IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 04.03.2015 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Абе да питам групичката от дясно, някой знае ли какъв наем плащат хамерикосите за базите си? Или какъви поръчки правят на Бг фирми за базите си, ? Навремето Станишев гласува базите да са безплатни, но за всичките 10г ли се отнасяше
    Като каза базите ,та се сетих ,че НАТО подготвя изграждането на комплекс от военноморски комуникационни системи за командване и управление на кораби, който ще бъде разположен във Варна.Това става ясно от обществена поръчка, обявена от Министерството на отбраната.Вижте какво предвижда тя в детайли на : http://pp.mod.bg/MO-GDInfrO-4-2015-001
    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
      [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]



      Абе да питам групичката от дясно, някой знае ли какъв наем плащат хамерикосите за базите си? Или какъви поръчки правят на Бг фирми за базите си, ? Навремето Станишев гласува базите да са безплатни, но за всичките 10г ли се отнасяше

      Коментар


      • Петата колона се явява на поправителен изпит пред Кремъл


        Червените човечета на Путин излизат с нов митинг в София утре, събота



        Иво Инджев, Ivo.bg

        След като станаха за смях и постигнаха обратния ефект на търсената „масова подкрепа” чрез всекидневни площадни издънки под знамената на БСП, „Атака” и други елементи от руската информационна война в България, този път организаторите на митинга са решили да слеят редиците на атакаджиите и социалистите без отличителните им белези. Нещо като червени човечета на Путин, за които могат да кажат „ а, те не са нашите червени човечета, това са местни сили за самоотбрана срещу българския милитаризъм”. За целта организаторите призовават на протеста, формално обявен срещу парафирането на международния заем от 16 милиарда лева за България, този път да не се веят партийни знамена ( за да не се излагат колко са малко и доколко белезите на „Атака” доминират над соцсимволиката).

        Ако няма партийни знамена, организаторите вече ще могат да помолят другарите си

        да приберат поне веднъж руските флагове

        Всъщност реалната опасност, която организаторите искат да избегнат, но не могат да си позволят да формулират задната си мисъл, е именно да се избегне постоянното веене на руското знаме и на флаговете на руските сепаратисти в Украйна. Защото картинката с руските знамена е едновременно жалка като антинационална демонстрация и ярка като потвърждение, че нещо с русофилството на българите, на което се подмазват от Петата колона, не е наред. Уж българите били първи русофили, но нещо ги няма да се възхитят на идеята да браним Русия от България. Конфузът е голям!

        Смешното е, че какъвто и надслов да измислят на уличните си изяви, същите тези организатори ( а те са едни и същи, резервирали са си място пред сградата на омразния им президент Плевнелиев до 3 март), в края на краищата лозунгите в защита на Русия от България, гарнирани със съответните руски знамена, цъфват като ярка демонстрация на факта, че над всичко в техните редици стои руският интерес. Агресивните приоритети на Петата колона са като руските кукли „неваляжки”- накъдето и да се наклонят, пак се изправят с червените бузи в едно и също положение.

        И ето че Петата колона на Кремъл в България днес си призна косвено, че е разтревожена от липсата на всенароден ентусиазъм в изпълнението на задачата

        клетата малка Русия да бъде защитавана

        площадно от озверялата, дрънкаща оръжие българска агресивност, която се очаква да бъде подсилена с цели 14 допълнителни танка като страховита американска демонстрация на бронирана мощ в учение от няколко дни на българска територия. Ще бъде интересно да се види: ако наистина свият руските знамена ( поне на една демонстрация), ще си самозабранят ли смехотворните лозунги в защита на Русия, която никой не се кани да напада?

        Можем със сигурност да очакваме обичайната игра на криеница пред медиите утре, когато мобилизираните да покажат масовост другарки и другари ще декларират пред репортерските микрофони своя независим статус на граждани, които са толкова активни потребители на интернет, че са научили спонтанно за протеста срещу ограбването на България и по собствено желание, без никакви партийни подканяния, са дошли в почивния ден да развалят почивката на властта със своята си саможертва.





