IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the money-maker Разгледай мнение
    Тези данни за Русия не се оспорват от никой - всички знаят, че през първото тримесечие на 2014г. БВП на Русия е намалял с 18 % спрямо последното тримесечие на 2013 г.. На 7 юли 2014г. добивът на нефт и газов кондензат в Русия е намалял спрямо 7 юли 2013г. с около 1,058 %. Според вас, възможно ли е заради събитията от последните месеци в Украйна, добивът на нефт и газов кондензат в Русия да отбележи траен спад или не е възможно.?
    На 9 юли 2014г. добивът на нефт и газов кондензат в Русия е намалял спрямо добива на 9 юли 2013г. с около 1,612 %. Смятате ли, че е възможно заради намалено рефинансиране на фирми от сектора в Русия, породено от събитията в региона, добивът на нефт и газов кондензат в Русия да отбележи траен спад в следващите дни и месеци?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      Не не смятам, сега ако не си забелязал е летен период и отоплението се изключва. Съответно консумацията се намалява, изключвам промишлеността като консуматор. От там идва намаляването, в Бг е същото, миналата година се наложи да изключат 1 блок на АЕЦ защото нямаше консумация на ел енергия
      За това давам данни, които са съпоставими. Сравнявам данни за определен ден и месец от тази година със същият ден и месец на миналата година. Тоест температурите са приблизително едни и същи за съответния ден и месец независимо дали става въпрос за 2013 или 2014. Естествено ти няма как да знаеш, че добивът на газ в Русия на 9 юли 2014г. е с около 35 % по малък от среднодневния добив на газ в Русия през студените дни на зимата тази година. Затова аз сравнявам не 9 юли 2014г. с 9 януари 2014г. а 9 юли 2014г. с 9 юли 2013г. и тези данни са съпоставими, а спада на добива на природен газ в Русия на 9 юли 2014г. спрямо 9 юли 2013г. е около 7,226 %.
      Last edited by the money-maker; 10.07.2014, 10:59.

      Коментар


      • Ако някой не те е признал над 300 години, че съществуваш - не означа, че съществуваш.

        Международно право се води това - в частност Римско право. За какви Щати ми говориш в момента, че е имало?

        П.П. При Крим ще го видиш същото. А, ако ти е интересно може и през Македония.

        Гърция в момента са по-големи българи от нас - понеже не ги признават вече над 20 години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Пропускаш някой моменти от това което съм писал. А може би най важният е малобройното население, и за момента безисходицата. Отделно от това пишеш че в Чикаго има 300 000 българи, смяташ ли че тези хора ще се върнат, или смяташ да приобщиш украинците. Преди време имаше един опит деведесет и някоя да се съберат в Бг хора от руските части. Мисля че Руслан Мъйнов е от тогава в Бг, и какво стана. До Бяла Русенско им бяха направили лагер, мъжете крадяха, а жените проституираха.
          И кога УСА са били под робство, когато завоюват Америка, строя е бил феодален в Европа. Но за заселниците е било по добре да бъде робовладелски, същото и за Австралия, Не плащат нищо, само колибата, и хляб за деня. По късно когато започват да правят държава се стига го въоръжен конфликт с принципала Англия. Не разбирам за какво робство говориш
          Напротив, чета те доста внимателно. Притежавам тази способност

          Грешни са взаимо-връзките, които правиш и ми мяза на стрелба във въздуха, белким нещо падне.

          Украйна последна ще си смени табелата на БГ - не знам колко пъти го казах.

          П.П. Ако не досега не си разбрал, че в УСА са вкарвали роби от Африка с корабите на кило - явно не си разбрал, че е имало и Гражданска война там после.

          Пак се бъркаш за принципала - Франция при Наполеон им продава Луизиана.

          След 16-ти век Англия започва да доминира в Америка. Преди това е било касаплъка на Испания.

          Попрочети малко - не боли

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Свети ми и не спирай, г-н Тин Вин.

            П.П. Може ли да ми кажеш империя в момента, която да не е била под робство временно?

