IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 04.03.2015 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Първо седнете (за да не паднете от смях) и гледайте:
    http://www.mediapool.bg/barekov-i-st...ews231191.html
    Attached Files

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Първо седнете (за да не паднете от смях) и гледайте:
      http://www.mediapool.bg/barekov-i-st...ews231191.html
      Ко речи!?

      Коментар


      • Вече стана ,кога ще ги настигнем румънците . Журналистът Владо Береану: В тази прокуратура работят млади и амбициозни хора, които се занимават само с такъв род престъпления. Те получават 4-5000 евро заплата, но също така се чувстват реализирани, значими. Те са изключително работоспособни и трудно може да бъдат корумпирани.Какво каза още той ,вижте във видеото на : http://tv7.bg/%D0%9E%D1%80%D0%B8%D0%...l#.VPLj2OFUWAg
        Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

        Коментар


        • Първо седнете (за да не паднете от смях) и гледайте:
          http://www.mediapool.bg/barekov-i-st...ews231191.html

          Коментар


          • Диарията е сериозна болест.Сега всички дето са на хранилката ще се издрискат и Стамби ще ни залива с дрисъка им.Тоя бая са го охранили кат гигенска биволица сигур ГМО маа

            Коментар


            • Огнян Минчев: Немцов не се скри, отказа да се страхува от силните на деня

              http://pik.bg/огнян-минчев-немцов-не...ews291314.html

              „Борис Немцов не се страхуваше да живее според убежденията си, по мярката на идеите си за една нова Русия, свободна, хуманна - достоен член на общността на свободните народи. Нова Русия на Борис Немцов беше пълната противоположност на криминалния черносотнически проект за "Новорусия", който изправи като врагове един срещу друг единокръвни братя.”

              Това пише политологът Огнян Минчев във „Фейсбук” по повод убийството на опозиционния лидер в Москва.

              „Немцов открито и ясно говореше - в Русия и навсякъде по света - истината за днешния политически режим в родината си. Не излезе в емиграция, не се скри, отказа да се примирява и да се страхува от силните на деня, които имат власт, но нямат морална легитимност. Немцов имаше свой принос в създаването на постсъветска Русия през 90-те години на 20 век. При всички укори към епохата на Елцин, това бе едно десетилетие, в което в Русия се дишаше свободно - за първи път от много векове. Бог да прости Борис Немцов! Невинно пролятата му кръв ще натежи върху везните на историческата отговорност, която днешния режим в Кремъл неизбежно ще трябва да поеме, когато и да се случи това”, пише още Огнян Минчев.

              Коментар


              • Тоя па го гепи диарията

                Коментар



                • Дълг, чест, невежество


                  ДАНИЕЛ СМИЛОВ
                  http://clubz.bg/


                  Дълго време се обсъждаха компютри, а ставаше дума най-вече за компоти. Обсъждаха се бюджетните дефицити, например, чийто размер и характер ще се определя разбира се със закони за бюджета през следващите години.

                  Интересно е, че никой не реагира, когато Горанов и правителството обявиха плановете си за бюджетния дефицит през следващите три години. Когато обаче същите сметки станаха основа на неговите изчисления за необходим външен дълг, се вдигна голяма олелия. Вярно е, че 8 милиарда евро е голяма сума, но тя не се разминава с прогнозните оценки за дефицити и настоящ дълг.

                  Всъщност се гласуваше не за бъдещите бюджети и дефицити, а за три-годишен инструмент за вземане на външен дълг в размер до 8 млрд., който би свалил цената на операцията и гарантирал ниски лихви.

                  Два аргумента, които са решаващи от икономическа гледна точка:

                  1) Защо заем в три-годишна рамка? Защото като България даде на пазарите сигнал, че следващите три години няма да взема непредвидими и неконтролирани кредити, че ще намалява последователно дефицитите си до под 3%, ще може да разчита на ниски лихви. Дава се ясен знак, че ще се води предвидима и отговорна политика. 8 милиарда като горна граница играят тази роля: че каквото и да става няма страната да вземе повече от тази сума. Ergo, при тези числа можем да се финансираме на по-ниски нива;

                  2) За какво ще се харчат парите? Правителството поема ангажимент да ги изразходва за стари задължения (превъртане на дълга на по изгодни лихвени нива) и финансиране на дефицит в рамките до 3% на годишна база – падайки до около 2% в края на мандата. Всичко това е под условие на гласуване на бюджета ежегодно. Т.е. средствата ще се харчат за това, за което се харчат и СЕГА. Т.е. ако някой е против дълга, трябва да каже откъде точно да се орежат разходи (или какво да се приватизира, да кажем), за да се избегнат подобни дефицити.

