IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 04.03.2015 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Българофил е думата.
    Аз съм българофил!

    Русофили, русофоби, американофили, франкофони..... това е изпадналото и деградирало малцинство с победено съзнание.
    Жалки дребнави и завистливи същества!
    Нереализирани, озлобени и недоволни.
    Защо да ми пука за тях?
    Защото искат да грабнат пушката и да бият капиталистите редом с Червената Армия ли?
    Хляб и сол искат да и поднасят...
    Селския простак владее тая страна, от както е унищожена през 44та от самия него.
    Мързеливия и крадлив селски простак.
    Време е, да си ходи!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
      И от мен една питанка .Странно защо на тука пишещите защитници на Путлер децата им не живеят в Русия ,а са из белите страни ?
      Моето цялото семейство си живее в България. Без да съм кой знае какъв фен на Путин, но определено да го предпочитам пред всяка една американска подлога Какъв извод налага това? Малко като "на всичките децата им учат на запад" пък то се оказва, че само на една малка част учат на запад, умело показвани заради ПР.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
        И от мен една питанка .Странно защо на тука пишещите защитници на Путлер децата им не живеят в Русия ,а са из белите страни ?
        Защото са обикновени пе.али, не са никакви русофили.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
          Странно, защо никой не драпа да ходи да живее в Перу, Ел Салвадор или Еквадор, а всички искат все по Западна Европа или Северна Америка
          Балъци!
          И от мен една питанка .Странно защо на тука пишещите защитници на Путлер децата им не живеят в Русия ,а са из белите страни ?
          Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Хайърсъзов Разгледай мнение
            Щото има тъпунгери, който са съгласни да бачкат на тия пари. На толкова се оценяват. после тока им е скъп.... Държат дъното ниско, комунистите работодатели са доволни, не че не са се споразумели помежду си, това да е минималната заплата... Комунистите са виновни.
            Това сравнение е пълно...недоразумение, меко казано
            И защо сравнява само "минимална заплата"? На тая "минимална заплата" кой работи?
            Дори мангалите отказват да подпират метлите по 4 часа дневно за "минимална заплата". Това е едно безсмислено понятие.
            Е сигурно има и такива, които го заслужават, що съществува, но щом те се оценят на толкова...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Хайърсъзов Разгледай мнение
              На Бялата Златка референдума отиде у ряката...

              Положителна нагласа към Европейския съюз имат над половината българи


              51% от българите имат положителна представа за Европейския съюз, показва редовното проучване на Евробарометър за обществените нагласи в ЕС.

              С негативно мнение са 18%, а с неутрално - 30%. Средно за всички страни-членки положителните нагласи са с около 10 пункта по-ниски - 39%, като по-позитивно отношение към ЕС от българите има само в Полша (61%), Румъния (59%) и Ирландия (53%), съобщават от ЕК.

              Три четвърти (75%) от сънародниците ни смятат, че Европейският съюз влияе благоприятно на създаването на работни места в Европа, а 62% вярват, че той подобрява качеството на живот на континента.

              Според 49% от българите нещата в Съюза се развиват в положителна посока, докато само 11% са на обратното мнение. Като основни проблеми, пред които е изправен ЕС, българите посочват най-често имиграцията (35%), икономическата ситуация (27%), тероризма (18%), безработицата (13%).

              Що се касае до икономическата ситуация в България, делът на имащите положителни нагласи отбелязва лек ръст (от 14% на 18%) в сравнение с пролетта на миналата година. Негативните настроения обаче също нарастват - от 24% на 30%, докато не можещите да преценят намаляват от 47% на 40%.
              И още инфо .Преобладаващо положителната представа на българските граждани за Европейския съюз е видима сред почти всички социално-демографски подгрупи. Изключение правят единствено хората на възраст над 55 години и тези с образование по-ниско от основното. Сред възрастовата група над 55 г, дяловете на положително настроените и тези с неутрална представа за ЕС са изравнени – по 36%. Сред българите с основно и по-ниско образование, делът на неутралните мнения (42%) надвишава дела на положителните оценки (24%).
              Като цяло, мненията на българските граждани за ЕС остават без значима промяна спрямо пролетта на 2014 г. (Стандартен Евробарометър 81), а нагласите на общоевропейско равнище бележат слабо подобрение спрямо първата половина на 2014 г. – делът на имащите положителна представа за ЕС в 28-те страни-членки расте от 35% на 39%...Цялото проучване на ''Евробарометър ''за обществените нагласи в ЕС,виж на http://ec.europa.eu/public_opinion/a..._bg_bg_nat.pdf
              Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

              Коментар


              • Странно, защо никой не драпа да ходи да живее в Перу, Ел Салвадор или Еквадор, а всички искат все по Западна Европа или Северна Америка
                Балъци!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Ми нали сме в ЕС що така бе Миме?
                  Щото има тъпунгери, който са съгласни да бачкат на тия пари. На толкова се оценяват, после тока им е скъп.... Държат дъното ниско, комунистите работодатели са доволни, не че не са се споразумели помежду си, това да е минималната заплата... Комунистите са виновни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Хайърсъзов Разгледай мнение
                    Папуасите от Папуа Нова Гвинея получават по-високи заплати от България


                    Към настоящата дата минималната работна заплата в България се равнява на 138,46 евро.

