IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
    Тия проценти гласували (каквото и да са гласували), откъде се взеха?
    730 + 117 = 847 хил общо емигрирали.
    от тях 730/847= 86,18% в Русия и останалите 117хил - във вътрешността на Украйна.
    Презумпцията е, че когато човек взима решение за емиграция, то касае силно бъдещето му и е трудно да бъде купено или изнудено

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Чета, обърнахте ли внимание на това:
      http://www.dnes.bg/iztochna-evropa/2...-rusiia.234651
      86% гласували за русия срещу 14% за Украйна. Това не може да се изманипулира.
      От друга страна международните закони са зад Украйнската кауза.
      Хич не е просто да се извадиш от такава ситуация. Не мога да разбера как я виждате толкова лесно абсолютната истина и справедливата кауза?
      Тук всички са академични гении, супер успели инвеститори или просто хора с ненадминат житейски опит !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Чета, обърнахте ли внимание на това:
        http://www.dnes.bg/iztochna-evropa/2...-rusiia.234651
        86% гласували за русия срещу 14% за Украйна. Това не може да се изманипулира.
        От друга страна международните закони са зад Украйнската кауза.
        Хич не е просто да се извадиш от такава ситуация. Не мога да разбера как я виждате толкова лесно абсолютната истина и справедливата кауза?
        Тия проценти гласували (каквото и да са гласували), откъде се взеха?

        Коментар


        • Чета, обърнахте ли внимание на това:
          http://www.dnes.bg/iztochna-evropa/2...-rusiia.234651
          86% гласували за русия срещу 14% за Украйна. Това не може да се изманипулира.
          От друга страна международните закони са зад Украйнската кауза.
          Хич не е просто да се извадиш от такава ситуация. Не мога да разбера как я виждате толкова лесно абсолютната истина и справедливата кауза?

          Коментар


          • Мдааа, сътресенията в рая (на Путин) вече са налице...Путин явно среща съпротива от марионетките си в опита да прехвърли номинално притежаваното от тях богатство върху други, незасегнати от санкциите лица...Санкциите действат!


            Российский миллиардер Геннадий Тимченко опроверг намерение расстаться со своим состоянием из-за санкций Запада. Об этом сообщил его официальный представитель Антон Куревин на своей странице в Facebook, комментируя заявление Тимченко о возможной передаче всех накоплений России или на благотворительность.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
              Тогава е добре да го прочетете и да се запознаете с процедурите. Езикът се доказва с изпит по БЕЛ и няма как да са я връщали по 2 пъти, както твърдите.
              Отделно всички кореспонденции по повод българското гражданство са под контрола на много особен отдел към министерство на правосъдието и посочените малоумни изказвания от страна на служителите са преувеличения от страна на Вашата позната.

              Твърденията относно имуществото не са верни, защото преобръщат отношенията по врадеене на НИ поне на 60 % от руснаците дали в Москва или Сибир. Предполагам, само, че познатите Ви са имали проблем с юридическият казус " прописка " по отношение на имота , но той не влияе върху фактическото владеене на НИ.

              Пак повтарям : не сте на седянка в кръчмата, че да хвърляте подобни твърдения.

              Не съм твърдял, че ложете нон-стоп. Критиката ми е към посоченият от мен Ваш пост.

              Спирам до тук.
              Значи се оказа, че имало тестове по Бългаски език за придобиване на гражданство? ДА или НЕ?

              Понеже го отричате в първия си пост, че няма. И се опитахте да ме охулите, че ЛЪЖА?

              П.П. Мацето няма защо да ме лъжа, понеже е московчанка, но ми е и клиент - поддържам една полица по застраховка живот на неин роднина.

              Па, аз на моите клиенти винаги съм казал - никога да не ме лъжат и тогава ще получат най-доброто.

              Та, за жилище тоже не ме е лъгала. Принудиха ги да си продадат имот в Москва, който беше отдаден под наем от години. Били са в процедура по отнемане на имота.
              -----------------------------------------------

              Спирам и аз, но не правете пропаганда! Плийз - знаем кое как е. Позволете на френската полиция да може да говори немски
              Last edited by marandi; 05.08.2014, 13:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                Svenska Dagbladet: Европейските санкции не нокаутираха Москва
                5 Август 2014 | 08:42 | Агенция "Фокус"

                Стокхолм. Въведените от ЕС санкции няма да нокаутират Русия, съобщава шведският вестник Svenska Dagbladet.
                Така е, идеята не е да ги нокаутират, т.е. да ги унищожат (на момента), идеята е да им се даде шанс да поправят неадекватното си поведение...и ако не се съобразят ще мрът бавно и полека...разбира се, желанието на налагащите санкциите и целта на санкциите не е унищожението на санкционирания...

                Коментар


                • Тогава е добре да го прочетете и да се запознаете с процедурите. Езикът се доказва с изпит по БЕЛ и няма как да са я връщали по 2 пъти, както твърдите.
                  Отделно всички кореспонденции по повод българското гражданство са под контрола на много особен отдел към министерство на правосъдието и посочените малоумни изказвания от страна на служителите са преувеличения от страна на Вашата позната.

                  Твърденията относно имуществото не са верни, защото преобръщат отношенията по врадеене на НИ поне на 60 % от руснаците дали в Москва или Сибир. Предполагам, само, че познатите Ви са имали проблем с юридическият казус " прописка " по отношение на имота , но той не влияе върху фактическото владеене на НИ.

                  Пак повтарям : не сте на седянка в кръчмата, че да хвърляте подобни твърдения.

