IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Нещо не ми става ясно като как след като путин е решил да завземе крим са започнали кланетата. Те не бяха ли започнали с отряда беркут, които ги палиха в мазите, защото не искали прошка???
    В Крим изчезват хора, да напомним за отвлечения украински режисьор Олег Сенцов...

    Коментар


    • [QUOTE=FlashTrade;1059661891
      Кланетата в Украйна започнаха след като Путин реши да завземе Крим, защото забележи, да не изгуби контрол над какво ЧЕРНО МОРЕ. То по смешно обяснение за жертвите няма, но това е и истината.....Но тя не ви е изгодна, пак си живеете в червените приказки... малоумна работа...[/QUOTE]

      Нещо не ми става ясно като как след като путин е решил да завземе крим са започнали кланетата. Те не бяха ли започнали с отряда беркут, които ги палиха в мазите, защото не искали прошка???
      А на мен ми се пие ракия , ти бягай да заколиш прасето.

      Първо чети какви глупости пишеш, тогава публикувай

      Коментар


      • План оказался прост: Украина теперь в совместном ведении России и Германии, интересы США учтены не будут.

        Источник: http://nvrus.org/main/1134-mirnyy-pl...ryannosti.html © nvrus.org

        Коментар


        • http://www.segodnia.ru/content/143119

          Если хотя бы половина артиллерии и танков, которые киевские стратеги загнали в котёл, попадёт в руки армии Новороссии (а к этому всё идёт), то на театре боевых действий возникнет качественно иная ситуация. К тому же это поражение, вкупе с намечающимся поражением северной группы войск АТО, могут привести к фатальному падению боевого духа среди украинских срочников, к массовому дезиртирству и развалу линии фронта.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            То няма да е за първи път да забранят на Русия да има флот на Черно море, понеже веднага започва да прави глупости.

            Справка Кримската война ( затова десант през Руско-турската 20 години по-късно е чак при Свищов.

            Забранили са им да имат флот в Черно море.

            П.П. Сега по канал 1 започва Руско-турска война ( част 1-ва ) и мисля да я гледам, че съм пропуснал навремето предаването по История БГ.

            Там поне ще науча нещо ново, отколкото да чета разни жалки хейтър-чета тук да слюнчат злоба по Украйна.
            Чирпак стига смешки.Кой е тоя дето мое да забрани нещо на Русия.Руснаците не са в детската градина моля другарката да им дърпа ушите и да ги наказва и поучава.На Русия каквото и трябва си го взема.Без да пита.Няма да се учудя ако чичо Путин закара ракети в Куба за да пази САЩ от Иран и Северна Корея

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              Нормална реакция за нормалните общества да я "взривят" в социалните мрежи.

              Гледах им прессъобщението от едночасовата среща.

              И г-жа Рибентроп и г-н Джуджак стигнали единодушно до извода, че ситуацията в Украйна ще се влошава още.

              Родните българофоби ще са (у) възторг от задаващите се кланета.

              П.П. Ето, затова Историята трябва да се познава, за да не се пробва някой полу-грамотен после да си мисли да ти я повтаря като тия двамцата 'убавци - Муми и Пути.

              Щатите ще им резнат квитанциите със сигурност и сметката за подялба на Украйна е без кръчмаря
              Last edited by marandi; 15.07.2014, 02:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                Извинявам се колега, че се меся, ама "коментаторът" очевидно няма понятие и не е виждал стрелба с БМ-21 "Град". При изстрелите Уралът НЕ СЕ КЛАТИ изобщо.
                Пакетът тръби е отворен отзад и реактивната струя изстрелва снаряда. Няма никакъв откат, като при класическите оръдия.
                А твърдението, че командирът бил мнооого опитен артилерист и уцелил квадрат 2x2метра .... ами според теорията на вероятностите е възможно да се случи. Снарядът все трябва да падне някъде, защо да не е в тези 2 метра?

                С РСЗО се стреля не по цел, ами по площ. Впрочем и с нарезната артилерия от закрити огневи позиции се стреля по площ, въпреки че тя е по-точна пак да уцелиш цел 2x2 метра....

                Взривеният танк на снимката със сигурност е в следствие на взривяване на боекомплекта му. Най-вероятно причинено от пожар.