                    Ирак, който бе изравнен със земята от и все още е арена на военни действия и всекидневни терористични удари, може да се похвали с минимална работна заплата в размер на 146,91 евро.

                    Манипулаторите на народна хранилка биха обяснили този факт с наличието на петрол в близкоизточната страна, но не биха могли да обяснят как в Ливан, където петрол няма, минималната работна заплата е 247,02 евро.

                    В Босна и Херцеговина, която не е член на ЕС и скоро няма да бъде, минималната работна заплата е в размер на 164,09 евро.

                    В Папуа Нова Гвинея, която е изключително слаборазвита страна и разчита основно на земеделието, където са заети приблизително 72 % от трудоспособните на острова, минималната работна месечна заплата възлиза на 141,70 евро.

                    „Икономическият гигант“ остров Вануату се радва на минимална заплата в размер на 213,70 евро.

                    Трябва да се отбележи, че 80 % от населението на острова е заето в селскостопанския сектор, а Вануату не е офшорна зона. Тринидад и Тобаго – 176,88 евро, Сейнт Винсент и Гренадини 151,02 евро, Сейнт Китс и Невис – 387,20 евро, Антигуа и Барбуда – 337,92 евро.

                    При цялото ми уважение към тези страни се оказва, че папуасите получават по-високи заплати от българския роб.

                    Гражданите на Перу и Еквадор, които са в списъка на държавите от Третия свят, получават по-високизаплати от българските трудещи се, съответно 178,04 евро в Еквадор и 151, 42 евро в Перу.

                    Всъщност минималните работни заплати в държави от Третия свят са по-високи от тези в една държава – член на ЕС и НАТО.

                    Веднага възниква въпросът за цените на хранителните продукти и комуналните разходи в горепосочените държави спрямо България.

                    Към 2011г. потребителските цени в Перу са 10,34 % по-ниски от тези в България, а като цяло покупателната способност на средностатистическия перуанец е с 22,36 % по-висока от тази на българина.

                    Ако за ток, газ, вода и смет българинът харчи средно 140 лв. на месец, то за същите киловати ток, куб. м газ и вода и изхвърлена смет перуанецът харчи 73 лв. или почти наполовина.

                    Еквадорецът, който взема цели 40 евро повече на месец, купува литър мляко за 0,61 евро, а българинът – за 0,92 евро. Ако цената на билета за градския транспорт в европейска България е 0,50 евро, то за жителя на Еквадор този билет струва 0,20 евро и т. н.

                    Ние дори не влизаме в критериите за държава от Третия свят, защото и там населението живее по-добре от нас. Покупателната способност в Тунис, чийто народ се вдигна на бунт поради лошите условия на живот, беше с 11,93 % повече от тази в България!

                    Покупателната способност на населението в Босна и Херцеговина е с 35,56 % е по-висока от тази вБългария! Покупателната способност в Чили е с 44,44% по-висока от тази в България!

                    Жителите на Ел Салвадор имат 10,36% по-висока покупателна способност от българските граждани! Гражданите на Хондурас имат 82,61 % по-висока покупателна способност спрямо българите!

                    Иранецът има 39,75% по-висока покупателна способност от българина! Йорданецът, който обитава пустинята и държавата му е една от най-бедните в Близкия изток, притежава 13,67% по-висока покупателна способност от нас! Без да е член на ЕС и НАТО, „македонецът“ има 6,92% по-висока покупателна способност от българина!

                    Боливиецът има 75,03% по-висока покупателна способност от българина! В Доминиканската република покупателната способност на местните жители е с 46,84% по-висока от тази на българите! В Малави (държава от южна Африка) е с цели 82,51% по-висока, в Мексико – 79,28% по-висока, в Пуерто Рико – 147,08% по-висока и т.н.

                    Ние сме една от най-бедните нации в света.

                    По-бедни от повечето държави от Третия свят.

                    Кой е виновен за това?
                    Ми нали сме в ЕС що така бе Миме?

                    Коментар


                    • Папуасите от Папуа Нова Гвинея получават по-високи заплати от България


                      Към настоящата дата минималната работна заплата в България се равнява на 138,46 евро.

                      Ирак, който бе изравнен със земята от и все още е арена на военни действия и всекидневни терористични удари, може да се похвали с минимална работна заплата в размер на 146,91 евро.

                      Манипулаторите на народна хранилка биха обяснили този факт с наличието на петрол в близкоизточната страна, но не биха могли да обяснят как в Ливан, където петрол няма, минималната работна заплата е 247,02 евро.

                      В Босна и Херцеговина, която не е член на ЕС и скоро няма да бъде, минималната работна заплата е в размер на 164,09 евро.

                      В Папуа Нова Гвинея, която е изключително слаборазвита страна и разчита основно на земеделието, където са заети приблизително 72 % от трудоспособните на острова, минималната работна месечна заплата възлиза на 141,70 евро.