                  Истината е, че в момента можем да се финансираме на много ниски нива, а общото задлъжняване на страната (след 8-те милиарда) би било около 30% от БВП. Това е малка задлъжнялост в сравнителен план и в никакъв случай не могат да се правят паралели с Гърция.

                  В крайна сметка, три-годишната кредитна програма се вписва в намерението на правителството да се свалят дефицитите на контролирано равнище – до около 2% в рамките на три години.

                  Много се изприказва също за това, колко точно ще бъдат дефицитите – дали ще са два или три милиарда евро през следващите три години. Опозицията веднага откри „грешки“ в сметките. Тук също има неразбиране или недобронамереност, обаче. Естествено е, когато се слага горна граница за това, колко пари ще се теглят, да се оставят„буфери“ за непредвидими ситуации.

                  Тези „буфери“ могат да са (недай Боже) за банкова стабилизация, загубен арбитраж за "Белене", балансиране на енергетиката и т.н. Подобни рискове, за съжаление не са съвсем изключени, и няма какво да си затваряме очите. За тях е необходимо да има дебати. Тепърва ни предстои да чуем, как ще се реши ситуацията в енергетиката, да кажем.

                  Посланието, което България иска да прати с настоящото конкретно споразумение с банки, е, че каквото и да става няма да вземем повече от 8 милиарда евро. Това е смисълът: колко точно ще се взема тепърва ще се разрешава от парламента с бюджетите и т.н.

                  В този смисъл са и твърденията на Горанов, че 2 милиарда поне няма да бъдат използвани – той всъщност заявява, че правителството ще направи всичко възможно горните рискове да не се материализират и да не се налага да се използват „буферите“.

                  Разбира се, самата вероятност рискове от този род да възникнат е неприятна. Дано да не се изправим пред избор – външен заем или фалит на НЕК, да кажем. Точно за тези неща сега трябва да се внимава, и да се гледа под лупа как ще се справят управляващите с тях. Но това са въпроси, които не се решват с обсъжданото споразумение, нито пък правилното им решаване зависи от това споразумение.

                  Имаше и критики от противници на нови дългове по принцип. Защо да не се балансира бюджета, например? Това към момента изглежда като религиозно-фундаменталистка позиция, обаче.

                  Около 3% бяха лихвените нива на последната ни емисия: това наистина е забележително ниско . Тъй като лихвените ни нива са близки до тези на много развити държави, има известна опасност да се „увлечем“, "отпуснем" и евентуално да влезем в дългова спирала.

                  Но програмата за следващите три години, пак казвам, има амбиции да съкращава дефицита. А и има някакви позитивни сигнали във фундаментите на икономиката – ако започнем да отбелязваме по-сериозен ръст, сегашната задлъжнялост не би тежала никак на икономиката.

                  И накрая, доста се изприказва за паралела между гласуването на този кредит и събитията от юли 2013 г., останали в историята като „нощта на Белия автобус“. Мнозина от ляво виждат в случващото се сега като опит за някакъв свой „реванш“.

                  Не искам да отнемам поводи за радост и злорадство на никого: това е против човещината. Но все пак, ако операция „Бял автобус“ беше успяла, нямаше да сме в ситуация с разклатена банкова система и огромни дефицити в редица сектори: т.е. нямаше да е нужно да вземаме тези заеми.

                  Ако опозицията беше успяла да блокира заема тази седмица, единственият ефект щеше да е, че трябваше да вземем подобно решение малко по-късно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                    Това обяви пред Дарик съпредседателят на Реформаторския блок и лидер на ДСБ Радан Кънев.
                    За мен този човек е дълбоко повреден и комплексиран. В индивидуален тричасов сеанс при премиера му е била обяснена материята по дълга, но уплашено, че в цялата глъчка няма да му се обърне внимание, къневото реши да се легитимира по негов си начин на първото гласуване. При второто, забележете, "за да разклати кабинета", подкрепи дълга ... няма такава уникална логика .