            Примерно Россия и УСА? Или тяхното робство е било по-баровско някак си? И при двете държави е било над 300 години в робовладелски строй

            При БГ империя никога не е имало робовладелски строй. Лека - скромна разлика.
            Пропускаш някой моменти от това което съм писал. А може би най важният е малобройното население, и за момента безисходицата. Отделно от това пишеш че в Чикаго има 300 000 българи, смяташ ли че тези хора ще се върнат, или смяташ да приобщиш украинците. Преди време имаше един опит деведесет и някоя да се съберат в Бг хора от руските части. Мисля че Руслан Мъйнов е от тогава в Бг, и какво стана. До Бяла Русенско им бяха направили лагер, мъжете крадяха, а жените проституираха.
            И кога УСА са били под робство, когато завоюват Америка, строя е бил феодален в Европа. Но за заселниците е било по добре да бъде робовладелски, същото и за Австралия, Не плащат нищо, само колибата, и хляб за деня. По късно когато започват да правят държава се стига го въоръжен конфликт с принципала Англия. Не разбирам за какво робство говориш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Мечтая си хора като Бате Пешо да поставят българските интереси преди руските. Уви не ми е писано да се сбъдне в този живот.
              Той ще се прави на цапнат, колкото си иска.

              През 70-те години на 20-ти век за сефте се наблюдава икономически феномен "стагфлация" причинен от монополното вдигане на цените на петрола от ОПЕК.

              Тоест - никой не ни е подарявал бензина и тогава, а сме си го плащали. Просто цените са били в пъти по-ниски.

              П.П. После ти пристига бат' Пешо на бял кон и изцепва, че ни били подарявали нефта, което е тотална лъжа. Има графики и статистики - да ходи и да си ги чете от типа 20-35$ за барел в него период.

              Чак се чудя само как не е вкарал и понятието с "връзки", че сме си купували тогава и петрола. Просто нищо няма да ме учуди
              ---------------------------------------------------------------------------------

              И понеже пазарната конюктура е била такава - следва уникалния извод от бат' Пешо, че бай Тошо бил свалил тогава цените на петрола в света.

              Гениално направо като причинно-следствени връзки. Как не се бях сетил да се плющя в Русата кордела.
              Last edited by marandi; 10.07.2014, 09:37.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Значи Маранди да те светна, преди турското робство, може би наистина да сме били империя, .......
                Свети ми и не спирай, г-н Тин Вин.

                П.П. Може ли да ми кажеш империя в момента, която да не е била под робство временно?

                Примерно Россия и УСА? Или тяхното робство е било по-баровско някак си? И при двете държави е било над 300 години в робовладелски строй

                При БГ империя никога не е имало робовладелски строй. Лека - скромна разлика.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the money-maker Разгледай мнение
                  На 9 юли 2014г. добивът на природен газ в Русия е намалял спрямо 9 юли 2013г.. Смятате ли, че намаленото рефинансиране на някои фирми от добивната промишленост в Русия, заради събитията в Украйна, може да доведе до траен спад в добива на газ в Русия?
                  Не не смятам, сега ако не си забелязал е летен период и отоплението се изключва. Съответно консумацията се намалява, изключвам промишлеността като консуматор. От там идва намаляването, в Бг е същото, миналата година се наложи да изключат 1 блок на АЕЦ защото нямаше консумация на ел енергия

                  Коментар


                  • [QUOTE=marandi;1059659444]Пешов,


                    И това "държавица" е само в твоята кофа. БГ е Империя

                    Значи Маранди да те светна, преди турското робство, може би наистина да сме били империя, Волжка България , на 3 морета и т.н. Но с падането ни под това робство се прекратяват всички наши стремежи, и се прекъсва развитието на Бг. От робството сме излезли около 2 100 000 население. Не може с такова население да градиш империя, каквото и да значи това. По ред причини племето Москвичи се запазва, развива и поставя под свое владение обширни територии. Поради сходството в езика, религията и поради факта че част от сегашните украинци/Българи са в тяхната територия ние се родеем с сегашните руснаци. НО като по голяма държава те стават водещи в отношенията. Същото е и в отношенията УСА, Австралия, Англия и другите от този съюз. Водещата държава е УСА, колкото и да говорят че са равноправни УСА са доминантната сила в този съюз

