност за мира?
                        — Позволете ми да отгатна – САЩ?
                        — Да, при това мнението се поддържа от над 70% от участвалите в допитването. На второ място са посочили Пакистан, на трети - Индия, чак след това идва Китай (така смятат 10 %). Европейците, преживели и окупации и разрухата, имат опит с военните въпроси, и умеят да различават лъжливата тревога от истинската."

                        ............. "Но нали си даваме сметка, какво се случва в Крим?
                        — Това беше следващият ми въпрос…
                        — Виждате ли, отгатнах мислите ви. В тези дни се налага да чета безумни преводи на статии, които ни връщат към дните на студената война. Как може да се сравняват днешните действия на Путин в Крим, със събитията в Унгария, Чехословакия и Афганистан? Даже Джордж Оруел не би могъл да си измисли такова “единодушие” в оценката на събитията. Какво кара журналистите да пишат някои неща? Какво право има Запада, който нападна Ирак и го окупира, подложи на бомбардировки Афганистан, пасивно наблюдава, за да не кажем, че активно не провокира разцепването на Югославия и призна независимостта на Косово, да протестира и да се възмущава, че дори и да въвежда санкции срещу Русия, заради случилото се в Крим, където – до колкото ми е известно – нямаше нито кланета, нито етническо прочистване и насилие? Питам, защо продължаваме да смятаме света за подвластна нам територия, която имаме правото – ако не даже и задължението – да “контролираме” и да модифицираме в съответствие с нашите интереси?"


                        http://nakratko.bg/category/31/48759/

                        Коментар


                        • Кво рекъл Берлускони?????

                          Принц Чарлз сравни Путин с Хитлер
                          Руският лидер действал в Украйна както някога Фюрерът


                          Британският престолонаследник принц Чарлз сравнил руския президент Владимир Путин с Адолф Хитлер, пишат в. "Таймс" и в. "Дейли мейл".

                          Това се случило в канадския град Халифакс в понеделник. Синът на кралица Елизабет II и съпругата му Камила Паркър Боулс са на визита в Канада.

                          На 19 май двамата посетили военния музей в Халифкс. Там Чарлз се срещнал с 88-годишната полска еврейка Мариен Фъргюсън, избягала по чудо от град Данциг (днешния Гданск) по време на нацистката окупация. Тя разказала на принца за живота си. "А сега Путин прави горе-долу същото, което е правил и Хитлер", отвърнал Чарлз.

                          Госпожа Фъргюсън потвърдила думите, които чула от принца, и допълнила, че много хора мислят същото, като гледат как Путин завзема други страни като Украйна. Тя обаче изтъкнала, че била удивена от коментара, тъй като кралските особи обикновено не казват на глас такива неща. Все пак репликата на престолонаследника звучала "честно и открито".

                          http://www.clubz.bg/4030-princ_charl...putin_s_hitler

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Я, качи една твоя снимка да те видим какъв си 'убавец и как се гледа неизтървано?
                            Повярвай ми джудже. Грам не ти трябва да ме виждаш

                            А ако толкова държиш, в момента съм в БГ, така че си дай координатите. Бензина ще е за моя сметка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                              А, ТАКААААА.....Кандитков. Машала.....Владете ги опорните точки троловете. Току ви спуснат някоя нова и бързате да я изачкате във форума.

                              Ама що ли на първата снимка виждам шушулки, дето гледат като изтървани, а долу, ако ще и да са ловната дружинка има доблест и оня елемент - ще ви ебем майките, ако дойдете на наша територия ?

                              Горните са ясни. Покрива на посолството, хеликоптера и към страната на Мики Маус.
                              Я, качи една твоя снимка да те видим какъв си 'убавец и как се гледа неизтървано?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                                А, ТАКААААА.....Кандитков. Машала.....Владете ги опорните точки троловете. Току ви спуснат някоя нова и бързате да я изачкате във форума.

                                Ама що ли на първата снимка виждам шушулки, дето гледат като изтървани, а долу, ако ще и да са ловната дружинка има доблест и оня елемент - ще ви ебем майките, ако дойдете на наша територия ?

                                Горните са ясни. Покрива на посолството, хеликоптера и към страната на Мики Маус.
                                Доблест??? Според мене тия весели пламъчета в очите са от некой друг литър водка, ама щом си казал...

                                Коментар

                                Working...
                                X