                    Как да се зачете човек в мненията му, та били те поднесени с червения уголемен шрифт, след подобна неврастения ...
                    Yeah

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Rainman Разгледай мнение
                      Как ще коментирате убийството на руския политик Борис Ефимович Немцов тази вечер в Москва на "Големия Москворецки" мост ( този мост е недалеч от портите на Спаската кула на Кремъл). Немцов беше съпредседател на РПР-Парнас. Той беше един от лидерите на опозицията

                      На “моралния фронт” на русофилията у нас - нищо ново



                      ИВО ИНДЖЕВ
                      http://ivo.bg/

                      Убийството на опозиционния политик Борис Немцов, политическия антипод на Путин , моментално задейства автоматичната аларма на пропагандата в защита на Путин. Дежурният й контриращ аргумент е, че Путин няма полза да бъде смятан за поръчител и затова няма как да бъде такъв.

                      Това е типичната илюстрация на „гузен, негонен бяга”. Защото не е нужно Путин лично да нарежда убийства при толкова много же(лаещи) да свършат тази мръсна работа. А за ситуацията в Русия, при която има нагнетена убийствена ярост срещу несъгласните с диктатора, е виновен именно диктаторът.

                      Сред първите реакции в защита на Путин от убития Немцов, които българите чуха още преди да е изстинал трупът на жертвата, беше коментарът на Любомир Коларов.

                      В интервю за БТВ този приятел на путинизма („Приятели на Русия” се казва сдружението му, което проси милиони за нови руски и поддръжка на стари съветски паметници), един от вождовете в навалицата от русофилски организации, веднага се нахвърли да очерня Немцов с калта на руската официална пропаганда – например право на японците като вицепремиер преди близо 20 години да си ловят риба в руски води в Тихия океан.

                      Със силен руски акцент Коларов „намекна” също, че Немцов може да е ядосал хора, на които дължи пари. Изобщо, всичко е възможно, само не и Путин да е виновен, защото няма полза да бъде подозиран в поръчителството на това убийство.

                      Оставям настрана фактът, че убийството на Немцов потресе демократичния свят и от президента на САЩ, през „Ню Йорк таймс” и „Вашингтон пост” се посипаха суперлативи за смелостта на Немцов да се опълчи на Путин, докато в България Петата колона моментално извади готовия за такива цели лозунг „ Путин е невинен”.

                      По „интересно” е друго: че при всички подобни убийствени ситуации в Русия умират най-големите врагове на Путин, като Политковская, Литвиненко и Немцов, а пропагандата внушава, че „жертвата” едва ли не е Путин, защото незаслужено го подозират.

                      За руските шовинисти, чиято вътрешна подкрепа Путин съзнателно търси с агресия навън, реакцията на (само)защита чрез презумпцията на невинност до доказване на противното е очаква параван и естествено продължение на цялата „логика” , според която целият свят греши в оценка си за руската агресивност.

                      Те все пак са руски шовинисти, отива им грозната поза на изплезения език срещу Европа, Япония, Австралия, Северна Америка и т.н.! Какво друго обаче са българските защитници на Путин, ако не наемници на един чужд, все по-враждебен на България режим, действащи по указания отвън?

                      Тези хора са толкова деградирали, че нямат проблем да оплюят жертвата Немцов, както впрочем изобщо правят с подкрепата си за Русия срещу Украйна в една война, за която най-малкото може да се каже, че разкъсва Украйна, а не Русия, че се води на украинска земя с руско участие (пък били те и “само” руски доброволци с танковете и, зенитните им комплекси и тежката артилерия).

                      И въпреки това путинофилите са на страната на силния, на агресивния, на зъбещия се, сякаш някой напада него. Ако тази уродливост не е достатъчно ясна и сега, когато вече се гаврят с покойния Немцов, явно положението на “моралния фронт” на русифилията у нас- нищо ново.

                      Впрочем, когато става дума за Путин и неговите “аргументи” за постигане на целите, един от бегълците от вътрешния кръг на диктатора, политологът Станислав Белковски, описва в биографичната си книга как точно е спечелил доверието на Елцин като негов наследник. Просто накарал главния прокурор Устинов, опълчил се на Елцин, да си подаде оставката под дулото на пистолета. Лично.