                  Не съм твърдял, че ложете нон-стоп. Критиката ми е към посоченият от мен Ваш пост.

                  Спирам до тук.


                  Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Не е нужно да "спорите" с мен, а със Закона за придобиване на Българско гражданство, такъв - какъвто е към днешна дата:
                  -----------------------------------------------------------------------------

                  Раздел III.
                  Придобиване на българско гражданство по натурализация

                  5. (изм. и доп. - ДВ, бр. 41 от 2001 г., изм. - ДВ, бр. 74 от 2009 г., в сила от 15.09.2009 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2013 г., в сила от 02.08.2013 г.) владее български език, което се установява по ред, определен с наредба на министъра на образованието и науката, и

                  http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134446592
                  -----------------------------------------------------------------------------

                  Обърнете се към адвокат или спрете да пишете глупости на лична основа.

                  Поздрави!

                  П.П. Не лъжа нон-стоп, за разлика от повечето фанариоти в тази тема, които се срамуват, че са Българи.

                  Добре дошла в България и ти желая успех!

                  Коментар


                  • Svenska Dagbladet: Европейските санкции не нокаутираха Москва
                    5 Август 2014 | 08:42 | Агенция "Фокус"

                    Стокхолм. Въведените от ЕС санкции няма да нокаутират Русия, съобщава шведският вестник Svenska Dagbladet. Ако се вслушаме в европейската риторика може да си помислим, че Русия след третата фаза на санкциите трябваше да се окаже под удари, но санкциите се оказаха просто още едно предупреждение, още един жълт картон.
                    Изданието подчертава, че макар санкциите да са ограничили някои възможности на Русия в търговията и икономката, то доставите на газ и вече сключените договори за износ на оръжия остават незасегнати.
                    Изданието поставя под съмнение ефективността на санкциите, защото техният ефект ще бъде оценен след три месеца. А непосредственият им ефект е единствено в това, да създават още повече неопределеност.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Ква я мислеше Путя, ква стана тя, САЩ, ЕС, Япония, Швейцария...

                      Швейцария расширила список санкций против России

                      Правительство Швейцарии расширило список санкций против России, включив туда еще 26 человек. Об этом сообщает ИТАР-ТАСС со ссылкой на заявление Министерства экономики, образования и фундаментальных исследований Швейцарии.

                      Швейцарский список санкций повторяет заявления ЕС от 11 и 26 июля. Новые ограничения вступают в силу с 5 августа в 20:00 по московскому времени. При этом ранее министр экономики Швейцарии Йоханн Шнайдер-Амманн высказался против введения санкций против России и осудил меры Евросоюза.

                      В «черном» списке ЕС от 1 августа 95 человек и 23 компании. Среди них первая шестерка российских банков по активам: Сбербанк, ВТБ, «ВТБ 24», Газпромбанк, «Банк Москвы» и Россельхозбанк.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                        Няма да споря с Вас.
                        Не е нужно да "спорите" с мен, а със Закона за придобиване на Българско гражданство, такъв - какъвто е към днешна дата:
                        -----------------------------------------------------------------------------

                        Раздел III.
                        Придобиване на българско гражданство по натурализация

                        5. (изм. и доп. - ДВ, бр. 41 от 2001 г., изм. - ДВ, бр. 74 от 2009 г., в сила от 15.09.2009 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2013 г., в сила от 02.08.2013 г.) владее български език, което се установява по ред, определен с наредба на министъра на образованието и науката, и

                        http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134446592
                        -----------------------------------------------------------------------------

                        Обърнете се към адвокат или спрете да пишете глупости на лична основа.

                        Поздрави!

                        П.П. Не лъжа нон-стоп, за разлика от повечето фанариоти в тази тема, които се срамуват, че са Българи.

                        Добре дошла в България и ти желая успех!
                        Last edited by marandi; 05.08.2014, 12:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                          Само глупости не пишете !
                          Това не е чат между вас двамата, че да игнорирате останалата аудитория и възможността да има сред нея и запознати с казусите ви хора.
                          Самият аз съм минал тази процедура, жена ми - също . Имам поне 50 познати от Русия и Молдова преминали процедурата и НИЩО ПОДОБНО НЕ Е ИМАЛО !!!

                          Това пък за имота в Москва изобщо няма да го коментирам . ПОДОБНА ГЛУПОСТ - няма.
                          Съвет - не приемайте събеседниците си за идиоти.
                          Айде сега ...
                          Ти на великия обединител на земите български ли ще противоречиш бе ????
                          А ???
                          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                          Коментар


                          • Честито!
                            От първа страница на Инвестора...
                            Япония с нови санкции срещу Русия
                            Кабинетът на Шиндзо Абе замразява авоарите на 40 физически лица и две групировки, свързани с анексирането на Крим и дестабилизацията на източна Украйна

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                              Няма да споря с Вас.
                              Бе ти може да си го преживял лично това , но маранди е чувал.....значи той по-знае.

                              То от коментар не се нуждае просто.....
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the money-maker Разгледай мнение
                                На 30 юли 2014г. добивът на природен газ в Русия е намалял спрямо 30 юли 2013г. с около 15,286 %. Смятате ли, че заради новите санкции спадът в добива на природен газ в Русия може да достигне 16 %?
                                На 4 август 2014г. в Русия добивът на природен газ е намалял спрямо 4 август 2013г. с около 15,854 %. Може ли според вас, заради новите санкции, спадът в добива на природен газ в Русия да надмине 16 %?

                                Коментар

                                Working...
                                X