        Коментар


        • Между 75 и 84 долара ще струва токът произведен от 7-ми блок на АЕЦ Козлодуй, ако там се изгради реакторът AP1000 на Westinghouse. Това заяви вицепрезидентът на компанията за ключови клиенти в Европа, Близкият изток и Африка Азиз Даг по време на бизнес закуска в София, организирана от форума на бизнес лидерите у нас.

          В базовия случай цената ще е 75 долара, като тя е разбита на 45 долара капиталови разходи (за строителството и финансирането) и 30 долара за оперативни разходи (гориво, поддръжка, заплати и др). 84 долара ще е цената ако финансирането което бъде осигурено за проекта бъде по-високо от първоначално предвиденото. Даг не уточни колко е очакваната цена на финансиране към момента.

          В цените по-горе не е включено и извеждането на централата от експлоатация, което ще струва горе-долу, колкото нейното построяване - 5.3 млрд. долара. Очаква се работният цикъл на централата да бъде 60 години.

          В същото време вицепрезидентът по стратегиите и външни работи за Европа Майкъл Хърст заяви, че в момента пазарите предлагат най-добри условия за финансиране и българското правителство трябва да има предвид това.

          Той също така каза, че най-рано централата може да заработи 2025 г., но в следващите 3 години предстои най-важната работа по документацията на проекта и преминаването му през различни регулаторни процедури.

          Азиз Дъг също така заяви, че само за 20 г. работа 7-блок на АЕЦ Козлодуй ще успее да генерира приходи от над 11 млрд. долара, а ако се построи и втори блок AP1000 сумата съответно ще е двойна.

          От своя страна Хърст заяви, че в момента предстоят сериозни разговори с правителството по финансовият модел и какви точно ще се държавните гаранции за проекта, като окончателното инвестиционно решение се очаква да бъде взето в рамките на посочените по-горе 3 години.

          По думите на Майкъл Кърст в следващите години, когато предстои затварянето на 4 гигавата електрогенериращи мощности е необходимо България да помисли сериозно за това какво ще прави после. Той бе категоричен, че ако страната не инвестира в строителството на нови ядрени мощности то токът след 10-15 години ще бъде много по-скъп за потребителите отколкото е сега.

          В същото време 7-ми блок ще доведе до наемането на над 3500 специалисти по време на фактическото строителство на централата, а над 50 хил. души работещи в предприятия косвено свързани със строителството също ще се възползват от 7-ми блок на АЕЦ.

          Коментар


          • А Цацата каква ябълка е?

            https://twitter.com/France_Bulgarie/...69635668701184
            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

            Коментар


            • Заради банковата криза и макроикономически рискове

              Брюксел поиска независима оценка на банковата система у нас


              http://www.mediapool.bg/bryuksel-poi...ews231097.html

              Коментар


              • ЕК стартира три нови наказателни процедури срещу България.Процедурите са заради директивите за вредителите, шофьорските книжки и безопасността на железопътния транспорт http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...gariia-190052/
                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                Коментар


                • Брюксел отчете като проблем за България практиките в банките с местна собственост
                  Това е основната причина ЕK да нареди страната срeд членките с прекомерни макроикономически дисбаланси
                  http://www.capital.bg/politika_i_iko...ia_praktikite/


                  Еврокомисията поставя България под специален надзор заради финансовата криза от 2014 г.
                  http://www.dnevnik.bg/biznes/2015/02...cialen_nadzor/

                  ЕК притеснена заради лоши практики в българските банки
                  http://www.faktor.bg/ikonomika/bizne...ite-banki.html