                      Ето така Немцов, политическият любимец на Елцин, не стана президент, както мнозина очакваха по логиката на посочването от самия Елцин. Путин спечелва доверието на властелина на Кремъл с пистолет в ръка и “застрелва” шансовете на реформатора Немцов да реформира Русия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Rainman Разгледай мнение
                        Как ще коментирате убийството на руския политик Борис Ефимович Немцов тази вечер в Москва на "Големия Москворецки" мост ( този мост е недалеч от портите на Спаската кула на Кремъл). Немцов беше съпредседател на РПР-Парнас. Той беше един от лидерите на опозицията
                        Ще кажа само едно ,че не е повод за радост на русофобите ....

                        "Двама министри имат проблеми с посоката на управление. Единият е финансовият министър Владислав Горанов, а вторият е министърът на културата Вежди Рашидов".

                        Това обяви пред Дарик съпредседателят на Реформаторския блок и лидер на ДСБ Радан Кънев.

                        Проблемът на Горанов с посоката е в общуването с парламента и широката публика. Той с едно вярно решение, каквото беше това за дълговата емисия, нанесе може би непоправими щети и на ГЕРБ, и на цялата управляваща коалиция. Даде нов живот на БСП - извади ги от ковчега. И това не е малък проблем, ти да събудиш опозицията, да й дадеш картечница, заредена в ръцете, не е просто комуникационен проблем", обясни Кънев.

                        Относно министъра на културата Вежди Рашидов той заяви, че десните избиратели са изключително разтревожени от министър Рашидов.

                        "За нас гласуват стотици хиляди хора, свързани с културата. И обратната връзка, която получаваме, е, че има проблеми с управлението на недвижимото културно наследство, а другия е свързан с проблемите около Класическата гимназия в София. Получавам унищожителни реакции за политиката на Министерството на културата и виждам, че тя не се одобрява от десните избиратели", коментира още съпредседателят на РБ.

                        Като отличници в кабинета Радан Кънев посочи министрите: Лиляна Павлова, Петър Москов, Даниел Митов, Христо Иванов, Теменужка Петкова.

                        Раданчо е прав само за товая с червеното...
                        А Ниемцов ,като елцин и горбачов служеше на щатите а не на Русия....
                        защо ли американцетата толкова вият...
                        Мир на праха му....но той обърка Русия....

                        Коментар


                        • Как ще коментирате убийството на руския политик Борис Ефимович Немцов тази вечер в Москва на "Големия Москворецки" мост ( този мост е недалеч от портите на Спаската кула на Кремъл). Немцов беше съпредседател на РПР-Парнас. Той беше един от лидерите на опозицията
                          Last edited by Rainman; 28.02.2015, 01:19.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                            Против за изграждане на нов реактор !Природата ни е дала вятър, слънце и вода.По изчисления на "Уестингхаус"Седми блок в "Козлодуй" ще струва 7.7 млрд. долара.Цената на тока ще е поне 75 долара за мегаватчас
                            проект.
                            http://www.mediapool.bg/sedmi-blok-v...ews231147.html
                            Това добре си го постнал само си забравил че нямаме тези работи които ги пише в началото, а именно вятърните централи в Бг работят с много малка мощност, питай бате си пешо той ще ти обясни тези работи

                            Коментар


                            • Против за изграждане на нов реактор !Природата ни е дала вятър, слънце и вода.По изчисления на "Уестингхаус"Седми блок в "Козлодуй" ще струва 7.7 млрд. долара.Цената на тока ще е поне 75 долара за мегаватчас

                              Новият седми блок на АЕЦ "Козлодуй" ще струва 7.7 млрд. долара. Само стойността на ядрения реактор ще е около 5.3 млрд. долара, а цената на тока бъдещата мощност ще е поне 75 долара за мегаватчас. Това показват анализи на американската компания "Уестингхаус", представени в петък.

                              В края на управлението на кабинета "Орешарски" с "Уестингхаус" беше сключено предварително споразумение за изграждане на новата мощност на ядрената централа. То беше подписано под условие, че трябва да бъде потвърдено от следващото правителство. Кабинетът "Борисов" все още не е направил това.

                              Цената не включва всичко

                              По време на представянето на "Уестингхаус" в петък беше съобщено, че нетната цена на новата мощност ще е 7.7 млрд. долара при условие, че икономическият растеж в България през следващите години остане под 2%. В сумата не влизат разходите за извеждане от експлоатация на бъдещия седми блок, защото се очаква те да се правят след 60 - 80 г., колкото е проектният живот на реактора.