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от the money-maker Разгледай мнение
                      На 8 юли 2014г. добивът на природен газ в Русия е намалял спрямо 8 юли 2013г. с около 4,281 %. Смятате ли, че заради събитията в Украйна, добивът на природен газ в Русия в следващите дни имесеци може да отбележи траен спад или не смятате така?
                      На 9 юли 2014г. добивът на природен газ в Русия е намалял спрямо 9 юли 2013г. с около 7,226 %. Смятате ли, че намаленото рефинансиране на някои фирми от добивната промишленост в Русия, заради събитията в Украйна, може да доведе до траен спад в добива на газ в Русия?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Толкова години ни даваха почти безплатен нефт и газ сега ще си платим хитруването щото в природата има баланс.Като си платим за "оня" нефт и газ тогава ще има баланс в двустранната търговия.Щото в природата хитруване няма....и тарикати не вървят
                        Мечтая си хора като Бате Пешо да поставят българските интереси преди руските. Уви не ми е писано да се сбъдне в този живот.

                        Коментар


                        • Ето ви го и на хартия какво се получава като има безумни цени от корупция.

                          -----------------------------------------------------
                          Спадът на експорта ни за ЕС продължава

                          Външнотърговското салдо (износ FOB - внос CIF) на България с ЕС за периода януари - април 2014 г. е отрицателно и е на стойност 1 666.8 млн. лева. По цени FOB/FOB (след елиминиране на разходите за транспорт и застраховки при внос на стоки) салдото също е отрицателно и е в размер на 1 212.9 млн. лева.
                          --------
                          Най-голям спад се наблюдава при износа от секторите „Минерални горива, масла и подобни продукти" (28.3%)

                          При вноса от ЕС най-голямо процентно увеличение (21.5%) е отчетено в сектор „Минерални горива, масла и подобни продукти",

                          http://money.bg/news/id_1766755797
                          ---------------------------------------------------------------------

                          Пешов, да ти го "преведа" ли какво се случва? Или ти ще ни светнеш агейн?

                          Коментар


                          • Пешов,

                            затова съм казал, че това поколение трябва да измре.

                            П.П. Този промития слугинаж само тогава ще си замине. Като слуша някой отстрани ще си помисли, че я крадем тази газ, а не че я плащаме най-скъпо в Юръп.

                            И това "държавица" е само в твоята кофа. БГ е Империя - като мислиш, че е държавица - прав ти път да си намериш нещо по-баровско като държава.

                            Лично аз бих уволнявал всеки, който го изцепи в ефир, че политиците ви и те не се спрират да го пробутват като лафче.

                            П.П.П. Факи ти го написал отдолЕ - пътят, чантата и за хляб. Държавица - боже господи ...... ( първо някой да й стигне броя на ч*киите на БГ-то като години ) и тогава ми ги вкарвай тия.

                            Само дето не си написал, че я купуваме с "връзки" газта да'е ...
                            Last edited by marandi; 10.07.2014, 06:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                              E в тая спогодба ли пише че трябва да им целуваме задниците и да правим каквото поискат?
                              Не просто ти напомням че някога е имало държавници които са могли да извличат максимума че и да го надхвърлят.Та от мен да знаеш че рано или късно на Тато ще му вдигат паметници.Щото на всичкото отгоре е постигнал тоя резултат в условия на окупирана от Червената армия държава.А тия днешните бездарници могат само да му лапат ......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Чувал ли си си за Ямбургската спогодба?А да знаеш че по време на на световната нефтена криза България беше страна износител на нефт.....И това благодарение на правешкия хитрец....Толкова години ни даваха почти безплатен нефт и газ сега ще си платим хитруването щото в природата има баланс.Като си платим за "оня" нефт и газ тогава ще има баланс в двустранната търговия.Щото в природата хитруване няма....и тарикати не вървят
                                E в тая спогодба ли пише че трябва да им целуваме задниците и да правим каквото поискат?

                                Коментар

                                Working...
                                X