                  Коментар


                  • Кучетата си лаят ,керванът си върви.ЕК съветва:Реформирайте пенсионната и съдебната система.В противен случай няма да има икономически растеж
                    26. февруари 2015 -
                    Потенциалът за икономически растеж на България остава нисък. В родната икономика се наблюдават дисбаланси. Това гласи работен документ на екипа на ЕК с обем 75 стр.,с съобщава БГНЕС.
                    Икономическото развитие на България остава слабo в периода след кризата. След спада в икономическата активност през 2009 г., растежът се колебае около 1% годишно, като се очаква да остане непроменен в краткосрочен план. Политическата нестабилност и турбуленцията в банковия сектор оказаха негативно влияние върху доверието през втората половина на 2014 г. Държавните финанси също са се влошили значително през 2014.
                    Това се посочва в доклад на Европейката комисия за продължаващите дисбаланси в икономиката на България, в който се препоръчват мерки в три основни направления – инвестиции, структурни реформи и фискална отговорност.
                    Основните констатации в доклада са насочени към сътресенията в банковия сектор на България през лятото на 2014 г. Посочват се недостатъци в надзорната политика във финансовия сектор след кризата в четвъртата по големина банка в страната – Корпоративна търговска банка (КТБ). От ЕК констатират, че това е подкопало доверието в банковия сектор, пораждайки съмнения за "здравето" в други сектори на финансите на България.
                    Кризата на ликвидността през лятото на 2014 г. разкри капиталов дефицит и доведе до отмяната на банковия лиценз на Корпоративна търговска банка. Гарантираните депозити, държани в него, в размер на около 5% от БВП, бяха изплатени след значително забавяне. КТБ е краен случай, но отчетените данни подсказват, че може да има недостатъци и в други банки, констатират от ЕК.
                    Тъй като икономическият растеж все още е недостатъчен, за да подкрепи устойчивото възстановяване на заетостта, пазарът на труда продължава да е област на сериозно безпокойство. Безработицата остава дългосрочен проблем, преходът от училище към работа все още е проблематичен. Ниското качество на системите за образование и обучение и тяхната ограничена приложимост на пазара на труда възпрепятства набавянето на подходяща квалифицирана работна сила за икономиката. Бедността и социалното изключване остават от особено значение за България, подкрепени от високи нива на неравенство в доходите.
                    На фона на слабия икономически растеж и продължителната дефлация, социалният натиск, породен от нереформираните сектори, представляват заплаха за фискалната устойчивост. Без структурни реформи в пенсионната система и здравеопазването, фискалната устойчивост в средносрочен и дългосрочен план, не може да бъде гарантиран, се посочва в доклада.
                    Финансовото положение на някои големи държавни предприятия в секторите на енергетиката и транспорта остава нестабилно и може да доведе до натрупване на значителни условни задължения за правителството. Събираемостта на данъците продължава да бъде неефективна.
                    България изостава и по отношение на качеството на няколко ключови фактор за растеж. Потенциалът за растеж на страната се оценява като нисък. Структурните пречки пред растежа са съставени от една съдебна система, която не е ефективна. България е постигнала ограничен напредък в реформата на съдебната система и борбата с корупцията.
                    Като цяло България е постигнала ограничен напредък в изпълнението на препоръките, дадени на страната за 2014 г.
                    Като напредък през изминалата година Комисията посочва известен напредък по отношение на намаляването на административната тежест и реформиране на висшето образование. Въпреки това, недостатъчни са предприетите действия за увеличаване на събираемостта на данъците и повишаване на качеството на администрацията в публичния сектор, подобряване на конкуренцията и ефективността в енергийния сектор и повишаване на качеството и независимостта на съдебната система. Не са предприети действия за борба с корупцията и реформиране на пенсионната система. Според ЕК е необходим силен, надежден и прозрачен надзорник, който да намали риска от дисбаланси и да коригира тези, които вече са натрупани.
                    Други предизвикателства пред фискалната устойчивост са непълната фискална рамка, неспазването на данъчното законодателство и липсата на реформи в ключови сектори, включително пенсиите, здравеопазването, енергетиката и транспорта.
                    Докладът посочва още зависимостта на България към руски газ, като визира три ключови аспекта, с които българската икономика е обвързана с руската. Това са търговия, енергия и преки чуждестранни инвестиции. Русия съставлява значителна част от вноса на стоки и услуги в България, но почти всички от тях са енергийни продукти. През 2013 г. около 20% от българския внос на стоки идва от Русия, като около 95% от тях са енергийни продукти. Русия е относително малка експортна дестинация за България. Само около 4% от българския износ на стоки и услуги отива в Русия. Основните категории за стоки, изнасяни за Русия са "химикали" и "техника", а основните услуги са "туристи" и "транспорт".
                    Докладът констатира, че страната ни има сравнително висока зависимост от внос на енергия от Русия, концентриран в два енергийни източника - суров нефт и природен газ. Русия осигурява 100% от българския внос на газ и около 80% от вноса на суров нефт. България внася повече суров петрол, отколкото се нуждае за своя собствена вътрешна консумация, тъй като значителна част от обема се обработва и се реекспортира. Най-голямата петролна рафинерия на Балканите се намира в България, собственост на руската компания "Лукойл".
                    От ЕК отбелязват още, че влошаването на фискалната ситуация у нас през 2014 г. доведе до рязко покачване на консолидирания държавен дълг, макар той да е на сравнително ниски нива. Разходите за лихви по обслужването на държавния дълг се увеличават бързо, намалявайки обхвата на други разходни потребности. Допълнителните мерки на финансовия сектор за подпомагане, както и условните задължения, идващи от държавните предприятия могат да допринесат за бързото нарастване на държавния дълг.
                    Банковата криза също създаде предизвикателства за държавните финанси и управлението на ликвидността. Според ЕК сътресения в банковия сектор през 2014 г. разкриват значителни макроикономически рискове, идващи от финансовия сектор.
                    Банковата система следва традиционния бизнес модел с доминиране на от чуждестранни институции, но съставът е променен заради по-бърз растеж на банките с български собственици през последните години.