                              В цената от 7.7 млрд. долара влизат разходите, които би трябвало да направи българското правителство по проекта. "Уестингхаус" ще предложи на държавата стойност от 5.3 млрд. долара за ядрения реактор, разработен от нея. По думите на Майкъл Кърст, вицепрезидент на „Уестингхаус“ за Европа Близкия Изток и Африка, тя е най-ниската в света.

                              "Всички останали разходи (над цената на реактора) са на собственика, т.е. българската държава", коментира Кърст. Това означава, че правителството трябва да осигури 2.4 млрд. долара по изчисленията на "Уестингхаус".

                              Кърст посъветва правителството сега да потърси финансиране за проекта, тъй като нивата на лихвите в момента са ниски и сега е моментът да се реализира подобен проект.

                              Според изчисленията на „Уестингхаус“ един мегаватчас електроенергия от бъдещия седми блок ще струва поне 75 долара. В цената се включват само разходите по изграждане на мощността, но не и оперативните и тези за гориво. От компанията обясниха, че по принцип тези невключени разходи са около 20% от стойността на енергията. Според изчисленията на компанията приходите от продажба на ток за 20 години ще са 11 млрд. долара.

                              Обявената от "Уестингхаус" базова цена на тока от бъдещия нов блок в "Козлодуй" е по-висока от намалената от ДКЕВР стойност на енергията от т. нар. американски централи "Ей И Ес Марица изток 1" и "Контур Глобал Марица изток 3". Преди време бившият вече директор на АЕЦ "Козлодуй" каза, че тока от атомната централа след построяването на седмия блок в нея и при работещи пети и шести ще струва около 70 лв. за мегаватчас.

                              Блокът няма да е готов до 2025 г.

                              Представителите на "Уестингхаус" обявиха вчера, че новата мощност в "Козлодуй" няма да е готова преди 2025 г. Според Кърст инвестиционно решение за проекта може да бъде взето най-рано след 3 години, защото процесът е още в началото. В това време ще тече и лицензирането на реактора на американската компания от българската Агенция за ядрено регулиране. "Уестингхаус" няма одобрен от ЕК лиценз за изграждането на ядрен блок от типа AP 1000.

                              "Искаме от правителството гаранции и да прояви решителност да започне този проект", заяви Кърст и допълни, че още не са започнали никакви разговори за финансиране и за това дали ще има държавни гаранции за теглените заеми за строителството на блока. Работело се да се намери най-добрата финансова схема.

                              Към момента предложението на "Уестингхаус" е да влезе с 30% акционерно участие в дружеството АЕЦ "Козлодуй - Нови мощности", създадено за проекта за нов блок. След като мощността бъде завършена, компанията ще се изтегли от общата компания и държавата ще остане единствен собственик на изградения блок. Предложението е финансиране за проекта да бъде осигурено чрез мостов заем от американската Ексимбанк.

                              По време на представянето в петък от "Уестингхаус" декларираха още, че са готови да доставят ядрено гориво и за съществуващите пети и шести блок на АЕЦ "Козлодуй". Компанията участва в рехабилитацията на двата блока, руско производство. За момента страната ни има подписан договор с руската корпорация "Росатом" за доставки на свежо ядрено гориво за двата блока.

                              http://www.mediapool.bg/sedmi-blok-v...ews231147.html
                              Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                              Коментар


                              • Копи пейст от един друг форум
                                http://forum.clubpolitika.com/index....pic=26220&st=0
                                Давам някои предположения:
                                1. Вече е станало ясно, че губим делото за АЕЦ Белене
                                2. Положението с пенсионните фондове е много по-страшно отколкото ни го представят.
                                3. ФГВ всъщност е бил източен отдавна и целият масраф с КТБ ще си остане за държавата.
                                4. Кредиторите на НЕК и БДЖ не са склонни повече да разсрочват вземанията си и дълговете им трябва да се одържавят.
                                5. Атака са прави и ще трябват няколко милиарда за армията.
                                6 ...????

                                Хайде да зарежем за малко фобии и филии и да се опитаме да уцелим. Със сигурност ни смотават за нещо, но не знам за какво.


                                Някой знае ли до къде го докарахме с делото за белене

                                Коментар

                                Working...
                                X