                Само държа да подчертая, че не съм артилерист, макар че съм служил в артилерийското училище.
                Гигов,пуснах просто коментара от този форум,Вчера или оня ден даже писах да си кажеш мнението за този случай.Възможно ли е да се "вкарат " от 20км снаряди от Град в обсег 200на 100м .Иначе Бог да ги прости убитите,

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Виж, виждал съм с единичен истрел да се поразява точно цел с размери 2 на 2 метра от 20 км, но беше от командира на дивизиона, мн опитен и кадърен артирелист.Зависи си изцяло от разчета, както каза и Кало , а и аз по-горе, възможно е да е имало и целеуказание от руска страна или съветници, компютри с програми за изчисляване на треакторията.Наши момчета програмисти бяха направили такива за офицерите, но тогава нямаше лаптопи и таблети, само за щаба си ги ползваха за тренировки. Отделно и GPS-данни или Глоснасс да са ползвани, разни малки БЛА с камери и GPS-устройства.
                  Колкото до разсейването при стрелбата-ако се прави ръчна стрелба, както предполагам, че са стреляли-т.е. на малки залпове по 4-8 снаряда, с даване на няколко секунди на Урала между залповете да спре да се клати, разсейването е малко и всичките снаряди от пакета ще попаднат в зоната на лагера, примерно радиус 100-200 м.Така малко би се удължило времето за стрелба, но не значително-вместо 20 сек до 1-1.5 мин.Нашите снаряди бяха ОФ, предполагам, че и тези са били такива.Бойната част е 5 кг тротил на снаряд, 80Х5=400 кг тротил, добре разпределен на зоната за поражение, нормално е нищо да не остане, за това е измислен ГРАД-а , за пълно унищожение на големи войскови формирования.Спомнете си за остров Даманский и изчезналата китайска армия.Отделно са се взривили и украинските боезапаси.
                  Окопаване не би помогнало-на 20 км се стреля по треактория на 45 градуса, снарядите падат отгоре.
                  При поражение от снаряд на БМ танк би трябвало да издържи, но явно тези са поразени разположените около тях камиони с боеприпаси. Няма значение и колко от живата сила е убита или ранена, никой, преживял атака от БМ, не е психически годен за повече воюване, виждал съм клипове на израелски войници, преживели египетска атака от БМ, бяха руини от хора.Потвърди го преди време и един бивш израелски сержант, беше мениджър на строежи в Англия.


                  http://forum.boinaslava.net/showthre...14-%E3/page219

                  Извинявам се колега, че се меся, ама "коментаторът" очевидно няма понятие и не е виждал стрелба с БМ-21 "Град". При изстрелите Уралът НЕ СЕ КЛАТИ изобщо.
                  Пакетът тръби е отворен отзад и реактивната струя изстрелва снаряда. Няма никакъв откат, като при класическите оръдия.
                  А твърдението, че командирът бил мнооого опитен артилерист и уцелил квадрат 2x2метра .... ами според теорията на вероятностите е възможно да се случи. Снарядът все трябва да падне някъде, защо да не е в тези 2 метра?

                  С РСЗО се стреля не по цел, ами по площ. Впрочем и с нарезната артилерия от закрити огневи позиции се стреля по площ, въпреки че тя е по-точна пак да уцелиш цел 2x2 метра....

                  Взривеният танк на снимката със сигурност е в следствие на взривяване на боекомплекта му. Най-вероятно причинено от пожар.

                  Само държа да подчертая, че не съм артилерист, макар че съм служил в артилерийското училище.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от FlashTrade Разгледай мнение
                    Медведев забрани държавата да купува коли, произведени в чужбина
                    Е държавните само, но това е началото на нещо си Нови стени някакви трябва да е. или не го разбирате вече...???
                    Браво, само Чайки за номенклатурата и Москвичи за мужиците
                    Така се преодоляват пиндоските санкции
                    Last edited by barbaron; 15.07.2014, 01:23.

                    Коментар


                    • http://www.focus-news.net/news/2014/...ribentrop.html

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        То няма да е за първи път да забранят на Русия да има флот на Черно море, понеже веднага започва да прави глупости.

                        Справка Кримската война ( затова десант през Руско-турската 20 години по-късно е чак при Свищов.

                        Забранили са им да имат флот в Черно море.

                        П.П. Сега по канал 1 започва Руско-турска война ( част 1-ва ) и мисля да я гледам, че съм пропуснал навремето предаването по История БГ.