                    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4623747
                    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                    Коментар


                    • Мая Манолова драпа за нишата на „Атака”

                      Автор: Тома Биков

                      http://pik.bg/мая-манолова-драпа-за-...ews290140.html

                      Социалистите обаче забравят да кажат, че това може да се случи само и единствено през жестоко орязване на държавните разходи, включително на тези за социална политика и инвестиции. В този смисъл е добре Гечев да излезе с предложение за рязане на разходите, за да видим, от кой сектор предлага да бъдат взети парите за покриване на стария дълг и за дефицитите в следващите 3 години. Повтарям, че става въпрос за 16 лрд. лева. Толкова са общо разходите за МВР, здравеопазване, социална политика, отбрана, образование, регионално развитие и още няколко секторни политики. От къде да бъдат взети 16 милиарда? От пенсиите? От парите за здраве? От парите за образование? От парите за инфраструктурни инвестиции? И кому е необходимо да взимаме тези пари, при положение, че имаме един от най-ниските дългове в Европа? Тези въпроси са и към коалиционните партньори в сегашното управление АБВ и Патриотичния фронт, които заеха опозиционни позиции, преди да са разбрали за какво става въпрос.

                      Струва си обаче да се обърне внимание на атаката срещу санирането на панелните жилища. Тя, както казах по-горе, идва най-вече от БСП и „Атака”. Това са двете партии, които най-яростно защитават проекта за построяване на руска атомна централа в Белене. По тяхната логика излиза, че е по-добре да се дадат 10 милиарда лева на 3-4 фирми, за да построят атомна централа, отколкото да се отпуснат 3-4 милиарда лева, за да се намалят сметките за ток с 40 процента на 1 милион домакинства. За разлика от строежа на атомната централа, която ще има неясен ефект върху доходите на редовите граждани, санирането със сигурност ще даде работа на стотици малки и средни строителни фирми, което ще намали безработица и ще раздвижи осезаемо икономиката. Това, че сметките за отопление ще паднат с 40 процента, означава реално по-високи доходи. Защото вместо за ток и парно, тези пари ще бъдат похарчени за други неща. Ама се правело преди избори. А кога да се направи? Догодина, когато има президентски избори? Или да вземем да отменим изборите, докато тече санирането?

                      Далеч по-ефективна би била опозиционната критика, ако Мая Манолова беше изчакала да започне процеса на саниране и да следи за отклонения и евентуални злоупотреби. Така и БСП щеше да извлече дивидент от критиките си, и самият процес на саниране щеше да бъде зорко контролиран от опозицията. Само, че БСП си изгърмя патроните за подобна роля, като обяви, че цялата идея е лоша. И това при положение, че подобен процес е осъществен успешно в почти всички бивши комунистически държави. Не знам как се чувстват избирателите на социалистите, които живеят в панелни жилища и как си обясняват желанието на партията им да предотврати намаляването на сметката им за ток, докато защитава строителството на АЕЦ „Белене”, което е в интерес само и единствено на едрия бизнес. Тази позиция е проблематична най-вече за БСП. Желанието на червените да заемат нишата на „Атака“ е огромен риск, защото тази ниша е доста малка и заемането й води до непрестанна борба за прескачане на 4 процентовата бариера.