                      „Икономическият гигант“ остров Вануату се радва на минимална заплата в размер на 213,70 евро.

                      Трябва да се отбележи, че 80 % от населението на острова е заето в селскостопанския сектор, а Вануату не е офшорна зона. Тринидад и Тобаго – 176,88 евро, Сейнт Винсент и Гренадини 151,02 евро, Сейнт Китс и Невис – 387,20 евро, Антигуа и Барбуда – 337,92 евро.

                      При цялото ми уважение към тези страни се оказва, че папуасите получават по-високи заплати от българския роб.

                      Гражданите на Перу и Еквадор, които са в списъка на държавите от Третия свят, получават по-високизаплати от българските трудещи се, съответно 178,04 евро в Еквадор и 151, 42 евро в Перу.

                      Всъщност минималните работни заплати в държави от Третия свят са по-високи от тези в една държава – член на ЕС и НАТО.

                      Веднага възниква въпросът за цените на хранителните продукти и комуналните разходи в горепосочените държави спрямо България.

                      Към 2011г. потребителските цени в Перу са 10,34 % по-ниски от тези в България, а като цяло покупателната способност на средностатистическия перуанец е с 22,36 % по-висока от тази на българина.

                      Ако за ток, газ, вода и смет българинът харчи средно 140 лв. на месец, то за същите киловати ток, куб. м газ и вода и изхвърлена смет перуанецът харчи 73 лв. или почти наполовина.

                      Еквадорецът, който взема цели 40 евро повече на месец, купува литър мляко за 0,61 евро, а българинът – за 0,92 евро. Ако цената на билета за градския транспорт в европейска България е 0,50 евро, то за жителя на Еквадор този билет струва 0,20 евро и т. н.

                      Ние дори не влизаме в критериите за държава от Третия свят, защото и там населението живее по-добре от нас. Покупателната способност в Тунис, чийто народ се вдигна на бунт поради лошите условия на живот, беше с 11,93 % повече от тази в България!

                      Покупателната способност на населението в Босна и Херцеговина е с 35,56 % е по-висока от тази вБългария! Покупателната способност в Чили е с 44,44% по-висока от тази в България!

                      Жителите на Ел Салвадор имат 10,36% по-висока покупателна способност от българските граждани! Гражданите на Хондурас имат 82,61 % по-висока покупателна способност спрямо българите!

                      Иранецът има 39,75% по-висока покупателна способност от българина! Йорданецът, който обитава пустинята и държавата му е една от най-бедните в Близкия изток, притежава 13,67% по-висока покупателна способност от нас! Без да е член на ЕС и НАТО, „македонецът“ има 6,92% по-висока покупателна способност от българина!

                      Боливиецът има 75,03% по-висока покупателна способност от българина! В Доминиканската република покупателната способност на местните жители е с 46,84% по-висока от тази на българите! В Малави (държава от южна Африка) е с цели 82,51% по-висока, в Мексико – 79,28% по-висока, в Пуерто Рико – 147,08% по-висока и т.н.

                      Ние сме една от най-бедните нации в света.

                      По-бедни от повечето държави от Третия свят.

                      Кой е виновен за това?

                      Коментар


                      • На Бялата Златка референдума отиде у ряката...

                        Положителна нагласа към Европейския съюз имат над половината българи


                        51% от българите имат положителна представа за Европейския съюз, показва редовното проучване на Евробарометър за обществените нагласи в ЕС.

                        С негативно мнение са 18%, а с неутрално - 30%. Средно за всички страни-членки положителните нагласи са с около 10 пункта по-ниски - 39%, като по-позитивно отношение към ЕС от българите има само в Полша (61%), Румъния (59%) и Ирландия (53%), съобщават от ЕК.

                        Три четвърти (75%) от сънародниците ни смятат, че Европейският съюз влияе благоприятно на създаването на работни места в Европа, а 62% вярват, че той подобрява качеството на живот на континента.

                        Според 49% от българите нещата в Съюза се развиват в положителна посока, докато само 11% са на обратното мнение. Като основни проблеми, пред които е изправен ЕС, българите посочват най-често имиграцията (35%), икономическата ситуация (27%), тероризма (18%), безработицата (13%).

                        Що се касае до икономическата ситуация в България, делът на имащите положителни нагласи отбелязва лек ръст (от 14% на 18%) в сравнение с пролетта на миналата година. Негативните настроения обаче също нарастват - от 24% на 30%, докато не можещите да преценят намаляват от 47% на 40%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Radoslava Разгледай мнение

                          И бай Ставри от СЦЗ , иска да стоЙ.....

                          Коментар


                          • Коментар


                            • Държавата отказва помощ при бедствия в почивните дни! http://newsline.bg/read_more.php?post=11042
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Обирът на века – eто как ГЕРБ и РБ „погребват България”

                                Обирът на века – eто как ГЕРБ и РБ „погребват България”
                                Психодясното не протестира за новия дълг от 16 млрд. лв., но все още обяснява колко е вреден комунизма
                                http://www.mignews.info/obirat-na-ve...vat-balgariya/

                                Коментар

                                Working...
                                X