                        Там поне ще науча нещо ново, отколкото да чета разни жалки хейтър-чета тук да слюнчат злоба по Украйна.
                        Маранди,добре е човек да знае историята....ама не трябва да се осланя на нея

                        Остави историята на историците.Гледай действителността.Ланшният сняг няма да се върне.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Маранди,на Крим да забранят и в целия свят да изнася,все тая.....Крим е един голям самолетоносач в Черно море.....Просто виж картата.....Политика просто......
                          То няма да е за първи път да забранят на Русия да има флот на Черно море, понеже веднага започва да прави глупости.

                          Справка Кримската война ( затова десант през Руско-турската 20 години по-късно е чак при Свищов.

                          Забранили са им да имат флот в Черно море.

                          П.П. Сега по канал 1 започва Руско-турска война ( част 1-ва ) и мисля да я гледам, че съм пропуснал навремето предаването по История БГ.

                          Там поне ще науча нещо ново, отколкото да чета разни жалки хейтър-чета тук да слюнчат злоба по Украйна.
                          Last edited by marandi; 15.07.2014, 00:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Е, то за всеки нормален, който гледа отстрани без страсти е ясно кой дестабилизира Украйна със зелени човечета като ги захранва с оръжие, техника и пари вече месеци наред.

                            П.П. Тия дни Крим го отнесе - забраниха му износа за целия ЕС. Е, сега Джуджак да им купува нещата, ако има кинти.
                            Маранди,на Крим да забранят и в целия свят да изнася,все тая.....Крим е един голям самолетоносач в Черно море.....Просто виж картата.....Политика просто......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Да взема да ви пусна коментари от един военен форум,че да се светнете ....Аз колкото чета....вече не знам защо умират тези хора....Май опълченците имали и системи Ураган....

                              За мен явно украинските генерали не са видяли,че Путин и Меркел се прегърнаха.Не трябва да дават да се тества най-новото руско оръжие срещу невинни запасняци.Трениорът да "хвърли кърпата"
                              Е, то за всеки нормален, който гледа отстрани без страсти е ясно кой дестабилизира Украйна със зелени човечета като ги захранва с оръжие, техника и пари вече месеци наред.

                              П.П. Тия дни Крим го отнесе - забраниха му износа за целия ЕС. Е, сега Джуджак да им купува нещата, ако има кинти.

                              Коментар


                              • Виж, виждал съм с единичен истрел да се поразява точно цел с размери 2 на 2 метра от 20 км, но беше от командира на дивизиона, мн опитен и кадърен артирелист.Зависи си изцяло от разчета, както каза и Кало , а и аз по-горе, възможно е да е имало и целеуказание от руска страна или съветници, компютри с програми за изчисляване на треакторията.Наши момчета програмисти бяха направили такива за офицерите, но тогава нямаше лаптопи и таблети, само за щаба си ги ползваха за тренировки. Отделно и GPS-данни или Глоснасс да са ползвани, разни малки БЛА с камери и GPS-устройства.
                                Колкото до разсейването при стрелбата-ако се прави ръчна стрелба, както предполагам, че са стреляли-т.е. на малки залпове по 4-8 снаряда, с даване на няколко секунди на Урала между залповете да спре да се клати, разсейването е малко и всичките снаряди от пакета ще попаднат в зоната на лагера, примерно радиус 100-200 м.Така малко би се удължило времето за стрелба, но не значително-вместо 20 сек до 1-1.5 мин.Нашите снаряди бяха ОФ, предполагам, че и тези са били такива.Бойната част е 5 кг тротил на снаряд, 80Х5=400 кг тротил, добре разпределен на зоната за поражение, нормално е нищо да не остане, за това е измислен ГРАД-а , за пълно унищожение на големи войскови формирования.Спомнете си за остров Даманский и изчезналата китайска армия.Отделно са се взривили и украинските боезапаси.
                                Окопаване не би помогнало-на 20 км се стреля по треактория на 45 градуса, снарядите падат отгоре.
                                При поражение от снаряд на БМ танк би трябвало да издържи, но явно тези са поразени разположените около тях камиони с боеприпаси. Няма значение и колко от живата сила е убита или ранена, никой, преживял атака от БМ, не е психически годен за повече воюване, виждал съм клипове на израелски войници, преживели египетска атака от БМ, бяха руини от хора.Потвърди го преди време и един бивш израелски сержант, беше мениджър на строежи в Англия.


                                http://forum.boinaslava.net/showthre...14-%E3/page219

                                Коментар

                                Working...
                                X