                      Коментар


                      • Наказателна процедура срещу България



                        Европейската комисия (ЕК) започва срещу България процедура заради прекомерни макроикономически дисбаланси.

                        Еврокомисията предприема аналогични мерки и срещу държави, като изпраща силен сигнал за структурни реформи и консолидиране на публичните финанси, се казва в съобщение на институцията.

                        Специално за страната ни в съобщението се посочва, че "България изпитва прекомерни макроикономически дисбаланси, които изискват решителни политически действия и специално наблюдение. По-специално, сътресенията на финансовия сектор през 2014 г. предизвика съмнения за наличието на подходящи банкови практики на местно равнище, което има значителни последици за финансовия сектор и цялостната макроикономическа стабилност. Освен това корпоративното свръхкредитирането и слабото адаптиране на пазара на труда продължават да поставят макроикономическите рискове и заслужават специално внимание."

                        Според решението страната ще бъде подложена на специален мониторинг, а правителството трябва да предприеме действия, за преодоляване на несъответствията със заложените от ЕК макроикономически критерии.

                        На мониторинг за макроикономическа дисбаланси ще бъдат подложени и други страни-членки, след които Франция, Португалия и Румъния. /БГНЕС

                        Коментар


                        • Доскорошният кмет на плевенското село Коиловци Красимир Веселинов Иванов неотдавна е казал, че напуска БСП. Красимир Веселинов Димитров е казал, че в последните години неговите разбирания за политика се разминавали с разбиранията на ръководството на БСП. Много хора напуснаха БСП и няма да се изненадам, ако почти всички членове на БСП напуснат тази партия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                            Никой не се интересува какъв е брутния външен дълг. Той включва и частния сектор и за никакво ограбване не може да става и дума, нито от БСП, нито от ГЕРБ.

                            Нас ни интересува публичния дълг, това е 99% държавен дълг и 1% дълг на общините. И именно тези числа съм ти дал.
                            Именно държавния дълг намаляваше при Царя и при Станишев, а се увеличи рязко при Бойко Борисов.

                            Така че няма нужда да търкаш клавиатурата и да пишеш километрични празни постинги.

                            Това е истината. Бойко Тиквата се шири да строи магистрали, да санира и други подобни схеми на крадене с цената на увеличаване на държавния дълг, който ще плащаме всички ние и нашите деца.
                            Ама не и твоите, щото ти и децата ти сте избягали от България.
                            Според мен на такива трябва незабавно да им се отнема българското гражданство.А Дона кат дърт манипулатор се опитва и той нещо да манипулира ама е сбъркал адреса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
                              Gigow, с тези "лъжи" ме захранват от БНБ. Пропуснал съм да дам линк, сори. Числата са точно тези, които съм постнал. Ако има някаква разлика, то тя се явява от различните месеци на съответната година:

                              http://bnb.bg/ResearchAndPublication...Debt/index.htm

                              Горе в дясно пише "Архив". Отвори си която година желаеш и виж. Например за 2011 г. пише:

                              "Брутният външен дълг към края на декември 2011 г. възлиза на 35 431.4 млн. евро,
                              Никой не се интересува какъв е брутния външен дълг. Той включва и частния сектор и за никакво ограбване не може да става и дума, нито от БСП, нито от ГЕРБ.

                              Нас ни интересува публичния дълг, това е 99% държавен дълг и 1% дълг на общините. И именно тези числа съм ти дал.
                              Именно държавния дълг намаляваше при Царя и при Станишев, а се увеличи рязко при Бойко Борисов.

                              Така че няма нужда да търкаш клавиатурата и да пишеш километрични празни постинги.

                              Това е истината. Бойко Тиквата се шири да строи магистрали, да санира и други подобни схеми на крадене с цената на увеличаване на държавния дълг, който ще плащаме всички ние и нашите деца.
                              Ама не и твоите, щото ти и децата ти сте избягали от България.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар




                              • Мила родна картинка

                                Коментар

                                Working...
                                X